forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 09:04:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660174 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  optymalny
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: optymalny  (Przeczytany 52239 razy)
adampio
Go


Email
optymalny
« : 2009-04-24, 18:31:41 »

...........to nowy watek, poniewaz .......... sportowy nie wypalil Shocked, tylko sportowcy sie logowali Shocked, pewnie, ze dobrze.. Shocked Nie chodzilo mnie tu o to, aby kulturysci, ktorzy "KRADNA" "STOFFER" NAGLE TU na tej stronie maja dojsc do glosu!!!! Z drugiej strony, dlaczego nie?  Moge pomoc. Tylko pytanie....komu?
Czekam na sugestie.m Pytania, odpowiedzi.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #1 : 2009-04-25, 10:01:25 »

  Moge pomoc. Tylko pytanie....komu?
Czekam na sugestie.m Pytania, odpowiedzi.
A  zdołasz pomóc?
Czy tylko w zakresie sportu mają być pytania?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #2 : 2009-04-25, 16:13:45 »

  Moge pomoc. Tylko pytanie....komu?
Czekam na sugestie.m Pytania, odpowiedzi.
A  zdołasz pomóc?
Czy tylko w zakresie sportu mają być pytania?


TAK
Zapisane
Dawid1990
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #3 : 2009-04-25, 16:24:07 »

Mnie zastanawia co mają do powiedzenia na temat Low carb w kulturystyce ci, którzy stosują tego typu żywienie Smile
Ja po 9 tygodniach mogę powiedzieć, że nie wpłynęło na mnie złe ŻO jeżeli mówimy o osiągach na siłowni...
Oczywiście spożywam więcej białka Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #4 : 2009-04-26, 18:35:13 »

Mnie zastanawia co mają do powiedzenia na temat Low carb w kulturystyce ci, którzy stosują tego typu żywienie Smile
Ja po 9 tygodniach mogę powiedzieć, że nie wpłynęło na mnie złe ŻO jeżeli mówimy o osiągach na siłowni...
Oczywiście spożywam więcej białka Laughing

 

Jaka roznica jest miedzy silownia, gra w jakas tam pilke czy plywaniem?
Jedzac malo weglowodanow wykozystuje organizm energe zdobyta z przetworzenia tluszczu czyli duzo lepsza.
Moje doswiadczenie mowi, ze tylko dlugi dystans wymaga duzo wiekszej ilosci weglowodanow.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #5 : 2009-04-29, 12:04:42 »

Jaką więc Adampio, proponowałbyś ilość białka dla domowego kulturysty ?
Znaczy się ile g B nie dla należnej masy ciała (n.m.c) a dla masy ciała (m.c.), mając na uwadzę że wieksza masa nie jest w tym przypadku patologią. Ponieważ jest spowodowana nadmiarem mięśni a nie tkanki tłuszczopwej. A propo, mięsnie objętościowo waża więcej niż analogicznie tkanka tłuszczowa.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #6 : 2009-04-29, 21:44:30 »

Jaką więc Adampio, proponowałbyś ilość białka dla domowego kulturysty ?
Znaczy się ile g B nie dla należnej masy ciała (n.m.c) a dla masy ciała (m.c.), mając na uwadzę że wieksza masa nie jest w tym przypadku patologią. Ponieważ jest spowodowana nadmiarem mięśni a nie tkanki tłuszczopwej. A propo, mięsnie objętościowo waża więcej niż analogicznie tkanka tłuszczowa.
 

