forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 01:27:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Moja opinia o arkadiach.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Moja opinia o arkadiach.  (Przeczytany 118584 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #60 : 2009-07-21, 11:50:35 »

bardziej kompetenty, to na pewno

kompetentny
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #61 : 2009-07-21, 11:53:44 »

A ja czytałem, że Dieta Optymalna, to też wielka bujda. Podać linki?  Laughing
Cytat z innego wątku.
Rozmawiałam tutaj z innymi, również z właścicielką, o tym, że ludzie naogół nie chcą słuchać o DO i często reagują nawet agresją, podobnie jak pijak, któremu chciano by zabrać flaszkę. Zgadzam się z długoletnimi Optymalnymi, że nie warto nikogo przekonywać (ludzi się zmieniają, a szczególnie kobieta zmienną jest  Laughing).Dla nas wcale nie byłoby dobrze, gdyby odrazu sporo osób przeszło na ŻO. Zabrakłoby optymalnych produktów, byłaby to katastrofa dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i części lekarzy. Ja już nie chcę nikogo przekonywać, tylko cieszę się że należę do "wybrańców". Mówiono tu, że cukier uzależnia i nie każdy może wyjść z "nałogu".
 Jedna z pań, przyjeżdża tutaj co roku, gubi przez 4 tygodnie 20 kg, a po roku wraca o 20 kg cięższa, niż przy przyjeździe zeszłorocznym. Ma 170 kg. Mówiła, że nie lubi jak jedzenie w domu się "marnuje" i zjada pół blachy ciastana raz. W dodatku lubi owoce, które je kilogramami.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #62 : 2009-07-21, 12:06:21 »

O nie namawianiu mowil zawsze dr. J. Kwasniewski. Namawianie i doradzenie jest niekoniecznie pozytecznym zjawiskiem, czego przykladem (tez ) jest nasze forum.
Doradzanie wymaga wielkiej madrosci, jeszcze wiekszej madrosci wymaga wstrzymanie sie od jej udzielania.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #63 : 2009-07-21, 12:21:35 »

Pociesza mnie to, że inni mieli tak samo jak ja i im przeszło.
"adampio" Ty jesteś "niekumaty" a ja mam "niski poziom", więc dobrana para byłaby z nas  Laughing
Ktoś tu musi dbać o "odpowiedni poziom"  Razz. Wiem, że błędu nie robią, tylko ci co nic nie robią, dlatego, na pewno część osób nic nie pisze, żeby się nie "narazić". Confused
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #64 : 2009-07-21, 12:40:23 »

Szkoda, ze moja zona nie dala sie namowic na tydzien nad polskim morzem. Mialem taki plan, ze po Paryzu wlasnie mial byc Lisi Jar, to bysmy znalezli jakis taras z widokiem i nauskarzalibysmy sie no i oczywiscie obrobili im d...... Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #65 : 2009-07-21, 13:21:38 »

Doradzanie wymaga wielkiej madrosci, jeszcze wiekszej madrosci wymaga wstrzymanie sie od jej udzielania.

Coś nie tak. Bywa, że ludzie wstrzymują się od doradzania, bo wiedzą, że się nie znają, stąd wstrzymywanie się od doradzania chyba nie do końca wymaga większej mądrości niż ta, która czyni nas kompetentnymi w danej sprawie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #66 : 2009-07-21, 13:30:24 »

Bylo to powiedzenie anglosaskie, ale coz....Polak potrafi
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #67 : 2009-07-21, 13:43:00 »

Michał jest bardzo „kumaty” więc niech pozwoli dodać, że działania prowadzi się albo z przekonaniem, że przyniosą (chociaż statystycznie opłacalny) zamierzony skutek lub dla rozrywki (najlepiej jak rozrywka także polega na prowadzeniu działań, które przyniosą statystycznie opłacalny zamierzony skutek).

Prowadzenie działań skazanych na porażkę to już część strategii walki totalnej polegającej na otumanieniu przeciwnika przez wykazanie własnej pozornej słabości.

Napisanie czegokolwiek (niedestruktywnego z natury) na forum, może komuś pomóc w zaiskrzeniu pomiędzy właściwymi neuronami i jako takie jest formą rozrywki, statystycznie pożyteczną.

Jak ktoś coś robi dla zasady, czy z poczucia misji to należy go omijać tak długo, aż dalsze wycofywanie może osłabić naszą pozycję, gdy konfrontacja jest niewykluczona.
Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #68 : 2009-07-21, 14:46:01 »



Zgadzam się z długoletnimi Optymalnymi, że nie warto nikogo przekonywać (ludzi się zmieniają, a szczególnie kobieta zmienną jest  Laughing).Dla nas wcale nie byłoby dobrze, gdyby odrazu sporo osób przeszło na ŻO. Zabrakłoby optymalnych produktów, byłaby to katastrofa dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i części lekarzy. Ja już nie chcę nikogo przekonywać, tylko cieszę się że należę do "wybrańców".

