forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 10:48:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660181 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Apel w imieniu "opty"-betonu.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Apel w imieniu "opty"-betonu.  (Przeczytany 62355 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #40 : 2009-04-27, 11:19:44 »

Dobrze się jest nie przejmować tym co myślą/robią inni.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #41 : 2009-04-27, 11:21:24 »

Im bardziej o jakiejś sprawie myślałam tym bardziej Ona (ta sprawa) mnie miała.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #42 : 2009-04-27, 11:35:06 »

Im bardziej o jakiejś sprawie myślałam tym bardziej Ona (ta sprawa) mnie miała.


Smile  , jednak są sprawy, którym warto poświęcić uwagę.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #43 : 2009-04-27, 13:51:48 »

Halina Ch.
masz jakieś kompleksy?
Biochemia i fizjologia jest jedna dla wszystkich, więc każdy ma więcej ze zwierzęcia ssącego, niż sobie z tego przeciętna osoba zdaje sprawę. Mnie to nie przeszkadza, a tobie?
Kompleksy? Mam! Niestety.
 A ja na tym forum nauczyłam się, że:"każdy organizm jest inny".
I tak jesteś cierpliwy, bo na Dobrej Diecie powiedzieli mi że SM-owcy mają biedę... :shock:dlatego tak ciężko chorują. Shocked Sad
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #44 : 2009-04-27, 13:55:03 »

Im bardziej o jakiejś sprawie myślałam tym bardziej Ona (ta sprawa) mnie miała.
Święte słowa.
Dzięki Ewo, że jesteś tu i teraz.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #45 : 2009-04-27, 14:02:46 »

Im bardziej o jakiejś sprawie myślałam tym bardziej Ona (ta sprawa) mnie miała.
Święte słowa.
Dzięki Ewo, że jesteś tu i teraz.

Podejrzewam, iż chodzi o sprawy których chciałoby sie pozbyć, sprawy które ciążyły....to prawda, im bardziej człowiek skupia się na problemie, tym bardziej on trawi niczym wrzód.... Sad
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #46 : 2009-04-27, 14:15:43 »

Kompleksy? Mam! Niestety.
 A ja na tym forum nauczyłam się, że:"każdy organizm jest inny".
I tak jesteś cierpliwy, bo na Dobrej Diecie powiedzieli mi że SM-owcy mają biedę... :shock:dlatego tak ciężko chorują. Shocked Sad
Cytuj
Każdy jakieś ma tylko mało kto się  do tego przyznaje.
Grunt, to się  nie przejmować zbytnio.
Kiedyś będziesz zdrowa.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #47 : 2009-04-30, 17:42:30 »

Tak.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #48 : 2009-05-11, 16:28:14 »

Cytuj
zeby ktos stworzyl tak profesjonalna i przyjazna strone jaka kiedys byla strona Tomka Trojanowskiego "Dieta Optymalna" zanim ja rozwalil i sprzedal
przyciagala ona do siebie mase ludzi
nie wiem Ali jak Tomek Trojanowski mogl sciagac mlodych ludzi, skoro praktycznie wogole sie nie wtracal i sporadycznie udzielal, chyba ze masz na mysli zamierzchle czasy.
Natomiast admin z tego forum, udziela sie w sposob stonowany starajac sie zachowac obiektywiz - za co mu chwala. A nawet - w moim mniemaniu - czasami zby stonowany, wspominajac chociazby trollowanie niejakiej Edyty.

Strona Dobrej Diety rozwala sie poniewaz zbyt duzo malolactwa gada tylko o jedzeniu surowizny (co mnie tez juz zniechecilo). A pozatym p. Witold Jarmolowicz, dyszy niechecia do wszystkiego co pachnie DO i to widac w jego przewijajacych sie postach. To tez juz wielu zirytowalo.

Vigo,
o surowym zywieniu pisales wylacznie pozytywne opinie.
Jezeli zmieniles zdanie i masz argumenty to mozesz przeciez z nami polemizowac!

No ale wolales wycofac sie rakiem...

Troche sie na Tobie zawiodlem, bo zawsze cie cenilem i liczylem sie z twoim zdaniem.

pozdrawiam
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #49 : 2009-05-11, 16:32:31 »

Cytuj
Vigo,
o surowym zywieniu pisales wylacznie pozytywne opinie.
Jezeli zmieniles zdanie i masz argumenty to mozesz przeciez z nami polemizowac!

No ale wolales wycofac sie rakiem...

Troche sie na Tobie zawiodlem, bo zawsze cie cenilem i liczylem sie z twoim zdaniem.

pozdrawiam

nie bierz tego do siebie, piszac te slowa mialem zly dzien, kto wie - ponownie zastanawiam sie nad surowizna. Nawet juz wymienilem pare info PW na dobrej diecie z pewnym zawodowcem w surowce  Wink
Dzieki za dobre zdanie o mnie  Smile.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #50 : 2009-05-11, 16:40:30 »

Jaka szybka odpowiedz!

