forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:53:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Podwyższony puls
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Podwyższony puls  (Przeczytany 84907 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #80 : 2009-05-15, 00:37:25 »

chociaż raz przewzięłam wszystkich z czasem, jest 00:40, wszyscy smacznie chrapią a ja buszuje po forum Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #81 : 2009-05-15, 00:41:49 »

chociaż raz przewzięłam wszystkich z czasem, jest 00:40, wszyscy smacznie chrapią a ja buszuje po forum Very Happy Very Happy
 Laughing Laughing Laughing Laughing

lepiej tu jak w lodowce Laughing Laughing
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #82 : 2009-05-15, 00:51:41 »

flo czy myślisz tak samo?

mysle, ze mam niezly metlik w glowie. nie bede sie jednak wyglupiac i wypisywac jakichs banialukow o polnocy, wiec odloze to do jutra.
mam w domu harpera po ang, chyba bedzie trzeba wreszcie zajrzec.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #83 : 2009-05-15, 00:57:05 »

si, o tym tez pisal dr. Jan Kwasniewski

a gdzie pisał bo nie mogę znaleźć? Sad

Cytuj
Przy żywieniu optymalnym kwasica (ciała ketonowe) trafia się mniej często niż przy głodówce.
Powstające przejściowo ciała ketonowe są bardzo dobrym źródłem energii dla wielu tkanek. Ale
możliwość ich spalania jest ograniczona. Człowiek może wspoczynku spalać około 2,5 gtłuszczu
na l kg wagi ciała bez wydalania ciał ketonowych wmoczu. Zatem uczłowieka owadze 70 kg spa-
lenie 175 gtłuszczu na dobę (łącznie własnego i podawanego w pokarmie) nie powoduje jeszcze
wydalania ciał ketonowych zmoczem.

Trzeba sprawdzać, zwłaszcza między 6 a10 dniem, czy w moczu są ciała ketonowe i na ile
krzyżyków ich jest. Jeśli będzie 3-4 krzyżyki, należy zmniejszyć zapotrzebowanie organizmu na
energię zpokarmu (własny tłuszcz szybko się spala), jeść mniej, podawać tłuszcze onajwyższej
wartości biologicznej, ograniczyć aktywność fizyczną, przebywać w cieple.

Spożywać przejściowo produkty alkalizujące, takie jak: żółtko jaj, śmietana i warzywa, a ograni-
czyć zakwaszające, takie jak mięso, ryby, drób, orzechy. Można też nieco zwiększyć spożycie wę-
glowodanów do 50-60 gramów na dobę. U człowieka o wadze 70 kg spożywanie około 50 gwęglo-
wodanów na dobę zapobiega powstawaniu ciał ketonowych.

Tluste ZYcie
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #84 : 2009-05-15, 07:10:02 »

masując tak, że widzę gwiazdy na niebie

I dobrze. Wink Kobieta powinna być w łóżku wyzyskiwana, bo to nie jajko ani mała dziewczynka, żeby się z nią cackać. Wink Dość, że trzeba ustępować jej rano miejsca w łazience. Wink Podwójny nelson czy coś w tym guście -- one i tak to lubią. Wink Trzeba tylko uważać, żeby nie spotykać się z kobietami po operacjach plastycznych za setki tysięcy złotych -- sztuczne zawsze gorsze, a co ważniejsze, szarpnie się taką mocniej w łóżku i trzeba brać kredyt na naprawę cycka czy dupy. Wink


Oj Michal, musisz byc mlodym czlowiekiem ale nie masz doswiadczenia.
Stary nic nie musisz!!!!
Problem z lazienka - buduje sie dom z dwiema
Na naprawe cycka czy dupy to sie zone dobrze ubezpiecza, po to aby dostac w takich sytuacjach wysokie odszkodowanie Laughing
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #85 : 2009-05-15, 08:27:13 »

si, o tym tez pisal dr. Jan Kwasniewski

a gdzie pisał bo nie mogę znaleźć? Sad

Cytuj
Przy żywieniu optymalnym kwasica (ciała ketonowe) trafia się mniej często niż przy głodówce.
Powstające przejściowo ciała ketonowe są bardzo dobrym źródłem energii dla wielu tkanek. Ale
możliwość ich spalania jest ograniczona. Człowiek może wspoczynku spalać około 2,5 gtłuszczu
na l kg wagi ciała bez wydalania ciał ketonowych wmoczu. Zatem uczłowieka owadze 70 kg spa-
lenie 175 gtłuszczu na dobę (łącznie własnego i podawanego w pokarmie) nie powoduje jeszcze
wydalania ciał ketonowych zmoczem.

