forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 17:53:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659846 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Omega 3 Omega 6
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Omega 3 Omega 6  (Przeczytany 32485 razy)
sewero
Go


Email
Omega 3 Omega 6
« : 2009-03-21, 11:57:52 »

Pewien Pan z Niemiec stosujacy zywienie optymalne chcialby paru infornacji. NIe potrafi po polsku. Napisal do mnie z prosba by wstawic pytanie na forum i was zapytac.
1.
"bei der OD wird kaum Omega 3 gegessen, überall hört man wie wichtig das Verhältnis Omega 3 zu 6 ist, kann man das bei der OD vernachlässigen?"
tlumacze: Przy zywieniu optymalnym nie jada sie omega 3, wszedzie sie slyszy jak wazny jest stosunek omega 3 do omega 6. Czy mozna to zbagatelizowac przy ZO?

2.Ich habe am Bart kreisrunden Haarausfall gibt es Erfahrungen zu diesem Thema?
Panu wypadaja wlosy na brodzie czy dieta to leczy

3. Bei mir stagniert es, ich esse 1:2,5:0,5 davon 50 g KH am Tag in Form von Tomatensaft, in Butter gebratenem Toast oder Gemüse/ Kartoffel, soll ich versuchen KH pur nur Abends, hat der wer Erfahrungen oder einen Tag in der Woche fasten, ich meine JK hat das mal empfohlen aber im Buch finde ich zum Thema 1 Tag fasten keine Info. Wieviel Kalorien soll ich essen um gut abzunehmen?

Pan wazy 100 kg przy 183 cm wzrostu. Chce schudnac pyta czy ktos robil 1 dniowe posty.


Napisalam mu ze tluszcz do bialka 1:2. 2/3 wegli wieczorem bez tluszczu. Kalorii liczyc nie musi.
No ale co z ta broda i omega 3 i 6

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #1 : 2009-03-27, 01:02:23 »

Jolu,moze znajomemu rozwija sie lysienie plackowate??Moze skodza mu produkty zbozowe??A kontaktu z lekarzem  optymalnym nie macie???
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #2 : 2009-03-27, 20:16:03 »

Alina a gdzie w NIemczech lekarza optymalnego dostaniesz. Na dodatek takiego ktory mowi po niemiecku. Ja nie jestem expertem i nie chce temu panu wprowadzac metllku. Pomoglam mu troche w jadlospisie i zaczal chudnac .
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #3 : 2009-03-27, 21:38:38 »

Alina a gdzie w NIemczech lekarza optymalnego dostaniesz. Na dodatek takiego ktory mowi po niemiecku. Ja nie jestem expertem i nie chce temu panu wprowadzac metllku. Pomoglam mu troche w jadlospisie i zaczal chudnac .
Jola,oni sa tylko sie ukrywaja Shocked :?Zagladalas na niemiecka strone,moze niech znajomy tam sie zglosi?Dobrze mu zaproponowalas z tym tluszczem,on moze tez mniej go zjadac do momenty pozbycia sie wlasnego. Razz
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #4 : 2009-03-27, 21:45:02 »

Witaj  Smile,
jak nie lekarza optymalnego to może też być lekarz który zajmuje się leczeniem cukrzycy ??? ... nie wiem ...gdybam ..bo nie znam niemieckiego  Smile i nie wiem o czym Twój znajomy pisze .
Lekarze niemieccy mają  wytyczne ..chyba od 2007, czy 2008 aby leczyć tę chorobę wg Wolfganga Lutza ,który wydał książkę  "życie bez chleba"..., czyli dieta nisko węglowodanowa ...inne co prawda proporcje jak u Pana Kwaśniewskiego , ale ? może te materiały będą pomocne?...dieta optymalna w wydaniu niemieckim  ...

pozdrawiam.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #5 : 2009-03-27, 22:00:42 »