Dobrze ze stonowales swoje stanowisko.

Ja natomiast przyjmuje krytyke.
Bardzo mozliwe, ze jestesmy z Hannibalem nieco meczacy i monotematyczni Smile
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #51 : 2009-05-11, 16:46:24 »

chcialabym zeby wszyscy sie pogodzili.... Sad

Tez bym tego chcial..
Szczegolnie szkoda mi, ze poprzez "rozlam" zatracila sie szansa na ciekawa, tworcza dyskusje.

Bez niepotrzebnych zlosliwosci..
Sam czesto bywam niepotrzebnie zlosliwy..
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #52 : 2009-05-11, 16:56:05 »

chcialabym zeby wszyscy sie pogodzili.... Sad

Tez bym tego chcial..
Szczegolnie szkoda mi, ze poprzez "rozlam" zatracila sie szansa na ciekawa, tworcza dyskusje.

Bez niepotrzebnych zlosliwosci..
Sam czesto bywam niepotrzebnie zlosliwy..

no właśnie, zenonku też bym chciała konstruktywnych, twórczych dialogów,  ścieranie się poglądów wbrew pozorom otwiera "okno na świat" , daje możliwość na formułowanie  wniosków które jakże często są odpowiedzią na wiele nurtujacych pytań.
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #53 : 2009-05-11, 17:00:33 »

szybka odpowiedz - czysty zbieg okolicznosci.

skoro przyjmujecie krytyke - to jak wedlug was sie ma rzekoma zaleta zjadania gotowych enzymow w surowiznie, skoro i tak organizm w momencie trawienia wszystko rozlozy na czynniki pierwsze. Wedlu Howella (czy jak mu tam za przeproszeniem) to podstawowy argument na blogoslawienstwa surowizny. Mowa ze organizm pozniej sobie posklada te enzymy, ktore sam wczesniej rozlozyl jakos mnie nie przekonuje.

Meczacy i monotematyczni - to wypisz wymaluj rowniez cecha niektorych uczestnikow tegoz forum. Ludzie kiedy wchodza na DO mysla na poczatku ze zlapali Pana Boga za nogi. Ale niestety zycie pozniej weryfikuje brutalnie takie zludzenia. Np gdy po paru latach pojawia sie jednak jakies schorzenia. Wy mi przypominacie takich wlasnie ortodoksow tyle ze w temacie surowizny. Ale z czasem wam przejdzie  Smile
Powiem Ci tak: gdy mialem nawrot WZJG (a zdarzyl mi sie poprzez poluzowanie dyscypliny zywieniowej) to jedzenie calych surowych jaj (jak to niestety kiedys poleciles na problemy trawienne - ale nie mnie) rozwalilo mnie jak malo co.
Ogolnie jakos ostatnio podnerwiony jestem tym wszystkim. Z jednej strony 4es, surowizna, rotacje-eliminacje, z drugiej DO itp; i kazdy uwaza ze posiadl monopol na prawde absolutna. I powiedz to ciezko chorej osobie, ktora probowala juz tego wszystkiego i kreci sie w kolko.
Wiem ze wam jako mlodym bykom (zreszta sam do starych nie naleze) trudno to zrozumiec i wczuc sie w polozenie chorego (w sumie nie dziwne). No ale coz: syty nigdy nie zrozumie glodnego.
Jedziliscie po Jurku momentami jak po lysej kobyle (akurat zenon nie Ty). I co ? I Jurka juz nie ma. A chlop tez szukal i probowal wielu rzeczy.

Pozdr.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #54 : 2009-05-11, 18:45:29 »

Wszelkiej maści FANATYKÓW i dyskusji z nimi należy unikać!
Tacy potrafią zepsuć każdą - nawet najszczytniejszą ideę.  Confused
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #55 : 2009-05-11, 19:07:26 »

skoro przyjmujecie krytyke - to jak wedlug was sie ma rzekoma zaleta zjadania gotowych enzymow w surowiznie, skoro i tak organizm w momencie trawienia wszystko rozlozy na czynniki pierwsze. Wedlu Howella (czy jak mu tam za przeproszeniem) to podstawowy argument na blogoslawienstwa surowizny.
Enzymy to katalizatory. Idea jest taka, ze one maja pomoc w trawieniu. Nikt nie twierdzi, ze maja przetrwac trawienie!
Moja wiedza na temat enzymow jest zadna, wiec nie powiem ci w jaki konkretnie sposob enzymy z pokarmu wplywaja na trawienie.