Trzeba sprawdzać, zwłaszcza między 6 a10 dniem, czy w moczu są ciała ketonowe i na ile
krzyżyków ich jest. Jeśli będzie 3-4 krzyżyki, należy zmniejszyć zapotrzebowanie organizmu na
energię zpokarmu (własny tłuszcz szybko się spala), jeść mniej, podawać tłuszcze onajwyższej
wartości biologicznej, ograniczyć aktywność fizyczną, przebywać w cieple.

Spożywać przejściowo produkty alkalizujące, takie jak: żółtko jaj, śmietana i warzywa, a ograni-
czyć zakwaszające, takie jak mięso, ryby, drób, orzechy. Można też nieco zwiększyć spożycie wę-
glowodanów do 50-60 gramów na dobę. U człowieka o wadze 70 kg spożywanie około 50 gwęglo-
wodanów na dobę zapobiega powstawaniu ciał ketonowych.

Tluste ZYcie

U mnie to raczej nie z nadmiaru tłuszczu  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #86 : 2009-05-15, 09:00:45 »

Monika, czy na fotce to Ty? No i co może zrobić DO? Super "laska"! I na pewno nie ma żadnego nadmiaru tłuszczu.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #87 : 2009-05-15, 09:04:21 »

! I na pewno nie ma żadnego nadmiaru tłuszczu.

A miała mieć? pisała że jest otyła? bo nie bardzo rozumiem....
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #88 : 2009-05-15, 09:09:10 »

Monika, czy na fotce to Ty? No i co może zrobić DO? Super "laska"! I na pewno nie ma żadnego nadmiaru tłuszczu.
Dziekuję. Tak to ja.
A w sprawie ketonów własnie wyskoczyłam kupic sobie śliwki w czekoladzie, tak na mnie patrzą  Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #89 : 2009-05-15, 09:15:47 »

! I na pewno nie ma żadnego nadmiaru tłuszczu.

A miała mieć? pisała że jest otyła? bo nie bardzo rozumiem....

Oj Violu nie koniecznie...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #90 : 2009-05-15, 09:23:35 »


A w sprawie ketonów własnie wyskoczyłam kupic sobie ¶liwki w czekoladzie, tak na mnie patrz± Very Happy
A ja kupię sobie moje ulubione czekolady orzechowe "z okienkim" firmy AlpenGold. Śliwki, trochę mi się chwilowo przejadły. Myślę, że czelolada z orzechami ma więcej magnezu, a mi ostatnio, czasami drży powieka, może mam zbyt mało magnezu?
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #91 : 2009-05-15, 09:27:14 »

Pół roku nie jadłam cukrów prostych więc teraz smakuje mi wszystko.
Mleczna z orzechami hmmm niestety nie dla mnie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #92 : 2009-05-15, 09:42:12 »

A ja ostatnio, w ogóle nie jadłam cukrów prostych i trudno mi było uzbierać odpowiednią ilość W, wczoraj miałam znowu ketony na 2 krzyżyki, za dużo czasu spędzam przy komputerze i brakuje mi czasu na pilnowanie jedzenia.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #93 : 2009-05-15, 10:53:23 »

Węglowodany zjadam głównie w postaci frytek na smalcu do tego jakaś kapucha, ogórki...
Teraz gdy je zwiększyłam to i śliweczka. Wczoraj wyszedł jeden krzyżyk być może sytuacja się stabilizuje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #94 : 2009-05-15, 11:10:50 »

