forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 04:04:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Puchniecie konczyn itd
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Puchniecie konczyn itd  (Przeczytany 21229 razy)
Magulon
Go


Email
Puchniecie konczyn itd
« : 2009-04-07, 05:36:41 »

Witam

Jestesmy na diecie ponad 2 miesiace, moja zona miala prawdopodobnie neurastemie- bulgotania, czsem bole w klatce piersiowej, czasem nocne bezdechy, wszystkie te objawy sie zlagodzily ale wystepuja. Od dziecka po wysilku puchly jej nogi i rece. Po przejsciu na diete puchniecie nie ustapilo, dalej mysle ze ma w sobie za duzo wody. Chudnie bardzo powoli (ma 174cm/70kg), je bardzo malo ale i ruchu ma niewiele, miewa bole glowy, jest troche ociezala.  Czy ktos kompetentny moglby sie wypowiedziec?

Przykladowe zywienie:

3 zoltka z boczkiem, ziarna slonecznika, smietana

lub

sernik optymalny wg. przepisu z ksiazki, majonez, ziemniak

proporcje sprawdzam na kalkulatorze optymalnym, odchylen od zalecen raczej nie ma
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #1 : 2009-04-07, 07:01:17 »

mozna miec obrzeki od za malej ilosci bialka,... co sie raczej na ZO nie powinno zdarzac,...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #2 : 2009-04-07, 18:34:55 »

Przykładowe posiłki na śniadanie: placek ziemniaczany (1 jajo+1ziemniak BEZ MĄKI; świetne danie dla początkujących), boczek, karczek, 2 żółtka+ 2 pomidory usmażone na 20g smalcu, zupa jarzynowa, sałatka z pomidorów i cebuli, jajecznica (1 jajo+2 cebule+ 20g smalcu). Na kolację ogórek zielony. Nie wciskać w siebie jedzenia. Wrócimy do tematu za miesiąc. Warto jadać T - ok. 1,5g/kg/dobę - czyli nie przesadzać - jest własny do spalenia. Liczenie węglowodanów - podstawa.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #3 : 2009-04-08, 00:18:11 »

Od dziecka po wysilku puchly jej nogi i rece. Po przejsciu na diete puchniecie nie ustapilo, dalej mysle ze ma w sobie za duzo wody. Chudnie bardzo powoli (ma 174cm/70kg), je bardzo malo ale i ruchu ma niewiele, miewa bole glowy, jest troche ociezala.  Czy ktos kompetentny moglby sie wypowiedziec?
Kompetentną nie jestem , ale jeśli żona się nie rusza...jak piszesz,  to układ limfatyczny ma w nieciekawym stanie ..i to od dzieciństwa ,  organizm zatruty  Sad i stąd może te puchnięcie . Pilnie wskazany detoks .
Nie wiem w jakim wieku jest małżonka , ale tylko ruch, ruch i jeszcze raz ruch pomaga usprawnić ' maszynę '...jednak przed do lekarza ! sprawdzić wydolność organizmu .
Weźcie się ostro za to .


p.s.
moje małe spostrzeżenia ...
Ja  jeśli przesiedzę np. prawie cały dzień przed kompem..taka praca..zdarza się ...to nogi puchną .
Jednak wystarczy,że zrobię przerwę na ćwiczenia , chodzenie , czy wrzucenie nóg na biurko i jest ok , jednak to co innego jak w Waszym przypadku.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #4 : 2009-04-08, 14:44:56 »

Puchną mi nogi zawsze przy zaostrzeniu spastyki (coś limfą??) i jedno dnoiwe posty (jem wtedy tylko WW w postaci gotowanych lub duszonych warzyw)  zawsze ją niwelują.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #5 : 2009-04-08, 16:55:10 »

Chęć wejscia czasem - pi razy drzwi -  w same warzywa (w same węglowodany)... coś gdzieś było za dużo B i/lub T. Uznałabym, że LDL się wtedy normalizuje.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #6 : 2009-04-08, 17:44:33 »

... i jedno dnoiwe posty ...

Halina, czy wykonujesz systematycznie jakies cwiczenia fizyczne?
Jestem ciekawy czy mialoby to jakikolwiek wplyw na Twoje samopoczucie?

Wiem, ze masz klopoty ze zdrowiem, ktore usilujesz likwidowac dieta.
Czy masz wlasne doswiadczenia jak zachowuje sie Twoj organizm
z systematycznymi cwiczeniami?  Cool


Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #7 : 2009-04-10, 08:25:02 »

Puchną mi nogi zawsze przy zaostrzeniu spastyki (coś limfą??) i jedno dnoiwe posty (jem wtedy tylko WW w postaci gotowanych lub duszonych warzyw)  zawsze ją niwelują.

