forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 14:02:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660414 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Podwyższony puls
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podwyższony puls  (Przeczytany 85313 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #40 : 2009-05-13, 23:12:08 »

U mnie ketony występują na drugi dzień, tzn. jeśli zjem np.50 W, to na drugi dzień rano mam 2+  , lub1+
Może u Ciebie też ta różnica wynika z W z poprzedniego dnia , np. wczoraj było więcej ketonów, bo przedwczoraj zjadłaś mniej W ?
Muszę to poobserwować przez kilka dni.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #41 : 2009-05-13, 23:13:24 »

Nie ma mowy  Very Happy
Wracając do tych ketonów  zastanawia mnie dlaczego ich poziom w ciągu dnia tak się zmienia.
Wczoraj zjadłam 200g frytek na smalcu plus żółtka trzy krzyżyki, dzisiaj to samo na kolację jeden.
..w poczatkowym okresie Diety mialam ciagle krzyzyki  4 i wiecej,o kazdej porze byla inna ich ilosc.Podwyzszalam weglowodany to znikaly krzyzyki.Wtedy jednak  wzrastal moj  apetyt na bialko.Ketony i nocne skorcze utrzymywaly sie nadal  mimo,ze weglowodany dochodzily do 90 g.Dosyc sporo czasu minelo az sie uporalam z windowaniem skladnikow.Pomogly mi sugestie nieocenionej lekarki.Zmniejszylam bialko i ketony przestaly sie pojawiac.To jest moj przyklad,a ty Moni jestes bardziej doswiadczona i inne masz dolegliwosci,dlatego nie sugeruj sie prosze,tym,co napisalam. Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #42 : 2009-05-13, 23:14:02 »

U mnie ketony występuj± na drugi dzień, tzn. je¶li zjem np.50 W, to na drugi dzień rano mam 2+  , lub1+
Może u Ciebie też ta różnica wynika z W z poprzedniego dnia , np. wczoraj było więcej ketonów, bo przedwczoraj zjadła¶ mniej W ?
Muszę to poobserwować przez kilka dni.
Dobranoc, idę spać, dzisiaj chyba nie mam ketonów, bo jestem śpiąca. Smile
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #43 : 2009-05-13, 23:14:25 »

A, jeszcze jedno, jeśli mam ketony, to mam problem z zaśnięciem.
Dobrze, że mi przypomniałaś o tym spaniu bo kto jutro za mnie wstanie. Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #44 : 2009-05-14, 12:15:52 »

Adam jestem drobnej kości nigdy w zyciu nie wazyłam wiecej niz 46 kg.
Czy zjadam do syta powiedziałabym, ze raczej się przejadam. Waże  po to aby przypadkiem nie wyszło czegoś za mało a nie w drugą stronę.
Próbowałam bez wagi, czasem tak robię  ( z zachowaniem proporcji oczywiscie) zjadam wtedy mniej.
Adam co Ty na to bo widzę, że jesteś???
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #45 : 2009-05-14, 13:34:00 »

.Zmniejszylam bialko i ketony przestaly sie pojawiac.

Mi nadmiar ketonów kojarzy się  z nadmiarem tłuszczy, z niedoborem węgli ....tak z punku widzenia reakcji biochemicznych....

Przyczyną ketozy jest nadmiar WKT(wolne kwasy tłuszczowe),  wątroba przerabia ich nadmiar na ciała ketonowe.
Gdy stęzenie ketonów w krwi jest zbyt duże nerki wydalają nadmiar z moczem.

Stężenie glukozy w krwi ma pośredni wpływ na pojawianie się ketonów w krwi po przez insulinę, która na takankę tłuszczową działa w ten sposób, ze hamuje uwalnianie WKT z tkanki tłuszczowe.
Ponieważ na diecie optymalnej, wydzielanie insuliny jest ograniczone, czyli spożycie glukozy(węglowodanów) będzie skutkowało uwolnieniem insuliny i tym samym zmniejszenie ketozy.

Jaki wpływa na zmniejszenie ketozy ma ograniczenbie spożycia białek? nie mam pojęcia, muszę doczytać, na teraz wydaje mi się to nielogiczne, jak doczytam dam znać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #46 : 2009-05-14, 13:40:56 »

Dobrze Viola, że sprawdzisz związek między białkiem a ciałami ketonowymi. Też sie nad tym zastanawiałam.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #47 : 2009-05-14, 13:50:36 »

.Zmniejszylam bialko i ketony przestaly sie pojawiac.

