forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 08:27:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660621 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Puchniecie konczyn itd
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Puchniecie konczyn itd  (Przeczytany 21232 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #20 : 2009-04-10, 19:15:34 »

"Grizzly", a czemu piszesz o przeszłości, skąd możesz wiedzieć, czy nadal nie biorę masaży dla relaksu? Tobie chyba futro przeszkadza, czy na lato je zrzucasz? Very Happy
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #21 : 2009-04-10, 19:17:51 »


o tak, bardzo wskazane natłuszczenie a już z zapachem? ho, ho, ja po takim masażu czuję się lekka jak piórko, odnoszę wrażenie ze nie mam kręgosłupa albo że moje kości są pneumatyczne Very Happy

Violuś a ja myślałam ,ze jestem wyjątkowa  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #22 : 2009-04-10, 19:18:49 »

Porządne namaszczenie skóry oliwą, to jak szklana śmietanki, albo innego zjedzonego tłuszczu. Tylko zdrowiej, bo nie obciąża żołądka!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #23 : 2009-04-10, 19:22:10 »

Reniu kochana nie ważne co i z czym się je  Wink ważne ,że smakuje !. 
Mari, jeśli dla Ciebie nie jest ważne co i z czym się je, to po co piszesz na tym forum? Shocked
Zapisane

kriss
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #24 : 2009-04-10, 19:22:44 »

Masaż likwiduje nie tylko opuchlizne ale i CELULIT,
mam 48 lat i ani odrobinke celulitu ,prosze mi uwierzyc ,ale systematycznie uprawiam masaż Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #25 : 2009-04-10, 19:24:38 »

Ja, nie mówię, że masaż nie może być przyjemny. Jednak, jeśli komuś puchną nogi, to najważniejsze jest zlikwidowanie przyczyn wywołujących ten stan. Masaż nie jest, powtarzam, leczeniem przyczynowym, obojętnie, czy się jest kobietą czy "misiem".  Wink

renia, masaż działa przyczynowo....zapytaj specjalistów w tej dziedzinie, masaż zwiększa ukrwienie, a to jest działanie przyczynowe, zwiększone ukrwienie uruchamia kaskadę bardzo wiele mechanizmów które doprowadzają do tego, ze dany narząd moze wrócic do  stanu wyjściowego, chociażby zwiększony transport składników odżywczych, tlen, energia, witaminy, itd, oraz wywóz składników "złych", odpadów przemiany materii, tzw." smieci".
to tak jakbyś powiedziała że prądy selektywne działają objawowo a przecież w określonej opcji  zwiększają ukrwienie kończyn poprzez ich rozszerzenie.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #26 : 2009-04-10, 19:26:44 »

Reniu kochana nie ważne co i z czym się je  Wink ważne ,że smakuje !. 
Mari, jeśli dla Ciebie nie jest ważne co i z czym się je, to po co piszesz na tym forum? Shocked

Ano właśnie ...po co ? hmm...może jest tu kilka 'światłych głów' ...a ja lubię przebywać w takim towarzystwie .
Uwierz ! ..same korzyści  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #27 : 2009-04-10, 19:31:30 »

renia, masaż działa przyczynowo....zapytaj specjalistów w tej dziedzinie, masaż zwiększa ukrwienie, a to jest działanie przyczynowe, zwiększone ukrwienie uruchamia kaskadę bardzo wiele mechanizmów które doprowadzaj± do tego, ze dany narz±d moze wrócic do stanu wyj¶ciowego, chociażby zwiększony transport składników odżywczych, tlen, energia, witaminy, itd, oraz wywóz składników "złych", odpadów przemiany materii, tzw." smieci".
to tak jakby¶ powiedziała że pr±dy selektywne działaj± objawowo a przecież w okre¶lonej opcji  zwiększaj± ukrwienie kończyn poprzez ich rozszerzenie.
Viola, ja uważam, iż prądy selektywne działają objawowo, jedynie DO działa przyczynowo. Może "Admin" w tej kwestii się wypowie?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #28 : 2009-04-10, 19:48:12 »

Zanim wypowie sie nasz mentor Smile, pozwole sobie wyrazić własną opinie na ten tamet, prądy selektywne dzialają przyczynowo na tzw. szczeblu nizszym-- działanie miejscowe (mam na myśli  niedokrwione kończyny dolne),  a dieta optymalna działa przyczynowo na tzw. szczeblu wyższym--działanie ogólne.

