forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 15:33:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660498 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szpik kostny - gdzie go dostać ?  (Przeczytany 99747 razy)
MORGANO
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #40 : 2007-08-25, 18:02:52 »

Ewa. Masz rację nikt nie ma zamiaru zastępować szpiku kostnego skórkami.
Jedno i drugie to odrębny produkt. Cały problem dotyczył przede wszystkim
poszukiwanego  szpiku kostnego i trudności w jego zdobyciu. Inaczej mówiąc wydobycia z kości.
Kości tukowe jako wywar i komponent do zup jest jak najbardziej wskazany.
Tak samo jak skórki wieprzowe gotowane i mielone można dodawać jako gęstnik bezsmakowy
można dodawać do różnych potraw.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #41 : 2007-08-25, 18:39:29 »

Toan sam napisałeś "bo B:T jest jak 1:28!" jeli tak jest w istocie, to triacylogliceroli jest 7 razy za dużo dla proporcji zalecanej.

Genek!
nie bedę rozwijał osobiście hermeneutyki mojego tekstu, bo przypuszczam, że jest dla większości zrozumiały, jeśli dla Ciebie nie -to trudno Sad.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #42 : 2007-08-25, 19:59:29 »

Cytuj
Ewa. Masz rację nikt nie ma zamiaru zastępować szpiku kostnego skórkami
Morgano, ja wiem, że ty byś nie pomyll wartości szpiku z zaletami skórek Smile.

To Adamo, który nie chce z nikim gadać "oprucz" Toana, twierdzi, że skórki niczym nie różnią się ze szpikiem... a właściwie, to nawet są cenniejsze Very Happy

Nawiasem mówiąc, ja tez mam problem ze zdobyciem gdzies w pobliżu swojego zamieszkania kości szpikowych. Parę razy udało mi się, ale potem okazało się, ze w środku prawie nic nie było Sad
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #43 : 2007-08-25, 20:26:55 »

Nawiasem mówiąc, ja tez mam problem ze zdobyciem gdzies w pobliżu swojego zamieszkania kości szpikowych. Parę razy udało mi się, ale potem okazało się, ze w środku prawie nic nie było Sad
Ewo spróbuj odwiedzić market muszkieterów "Intermarche" rozbierają półtusze na zapleczu, byłem w kilku takich sklepach i wszędzie stoisko mięsne jest doskonale zaopatrzone, np. w tym koło mnie na tackach są poprzecinane kości, wołowe i wieprzowe i od razu widać że w środku absolutnie nie są PUSTE Wink a jak poprosić obsługę to nawet wytną kawałek mięska jaki sobie zażyczysz przykładowo żeberka z kośćmi i boczkiem grubości 7-10cm !!!! na pewno poprzecinają na życzenie kości szpikowe maszynką równiutko i bez zadziorków Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #44 : 2007-08-25, 20:58:55 »

Sławek, ty jak zwykle jestes niezastąpiony Very Happy Sprawdze, czy w Wawie jest taka sieć. Ja czyhałam na kosci w Carrefourze. Byłam tez na bazarze. Może za mało sie starałam?
Sławek, dzięki! Very Happy
Dobrze sie czuję, jak wiem, ze razem z Toanem gdzies z boku czuwacie Smile
Zapisane
adamo
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #45 : 2007-08-25, 21:04:39 »

Cytuj
Ewa. Masz rację nikt nie ma zamiaru zastępować szpiku kostnego skórkami
Morgano, ja wiem, że ty byś nie pomyll wartości szpiku z zaletami skórek Smile.
To Adamo, który nie chce z nikim gadać "oprucz" Toana, twierdzi, że skórki niczym nie różnią się ze szpikiem... a właściwie, to nawet są cenniejsze Very Happy
Nawiasem mówiąc, ja tez mam problem ze zdobyciem gdzies w pobliżu swojego zamieszkania kości szpikowych. Parę razy udało mi się, ale potem okazało się, ze w środku prawie nic nie było Sad

Ha, Ha, Ha, nie tylko "oprucz" Smile Toana.