Dr. Lutza ksiazke znam. Ja i moj znajomy tez. lekarze niemieccy niestety nie. Trzymaja sie kluczowo tego co wiedza i nie daj Boze wiedziec wiecej od nich. Jestes wtedy przegrana.
Znajomy moj jest zdrowy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #6 : 2009-03-27, 22:12:40 »

Dr. Lutza ksiazke znam. Ja i moj znajomy tez. lekarze niemieccy niestety nie. Trzymaja sie kluczowo tego co wiedza i nie daj Boze wiedziec wiecej od nich. Jestes wtedy przegrana.
Znajomy moj jest zdrowy.
Ja tez nie wiem jacy to niemieccy lekarze lecza cukrzyce wg dr.Luza.Nasi cukrzycy jedza obowiazkowo pieczywo ciemne do tego marmolade dietetyczna i zapijaja piwem melasowym. Shocked :?to tak ogolnie.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #7 : 2009-03-27, 22:28:58 »

Lekarze niemieccy mają  wytyczne ..chyba od 2007, czy 2008 aby leczyć tę chorobę wg Wolfganga Lutza ,który wydał książkę  "życie bez chleba"..., czyli dieta nisko węglowodanowa ...inne co prawda proporcje jak u Pana Kwaśniewskiego , ale ? może te materiały będą pomocne?...dieta optymalna w wydaniu niemieckim  ....

Mari skad o tym slyszalas? Gdzie to napisali?
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #8 : 2009-03-27, 23:30:27 »

jeju  Shocked może znajdę ...postaram się ..to Ci wkleję link...
Przez 3 miesiące nie wychodziłam z netu by poznać nasze "domowe choróbsko" i w kilku miejscach się natknęłam właśnie na tę wiadomość ,że
mają już dość wydawania kasy na "leczenie" cukrzycy ..a tą dietą można z nią powalczyć .
 
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #9 : 2009-03-28, 08:23:56 »

Niedługo (od 2010r.), jeśli będzie tak jak ma być, to wszyscy będą stosowali zalecenia prof. Lutz'a. I oby tak było, choć dalej nie wydaje mi się to prawdopodobne!. Prawda przyjdzie później.
A ten Niemiec "sewero" może zamówić sobie przecież np: "Optimale Kost" i "Optimal Essen". Jak to się robi to podane jest w tym linku: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=20
A ta bajka o 3-6 omega?
Wyjaśniam:  każde zwierzę (w tym człowiek) ma geny do produkcji niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNTK) i korzysta z nich pod warunkiem wystarczającej ilości koenzymów pirymidynowych (vit. B6) i NNTK są "niezbędne" tylko "naukowcom".
Faktycznie tłuszcze zapasawe lepiej się układają w lipocelach, gdy stanowią mieszaninę 50/50 NNTK z tłuszczem nasyconym, to po pierwsze, a po drugie każdy może sobie popatrzeć w tabele wartości odżywczych i osobiście sprawdzić, że procentowy udział nienasyconych 3-6 omega np: w tłuszczu mlecznym wynosi - 36%, w ludzkiej śmietanie - 52%, (bo noworodek dalej intensywnie buduje mózg i zapotrzebowanie na 3-6 omega jest większe niż zdolności produkcyjne, a gdy nie ma wystarczającej ilości tych tłuszczów, powstaje często ADHD), w tłuszczu wieprzowym - 57%, (...), w oleju kokosowym - 17% -czyli ten olej zawiera aż 83% niezdrowych "naukowo" tłuszczy!,
A więc kolejna baja wprowadzona pod Dietę Optymalną" to "naukowa" teoria "niezdrowych, nasyconych kwasów tłuszczowych" przez "naukowców" zwanych "zwierzęcymi" - choć niezdrowymi, nasyconymi są owszem, ale roślinne margaryny... Laughing
Aż dziw bierze, że ludzie tak łatwo wierzą ..., choć sami mogą sprawdzić Shocked