Gdy ktoś jest głęboko "wierzący" to wystarczy jedno solidne "kazanie" i własne przekonania "biorą w łeb".... Razz 

Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #69 : 2009-07-21, 15:15:56 »

Bylo to powiedzenie anglosaskie, ale coz....Polak potrafi

Anglosasi się więc pomylili (albo ja nie wiem co oznacza słowo "wymagać").
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #70 : 2009-07-21, 15:26:28 »

Bylo to powiedzenie anglosaskie, ale coz....Polak potrafi

Anglosasi się więc pomylili (albo ja nie wiem co oznacza słowo "wymagać").


Masz racje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #71 : 2009-07-21, 15:41:10 »



Zgadzam się z długoletnimi Optymalnymi, że nie warto nikogo przekonywać (ludzi się zmieniaj±, a szczególnie kobieta zmienn± jest  Laughing).Dla nas wcale nie byłoby dobrze, gdyby odrazu sporo osób przeszło na ŻO. Zabrakłoby optymalnych p :Produktów, byłaby to katastrofa dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i czę¶ci lekarzy. Ja już nie chcę nikogo przekonywać, tylko cieszę się że należę do "wybrańców".

Gdy kto¶ jest głęboko "wierz±cy" to wystarczy jedno solidne "kazanie" i własne przekonania "bior± w łeb".... Razz 


Viola, odczep się ode mnie, dobrze?  Razz  Razz
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #72 : 2009-07-21, 15:44:03 »

Ja nie komentuję Twoich postów i nie potrzebuję Twoich komentarzy. Razz
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #73 : 2009-07-21, 16:16:21 »

Szkoda, ze moja zona nie dala sie namowic na tydzien nad polskim morzem. Mialem taki plan, ze po Paryzu wlasnie mial byc Lisi Jar, to bysmy znalezli jakis taras z widokiem i nauskarzalibysmy sie no i oczywiscie obrobili im d...... Laughing
W życiu nigdy nic nie wiadomo, może jeszcze będziemy mogli kiedyś w realu im d.. obrobić  Laughing .Parę lat temu, gdyby ktoś mi powiedział, że będę studiować, przejdę na dietę wysokotłuszczową (wolę nazwę niskowęglowodanową) i jeszcze zacznę biegać, to uśmiałabym się do łez, albo kazała popukać się w czoło  Laughing . Laughing  Życie jest niewiadomą  Cool Oboje lubimy szum morza  Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #74 : 2009-07-24, 10:12:26 »

W różnych arkadiach, różnie uczą obliczać dzienne BTW. W poprzedniej wliczano białko roślinne, a tutaj mówią, żeby nie liczyć, jedynie wliczać z roślin strączkowych.
Miałam zalecone w zeszłym roku BTW=60:150:60, (wzrost 163 cm), a w tym roku 50:150:60. Osoby przy podobnym wzroście, kóre chcą schudnąć, mają tłuszczu zalecone 120g, a nawet niektórzy 100g. Dietetyczka, na wykładach, ciągle nam podkreśla, że kuchnia, to nie laboratorium i żebyśmy z liczeniem i ważeniem nie przesadzali. Jeśli jemy np.rybę, to powinniśmy zjeść więcej białka, bo jest mniej wartościowe. Mam zamiar w domu przez parę dni "pobawić" się w liczenie, bo porównując posiłki tutaj i w domu, to wydaje mi się, że mają inne proporcje.
A jeszcze jedno, dowiedziałam się tutaj, że trochę (z dwie kromki dziennie) zwykłego chleba np. razowego, możemy zjadać, bez szkody dla organizmu. Wystarczy, abyśmy dbali o najlepsze białka i tłuszcze.
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #75 : 2009-07-24, 12:45:07 »

....renia , czy w  tej  arkadii  podaja   zwykly  chleb  do  posilkow?  jesli tak , to   ile  gram do  jednego  posilku?.....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #76 : 2009-07-24, 12:54:25 »

W tej Arkadii podają tylko chleb optymalny. Był orzechowy, ale najczęsciej jest biszkoptowy. Wszystkie potrawy robią sami, nawet zawijanki z boczku, pasztety. Jedynie raz była metka i pasztetowa z pobliskiej masarni. Natomiast w Arkadii "Aura", podawali chleb "Graham", ale samorobny, optymalny też mieli. Połowa osób była tam na tradycyjnej diecie, a tutaj są wszyscy Optymalni.  Tam też podawali dużo wędlin kupowanych. Tutaj jest bardziej optymalnie.
"Gwidon", jeśli coś jeszcze będziesz chciał wiedzieć, to pytaj, ale po zmianie avataru Wink
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #77 : 2009-07-24, 13:00:40 »

to jakis zart te ilosci ;P
i o proporcji tez widze nie wspominaja, niezle
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #78 : 2009-07-24, 14:19:15 »

Czemu by żart?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Moja opinia o arkadiach.
« Odpowiedz #79 : 2009-07-24, 14:21:25 »

Gdyby doliczać białko roślinne, to wychodzi 60:150:60. Czyli 1:3:1. Czy coś nie tak?
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.