A wracając do tematu, wiadomo doskonale, że w szpiku nie tylko o triacyloglicerole(sadełko) chodzi ale właśnie o zawartość komórek występujących w szpiku. Tej zawartości jest jak na lekarstwo bo większość to jednak paliwo czyli tłuszcz.

Czy ten tłuszcz szpikowy jest inny od tego w słoninie czy łoju względnie smalcu, skórkach? Chyba nie.

Jak jeszcze się te aminokwasy i inne wartościowe składniki z komórek szpikowych potraktuje gotowaniem czy pieczeniem, smażeniem to wartościowego biologicznie budulca będzie tyle ile 40 kotów napłakało. Smile

Ale może ja się mylę Ewo i gotowanie, smażenie, pieczenie nie niszczy drogocennych składników ?
Gdzieś czytałem w twoich postach o tym że te procesy wręcz trawią pokarm i poprawiają wartość biologiczną żywności
w tym konkretnym przypadku szpiku.

Jeśli się gdzieś pomyliłem to śmiało popraw mnie bo wiem, że lubisz nie tylko ortografię.
Będę wdzięczny za każde twe uwagi. Smile   
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #46 : 2007-08-25, 21:34:00 »

To bardzo miłe, Adamo, ze masz poczucie humoru Smile

Pod tym linkiem: http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34438,262360.html znalazłam info: [...] Wykazali, że dorosłe komórki macierzyste szpiku pod względem plastyczności mogą dorównywać embrionalnym, zmieniając się w komórki kości, mięśni, mózgu czy wątroby. Do pełni szczęścia brakowało tylko jednego: znalezienia wśród całej masy innych, wchodzących w skład szpiku kostnego, tych właśnie komórek[...]
Dobre, co? Smile Czyli oznacza to, ze ta "zawartość białka jak na lekarstwo" musi byc super budulcem. Ja myślę, że to nie jest tylko kwestia rozebrania szpiku na części składowe. Całość sie liczy.

Dlaczego właśnie w szpiku powstają krwinki? Zjadając szpik dostarczasz sobie gotowych składów budulcowych dla wszystkich swoich tkanek. To bardzo ważne. Nie dość, ze sam szpik jest bardzo energetyczny, to zużywasz o wiele mniej energii do regeneracji tkanki.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #47 : 2007-08-25, 22:09:42 »

Jejku Ewa z ciekawości sprawdziłem czy jest w wawie ten sklep i to niesamowite ale nie ma ;-( im dalej na wschód tym mniej  Shocked może jak będziesz w podróży to gdzieś zachaczysz o zakupy Wink
http://www.intermarche.pl/i_lubisz_zakupy/index.php?section=sklepy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #48 : 2007-08-25, 22:34:20 »

Ewa - widziałem kości szpikowe w Tesco.
Powinny też być w Selgrosie, Macro i innych marketach gdzie rozbierają mięso.
Billa również rozbiera i słynie z dobrego mięsa/kości. Na pewno jest w Wawie.
My akurat kupujemy w małym sklepie mięsnym (mamy farta:)) ponieważ szefowa jest ambitna i kupuje półtusze, które sama rozbiera Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #49 : 2007-08-26, 01:38:45 »

Dzieki, zdopingowaliście mnie, żebym jeszcze raz wyszła na polowanie Smile Powiem wam, ze w Wawie chyba są bardziej cwani i leniwi sprzedawcy i nie chce im sie rąbać kości. Postarm sie ich przekonac Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #50 : 2013-11-02, 20:35:03 »

Ależ wtedy była partyzantka, jak za... tej... no... komuny. Wink Very Happy

Teraz jest lepiej! Laughing Laughing Razz
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #51 : 2013-11-13, 22:01:38 »

Przeciętnie rozgarnięty człowiek w dzisiejszych czasach może być "wybitnym specjalistą" w prawie dowolnej dziedzinie życia i to w dwa-trzy miesiące, jeśli ma stosowne predyspozycje i mądrego nauczyciela, który podpowie na co zwracać uwagę... Very Happy

No właśnie, adminie, no właśnie... Jesteś mi jakby niezbędny... Umówimy się, że Ty będziesz moim Yodą, a ja Twoim Jedi?