Ta czesc wypowiedzi pana Dr. Jana Kwasniewskiego powinna byc wystarczajaca:

Dieta optymalna dla sportowca zbliżona jest do diety optymalnej dla człowieka ciężko pracującego fizycznie. W pewnych dyscyplinach wskazane byłyby pewne jej modyfikacje w zależności od tego czy chcemy u zawodnika rozwinąć szybki refleks, szybkość, wytrzymałość czy siłę.
Żywienie optymalne człowieka opiera się na następujących zasadach:
1.   Maksymalnie zwiększa się ilość białka w diecie, głównie białka zwierzęcego, do takiej ilości jaką człowiek ma ochotę zjeść.
2.   Zwiększa się znacznie ilość tłuszczów w diecie, szczególnie tłuszczów twardych, zwierzęcych, nasyconych (łój, smalec, ceres, margaryna, masło). Tłuszcze twarde są najlepszym, najbardziej wydajnym źródłem energii dla człowieka, są bardzo łatwo spalane.
3.   Węglowodany ogranicza się do minimum.
4.   Należy wyłączyć zupełnie z diety produkty zawierające głównie cukry proste ( glukoza, owoce, soki owocowe, miód, cukier, słodycze, czekolada, ciasta, torty). Cukier jest złym, mało wydajnym źródłem energii dla człowieka. Spalanie cukru w ustroju człowieka jest bardzo trudne i uciążliwe.
W warunkach polskich podstawą wyżywienia sportowca powinny być sery we wszystkich postaciach, uzupełniane jajami, podrobami, rybami, mięsem i tłuszczem
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #7 : 2009-04-29, 22:40:13 »

wlasnie ten watek serowy dla sportowcow juz mnie kiedys zaintrygowal.
Ciekawe dlaczego wlasnie sery, skoro dla "normalnego" (nie-sportowca) czlowieka sery sa spychane na koniec (slaba wartosc biologiczna) w porownaniu z zoltkami, podrobami lub chociazby miesem.

Ten watek, ktory zacytowales jest ciekawy, ale kierowanie sie tylko intuicja (tzw. sluchanie wlasnego organizmu) moze byc czasami zawodne.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #8 : 2009-04-29, 22:47:30 »

dla "normalnego" (nie-sportowca) czlowieka sery sa spychane na koniec (slaba wartosc biologiczna) w porownaniu z zoltkami, podrobami lub chociazby miesem.

Doczytaj i przemyśl jeszcze raz.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #9 : 2009-04-30, 07:00:51 »

wlasnie ten watek serowy dla sportowcow juz mnie kiedys zaintrygowal.
Ciekawe dlaczego wlasnie sery, skoro dla "normalnego" (nie-sportowca) czlowieka sery sa spychane na koniec (slaba wartosc biologiczna) w porownaniu z zoltkami, podrobami lub chociazby miesem.

Ten watek, ktory zacytowales jest ciekawy, ale kierowanie sie tylko intuicja (tzw. sluchanie wlasnego organizmu) moze byc czasami zawodne.


Jezeli nie chcesz intuicyjnie to musisz isc malymi kroczkami.

Jezeli 0,56 gr na kilogram masy ciala dla normalnego optymalnego leniucha jest dawka B to zacznij od tej zwiakszajac ja co trzeci dzien o 10 gr, pamietajac, ze 1,5 gr na kg masy ciala moze juz byc szkodliwe.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #10 : 2009-04-30, 07:02:32 »

wlasnie ten watek serowy dla sportowcow juz mnie kiedys zaintrygowal.
Ciekawe dlaczego wlasnie sery, skoro dla "normalnego" (nie-sportowca) czlowieka sery sa spychane na koniec (slaba wartosc biologiczna) w porownaniu z zoltkami, podrobami lub chociazby miesem.

Ten watek, ktory zacytowales jest ciekawy, ale kierowanie sie tylko intuicja (tzw. sluchanie wlasnego organizmu) moze byc czasami zawodne.
 