PS
każdy też może sobie sprawdzić "tłustość" zdrowych ryb morskich.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #10 : 2009-03-28, 08:44:49 »

A ten Niemiec "sewero" może zamówić sobie przecież np: "Optimale Kost" i "Optimal Essen". Jak to się robi to podane jest w tym linku: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=20


Ten Niemiec ma juz te ksiazki ale pomimo tego ma wiele pytan. Zreszta jak kazdy z nas prawda? Inaczej nie byloby nas tutaj. Odnosnie Dr. Lutza to nie wierze w to ze od 2010 bedzie tak jak napisales. Lekarze ktroych znam nie sa otwarci na wiedze. Czasem wydaje mi sie ze prace swoja odwalaja jak na tasmociagu. Dzieki Bogu ze ja nie musze chodzic do lekarza, bo jak na razie jestem zdrowa. Chodze jednak z mama i tata wiec widze co sie dzieje. Zgroza!
Tata moj cukrzyk wedlug lekarzy powinien ograniczyc tluszcz a nie weglowodany. Mama po operacji dostawala dziennie tylko grysik na slodko. 1 porcje na caly dzien. Przyszla po tygdoniu taka slaba ze po schodach nie mogla wejsc. Jak w szppitalu chciala kroplowke nie z glukozy to musiala isc do ordynatora na rozowe bo powiedzieli ze przesadza. Ze pomimo iz odzywia sie jak sie odzywia taka duza dawka glukozy jej nie zaszkodzi. Dali jej zaraz po operacji kroplowke i o malo sie nie udusila. Odpowiedzia lekarzy bylo ze mama sama sobie to uroila ze to nie przez ta glukoze.
Rece opadaja.
Ludzie cieszcie sie zdrowiem jezeli go macie i nie musicie chodzic do lekarzy. NO chyba ze macie lakerza z prawdziwego zdarzenia. Ja niestety w NIemczech takiego jeszcze nie poznalam.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #11 : 2009-03-28, 08:48:31 »

U nas w szkole podstawowej co miesiac jest organizowane "Zdrowe sniadanie "dla dzieci.
Bulki z miodem.  Dzieki Bogu nauczycielka mojego syna kooperuje ze mna i syn nie musi tego jesc, czego nie powiem o innych klasach. Zgroza sami widzicie.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #12 : 2009-03-28, 08:50:52 »

Inaczej nie byloby nas tutaj.

 Laughing - szczerość do bólu.
Wolałbym w takim razie, aby wszyscy zdrowi, szczęśliwi byli i pytań nie mieli.  Very Happy
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #13 : 2009-03-28, 09:53:34 »

Super by bylo prawda.
Co zrobic jak rodzinka choruje?? Trzeba przyjsc tutaj i zaczerpnac informacji. Dlatego jestesmy wdzieczni Tobie Adminie za to forum. Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #14 : 2009-03-28, 10:55:54 »

