forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 13:21:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660576 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sernik nie tylko dla Kodar :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sernik nie tylko dla Kodar :)  (Przeczytany 4670 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Sernik nie tylko dla Kodar :)
« : 2009-04-22, 20:51:09 »

Kodar dla Ciebie i synów coś słodkiego na ząb

1 kg sera białego , jak ktoś może to gotowy w kubełku sernix itp.  (są różne dostępne)

1 szklanka cukru (ja dodaję mniej jeśli używam sernika z kubełka)tylko tyle aby ubić jajka z cukrem

1/2 szkalnki oleju ( Ja ,z wiadomych powodów używam oliwy z oliwek)

2 szklanki mleka

3 całe jaja

2 budynie śmietankowe (albo jak ktoś chce bardziej naturalnie mąka ziemniaczana i aromat waniliowy)

opcjonalnie rodzynki

Ser przepuscić przez maszynkę,

cukier i jaja ubić,
dodać do tego ser cały czas ubijając
dodać budynie, po trochu dodawać mleko i olej.

Do smaku można dodać sok z 1 cytryny

Do tego jest przepis na podkład ale Ja robię samą masę serową i wychodzi dobry sernik.

Piec około godzinę pod warunkiem,że włoży się do piekarnika nagrzanego do 180-200 stopni C .

Jak ktoś ma oprócz miksera robota to Ja wrzucam wszystkie składniki zachowując kolejność do robota , miesza się to klika minut i gotowe do wylania. Masa wychodzi płynna, która się scina pod wplywem budyniów lub mąki ziemniaczanej.

Szybki sernik gotowy.

Nie liczę BTW dlatego nie podam , zbyt optymalny to on nie jest ale na pewno mniej szkodzi niż przemysłowe ciasta z cukierni, których nie daję już często mojemmu synowi.

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sernik nie tylko dla Kodar :)
« Odpowiedz #1 : 2009-04-24, 00:26:16 »

Sylwio, Very Happy
dziekuje i wyprobuje przepis ale bez cukru i  mleka.Cukier buraczany zastapie cukrem palmowym lub klonowym a mleko smietanka.Na serniki mam tez mnostwo innych przepisow jezeli bys chciala.Mam tylko problem z  serem,bo takiego sera  jak w Polsce niestety w tutejszych sklepach nie ma. Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sernik nie tylko dla Kodar :)
« Odpowiedz #2 : 2009-04-24, 07:10:03 »

Sylwio, Very Happy
dziekuje i wyprobuje przepis ale bez cukru i  mleka.Cukier buraczany zastapie cukrem palmowym lub klonowym a mleko smietanka.Na serniki mam tez mnostwo innych przepisow jezeli bys chciala.Mam tylko problem z  serem,bo takiego sera  jak w Polsce niestety w tutejszych sklepach nie ma. Razz



Kodar, ja tez mam ten problem. Probowalas robic sama?

Moja zona warzy twarog z gestego mleka, jest super.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sernik nie tylko dla Kodar :)
« Odpowiedz #3 : 2009-04-24, 18:52:58 »

Sylwio, Very Happy
dziekuje i wyprobuje przepis ale bez cukru i  mleka.Cukier buraczany zastapie cukrem palmowym lub klonowym a mleko smietanka.Na serniki mam tez mnostwo innych przepisow jezeli bys chciala.Mam tylko problem z  serem,bo takiego sera  jak w Polsce niestety w tutejszych sklepach nie ma. Razz



Kodar, ja tez mam ten problem. Probowalas robic sama?

Moja zona warzy twarog z gestego mleka, jest super.
ach, Adasku,probowalam,ale nie kazde mleko nadaje sie na twarog.Zostalam tak zniechecona tym wyrabianiem wlasnego twrozku,ze juz nawet nie szukam odpowiedniego mleka. Laughing
W niemieckich sklepach mozna kupic twarogi,ktore nadaja sie na sernik,ale nie da sie ich kupic w kazdym sklepie.Z serkow homogenizowanych bezsmakowych tez wychodzi sernik,ale smakuje inaczej. Sad
Moze,to i lepiej,ze nie ma odpowiedniego twarogu,po prostu mniej kusi taki pyszny,zolciutki,serniczek z migdalami i polewa czekoladowa Laughing

Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Sernik nie tylko dla Kodar :)
« Odpowiedz #4 : 2009-05-03, 06:53:52 »

bardzo dobry i chyba smaczny jest ten twoj sernik  Confused tyle tylko ze strony ci sie prawdopodobnie pomylily ...
mysle ze twoj przepis powinien znalezc sie na http://gotowanie.onet.pl/
ps. jesli mozesz daj cos o o kandyzowanych owocach konfiturkach dzemie truskawkowym
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Re: Sernik nie tylko dla Kodar :)
« Odpowiedz #5 : 2009-05-03, 09:39:26 »

bardzo dobry i chyba smaczny jest ten twoj sernik  Confused tyle tylko ze strony ci sie prawdopodobnie pomylily ...
mysle ze twoj przepis powinien znalezc sie na http://gotowanie.onet.pl/
ps. jesli mozesz daj cos o o kandyzowanych owocach konfiturkach dzemie truskawkowym

evosonic nie wiem czy to przytyk? Zawsze piszę,że nie liczę BTW bo nie stosuję DO więc wiadomo, że jak coś zamieszczę to będzie mało optymalnie. A z drugiej strony w ŻO jest tyle przepisów gdzie jeszcze jest mąka, że się nie przejmuję. A wymiana pomysłów dobrze robi bo tak następnym razem zamienię mleko na śmietanę bo jakoś wcześniej Mi to do głowy nie przyszło. 

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.