forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 12:03:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
659576 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ból wszystkich kości
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ból wszystkich kości  (Przeczytany 39164 razy)
Ela_65
Go


Email
Ból wszystkich kości
« : 2009-03-26, 07:40:59 »

Mam 43 lata na DO jestem od 4 miesięcy. Od paru dni mam problem z bolącymi kośćmi. Bolą mnie nawet drobne kostki w dłoniach o stopach, o stawach już nie wspomnę. Mam pytanie, cz to jakieś błędy w diecie, czy może jeszcze objawy przebudowy?
Mam 165cm wzrostu obecnie ważę 77kg, spadłam z 82 kg i więcej nie chce spadać. Dzienna dawka BTW kształtuje się mnie j więcej na takim oto poziomie: B 50,1 T124 W47. Pracuję fizycznie. Jestem w okresie menopauzy i biorę Mastodynę, ból stawów i kości próbuję złagodzić Nimesilem. Czy ktoś miał podobne objawy i jak to zwalczyć? A może przeczekać?
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #1 : 2009-03-26, 08:26:32 »

Oto jest pytanie. Dużo mi sie poprawiło ale stawy bola coraz gorzej. Też szukam sposobu.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #2 : 2009-03-26, 08:34:02 »

A zrobiłaś badania??? Very Happy
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #3 : 2009-03-26, 09:07:16 »

A zrobiłaś badania??? Very Happy
Ja jeszcze nie. Zamierzam po świetach. Już byłm w laboratorium ale za pózno , podobno trzeba rano. Sama jestem ciekawa ale nie mam teraz czasu. Ale rotuję mleczne, odstawiłam owoce i czekam .Za krótko, żeby cos powiedzieć. Teraz zastanawiam sie nad ziemniakami. Odczekam jakis czas, jeśli nie będzie poprawy to spróbuje rotować ziemniaki. Moze kiedyś natrafię na pokarm, który mi szkodzi.
Zapisane
Ela_65
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #4 : 2009-03-26, 11:00:56 »

A zrobiłaś badania??? Very Happy
Jeżeli chodzi o reumatoidalne, to robiłam badania latem, wszystko w porządku, ale nie wiem w jakim kierunku mam robić badania teraz, bo bolą mnie nie tylko stawy, ale i kosteczki, więc myślę, że to ma związek z dietą jednak. Podaję mój przykładowy jadłospis na dziś:
Śniadanie:
Jajecznica z 50 g boczku 80g żółtka i 30g białka
Chleb optymalny 40g
Papryka czerwona 15g

Obiad:
Kartoflanka 250g( wg własnego przepisu B-2,6 T9,7 W-3,2 ; 110kcal)
Ziemniaki 150g
Żeberko gotowane w panierce 150g
Surówka z selera 50g
 Bez kolacji

Śniadanie jem takie samo od 3 mies, zmieniam tylko obiad, jem golonkę, karkówkę kapustę duszoną na maśle, buraczki z boczkiem i słoniną itp. Przepisy z książki kucharskiej. Wszystko odważone, odchylenia nie wielkie. Nie tyję, nie chudnę, nie głoduję. No i nie pozbyłam się chronicznych zaparć.
 Nie jem owoców, słodyczy, cukrów. Nie wiem co dalej...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #5 : 2009-03-26, 11:13:26 »

To, że czynnik reumatoidalny jest ujemny jeszcze o niczym nie świadczy. Mam rzs z ujemnym reumatoidalnym...
Jakie masz OB???
Wyeliminuj z diety wszystkie zboża a więc panierki, chleb optymalny i inne.
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #6 : 2009-03-26, 11:24:24 »

może by coś Lekarka pomogła Smile
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #7 : 2009-03-26, 11:31:29 »

A zrobiłaś badania??? Very Happy
Jeżeli chodzi o reumatoidalne, to robiłam badania latem, wszystko w porządku, ale nie wiem w jakim kierunku mam robić badania teraz, bo bolą mnie nie tylko stawy, ale i kosteczki, więc myślę, że to ma związek z dietą jednak. Podaję mój przykładowy jadłospis na dziś:
Śniadanie:
Jajecznica z 50 g boczku 80g żółtka i 30g białka
Chleb optymalny 40g
Papryka czerwona 15g