Boleję bardzo nad niemożnością konwersacji z Twoim tatą... Mogę liczyć chociaż na Ciebie?

Ostatnio "siedzę" w "teorii strun", "fraktalności wszechświata, geometrii fraktalnej i złotej proporcji", "czwartym wymiarze" "ciągu Fibonacciego", "torusach", "piktogramach" i "Kabale", która pięknie tłumaczy "teorię strun" i opowiada o tym jak Bóg stworzył świat przy pomocy 22 liter alfabetu hebrajskiego. (W Biblii jest tylko opis stworzenia naszej Galaktyki).

Polecam ostatnie filmy, które oznaczyłem jako "fajne":
http://www.youtube.com/user/DrapiezcaMH/videos?shelf_id=10&view=15&sort=dd

Na dziś mam jeszcze większe przekonanie, że medytacją przy rezonowaniu odpowiednich dźwięków (częstotliwości) rzeczywiście można się "reperować".
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #52 : 2013-11-13, 22:37:13 »

Przeciętnie rozgarnięty człowiek w dzisiejszych czasach może być "wybitnym specjalistą" w prawie dowolnej dziedzinie życia i to w dwa-trzy miesiące, jeśli ma stosowne predyspozycje i mądrego nauczyciela, który podpowie na co zwracać uwagę... Very Happy

No właśnie, adminie, no właśnie... Jesteś mi jakby niezbędny... Umówimy się, że Ty będziesz moim Yodą, a ja Twoim Jedi?

Boleję bardzo nad niemożnością konwersacji z Twoim tatą... Mogę liczyć chociaż na Ciebie?

Ostatnio "siedzę" w "teorii strun", "fraktalności wszechświata, geometrii fraktalnej i złotej proporcji", "czwartym wymiarze" "ciągu Fibonacciego", "torusach", "piktogramach" i "Kabale", która pięknie tłumaczy "teorię strun" i opowiada o tym jak Bóg stworzył świat przy pomocy 22 liter alfabetu hebrajskiego. (W Biblii jest tylko opis stworzenia naszej Galaktyki).

Polecam ostatnie filmy, które oznaczyłem jako "fajne":
http://www.youtube.com/user/DrapiezcaMH/videos?shelf_id=10&view=15&sort=dd

Na dziś mam jeszcze większe przekonanie, że medytacją przy rezonowaniu odpowiednich dźwięków (częstotliwości) rzeczywiście można się "reperować".
Niech Moc będzie z Tobą Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #53 : 2013-11-14, 05:47:47 »

Przeciętnie rozgarnięty człowiek w dzisiejszych czasach może być "wybitnym specjalistą" w prawie dowolnej dziedzinie życia i to w dwa-trzy miesiące, jeśli ma stosowne predyspozycje i mądrego nauczyciela, który podpowie na co zwracać uwagę... Very Happy

No właśnie, adminie, no właśnie... Jesteś mi jakby niezbędny... Umówimy się, że Ty będziesz moim Yodą, a ja Twoim Jedi?

Boleję bardzo nad niemożnością konwersacji z Twoim tatą... Mogę liczyć chociaż na Ciebie?

Ostatnio "siedzę" w "teorii strun", "fraktalności wszechświata, geometrii fraktalnej i złotej proporcji", "czwartym wymiarze" "ciągu Fibonacciego", "torusach", "piktogramach" i "Kabale", która pięknie tłumaczy "teorię strun" i opowiada o tym jak Bóg stworzył świat przy pomocy 22 liter alfabetu hebrajskiego. (W Biblii jest tylko opis stworzenia naszej Galaktyki).