Ser jest odstawiany na boczny tor?
To jakas wielka bzdura. Ja zjadam min 100 gr twardego, jak najdwrdszego sera dziennie.
Ci ktorzy sera nie jedza robia wielki blad !!!!
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #11 : 2009-04-30, 08:20:47 »

Cytuj
Ser jest odstawiany na boczny tor?

pomijam juz alergologow, ktorzy uwazaja codzienne jedzenia nabialu za blad.
Ale jednak przyjelo sie ze kazeina to - mowiac delikatnie - nie najlepsze zrodlo bialka. Ze znacznie lepszym zrodlem sa: zoltka, podroby (co oczywiste) ale tez i mieso.
Ja mnie  wiecej zjadam 70-110 g bialka dziennie, dla 176 cm i 82 kg.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #12 : 2009-04-30, 08:30:19 »

Ci ktorzy sera nie jedza robia wielki blad !!!!
Myślę, że to jednak nie wszystkim służy Adam. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #13 : 2009-04-30, 11:45:07 »

Ci ktorzy sera nie jedza robia wielki blad !!!!
Myślę, że to jednak nie wszystkim służy Adam. Very Happy
 

Ja mysle o ludziach "zdrowych".

Jezeli ktos ma alergie na mleczne spowodowana rotacja mlecznych, wiadomo, ze nie powinien jesc sera.
Zdrowi ludzie powinni jesc ser jak najbardziej. O tym tez mowi pan Dr Jan Kwasniewski. Problem polega na tym, ze jest zbyt wiele tlumaczen diety. Ja trzymam sie oryginalu i jem sera "ile wlezie" zachowujac dzienne BTW.

Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #14 : 2009-04-30, 11:55:08 »

Cytuj
Jezeli ktos ma alergie na mleczne spowodowana rotacja mlecznych, wiadomo, ze nie powinien jesc sera.

uuu, bardzo podpadles lekarce  Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #15 : 2009-04-30, 11:59:34 »

Cytuj
Jezeli ktos ma alergie na mleczne spowodowana rotacja mlecznych, wiadomo, ze nie powinien jesc sera.

uuu, bardzo podpadles lekarce  Cool
 

Nic mi o tym nie wiadomo!!!

Jezeli komus cos szkodzi to sie tego unika a nie rotuje!!!! To moja teoria. Jak na razie dlamnie skuteczna
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #16 : 2009-04-30, 12:03:56 »

Ci ktorzy sera nie jedza robia wielki blad !!!!
Myślę, że to jednak nie wszystkim służy Adam. Very Happy
 

Ja mysle o ludziach "zdrowych".

Jezeli ktos ma alergie na mleczne spowodowana rotacja mlecznych, wiadomo, ze nie powinien jesc sera.
Zdrowi ludzie powinni jesc ser jak najbardziej. O tym tez mowi pan Dr Jan Kwasniewski. Problem polega na tym, ze jest zbyt wiele tlumaczen diety. Ja trzymam sie oryginalu i jem sera "ile wlezie" zachowujac dzienne BTW.


Nietolerację się ma lub nie, nie mozna jej spowodowac rotacjami  Shocked
Rotacje tylko uwidaczniają ten fakt.  To dotyczy nie tylko nabiału w ten sposób łatwo sprawdzić co szkodzi w diecie a co nie.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #17 : 2009-04-30, 12:07:41 »

Cytuj
Jezeli ktos ma alergie na mleczne spowodowana rotacja mlecznych, wiadomo, ze nie powinien jesc sera.

uuu, bardzo podpadles lekarce  Cool
 

Nic mi o tym nie wiadomo!!!

Jezeli komus cos szkodzi to sie tego unika a nie rotuje!!!! To moja teoria. Jak na razie dlamnie skuteczna
Unika to mało powiedziane eliminuje!!! Takie mam zdanie. Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #18 : 2009-04-30, 12:10:47 »

Jezeli komus cos szkodzi to sie tego unika a nie rotuje!!!! To moja teoria. Jak na razie dlamnie skuteczna
A jak poznać tą szdliwą "nację"?
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: optymalny
« Odpowiedz #19 : 2009-04-30, 12:19:50 »

Cytuj
A jak poznać tą szdliwą "nację"?

np. w ten sposob: [url]http://www.instytut-mikroekologii.pl/[/url]; zakladka: ImuPro300
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.