Obiad:
Kartoflanka 250g( wg własnego przepisu B-2,6 T9,7 W-3,2 ; 110kcal)
Ziemniaki 150g
Żeberko gotowane w panierce 150g
Surówka z selera 50g
 Bez kolacji

Śniadanie jem takie samo od 3 mies, zmieniam tylko obiad, jem golonkę, karkówkę kapustę duszoną na maśle, buraczki z boczkiem i słoniną itp. Przepisy z książki kucharskiej. Wszystko odważone, odchylenia nie wielkie. Nie tyję, nie chudnę, nie głoduję. No i nie pozbyłam się chronicznych zaparć.
 Nie jem owoców, słodyczy, cukrów. Nie wiem co dalej...

A wcześniej  przed dietą nie bolały Cię stawy i kości?
Ja zawsze miałam z Tym problem ale rzeczywiście teraz czuję to najmocniej.Tak sobie myslę , że przy tej diecie intensywniej  czuje sie nietolerancję na niektóre produkty. Mój znajomy ma wiele takich nietolerancjii.
Jeśli spożywa sie za dużo białka też mogą boleć stawy.
Zapisane
Ela_65
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #8 : 2009-03-26, 12:18:45 »

Przed rozpoczęciem DO też czasami bolały mnie stawy, częste bóle kręgosłupa, mam nieznaczną lordozę odcinka lędźwiowego. Co jakiś czas biorę zabiegi. Ostatnio nie mam problemu z kręgosłupem ale właśnie z bólem stawów i kości. Nie znam wyniku OB, bo dawno się nie badałam. Czytałam, że bóle mięśni i stawów mogą być spowodowane zakwaszeniem organizmu. Mnie bolą tylko kości i stawy. Zwalałam to na "przebudowę", ale teraz sama już nie wiem... Odstawić zboża? No ale nie jem ich tak wiele. Ile może być mąki w 40g chleba dziennie?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #9 : 2009-03-26, 12:27:57 »

Zrób OB, będzie wiadomo czy jest stan zapalny...
Co do zbóż przy bólach/chorobach stawów nawet kilka gramów stanowi problem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #10 : 2009-03-26, 17:43:00 »

Przed rozpoczęciem DO też czasami bolały mnie stawy, częste bóle kręgosłupa, mam nieznaczną lordozę odcinka lędźwiowego. Co jakiś czas biorę zabiegi. Ostatnio nie mam problemu z kręgosłupem ale właśnie z bólem stawów i kości. Nie znam wyniku OB, bo dawno się nie badałam. Czytałam, że bóle mięśni i stawów mogą być spowodowane zakwaszeniem organizmu. Mnie bolą tylko kości i stawy. Zwalałam to na "przebudowę", ale teraz sama już nie wiem... Odstawić zboża? No ale nie jem ich tak wiele. Ile może być mąki w 40g chleba dziennie?
....jezeli chodzi o make,to nie wazne ile jej bedziesz jadla,tylko wazne,zeby wogole nie jadac w zadnym posilku,a i wszystkie mleczne produkty nalezaloby odstawic i obserwowac.Bole powinny ustapic albo bardzo zmalec.
A moze twoje bole,to skutki uboczne lekarstw,ktore bierzesz??
Przy dalszym stosowaniu Diety,bedziesz mogla je odstawic,bo na tej Diecie,kobiety przechodzace menopauze nie maja zadnych dolegliwosci zwiazanych z przekwitaniem. Razz
Zapisane
orchidea77
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #11 : 2009-03-26, 19:41:48 »

A moze warto zrobic badanie na osteoporoze czyli gestosc kosci
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #12 : 2009-03-26, 19:45:29 »

A moze warto zrobic badanie na osteoporoze czyli gestosc kosci

Ja bym nie zawracał sobie głowy osteoporozą, tylko skierował pacjentkę na markery.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #13 : 2009-03-26, 19:48:12 »

A moze warto zrobic badanie na osteoporoze czyli gestosc kosci

Ja bym nie zawracał sobie głowy osteoporozą, tylko skierował pacjentkę na markery.
wiem na szczęścia co to są markery  Wink , ale proszę Cię ...co masz na myśli pisząc o nich ?.