Mi nadmiar ketonów kojarzy się  z nadmiarem tłuszczy, z niedoborem węgli ....tak z punku widzenia reakcji biochemicznych....

Przyczyną ketozy jest nadmiar WKT(wolne kwasy tłuszczowe),  wątroba przerabia ich nadmiar na ciała ketonowe.
Gdy stęzenie ketonów w krwi jest zbyt duże nerki wydalają nadmiar z moczem.

Stężenie glukozy w krwi ma pośredni wpływ na pojawianie się ketonów w krwi po przez insulinę, która na takankę tłuszczową działa w ten sposób, ze hamuje uwalnianie WKT z tkanki tłuszczowe.
Ponieważ na diecie optymalnej, wydzielanie insuliny jest ograniczone, czyli spożycie glukozy(węglowodanów) będzie skutkowało uwolnieniem insuliny i tym samym zmniejszenie ketozy.

Jaki wpływa na zmniejszenie ketozy ma ograniczenbie spożycia białek? nie mam pojęcia, muszę doczytać, na teraz wydaje mi się to nielogiczne, jak doczytam dam znać.
Tłuszczu to chyba mam w sam raz  Very Happy
Te węglowodany mnie interesują.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #48 : 2009-05-14, 13:55:59 »

Monika, ja ilość węglowodanów rozumiem tak, że należy ich spożywać jak najmniej, byleby nie mieć ciał ketonowych.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #49 : 2009-05-14, 13:57:19 »

Ale oczywiście mogę się mylić.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #50 : 2009-05-14, 14:16:51 »

Monika, ja ilość węglowodanów rozumiem tak, że należy ich spożywać jak najmniej, byleby nie mieć ciał ketonowych.
Zachowując przy tym proporcje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #51 : 2009-05-14, 14:23:44 »

Tego nie wiedziałam, że całe proporcje BTW mają wpływ na powstawanie ciał ketonowych, myślałam, że tylko węglowodany.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #52 : 2009-05-14, 14:30:52 »

To jednak ma sens, bo jak się będzie spożywać za dużo białka, to jego nadmiar przetwarza się w węglowodany i wówczas wystarczy ich mniej. Tylko po co organizm miałby się męczyć na darmo? Lepiej mieć prawidłowy stosunek BTW. Ale nie widzę związku ze zmniejszaniem ilości białka i pozbywaniem się ketonów. Może ktoś to by wyjaśnił w przystępny sposób?
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #53 : 2009-05-14, 14:32:31 »

Nie to miałam na myśli  Very Happy
Węglowodanów tyle aby zachować proporcje i jeszcze nie mieć ketonów.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #54 : 2009-05-14, 14:39:22 »

Właśnie tak też czytałam. Dostosować W, a organizm sam upomni się o prawidłowe ilości B i T. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #55 : 2009-05-14, 14:43:44 »

Lepiej ten temat zostawię, bo przy różnych schorzeniach, może być inaczej, ale przy chorobach organizm też powinien domagać się takich ilości, jakie są dla niego najkorzystniejsze, czy nie?
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #56 : 2009-05-14, 14:47:37 »

Niby tak  ale nie zawsze się domaga.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #57 : 2009-05-14, 15:58:04 »

Zostaje tylko metoda prób i błędów, bo każdy ma indywidualne zapotrzebowanie.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #58 : 2009-05-14, 16:07:26 »

Monika, ja ilość węglowodanów rozumiem tak, że należy ich spożywać jak najmniej, byleby nie mieć ciał ketonowych.

 tak renia, tylko gdy będziesz spożywała nadmiar tłuszczu w stosunku do potrzeb( czyli nie spalisz ich w całości bo np. mało będziesz sie ruszać) wygenerujesz ketony i sztucznie będziesz zwiększać węgle aby pozbyć się ketonów, sztucznie zachwiejesz proporcje, jak tak to rozumiem i wydaje mi się logiczne to co napisałam.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #59 : 2009-05-14, 16:18:29 »

Z moich obserwacji również wynika , ze aby pozbyć się ciał ketonowych wystarczy trochę zmniejszyć tłuszcz którego jest widocznie za dużo do potrzeb.
                                                   
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.