forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:35:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Moja opinia o arkadiach.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Moja opinia o arkadiach.  (Przeczytany 116965 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Moja opinia o arkadiach.
« : 2009-04-02, 11:31:06 »

Zakładam taki wątek, bo chciałabym "usłyszeć" opinie o różnych arkadiach od osób, które w nich przebywały. Myślę, że innym mogłyby też pomóc w decyzji: czy jechać, a jeśli tak, to gdzie najlepiej. Ja nie mam żadnego porównania, bo byłam tylko w "Arkadii Aura", o tym już pisałam. Podobało mi się tam, wysoki standart, ale było tak prawie jak na zwykłych wczasach, Jedynie z tą różnicą, że każdy miał posiłki o innym BTW, czego "na oko" nie było widać. Było codzienne godzinne spotkanie z dietetyczką i godzinka wspólnych rozmów (bardziej słuchanie wykładu) z lekarzem optymalnym. Poza tym każdy spędzał czas wolny na swój sposób. Kto chciał mógł skorzystać z prądów selektywnych, masaży lub terapii z promieniowaniem elektromagnetycznym. W tym roku będę w "Arkadii Lido", też w Jastrzębiej Górze i jestem ciekawa jak tam będzie. Na potwierdzeniu rezerwacji napisali, żeby wziąźć strój sportowy i że cały dzień będzie zorganizowany. Koniec z obijaniem się Confused .Ma być tam nauka prawidłowego odżywiania się (stosowania DO) i porady lekarskie. Po pobycie tam, albo w trakcie, napiszę wam jak tam jest.  Pozdrawiam -  renia
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #1 : 2009-04-02, 14:02:45 »

Chyba to nie jest promienowanie elektromagnetyczne, tylko fale elektromagnetyczne Confused  Smile
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #2 : 2009-04-02, 15:21:46 »

Sprawdziłam w necie, to jest to samo. Very Happy
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #3 : 2009-04-02, 15:57:01 »

Byłam tylko w Jastrzębiej Górze i po wymianie doświadczeń z innnymi bywalcami takich ośrodków, doszłam do przekonania, że to wszystko jest 'na jedno kopyto'. Dla nowicjuszy ŻO jest to bardzo przydatne, dla bardzo chorych - nie. To jest żywienie zbiorowe, a b.chory potrzebuje żywienia indywidualnego. najlepszego z wybranych produktów.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #4 : 2009-04-02, 16:59:58 »

Osobiscie nie bylem nigdy w Arkadi.
Ale to wcale nie znaczy, ze nie bede!  Cool

Renia zainicjowala bardzo ciekawy temat.

Moim zdaniem o "atrakcyjnosci" danego miejsca
powininny decydowac mozliwosci i efekty
"optymalnej sztuki lekarskiej" jaka jest zagwarantowana przez obecnosc wybitnego specjalisty!

Inne czynniki w postaci koloru scian, usmiechow "Pani Geni"
czy wykladow "teoretycznych" to sprawa marginalna!

Licza sie konkretne efekty!

Chalina wspomniala w swoim poscie czego oczekuje!
"to wszystko jest 'na jedno kopyto"
"dla bardzo chorych - nie"

Uczestnik musi doswiadczyc "polepszenia" zdrowia.


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #5 : 2009-04-02, 17:02:35 »

Byłam tylko w Jastrzębiej Górze i po wymianie do¶wiadczeń z innnymi bywalcami takich o¶rodków, doszłam do przekonania, że to wszystko jest 'na jedno kopyto'. Dla nowicjuszy ŻO jest to bardzo przydatne, dla bardzo chorych - nie. To jest żywienie zbiorowe, a b.chory potrzebuje żywienia indywidualnego. najlepszego z wybranych produktów.

Masz rację, te produkty nie były najwyższej jakości, bo oprócz chleba biszkoptowego, podawali również zwykły "graham". Osoby tam przebywające miały w większości choroby już za sobą. Byli tam po cukrzycy, stwardnieniu rozsianym, po zawałach, jedno dziecko po chorobie Leśniewskiego-Crohna (przec medycynę konwencjonalną wypisane ze szpitala "na umarcie") i wszyscy wyglądali na zdrowych.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #6 : 2009-04-02, 17:38:31 »

"Grizzly", myliłam się co do ciebie, bo myślałam, że najbardziej zależy tobie na uśmiechu "Pani Geni" Laughing.Do "Arkadii Lido" mamy wziąć ostatnie wyniki badań, chorzy na cukrzycę mają wziąć glukometry, są tam porady lerarzy na zasadach ambulatoryjnych i opieka pielęgniarska. Myślę , że tu będzi też dla bardziej chorych przygotowany pobyt, tym bardziej, że mówono mi telefonicznie, że menu mogą dostosować do osobistych gustów, że są bardzo elastyczni i atmosfera jest tam kameralna. No, zobaczę. Shocked
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #7 : 2009-04-02, 18:48:12 »

...Chalina wspomniala ...