Jeju !..ja naprawdę bałabym się odstawić mleczne  Sad ...zaznaczam ,ze jak na dzień dzisiejszy to jestem zdrowa jak rybka ..jednak nie o to chodzi ...
Dlaczego nie odstawiłabym?...proste uwielbiam ..no i może stara szkoła wychowania + reklamy? ...przecież nasze kostki lubią wapno , a gdzie go mamy najwięcej?.

Zapisane
Ela_65
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #14 : 2009-03-26, 19:48:27 »


Cytuj
....jezeli chodzi o make,to nie wazne ile jej bedziesz jadla,tylko wazne,zeby wogole nie jadac w zadnym posilku,a i wszystkie mleczne produkty nalezaloby odstawic i obserwowac.Bole powinny ustapic albo bardzo zmalec.
A moze twoje bole,to skutki uboczne lekarstw,ktore bierzesz??
Przy dalszym stosowaniu Diety,bedziesz mogla je odstawic,bo na tej Diecie,kobiety przechodzace menopauze nie maja zadnych dolegliwosci zwiazanych z przekwitaniem. Razz

Też myślałam o wpływie mastodyny, ale musiałam brać, bo miałam straszny obrzęk piersi i ból. A Nimesil biorę, żeby zminimalizować ból kości i stawów. No mam taką ndzieję, że to tyolko objawy przebudowy zaniedbanej maszynerii Very Happy
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #15 : 2009-03-26, 19:56:15 »


Też myślałam o wpływie mastodyny, ale musiałam brać, bo miałam straszny obrzęk piersi i ból.
na to jest lepszy bezinwazyjny sposób(bez chemii ) ...sprawdzony na żywym organiźmie  Very Happy ...od 20 lat ...właśnie wtedy uciekłam przed skalpelem .
Zapisane
Ela_65
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #16 : 2009-03-26, 19:56:34 »

Cytuj
Ja bym nie zawracał sobie głowy osteoporozą, tylko skierował pacjentkę na markery.
 Shocked może niedokładnie czytałam to forum, a co to są markery?
Zapisane
Ela_65
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #17 : 2009-03-26, 19:58:22 »


Też myślałam o wpływie mastodyny, ale musiałam brać, bo miałam straszny obrzęk piersi i ból.
na to jest lepszy bezinwazyjny sposób(bez chemii ) ...sprawdzony na żywym organiźmie  Very Happy ...od 20 lat ...właśnie wtedy uciekłam przed skalpelem .

Co ty masz na myśli? Smile
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #18 : 2009-03-26, 20:06:17 »

Co ty masz na myśli? Smile
Twisted Evil nie powiem ..zapytaj najstarszą kobietę w zapomnianej przez Boga i ludzi wsi  Very Happy...gdybym napisała na forum to by mnie pewnikiem wyśmiali  Very Happy ...ale mam to gdzieś bo mi pomaga ...napiszę na priv  Wink.
Zapisane
Ela_65
Go


Email
Odp: Ból wszystkich kości
« Odpowiedz #19 : 2009-03-26, 20:11:58 »

Co ty masz na myśli? Smile
Twisted Evil nie powiem ..zapytaj najstarszą kobietę w zapomnianej przez Boga i ludzi wsi  Very Happy...gdybym napisała na forum to by mnie pewnikiem wyśmiali  Very Happy ...ale mam to gdzieś bo mi pomaga ...napiszę na priv  Wink.
Spróbuję wszystkiego, jestem zdeterminowana... no może nie aż tak bardzo aleee... Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 17 zapytaniami.