forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 21:26:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660526 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Początek diety Optymalnej kilka pytań
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Początek diety Optymalnej kilka pytań  (Przeczytany 21669 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #20 : 2015-09-04, 10:13:15 »

Np .  w odpowiedział na listy.  Pytaczom.  

Bo Tobie nie było trzeba  Smile  . Miałeś zapewnione wsparcie intelektualne i  techniczne.   


Już mi sikanie nie jest niezbędne, ale na początku mi pomogło się wyregulować i zbilansować posiłki ( układałem sam) .  Doktor mówił,  że 3-4 krzyżyki są szkodliwe i ja mu wierzę  Smile

Nikt nie szuka choroby, to jest pomoc, tak jak w szkole linijka czy cyrkiel. Ktoś nie wie ile to 20 gr cukru to kupuje wagę albo mierzy łyżką.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #21 : 2015-09-04, 10:21:37 »

Po pierwsze bieda z nędzą, gdy się liczy na paski, a nie własne odczucia.
Przecież doskonale wiadomo, kiedy się ma podwyższone ciała ketonowe we krwi, bo to czuć i dlaczego się tym nie przejmować.
No wlasnie, to od razu widac, czuc a nawet smak jest wyjatkowo wyrazisty  Laughing Po co przeplacac? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #22 : 2015-09-04, 10:26:16 »

Po co przeplacac? Very Happy

17 zł  - sto pasków  ( na pół się przecina )    -  17 gr dziennie,

coś tu czytałem ostatnio o tanich butach do biegania za 999 zł  Wink     i spodenkach firmowych do pływania  Wink

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #23 : 2015-09-04, 10:28:57 »

Bo Tobie nie było trzeba  Smile 

Sikanie na paski ma sens u kobiet stosujących antykoncepcję doustną, a jedynym lekiem na to jest odstawienie pigułek.
Zdrowy chłop sika zaś do pisuaru bez pośrednictwa pasków.  Cool
Nie można zakładać, że każdy ma syndrom metaboliczny ciał ketonowych w moczu, z powodu popełnianych błędów w odżywianiu, czy też wymuszony farmakologicznie, bo to błędne założenie.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #24 : 2015-09-04, 10:41:25 »

Sikanie na paski ma sens u kobiet stosujących antykoncepcję doustną, a jedynym lekiem na to jest odstawienie pigułek.

Zapomniałem dopisać, że nie wszystkie kobiety doznają ciał ketonowych w moczu pod wpływem pigułek.
Dlatego warto sprawdzić i zdecydować samodzielnie, co lepsze, jakby co.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #25 : 2015-09-04, 10:45:43 »

z góry od razu  tak zakładam. Znam realia . Linijka służy do tego, żeby narysować prostą linię, a paski do tego, aby zbadać, czy nie popełniam błędów.   Przecież to nie boli !  Wink

Cytuj
z powodu popełnianych błędów w odżywianiu, bo to błędne założenie
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #26 : 2015-09-04, 10:48:06 »

Jeśli ogranicza się to do Ciebie, to twoja sprawa, ale jeśli się wmawia komuś, że to niezbędne przy stosowaniu DO, to już jest nieodpowiedzialność, bo jak się potrafi zrealizować Słowo Doktora w praktyce, żadne pomiary nie są konieczne.
No, ale jak się wyznaje "formułę 30g" - to różne dziwne rzeczy mogą się przytrafić!  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #27 : 2015-09-04, 11:00:12 »

Tak z dobroci serca wyjaśnię, choć nie chcę opacznie zasiać zamętu i dyskusji z wyznawcami, że przy białku z wysokim dodatkiem cholesterolu - można spożywać gram i więcej węglowodanów na kg nmc, albowiem z większości cukru powstaną aminokwasy endobenne, co jest zjawiskiem korzystnym, bo odciąża nerki.
Ale uzasadnienie ile i dlaczego - a to już jest kompletnie wyższa szkoła jazdy w prawidłowym odżywianiu i zależna głównie od genotypu, czyli konieczna jest biochemia krwi.
Ale w życiu codziennym, u zdrowych, jedzących żółtka jako podstawowe źródło białka i jeśli nie jada się mlecznych - do 100g glukozy przy wadze 70kg nie spowoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu.
W drugą stronę też to działa, czyli jak nie zje się dostatecznej ilości węglowodanów, koniecznie trzeba nadrobić zapotrzebowanie przez zwiększenie mlecznych, bo łatwo się z nich uruchamia glukoneogeneza z aminokwasów glukogennych.
I jeśli się nie rozumie tego co napisałem, to lepiej dla siebie potraktować, jakby tego nie było.  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #28 : 2015-09-04, 11:04:39 »