Oczywiscie "Halinka" wspominala!  Razz

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #8 : 2009-04-02, 18:50:43 »

... atmosfera jest tam kameralna. No, zobaczę...

Atmosfera TAK, kamery NIE !  Razz

Zapisane
lilek
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #9 : 2009-04-13, 11:49:11 »

Hejka,ja bylam przed 4 laty w "Coloni" w Ustroniu-tam prowadzi wyklady przemila pani Szczepankowa-ze ja jedyny cukrzyk bylam to pilnowala zeby mi na kolacje np.przy bitej smietance z rodzynkami -bez rodzynek podawano,jednak DO tam nie bylo indywidualne,rowniez u panstwa Suchowieckich w Ciechocinku-Willa Obywatelska -DO nie jest indywidualnie robione  Sad..a szkoda..-bardzo fajnie mozna tam sie rozerwac przy live muzyce ...do tematu spowrotem-w obydwu Arkadiach byly mleczne+zbozowe produkty podawane-tyle ze w Ciechocinku mozna osobiscie z Panem DR.Kwasniewskim chwilke pogadac Smile ....dobrze wiedziec ze "Aura" indywidualnie robi dla cukrzykow  Razz to chyba tam sie wybiore,pozdrawiam serdecznie,Lilek
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #10 : 2009-04-13, 12:36:14 »

Może się spotkamy. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #11 : 2009-04-13, 13:19:05 »

A, pomiliło mi się, w "Aurze" byłam, a w tym roku będę w "Lido". Właśnie tam mówiono, że jadłospis można uzgodnić indywidualnie.
Zapisane

lilek
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #12 : 2009-04-13, 18:49:40 »

 Shocked to jak w koncu Reniu??Aura czy Lido-gdzie sie dostaje indywidualnie DO  ???!!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #13 : 2009-04-13, 18:51:56 »

W Arkadii "Lido".
Zapisane

sewero
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #14 : 2009-04-17, 22:10:28 »

Ja bylam  1 raz w Lido i 2 razy w Colonii.
W Lido kazdy dostawal inne porcje. Wlascicileka sama naklada kazdemu na talerz.
Jak tylko powiedzialam ze mam ciala ketonowe w moczu to Pani ta pomimo iz nie bylo tam na stale lekarza skontoaktowala sie z nim i porcje moje zostaly zmienione.Minusem jest ze nie ma dziennie lekarza bo to problem dla ludzi chorych.

W Colonii jest jak juz ktos wspominal Pani Teresa Szczepanek. Jest codziennie w osrodku. Jest tam tez dziennie lekarz i pielegniarka , mozna robic badanie krwi ,pomiar cisnienia i cukru. Pani Teresa dziennie troszczy sie o pacjentow.
Nie ma tam jednak indywidualnego zywienia. Sa 2 rodzaje ZO. Pierwsze z pelna iloscia bialka a drugie z obnizona iloscia bialka.Ja np potrzebuje duzo wiecej wegli niz Dr, Kwasniewski zaleca i tam w Colonii musialam sobie dokupic. Byl sernik optymalny i lody.
Byl mozdzek dla ludzi ze Stwardnieniem itp.
Ja niektorych potraw nie lubie i w obu osrodkach nie bylo problemu ze zjedzeniem czegos innego np zamiast watrobik jajka sadzone itp.
Z dziecmi to samo. Obydwa osrodki ida dzieciakom na reke. Moje same lataly do kuchni i prosily na obiad o to czy o tamto i to bylo. Oczywiscie zbilansowne.

Spotkania w Arkadiach bardzo motywuja. MOzna porozmawiac z ludzmi chorymi ktorzy juz wyzdrowieli itd. Polecam


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #15 : 2009-04-17, 22:38:44 »

Bardzo miło mi się czytało Twój post. Smile Chciałabym wiedzieć, w którym roku byłaś w "Lido", bo być może, tam się coś zmieniło, co do stałego pobytu lekarza? Obejrzałam teraz jeszcze raz informację, którą mi przysłali i pisze tam, że jest zapewniona opieka personelu medycznego: lekarzy optymalnych, pielęgniarek, dietetyków i doradców żywienia. Ma być też całodzienna opieka dla ciężko chorych. No zobaczę. Ja też jadę z dziećmi, a one jedzą raz optymalnie, a raz optymalnie źle. Córa to ze mną ściga się w ilości zjedzonych żółtek, a syn, jak jest z kolegami, to je to co oni: chipsy, colę i co się da. Mówiono mi telefonicznie z "Lido", że dla dzieciaków mogę na miejscu ustalić jedzenie takie, jakie one lubią, (nie wiedzą co ich czeka, codziennie będą musieli robić lody Very Happy). A "Colonię", może uda mi się poznać w przyszłym roku? Dzieci już nie chcą jeździć na zwykłe wczasy, tylko na optymalne. Pisząc "dzieci" mam na myśli moją najmłodszą dwójkę, bo synowie starsi (jeden 25 drugi 26 lat), wolą wczasy z dziewczynami, niż ze mną. Pozdrawiam Cię serdecznie Smile
Zapisane

sewero
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #16 : 2009-04-17, 22:51:17 »

