forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 05:49:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Moja opinia o arkadiach.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Moja opinia o arkadiach.  (Przeczytany 118595 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #100 : 2009-07-24, 16:12:53 »

Np. 60g biała dziennie, oznacza, że jednego dnia zjadamy 50g, innego 70g i jest dobrze. Jeśli jest gorszej jakości, to więcej (ryba), jak lepszej to mniej. Jak bardzo aktywni, to więcej, jak mniej to ..mniej białka. Przy chorobach, to według zaleceń lekarza. Mówiono nam, że bilans ilościowy w organiźmie odbywa się co tydzień, a nie codzienne BTW się liczy. Jedynie brak węgli daje swoje objawy już po 3 dniach.
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #101 : 2009-07-24, 16:12:57 »

A teraz idę zlewać sok!

a jakie soki? Chyba nie "zyciowe"? Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #102 : 2009-07-24, 16:23:29 »

Albo nie rozmyśliłem się.
Tak "reniu" zwiększ białko tak jak ci zalecają i będzie po sprawie.
Wolę o soku coś napisać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #103 : 2009-07-24, 16:26:22 »

imo: Blackend jak zwykle ma racje ;], ze lekarze pewnie wiedza, co robia, to wynika z praktyki. Ale tak sobie mysle, ze jesli dla mnie te ilosci WYJSCIOWE, ktore podala Renia, to jest troche za duzo, to co dopiero dla pani w kwiecie wieku, ktorej jedynym momentem wiekszej aktywnosci fizycznej jest 15-30 minut truchciku dziennie. Poza tym no wlasnie, bezsensu jest ustalac jedna ustalona porcje zywieniowa na kazdy dzien roku i na kazdy sklad menu, niezaleznie od rodzaju bialka, tluszczu, etc. Nie ma to jak zdrowy metabolizm i proporcje, organizm sie nie myli. Chyba ze ktos nie rozroznia, co to znaczy "przesyt".
Dlaczego wszystko krytykujecie (łącznie z Violą)? Co was boli? Jeśli piszę, że np. 60 białka, to się upieracie, że codzinnie musi być , co do grama 60. Sensu nie widzę, chyba, że przekorę.
Ps. Wiek mój znasz, faktycznie jestem w kwiecie wieku, ale o rozkładzie mojego dnia, nie masz pojęcia.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #104 : 2009-07-24, 16:29:56 »

'adminie", dlaczego nie lubisz arkadii? Robią dużo dobrej roboty. Gdzie chorzy np. na cukrzycę mają szukać pomocy? U diabetologa?
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #105 : 2009-07-24, 16:33:47 »

Dlaczego wszystko krytykujecie (łącznie z Violą)? Co was boli? Jeśli piszę, że np. 60 białka, to się upieracie, że codzinnie musi być , co do grama 60. Sensu nie widzę, chyba, że przekorę.
Ps. Wiek mój znasz, faktycznie jestem w kwiecie wieku, ale o rozkładzie mojego dnia, nie masz pojęcia.

lol, Renia nie obruszaj sie, bo nie mialam nic zlego na mysli. Domyslam sie, jaki masz tryb zycia, tak jak Ty sie pewnie domyslasz, jaki mam ja, zwlaszcza ostatnio.
i nie krytkuje z przekory, tylko czytam, co piszesz o tych arkadiach, i komentuje wedle tego, co na ten temat mysle. W tym momencie pomyslalam sobie, ze takie "ustalenia" w MOIM przypadku nie zdawalyby egzaminu...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #106 : 2009-07-24, 16:44:01 »

'adminie", dlaczego nie lubisz arkadii?

"renia"
Dlaczego sugerujesz, że: "nie lubię arkadii"? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Niektórym najlepsza arkadia nie pomoże (a jeśli to tylko w trakcie pobytu w niej), jeśli nie potrafią sobie sami pomóc...Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #107 : 2009-07-24, 16:49:02 »

Jak ktoś nie chce sobie sam pomóc, to nikt go nie "zmusi". Każdy ma prawo wybrać. To prawda.
A, że nie lubisz arkadii, stwierdziłam, po krytyce liczenia Sad i "grammania"
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #108 : 2009-07-24, 16:51:27 »

A to w takim razie twój tok rozumowania jest błędny. Sad
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #109 : 2009-07-24, 16:53:10 »