Masarz punktów limfatycznych swietnie rozwiazuje problem puchnięcia.
Metoda godna polecenia.
Punkty znajdują sie przy kostkach stóp oraz na stopie między dużym paluchem a następnym.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #8 : 2009-04-10, 12:49:41 »

Masaż, nie jest leczeniem przyczynowym, to jest typowa medycyna konwencjonalna, "lecząca" skutki. Mad
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #9 : 2009-04-10, 17:28:56 »

Nooo... nie wiem Reniu , ale ja jestem skłonna między innymi...ćwiczenia! ... poprzeć wersję masażu , choć nie bardzo znam temat akupresury to wiem ,że działa (na własnym przypadku) .
Był moment w moim życiu ,że sięgnełam po tę "deskę ratunkową " , bo nie chciałam się 'szpikować' tabletkami...
Systematyczne i prawidłowe jej stosowanie  pomogło mi wyjść z migreny, a więc? jest to leczenie przyczynowe  czy skutkowe?, a może nie ważne jakie ? , tylko ważne , że w niektórych przypadkach po prostu działa .

pozdrawiam  Smile.

cytat     "Akupresura zwana inaczej refleksoterapią jest pochodną akupunktury. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała. Punkty te nazywają się receptorami. Są to unerwione miejsca pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Poprzez masaż receptorów osiągamy ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie określonego narządu. Dlaczego i w jaki sposób to się odbywa nauka jeszcze nie wyjaśniła do końca. Mamy jednak szereg dowodów na potwierdzenie skuteczności masażu receptorów. Ten leczniczy masaż pozwala przywrócić zdrowie, poprawić samopoczucie, zwiększyć energię i siły regenerujące organizm. "
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #10 : 2009-04-10, 17:50:22 »

To jest zdecydowanie łagodzenie objawów, a nie eliminowanie przyczyny.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #11 : 2009-04-10, 18:04:27 »

Przed DO próbowałam różnych, kowencjonalnych i niekonwencjonalnych metod leczenia. Ale, jakoś, dolegliwości przybywało. Confused
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #12 : 2009-04-10, 18:40:20 »

To jest zdecydowanie łagodzenie objawów, a nie eliminowanie przyczyny.

Trudno bedzie Ciebie przekonac, ze z tym masazem
to jednak dzialamy przyczynowo.

Renia, wyglada na to, ze jestes kobieta?
Prawda?

Teraz, czy nie pamietasz z przeszlosci jak "dobrze"
prowadzony masaz moze wywolac "niesamowite efekty" ?  Razz

No mam racje czy nie?  Shocked

 
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #13 : 2009-04-10, 18:50:05 »

zgadzam sie z misiem, masaż receptorów działa przyczynowo, objawowo moga zadziałać tylko medykamenty.
zwiększone ukrwienie danego rejonu musi działać przyczynowo i zawsze jest zbawienne dla "zapyziałego", schorowanego narządu. Smile
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #14 : 2009-04-10, 18:51:05 »


czy nie pamietasz z przeszlosci jak "dobrze"
prowadzony masaz moze wywolac "niesamowite efekty" ?  Razz
 

mniam , mniam... uwielbiam masaże  Twisted Evil
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #15 : 2009-04-10, 19:02:56 »

Jeśli już tak rozprawiamy na temat masażu,  Smile to uważam, iż optymalnie jest, jeśli masaż wykonywany jest od szczytowego kręgu szyjnego(atlasu) po koniuszek dużego paluszka u nogi. Very Happy nie muszę chyba dodawać  iż wskazana jest różnica płci w tym przedsięwzięciu.  Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #16 : 2009-04-10, 19:07:11 »

...ale musi być dużo oliwy, wcieranej dostatnio, najlepiej o zapachu lawendy. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #17 : 2009-04-10, 19:10:19 »

Ja, nie mówię, że masaż nie może być przyjemny. Jednak, jeśli komuś puchną nogi, to najważniejsze jest zlikwidowanie przyczyn wywołujących ten stan. Masaż nie jest, powtarzam, leczeniem przyczynowym, obojętnie, czy się jest kobietą czy "misiem".  Wink
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #18 : 2009-04-10, 19:13:48 »

...ale musi być dużo oliwy, wcieranej dostatnio, najlepiej o zapachu lawendy. Very Happy

o tak, bardzo wskazane natłuszczenie a już z zapachem? ho, ho, ja po takim masażu czuję się lekka jak piórko, odnoszę wrażenie ze nie mam kręgosłupa albo że moje kości są pneumatyczne Very Happy
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #19 : 2009-04-10, 19:15:26 »

...ale musi być dużo oliwy, wcieranej dostatnio, najlepiej o zapachu lawendy. Very Happy

zapach lawendy...ostatnio moim hitem jest zapach czereśni  Smile.


Reniu kochana nie ważne co i z czym się je  Wink ważne ,że smakuje !.  
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 19 zapytaniami.