Polecam ostatnie filmy, które oznaczyłem jako "fajne":
http://www.youtube.com/user/DrapiezcaMH/videos?shelf_id=10&view=15&sort=dd

Na dziś mam jeszcze większe przekonanie, że medytacją przy rezonowaniu odpowiednich dźwięków (częstotliwości) rzeczywiście można się "reperować".
Kabala wyszla po naszemu?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #54 : 2013-11-14, 09:23:50 »

Cytuj
Umówimy się
- romantycznie, bo wytłuszczone.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #55 : 2013-11-14, 09:36:18 »

Cytuj
Umówimy się
- romantycznie, bo wytłuszczone.
Oj, nie wiem czy nie zepsułeś czego...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #56 : 2013-11-14, 09:48:30 »

milosc kwitnie , zima idzie  Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #57 : 2013-11-14, 19:59:20 »

Kabala wyszla po naszemu?

A coś Ty. Chciałbym.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #58 : 2013-11-16, 10:05:05 »

...
Boleję bardzo nad niemożnością konwersacji z Twoim tatą... Mogę liczyć chociaż na Ciebie?

...

A dasz coś z siebie, to przecież męska rzecz jest. Smile
Ra Very Happy

A tak, przy okazji, gdy o poszukiwaniach szpiku jest mowa. Smile
"Drapieżca" sformatował się na "Jedi". Pyszne i o zdolnościach poznawczych, chociażby PWN języka świadczące. Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Szpik kostny - gdzie go dostać ?
« Odpowiedz #59 : 2013-11-16, 14:33:51 »

A dasz coś z siebie, to przecież męska rzecz jest. Smile

Mnie już się kończą pomału zasoby informacji, które przyswoiłem z postów admina tu na forum. Fajnie, że dało mi to pewien obraz mentalności admina przy okazji. Myślę, że podobne rzeczy nas interesują. Obecnie zdecydowanie lepiej "ogarniam" astronomię i kosmologię niż biochemię i pomyślałem sobie, że organizm o danej proporcji między GSO, o danym "metabolic adjust" można by porównać do środowiska panującego na określonej planecie. To by mi bardzo pomogło pójść dalej.

Gdyby admin popełnił kiedyś taki tekst byłoby super. Przyjął w uproszczeniu jako planetę Ziemię (idealną homeostazę) organizm z proporcją 1:3:0,5 (BTW lub BWT), a następnie opisał mniej więcej jakie środowisko może panować na "planetach", takich jak:
- dieta wysokobiałkowa (proteinowa Dukana)
- ubogie pastwisko (weganizm, tylko białko roślinne w decie)
- koryto (otyłość bogatych)
- "dieta tłuszczowa" bazująca na tłuszczach roślinnych (oliwa z oliwek)
- "dieta tłuszczowa" oparta na tł. zwierzęcych, ale z przesadną podażą białka na dobę w proporcji

Są oczywiście jeszcze wariacje "ketogenne" (ww 30-50g/D), ale i tak już sporo tych "planet".
Ludzie jako tako "ogarniają" planety. Łatwiej im to sobie wyobrazić.
 
Przy czym fajnie byłoby to opisać w dwóch wariantach dla "planety":
- przy bardzo niewielkim ruchu (aktywności fizycznej)
- i przy co najmniej umiarkowanym wysiłku, czyli "dieta" plus "kardio".

Ja na pewno bym na tym skorzystał i lepiej zrozumiał procesy zachodzące w biologicznym układzie otwartym. Na pewno podałbym też dalej, innym, tak jak robię to dotychczas.


Jak admin zgodziłby się "wydzierżawić" mi konto ftp i wydzielić przestrzeń dyskową wraz z bazą danych na serwerze, gdzie stoi te forum, to mogę "na boku", na tej swojej wydzielonej "działce" (przestrzeń, baza danych) wybudować jakieś ładne forum do oceny, jak się spodoba, to nie będzie problemu z podmianą, a jak nie to nie, nic się nie stanie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.