Ja jem zbyt mało warzyw, a na owoce to już nawet patrzeć mi się nie chce. Z początku DO, to zjadałam czasami kiwi, a nawet banana. Teraz weglowodany zjadam głównie z ziemniaków, jakieś buraczki do obiadu, albo kapusta, czasem kawałek chleba Graham (wiem, wiem..  Wink ), albo morele suszone w małej ilości. Przedtem miałam w biurku karton śliwek suszonych i wieczorem przy komputerze zjadałam z 5 i na więcej mnie nie ciągnęło. A teraz jadę do sklepu, to przywiozę  te czekolady, dla odmiany. Postaram się od jutra liczyć co zjadłam przez 3 dni i zabaczyć moje aktualne BTW.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #95 : 2009-05-15, 11:23:46 »

Ja jem zbyt mało warzyw, a na owoce to już nawet patrzeć mi się nie chce. Z początku DO, to zjadałam czasami kiwi, a nawet banana. Teraz weglowodany zjadam głównie z ziemniaków, jakieś buraczki do obiadu, albo kapusta, czasem kawałek chleba Graham (wiem, wiem..  Wink ), albo morele suszone w małej ilości. Przedtem miałam w biurku karton śliwek suszonych i wieczorem przy komputerze zjadałam z 5 i na więcej mnie nie ciągnęło. A teraz jadę do sklepu, to przywiozę  te czekolady, dla odmiany. Postaram się od jutra liczyć co zjadłam przez 3 dni i zabaczyć moje aktualne BTW.
Warzywa lubię w zasadzie wszytskie. Owoców raczej  nie ruszam, wyjątek te śliwki od tygodnia.
W racy trudno z węglowodanami.

Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #96 : 2009-05-15, 11:56:11 »

Ja jem zbyt mało warzyw, a na owoce to już nawet patrzeć mi się nie chce. Z początku DO, to zjadałam czasami kiwi, a nawet banana. Teraz weglowodany zjadam głównie z ziemniaków, jakieś buraczki do obiadu, albo kapusta, czasem kawałek chleba Graham (wiem, wiem..  Wink ), albo morele suszone w małej ilości. Przedtem miałam w biurku karton śliwek suszonych i wieczorem przy komputerze zjadałam z 5 i na więcej mnie nie ciągnęło. A teraz jadę do sklepu, to przywiozę  te czekolady, dla odmiany. Postaram się od jutra liczyć co zjadłam przez 3 dni i zabaczyć moje aktualne BTW.
Warzywa lubię w zasadzie wszytskie. Owoców raczej  nie ruszam, wyjątek te śliwki od tygodnia.
W racy trudno z węglowodanami.


No, MONIKAW, choroby to ja jakoś u Ciebie nie widzę. Przyznaj sie symulujesz?
To taki  żart do urody. Zaciekawiły mnie te śliwki. Czemu one maja takie wzięcie u optymalnych? I czy chodzi o te z Dobrego Miasta?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #97 : 2009-05-15, 11:59:23 »

Tluste ZYcie

nie mam przy sobie książki, a z powyższego cytatu nie wynika, że osoby, które czerpią energie z tłuszczu  (np BTW 10:85:5 wyrazone w procentach energii liczonej w kaloriach) maja go zmniejszać gdy wystapią ciała ketonowe w moczu. Nie wiem co to za przypadek tam jest opisany, ale gdyby tak przytaczac zdania wyrwane z kontekstu to pisze tam również, że nalezy ograniczać aktywnosc fizyczną Smile a tego chyba nie zaleca dr Kwasniewski? Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #98 : 2009-05-15, 12:01:23 »

Bo jej nie widać ... Very Happy
Juz nawet jej nie czuję poza detalami nad którymi pracuję ostro.
Śliwki mam jakies inne ale pyszne są.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Podwyższony puls
« Odpowiedz #99 : 2009-05-15, 12:06:21 »

Bo jej nie widać ... Very Happy
Juz nawet jej nie czuję poza detalami nad którymi pracuję ostro.
Śliwki mam jakies inne ale pyszne są.
Cieszę się, że jest jak na zdjeciu a śliwki z Dobrego Miasta spróbuj, warto.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.