Pięknie. I było tak od razu napisać, a nie stresować Pawła Wink    ( nawiasem mówiąc, kilka razy już na forum to jest Smile


-----------
jasne, że mówię tu o swoich doświadczeniach.  Trochę byłem bardziej samodzielny w komponowaniu zbilansowanych jadłospisów. Wystarczy jednak skorzystać  z książki - kupić wagę na początek  ( 20 zł waga elektroniczna lub korzystać z przeliczników ) i korzystać z gotowych zbilansowanych jadłospisów.  
-------------
   Adampio!  jest różnica w  w proporcji  B:W    , w Twoim przypadku ?   1:0,5   czy nieraz 1:1,5   bardziej odpowiada ?  zależy czy pływasz czy siedzisz.  Tak samo z ilością w gramach.  Czy na czuja w początkowej fazie to robiłeś ?
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #29 : 2015-09-04, 14:41:36 »

Quark to taki niemiecki serek homogenizowany.
Na śniadanie jadłem opakowanie takiego serka, żółtka z małej paczki jajek i plaster masła grubości zapotrzebowania na energię. Very Happy
Bez liczenia i sikania po palcach, a Szkopki i tak mówili: "Sehr gut" na moją robotę. Wink

Quarkq, naucz się jeść, liczyć umieją wszyscy i wynika z tego tylko pragnienie spełniania norm. Smile

i soft do DTP  Very Happy
a ja dzis wszamalem 3 zoltka sadzone na masle i odparowanych pomidorach,  zagryzione kawalkiem ementalera i popite laciata  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #30 : 2015-09-04, 14:51:52 »

Slowem pomieszales 3 rodzaje bialka i do tego psiankowate dorzuciles. Twoje jelita wygladaja pewnie jak firanka a sraczka glutenowa cie przytrzyma na sedesie caly mecz.....  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #31 : 2015-09-04, 15:50:29 »

Jeśli ogranicza się to do Ciebie, to twoja sprawa

nie sądzę, że tylko do mnie. Czytałem forum i z niewielkimi wyjątkami każdy je przerobił Wink   ( siku-paski)

ale jeśli się wmawia komuś, że to niezbędne przy stosowaniu DO, to już jest nieodpowiedzialność,

niezbędne, a może pomóc - to jest zdecydowana różnica . Smartfon nie jest niezbędny, a może pomóc. Nie trzeba go mieć, ale można.  Smile

No, ale jak się wyznaje "formułę 30g" - to różne dziwne rzeczy mogą się przytrafić!  Cool

na oślep, kulą w płot  Wink        nie wiem do czego mam to odnieść,  musiałbym jeszcze przeczytać sąsiednie forum, ale mnie się nie chce ,  uznaje jedynie złotą formułę.

------------
jedyna naganna rzecz wg mnie to wspieranie korporacji ( od tych pasków ) , ale rodzimi rzemieślnicy nie produkują tego jeszcze, choć powinni - (cukrzyków u nas co niemiara).   Shocked
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #32 : 2015-09-04, 16:04:02 »

Slowem pomieszales 3 rodzaje bialka i do tego psiankowate dorzuciles. Twoje jelita wygladaja pewnie jak firanka a sraczka glutenowa cie przytrzyma na sedesie caly mecz.....  Laughing
Na szczescie smietanka byla wzmocniona karagenem a wieczorem poprawie gazowanym glutenem i bedzie GIT  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #33 : 2015-09-04, 20:38:25 »

Oooo gazowany gluten to podstawa!  Very Happy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
quarkq
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #34 : 2015-09-04, 22:08:14 »

....niemiecki serek,  a to dobre hehe nie wiedziałem
co do mojej niedowagi, jaką proporcję powinienem zastosować by przybyczyć troszkę? tak z 10 kilo w mięśniach rzecz jasna.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #35 : 2015-09-04, 22:23:09 »

Na masę to trening. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #36 : 2015-09-05, 07:50:39 »

Może trening na mięsień piwny?
Bo to szybko i bez wysiłku. Wink
I nawet glutenoza nie występuje u zatwardziałych glutenozyków...  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Początek diety Optymalnej kilka pytań
« Odpowiedz #37 : 2015-09-05, 11:28:00 »

Na masę to trening. Very Happy
Nie inaczej.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 21 zapytaniami.