polopirynka s- działa objawowo obniżając temperaturę ciała wywołaną przez np. Streptococcus pneumoniae (bakteria) , działaniem przyczynowym jest antybiotyk, który niszczy bakterie i w konsekwecji temperaturę . Smile
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #29 : 2009-04-10, 19:53:01 »

Czy dzialaja przyczynowo,czy obiawowo ,to ,to jest obojetne Laughing
Najważniejszy jest efekt :wink:Celulit znika w szybkim tempie,pod warunkiem ze masaż został prawidłowo wykonany Razz
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #30 : 2009-04-10, 20:06:52 »

Zanim wypowie sie nasz mentor Smile, pozwole sobie wyrazić własn± opinie na ten tamet, pr±dy selektywne dzialaj± przyczynowo na tzw. szczeblu nizszym-- działanie miejscowe (mam na my¶li  niedokrwione kończyny dolne),  a dieta optymalna działa przyczynowo na tzw. szczeblu wyższym--działanie ogólne.

polopirynka s- działa objawowo obniżaj±c temperaturę ciała wywołan± przez np. Streptococcus pneumoniae (bakteria) , działaniem przyczynowym jest antybiotyk, który niszczy bakterie i w konsekwecji temperaturę . Smile
Viola, nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale przez słowo "przyczynowe" rozumię zlikwidowanie przyczyn wywołujących chorobę, a choroba sama będzie się cofać.
Zapisane

kriss
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #31 : 2009-04-10, 20:10:55 »

Czy to jest ważne ,czy zlikwiduje sie przyczyne ,czy obiaw?
Chyba najważniejsze jest że dolegliwośc ustępuje ,czyz nie Shocked

Ale dobrze jest jest ze temat sie kręci dalej Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #32 : 2009-04-10, 20:16:30 »

Czy to jest ważne ,czy zlikwiduje sie przyczyne ,czy obiaw?
Chyba najważniejsze jest że dolegliwo¶c ustępuje ,czyz nie Shocked

Ale dobrze jest jest ze temat sie kręci dalej Very Happy Very Happy Very Happy
Bardzo ważne jest to, czy usunęliśmy skutki, czy przyczynę choroby. A dlaczego?
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #33 : 2009-04-10, 22:35:27 »

*
skutek << następstwo jakiegoś działania >>
*
na skutek<< z powodu czegoś >>


*
przyczyna << czynnik lub zespół warunków wywołujący jakieś zjawisko jako swój skutek>>

*
okolicznik przyczyny << okolicznik wskazujący przyczynę czynności lub stanu>> .
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #34 : 2009-04-10, 22:51:43 »


Halina, czy wykonujesz systematycznie jakies cwiczenia fizyczne?
Jestem ciekawy czy mialoby to jakikolwiek wplyw na Twoje samopoczucie?

Wiem, ze masz klopoty ze zdrowiem, ktore usilujesz likwidowac dieta.
Czy masz wlasne doswiadczenia jak zachowuje sie Twoj organizm
z systematycznymi cwiczeniami?  Cool

Ruch to życie - JK.
Tak ćwiczę, codziennie, konsekwentnie.  Rano po przebudzeniu 'mały rozruch' i w ciągu dnia konkretna gimnastyka i koniecznie rowerek.
Nigdy nie dopuszczam do 'zastania' (zesztywnienia) mięśni, one MUSZĄ ciągle pracować, wtedy można mówić o jako takim chodzeniu.
Chodziłam na rechabilitację, brałam masaże, gimnastyka w wodzie, rechabilitacja domowa indywidualna itd.
Mój wniosek jest taki: moje ciało i ja wiem co dla mnie jest dobre. Od jakiegoś czasu ćwiczę sama i czuję się o wiele lepiej.
Najgorsze były masaże, a gdy odmówiłam  brania ich to nademną zebrało się gremium 'lekarskie' i dostałam wykład o tym  jak to od lat wszystkim bardzo pomagają , a ja mam jakieś widzimisię.
Dlatego też nie jeżdże po sanatoriach.

Co jakiś czas biorę prądy selektywne w zależności od potrzeb.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Puchniecie konczyn itd
« Odpowiedz #35 : 2009-04-10, 22:55:24 »

*
skutek << następstwo jakiego&para; działania >>
*
na skutek<< z powodu czego&para; >>

 
*
 przyczyna << czynnik lub zespół warunków wywołuj&plusmn;cy jakie&para; zjawisko jako swój skutek>>

*
 okolicznik przyczyny << okolicznik wskazuj&plusmn;cy przyczynę czynno&para;ci lub stanu>> .

Ktoś, już kiedyś na tym forum bawił się w takie odmiany. Kto to był? Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane

Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 19 zapytaniami.