To co wiem to jedynie jak reaguje moj organizm.
Jestem juz prawie poltora roku na surowiznie, ilekroc sprobuje jakiejs kielbasy (ekologiczna z pierwszego sortu), albo pieczeni u rodzicow, to czuje ciezkosc na zoladku.
Od smalcu to mnie wrecz odrzuca. Zapach smazonego tluszczu jest dla mnie okropny.
A kiedys przeciez jadlem i warzywa na smalcu, i jajecznice, i pieczen i duszona karkowke...

Co do enzymow jeszcze... kiedys znalazlem w iternecie czas trawienia roznych produktow. Byly tam miesa surowe i obronione termicznie. Surowe trawily sie (wg tej tabeli) szybciej, co jest spojne z tym co mowi Howell.
Pytanie tylko na ile wiarygodna byla ta tabela.
Ja w nia wierze, bo to jest spojne z moimi obserwacjami.
Oczywiscie postronny obserwator, ktory nie ma bagazu doswiadczen, ktory nie eksperymentowal nie wie czy jestem obiektywny, czy moze przez fanatyzm zmienila mnie sie percepcja.

To co mnie glownie przekonalo do surowizny - a obaw bylo wiele, szczegolnie pasozyty i patogeny, to czym tak chetnie straszy pan Admin - to ilosc substancji szkodliwych tworzacych sie podczas obrobki termicznej.
To juz nie jest tylko teologia..
link



Cytuj
Meczacy i monotematyczni - to wypisz wymaluj rowniez cecha niektorych uczestnikow tegoz forum. Ludzie kiedy wchodza na DO mysla na poczatku ze zlapali Pana Boga za nogi. Ale niestety zycie pozniej weryfikuje brutalnie takie zludzenia. Np gdy po paru latach pojawia sie jednak jakies schorzenia. Wy mi przypominacie takich wlasnie ortodoksow tyle ze w temacie surowizny. Ale z czasem wam przejdzie :)
to sie okaze czy nam przejdzie Cool

Cytuj
Ogolnie jakos ostatnio podnerwiony jestem tym wszystkim. Z jednej strony 4es, surowizna, rotacje-eliminacje, z drugiej DO itp; i kazdy uwaza ze posiadl monopol na prawde absolutna. I powiedz to ciezko chorej osobie, ktora probowala juz tego wszystkiego i kreci sie w kolko.
Wiem ze wam jako mlodym bykom (zreszta sam do starych nie naleze) trudno to zrozumiec i wczuc sie w polozenie chorego (w sumie nie dziwne). No ale coz: syty nigdy nie zrozumie glodnego.
Tu sie akurat grubo mylisz. Ale o szczegolach ewentualnie na privie mozemy pogadac.

Cytuj
Jedziliscie po Jurku momentami jak po lysej kobyle (akurat zenon nie Ty). I co ? I Jurka juz nie ma. A chlop tez szukal i probowal wielu rzeczy.
Nie wydaje mi sie by ktos jakos szczegolnie wyzywal sie na Jurku.

To bardzo zlozony temat...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #56 : 2009-05-11, 19:23:27 »

Ja DO sprawdziłam na "własnej skórze" i mi bardzo pomogło, wyleczyło z kilku bardzo uciążliwych chorób. Jeżeli po surowiźnie mdli na sam zapach smażenia, to z wątrobą musi być coś nie tak. Robinson, na bezludnej wyspie zmizerniał i podupadł na zdrowiu na surowiźnie, dopiero zdrowie mu się poprawiło, gdy nauczył się rozniecać ogień, przez co mógł piec i gotować.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #57 : 2009-05-11, 19:26:18 »

"zenon"
jesteś klasycznym przykładem fanatyka, który tyle wie, ile komu uwierzy. Weź do swojej łapki fizjologię i sobie przeczytaj.
Zacznij od Z.Ewy "Zarys fizjologii zwierząt" - to podstawowy poziom, ale da ci do myślenia.
I bardzo proszę nie "reklamować" tu "surojadztwa", bo człowiek nie jest bydlęciem.
Zapisane
zenon
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #58 : 2009-05-11, 19:39:01 »

"zenon"
jestes klasycznym przykladem fanatyka, ktory tyle wie, ile komu uwierzy.

No tak, bo wszyscy poza mna sa na tym forum biegli w biochemii i fizjologii i potrafia kazde zagadnienie przedyskutowac na plaszczyznie merytorycznej odwolujac sie do nauk podstawowych.
Nikt (procz mnie) tu nie "wierzy", wszyscy wiedza.
Vide twoja przedmowczyni...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Apel w imieniu "opty"-betonu.
« Odpowiedz #59 : 2009-05-11, 19:54:09 »

To twój problem. Mnie nic do tego.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.