Niedługo (od 2010r.), jeśli będzie tak jak ma być, to wszyscy będą stosowali zalecenia prof. Lutz'a. I oby tak było, choć dalej nie wydaje mi się to prawdopodobne!. Prawda przyjdzie później.
A ten Niemiec "sewero" może zamówić sobie przecież np: "Optimale Kost" i "Optimal Essen". Jak to się robi to podane jest w tym linku: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=20
A ta bajka o 3-6 omega?
Wyjaścniam:  każde zwierzę (w tym człowiek) ma geny do produkcji niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNTK) i korzysta z nich pod warunkiem wystarczającej ilości koenzymów pirymidynowych (vit. B6) i NNTK są "niezbędne" tylko "naukowcom".
Faktycznie tłuszcze zapasawe lepiej się układają w lipocelach, gdy stanowią mieszaninę 50/50 NNTK z tłuszczem nasyconym, to po pierwsze, a po drugie każdy może sobie popatrzeć w tabele wartości odżywczych i osobiście sprawdzić, że procentowy udział nienasyconych 3-6 omega np: w tłuszczu mlecznym wynosi - 36%, w ludzkiej śmietanie - 52%, (bo noworodek dalej intensywnie buduje mózg i zapotrzebowanie na 3-6 omega jest większe niż zdolności produkcyjne, a gdy nie ma wystarczającej ilości tych tłuszczów, powstaje często ADHD), w tłuszczu wieprzowym - 57%, (...), w oleju kokosowym - 17% -czyli ten olej zawiera aż 83% niezdrowych "naukowo" tłuszczy!,
A więc kolejna baja wprowadzona pod Dietę Optymalną" to "naukowa" teoria "niezdrowych, nasyconych kwasów tłuszczowych" przez "naukowców" zwanych "zwierzęcymi" - choć niezdrowymi, nasyconymi są owszem, ale roślinne margaryny... Laughing
Aż dziw bierze, że ludzie tak łatwo wierzą ..., choć sami mogą sprawdzić Shocked

PS
każdy też może sobie sprawdzić "tłustość" zdrowych ryb morskich.

Bylam na takim przyjeciu/poczestunku  --ja delektuje sie jajkami w majonezie, w sosie tatarskim - jegomosc "ksztalcony/akademizowany delektuje sie kawiorem, i wylicza jego/kawioru zalety, ze to - to to co najlepsze, bo to najlepsze bialko, polaczone z prawie wszystkimi witaminami + mineralami /morskimi/, ze z tego powstaje nowy organizm itd. , itp.  - te przysmaki jajkowo - majonezowo - tatarskie byly pyszne, zeby nie stracic smaku - postanowilam nie zabierac glosu w dyskisji na temat wyzszosci jajek nad kawiorem.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #15 : 2009-03-28, 12:35:47 »

postanowilam nie zabierac glosu w dyskisji na temat wyzszosci jajek nad kawiorem.

I bardzo dobrze, szkoda czasu na głupstwa...
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #16 : 2009-03-28, 21:49:15 »

Kawior to też jaja
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #17 : 2009-03-29, 08:57:00 »

Ale ujmując sprawę "naukowo": kawior ma tylko 50mg/100g złego cholesterolin i słono kosztuje,
a w/g DO: żółtko kurze ma cholesterolu aż 1600mg/100g i przy okazji jest najtańszym suplementem diety.

PS
Poziom cholesterolu w 100g produktu zwierzęcego to uproszczona, ale bardzo dobra miara jego wartości biologicznej w DO, przy czym korelacja jest w przybliżeniu wprost proporcjonalna: im niższy poziom cholesterolu, tym niższa wartość biologiczna pokarmu. W/g tego kryterium najwyższą wartość biologiczną ma szpik kostny (3000), w dalszej kolejności mózg cielęcy (2800), podroby..., a mięso przeciętnie ma mizerną wartość biologiczną, bo poniżej 100mg/100g, a kawior jest praktycznie "niejadalny" Wink.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #18 : 2009-03-29, 21:33:22 »

Kawior niejadalny Confused Shocked To naprawde nie ma czego zazdrościc naszej arystokracji ,
    biedacy -wywalają taką kase na takie cieniutkie jedzonko. Sad
    Propo -Wałęsa wczoraj  Olejnikowej odpowiedział ,że-" tłuste mięso jest zdrowe"
   Jednak smaczliwe chwile w Arkadii są niezapomniane.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Omega 3 Omega 6
« Odpowiedz #19 : 2009-03-29, 21:53:32 »

...Propo -Wałęsa wczoraj  Olejnikowej odpowiedział ,że-" tłuste mięso jest zdrowe"...

Jestem pozytywnie zaskoczony!
Jestem na dobrej drodze aby zmienic zdanie o LW.  Cool

W sumie, to jest bardzo, bardzo wartosciowy PACJENT!  Cool

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.