W Lido bylam w 2006 roku w sierpniu.
Byl tam Pan Dr. Pala i Pan doktor KAnia. Kazdy z nich byl tylko raz na poczatku tygodnia. Raz w tygodniu byl tez wieczorem wyklad na temat ZO jednego z lekarzy. Bardzo interesujacy.
Moje dzieci Tadki niejadki mialy robione dziennie omlety (bo tylko to wtedy na sniadanie jedli). Na deser zamawiali sobie lody. NIe lubieli zup a to przeciez kolagen. Jedyna zupa ktora jedli byla pomiodorowa. No i mieli ja przez 2 tygdonie. Kolagen byl.
Nie znudzilo im sie.
W Lido nie trzeba bylo nic dokupywac, wystraczyla rozmowa i na drugi dzien porcja byla dostosowana do potrzeb.
Pani Pielegniarka byla dziennie - ona tez dawala prady selektywne. Wtedy jak ja bylam byly one wliczone w cene pobytu i nie trzeba bylo doplacac.
Jedynym minusem bylo zejscie na plaze. Bylo bodajze 150 schodow.
Musielismy dzieci i bagaze nosic na plaze na plecach. Koszmar. No ale to bylo Body bulding za darmo. haha.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #17 : 2009-04-17, 23:04:52 »

Może od tego czasu coś zmienili, napiszę. Za to w "Arkadii Aura", lekarz był cały czas, chociaż wizyta u niego była jedna na początku, a potem, kto chciał, chodził na konsultacje. Codziennie były godzinne wykłady lekarskie i godzinne wykłady doradcy żywienia. Prądy były w cenie pobytu, jeśli ktoś potrzebował większą ilość, to dopłacał (nie było to drogie, ale nie pamiętam już dokładnie ile). Masarze były płatne, jeżeli ktoś sobie zażyczył. Dzieci moje były tam na diecie tradycyjnej i podobał im się "szwedzki stół". A te schody na plaże są "ok", tylko z plaży są okropne Very Happy.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #18 : 2009-04-17, 23:08:43 »

Znalazłam na forum ciekawą recenzję z pobytu w arkadii:
  Odp: Jastrzebia Gora - czyli jak wracam do zdrowia
« Odpowiedz #9 : 2006-08-07, 21:00:08 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Rozmawialam z lekarzem , zapytalam wprost dlaczego w tradycyjnej medycynie nie stosuje sie ZO w przypadku na przyklad mojej choroby skoro tak szybko mozna ulzyc w cierpieniu, odpowiedzial mi z usmiechem, ze .... chodzi o wielkie pieniadze...  Faktem jest ze pojechalam tam raz i nie wiadomo czy pojade jeszcze kiedykolwiek, bo jesli wyzdrowieje to nie bedzie po prostu takiej potrzeby, no chyba zeby powtorzyc sobie prady czy ewentualnie z powodow sentymentalnych,a do swojego reumatologa chodzilam srednio raz na dwa tygodnie,domowy lekarz bywal u mnie co kilka dni, poza tym mam za soba kilkanascie pobytow w klinice reumatologiczneij, operacje, zastrzyki radioaktywne, o tym ile zarabiaja na mnie koncerny farmaceutyczne nawet nie wspominam.

Dla mnie liczy sie to czy mam sile zmienic pampersa mojemu dziecku, i czy przespie noc bez bolu, czy uniose  rece zeby sie uczesac czy umyc zeby.

Po raz pierwszy od 10-u lat przesypiam noce ... I jestem naprawde , autentycznie szczesliwa.

I tylko to sie liczy .
Zapisane

lekarka
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #19 : 2009-04-18, 21:23:31 »

Na deser zamawiali sobie lody. NIe lubieli zup a to przeciez kolagen. Jedyna zupa ktora jedli byla pomiodorowa. No i mieli ja przez 2 tygdonie. Kolagen byl.
Nie znudzilo im sie.

Tak trzymać. Dzieci mają być szczęśliwe. Co jakiś czas czegoś im się zachce - dla wyrównania ewentualnych zapotrzebowań.
Lody optymlane, bita śmietana z kokosem/orzechami/polewą żółtkową/czekoladą, koktail truskawkowy/jagodowy/malinowy ze śmietany (może być z odrobiną cukru), lody zwykłe z duuużą ilością bitej śmietany - to dobre dania dla dzieci. Jak je lubią Smile. Nic nie wolno (wg mnie) podawać na siłę - uzyskujemy wtedy odwrotny efekt niż zamierzony.
Tłuste produkty mleczne dobrze rugują z diety nadmiary węglowodanów.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.