forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 20:48:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660440 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Witamina B 12 -zastrzyki
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witamina B 12 -zastrzyki  (Przeczytany 18668 razy)
adamgraza
Go


Email
Witamina B 12 -zastrzyki
« : 2009-03-26, 11:00:01 »

 Pomozcie mi pewne rzeczy zrozumieć.
Rozbolał mnie kręgoslup/ przyczyna - grypa. Biorę zastrzyki o nazwie Naklofen. Zrezygnowalam z zastrzyków  witaminy B12. Naczytałam kiedyś o szkodliwości tych zastrzyków.. Czytając przed chwilą o tej witaminie , moglabym mieć jej niedobory. Jestem cukrzykiem , mój metabolizm jest już inny niż u zdrowego czlowieka. Ale na tej diecie trudno o brak tej witaminy. Ostatnio takie objawy , jakie towarzyszą jej niedoborowi  - mam . Gorzej sypiam , dretwieją  mi czasem ręce , klopot z koncentracją, brak żywotności.
. Podjadam czasem magnez.
Zaznacze że zanim zdiagnozowano u mnie cukrzyce przez dlugie lata bralam magnez , ponieważ mialam niedobór tego pierwiastka  .
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Witamina B 12 -zastrzyki
« Odpowiedz #1 : 2009-03-26, 19:52:18 »

Grażynko Ty zawsze mi zadasz klina i muszę buszować ...szukać znowu o tej 'zmorze' B12 .. Shocked bo podaję z grupy "b" prawie wszystkie + wit 'PP'...a czytałam wręcz odwrotne opinie ..kurcze , może nie tam gdzie trzeba?  Sad.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Witamina B 12 -zastrzyki
« Odpowiedz #2 : 2009-04-05, 17:43:40 »

Niedobory Mg korelują z nadmiarem glukoneogenezy czy nadmiernym obrotem szlakiem pentozofosforanowym. Po co utrzymywać status quo i do stałej dawki produktów glukogennych dodawać możliwość ich spalenia podając wit B12? Lepiej sastosować 3 dni bez cukrów prostych i ziemniaków, a za to biała rzepa, ogórki, pomidory, sałata, cebula, chrzan, kiszonki, zupy. Lepiej dietą obniżać obroty zamiast je utrzymywać podając B12.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Witamina B 12 -zastrzyki
« Odpowiedz #3 : 2009-04-05, 17:45:02 »

... no albo sport na maksa by spalić co się ma z nadmiarów materiału, który przyczynił się do infekcji.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Witamina B 12 -zastrzyki
« Odpowiedz #4 : 2009-04-05, 19:02:37 »

Dzieki Lekarko że tu zajrzalaś . Też mialam takie obserwacje . ze gdy troche cukrow prostych to zaraz brak Mg.
Nie pocwiczę teraz bo lekko biodro mi wygięło. Ale ogolnie juz czuję się lepiej. Nastepna dawka zastrzykow  w tym wit . B 12+ trzy rodzaje zabiegow.Nadzieja że dojdę do siebie. Jem prawie codziennie ziemniaki . Ale kombinuję jak zdobyć okolo 60 W bez nich .Pomidorow i ogorkow  a także salaty teraz nie jadam.Trudno bez ziemniakow to uzbierać
. A jezeli się udaje ,to ilośc jest duża . No i jak by to powiedział Czesio mam bulgoty i wiatery. Nic komfortowego.  Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.