forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 19:02:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659866 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Wielcy dla pokoleń.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wielcy dla pokoleń.  (Przeczytany 7758 razy)
viola44
Go


Email
Wielcy dla pokoleń.
« : 2009-04-12, 15:56:17 »

„Czystość i zdrowie żywności nabiera nowego znaczenia. A z każdym posiłkiem albo kopiemy swój grób srebrną łyżką albo zapewniamy zdrowie i wydajne życie nie tylko sobie ale swoim pokoleniom. Przyszłość naszych dzieci jest niewiadoma, a przyszłość ich dzieci jeszcze bardziej. Decydujący moment dla współczesnej cywilizacji jest teraz. Dla każdego z nas czy jesteśmy gotowi, czy nie, w końcu nadejdzie kres życia. Wszystkie zgromadzone przedmioty pielęgnowane, czy zapomniane trafią do kogoś innego. Twoje bogactwo, sława czy tymczasowa władza staną się nieistotne. Sukcesy i porażki tak niegdyś istotne znikną. Nie będzie miało znaczenia skąd przybyłeś ani po której stronie byłeś na końcu.
Więc co będzie mieć znaczenie? Jak ocenione będzie Twoje życie?
Znaczenie będzie miało nie to co kupiłeś, lecz to co zbudowałeś. Nie co dostałeś ale co dałeś. Nie to czego się nauczyłeś ale to czego nauczyłeś innych. Znaczenie będzie miało każde uczciwe działanie, współczucie, odwaga i poświęcenie które zachęci innych do naśladowania Ciebie. Znaczenie będzie miało na jak długo zostaniesz zapamiętany, przez kogo i za co. Życie zależy od mądrych wyborów. ŻYCIE KTÓRE PORUSZYŁO I UZDROWILO UMIERAJĄCĄ I CIERPIĄCĄ LUDZKOŚĆ TU I TERAZ."

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70418


Odp: Wielcy dla pokoleń.
« Odpowiedz #1 : 2009-04-12, 16:40:21 »

Viola, skąd jest ten cytat?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Wielcy dla pokoleń.
« Odpowiedz #2 : 2009-04-12, 17:13:30 »

Viola, skąd jest ten cytat?

To jest fragment opowieści , tak duże wrażenie wywarł na mnie, że musiałam go zacytować.

http://www.youtube.com/watch?v=sP85VeNav6E&feature=related

To jest ostatnia z 9 części  pięknej opowieści o dr Gersonie,  myślę Że ten fragment który zacytowałam jest ponadczasowy i tyczy się wszystkich "Wielkich Tego Świata", którzy życie swoje poświęcili dla dobra ludzkości, dla zwalczania chorób a zwłaszcza tak bezlitosnych jakim są nowotwory . Myślę, że świetnie pasuje do postaci dr Jana Kwśniewskiego  dlatego pozwoliłam sobie na umieszczeniu go na tym forum.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70418


Odp: Wielcy dla pokoleń.
« Odpowiedz #3 : 2009-04-12, 17:46:09 »

Bardzo mądry tekst, pobudza do refleksji, do zastanowienia się nad tym: co jest naprawdę ważne?
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Wielcy dla pokoleń.
« Odpowiedz #4 : 2009-04-12, 18:04:10 »

Bardzo mądry tekst, pobudza do refleksji, do zastanowienia się nad tym: co jest naprawdę ważne?

Też jestem tego zdania.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Wielcy dla pokoleń.
« Odpowiedz #5 : 2015-08-05, 00:51:24 »

Z wagą to dziwna sprawa, spada, rośnie, zupełnie niezależnie od woli człowieka.
Confused

http://www.fakt.pl/zmarl-najgrubszy-czlowiek-swiata-manuel-uribe-nie-zyje,artykuly,463863,1.html
Cytuj
Manuel Uribe, uważany za najgrubszego człowieka w historii medycyny. Jego masa przekraczała 580 kilogramów. Żył 48 lat.

Manuel Uribe z zawodu był mechanikiem, mieszkał w Monterrey w Meksyku. Z powodu monstrualnej tuszy cieszył się zainteresowaniem mediów. Jego walkę z nadwagą obserwowała telewizja Discovery Channel, która nakręciła film dokumentalny z jego udziałem.

Manuel Uribe z otyłością zmagał się od młodości. Kiedy miał 19 lat ważył 120 kilogramów. Ale wtedy po prostu był gruby. Jednak tył dalej. W styczniu 2006, kiedy ważył ponad 560 kg, zwrócił się poprzez meksykańską telewizję z apelem o pomoc w odchudzaniu. Ważąc tak dużo, nie opuszczał wówczas swojego domu, a właściwie łóżka, do którego był przykuty. Dietetycy pomogli mu i w ciągu dwóch lat udało mu się zrzucił wagę do 360 kg. Wtedy Manuel Uribe odżył. W październiku 2008 roku ożenił się ze swoją przyjaciółką z lat młodości – fryzjerką Claudią. W lutym 2012 roku ważył zaledwie 200 kg.

Niestety, potem było już tylko gorzej. Jego waga znów zaczęła wzrastać.
Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Wielcy dla pokoleń.
« Odpowiedz #6 : 2015-08-05, 07:44:04 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 20 zapytaniami.