forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2020-07-09, 19:50:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
581083 wiadomoci w 4036 wtkach; wysane przez 38 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maokai
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  TELEWIZJA "PAŃSTWOWA" DLA DIETY OPTYMALNEJ
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: TELEWIZJA "PAŃSTWOWA" DLA DIETY OPTYMALNEJ  (Przeczytany 4078 razy)
Zofia
Go


Email
TELEWIZJA "PAŃSTWOWA" DLA DIETY OPTYMALNEJ
« : 2005-09-15, 22:28:42 »

Dzisiaj 15.09.2005 roku okolo 9.30 w programie 2 Telewizji Polskiej, w programie "Pytanie na śniadanie" wystąpila pani Wanda Chrzanowska z Brwinowa. Pani Wanda opowiedziała o swoich dolegliwościach z przed lat i wspaniale zareklamowała Dietę Optymalną. Redaktorzy dość poważnie potraktowali temat i nie silili się na ironię, jak to zazwyczaj bywało dotychczas.
Zapisane
rywalbis
Go


Email
telewizja
« Odpowiedz #1 : 2005-09-18, 20:49:15 »

Gdybyśmy mogli się zrzeszyc w skali całego kraju,na zasadzie członkowskiej,moglibyśmy uzyskać wpływ na polityków/teraz jest okazja - przed wyborami/,a to otworzyłoby drogę unaoczniajacą ideę ŻO.W przeciwnym razie skazani jesteśmy na incydentalne zainteresowanie ze strony mediów, i to z pozycji ''ciekawostki z kraju".
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: TELEWIZJA "PAŃSTWOWA" DLA DIETY OPTYMALNEJ
« Odpowiedz #2 : 2006-04-20, 09:35:53 »

Wczoraj w pr.II "Europa da się lubić" francuzka Ela zaprezentowała DO i powiedziałał, że to naprawdę działa bo ona schudła 6 kg.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: TELEWIZJA "PAŃSTWOWA" DLA DIETY OPTYMALNEJ
« Odpowiedz #3 : 2006-07-22, 10:51:15 »

Jeszcze - Optymalni sobie,
a AHA - sobie :

Dieta i styl życia - nowe wytyczne American Heart Association Nutrition Committee


Alice H. Lichtenstein i wsp. Diet and lifestyle recommendations, revision 2006. A scientific statement from the American Heart Association Nutrition Committee Circulation 2006;114:82


Choroby układu krążenia pozostają główną przyczyną zgonów w populacji amerykańskiej, a modyfikacja diety i stylu życia stanowi zasadniczy elementem strategii postępowania American Heart Association, mającej na celu zasadniczą zmianę tej sytuacji. Najnowsze wytyczne Komisji Żywienia tej organizacji zostały ostatnio opublikowane w Circulation. Jak wynika z piśmiennictwa, stosowanie zdrowej diety i prozdrowotny styl życia są najbardziej obiecującymi strategiami postępowania, zmniejszającymi ryzyko sercowo-naczyniowe populacji ogólnej. W wytycznych sprecyzowano zasadnicze cele postępowania. Należą do nich: 1) stosowanie zdrowej żywności, z uwzględnieniem diety jako całości, a nie poszczególnych jej składników; 2) utrzymanie tzw. zdrowej masy ciała, definiowanej obecnie jako indeks masy ciała 18,5 kg/m2-24,9 kg/m2; 3) dążenie do optymalnych wartości poszczególnych frakcji cholesterolu (niskiej [LDL] <100 mg%, wysokiej [HDL] >50 mg% kobiety i >40 mg% mężczyźni oraz trójglicerydów [TG]); 4) utrzymanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego (wg. standardów amerykańskich) <120/80 mmHg; 5) uzyskanie prawidłowych wartości glikemii na czczo ≤ 100 mg/dl; 6) przestrzeganie regularnej aktywności fizycznej przez większość dni tygodnia; 7) zaprzestanie palenia tytoniu, ze zwróceniem uwagi na ryzyko zwiększenia masy ciała. Zgodnie z wytycznymi codzienna dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, zawierać produkty pełnoziarniste, z dużą zawartością włóknika. Jej ważnym składnikiem powinny być także ryby. Co więcej konieczne jest ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych (<7% wartości energetycznej pokarmów), tłuszczów trans (<1% wartości energetycznej) oraz cholesterolu <300 mg/dl, poprzez wybór chudych produktów mięsnych czy też zamienników warzywnych lub produktów mlecznych o obniżonej zawartości tłuszczu. Ważną rolę w strategii postępowania może odgrywać ograniczenie spożycia słodzonych napojów oraz soli, wykorzystywanej do przygotowywania posiłków. O ile spożycie alkoholu nie jest przeciwwskazane, to zaleca się nie przekraczanie 2 drinków dziennie przez mężczyzn i 1 drinka dziennie przez kobiety. Zdaniem autorów opracowania przestrzeganie tych zaleceń może przyczynić się w znaczącym stopniu do zmniejszenia zachorowalności na choroby układu krążenia. Osiągnięcie zakładanych celów będzie możliwe, jeśli dojdzie do zmiany nie tylko zachowań poszczególnych osób, ale przede wszystkim świadomości zdrowotnej społeczeństwa.


Data ukazania się notatki: 16 lipca 2006
Opracowane na podstawie: Circulation, 4 lipca 2006
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: TELEWIZJA "PAŃSTWOWA" DLA DIETY OPTYMALNEJ
« Odpowiedz #4 : 2006-07-22, 12:43:51 »

To się autorzy tego programu za parę lat kolejny raz zdziwią, że miało być tak pięknie, a efekty są zupełnie przeciwne. A wszystko przez Mac cośtam i kosmitów Confused Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.