Słuchajcie tak obiektywnie - o ile jest to możliwe Wink
Trzeba wziąć pod uwagę, że my możemy sobie tutaj pogadać o wszystkim i o niczym. I mamy to błogosławieństwo internetu (pisałem już, że kocham internet? Wink), że każdy z nas może napisać "rób jak chcesz nic mi do tego, a nawet mam to w d..."
No jest tak czy nie? A tam? Tam muszą być wyniki. Przyjeżdżają często ludzie bardzo chorzy, zagubieni i nieufni. Renia pisała o przypadkach wyleczonych i na nowo chorych!
Nie chcę nikogo bronić, nie byłem nigdy w Arkadii (bo na całe szczęście przypadkowo nie potrzebuje) ale nie chce mi się wierzyć, że tam są sami "niewiedzący"?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #110 : 2009-07-24, 16:56:38 »

A to w takim razie twój tok rozumowania jest błędny. Sad
No to dobrze, w takim razie możliwe jest, że mamy podobną opinię  temacie arkadii.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #111 : 2009-07-24, 17:02:21 »

Nie wiem jaką opinię masz o arkadiach, natomiast mój stosunek do nich, ponieważ się nie interesuję, co się w nich dzieje,  określiłbym jako - życzliwie obojętny.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #112 : 2009-07-24, 17:12:53 »

Ciekawa jetem czy taka "arkadia" potrafiłaby odpowiedzieć mi na jedno bardzo istotne pytanie.....jaki jest stopień zaawansowania miażdżycy w moich naczyniach? jesli tak to jakimi metodami, i kto interpretowałby te badania....czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie? Smile

bo jesśi nie bylabym w stanie uzyskać odpowiedzi na temat stanu moich naczyń to traktowałabym "arkadie" w kategoriach czysto wypoczynkowo-relaskacyjno-towarzyskich...(wczasy).
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #113 : 2009-07-24, 17:16:15 »

Jeśli się zna, to co napisał JK - to odpowie się bez trudu... Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #114 : 2009-07-24, 17:17:41 »

Ciekawa jetem czy taka "arkadia" potrafiłaby odpowiedzieć mi na jedno bardzo istotne pytanie.....jaki jest stopień zaawansowania miażdżycy w moich naczyniach? jesli tak to jakimi metodami, i kto interpretowałby te badania....czy kto¶ zna odpowiedz na moje pytanie? Smile

bo jes¶i nie bylabym w stanie uzyskać odpowiedzi na temat stanu moich naczyń to traktowałabym "arkadie" w kategoriach czysto wypoczynkowo-relaskacyjno-towarzyskich...(wczasy).
Stopień zaawansowania miażdżycy, można sprawdzić u okulisty, przez badanie dna oka.
W arkadii są wczasy.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #115 : 2009-07-24, 17:22:42 »

przez badanie dna oka...

Problem w tym, że czasem jest tak, że dno oka nie wykazuje zmian miażdżycowych, a miażdżyca występije w innych tętnicach.
A więc badanie dna oka nie jest całkowicie miarodajnym bezinwazyjnym badaniem.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #116 : 2009-07-24, 17:30:52 »

Jeśli się zna, to co napisał JK - to odpowie się bez trudu... Smile
admin znać teorie a prawidłowo zastosować ja w praktyce to dwie różne sprawy, bo np. mi może się tylko wydawać że moje postępowanie jest prawidłowe i nagle może się okazać że pracowałam bardzo sumiennie i wytrwale na porażke, natomiast świadomośc iż to co robię jest jak najbardziej słuszne ponieważ wszystko jest w jak najlepszym porządku utwierdza mnie w przekonananiu iż moja droga, moje postępowanie jest prawidlowe, nie ma nic gorszego jak żyć w niepewności....

renia masz racje, wyleciało mi z glowy "dno oka", w najbliższym czasie zrobie to badanie dla spokojności sumienia...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #117 : 2009-07-24, 17:32:25 »

przez badanie dna oka...

Problem w tym, że czasem jest tak, że dno oka nie wykazuje zmian miażdżycowych, a miażdżyca występije w innych tętnicach.
A więc badanie dna oka nie jest całkowicie miarodajnym bezinwazyjnym badaniem.

admin na pewno masz rację, wynik ujemny nie daje gwarancji ale np. wynik dodatni?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #118 : 2009-07-24, 17:32:56 »

przez badanie dna oka...

Problem w tym, że czasem jest tak, że dno oka nie wykazuje zmian miażdżycowych, a miażdżyca występije w innych tętnicach.
A więc badanie dna oka nie jest całkowicie miarodajnym bezinwazyjnym badaniem.
A zdradzisz nam, jakie badanie jest wiarygodne i wykazuje ewentualne zmiany miażdżycowe we wszystkich tętnicach?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #119 : 2009-07-24, 17:35:03 »

admin poszedł zamieszać porzeczki, ale na pewno zaraz wróci i odpowie  nam na pytanie...Smile
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.