forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-22, 18:16:34

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
567528 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 43 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!  (Przeczytany 26352 razy)
admin
GoŠ

Email
Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« : 2009-04-28, 19:56:01 »

Zmartwienie!
W┼éa┼Ťnie nasze kochane, p├│┼édzikie kocisko przynios┼éo kleszcza┬á Sad
Ju┼╝ go zgodnie ze sztuk─ů weterynaryjn─ů opatrzy┼éem, ale...
Za kilka dni musz─Ö zmierzy─ç mu temperatur─Ö. Je┼Ťli b─Ödzie w normie, a do tego apetyt b─Ödzie dopisywa┼é...
Prawdopodobieństwo występowania Flaviviridii, Babisi i Borreli na Kujawach jest małe, ale wolę dmuchać na zimne.

PS
to bardzo dziwne, bo dwa tygodnie temu zaaplikowałem kocięciu zapobiegawczo "Frontline"  Shocked
viola44
GoŠ

Email
Odp: Babeszjoza!
« Odpowiedz #1 : 2009-04-28, 20:14:43 »

Zmartwienie!
W┼éa┼Ťnie nasze kochane, p├│┼édzikie kocisko przynios┼éo kleszcza┬á Sad
Za kilka dni musz─Ö zmierzy─ç mu temperatur─Ö. Je┼Ťli b─Ödzie w normie, a do tego apetyt b─Ödzie dopisywa┼é...
Prawdopodobieństwo występowania Flaviviridii, Babisi i Borreli na Kujawach jest małe, ale wolę dmuchać na zimne.

PS
to bardzo dziwne, bo dwa tygodnie temu zaaplikowałem kocięciu zapobiegawczo "Frontline"  Shocked

Zapobieganie boreliozie polega przede wszystkim na unikaniu uk─ůszenia kleszczy poprzez:

* noszenie odpowiedniego ubioru (koszula z długimi rękawami, długie spodnie, zakryte buty),
    * unikanie wypraw w rejony, w których jest dużo kleszczy,
    * unikanie chodzenia w wysokiej trawie i krzakach,
┬á ┬á * unikanie chodzenia po lesie, ┼é─ůce,
    * niesiadanie na zwalonych pniach drzewnych (jest to ulubione miejsce przebywania młodocianych form kleszczy, tzw. nimf),
┬á ┬á * stosowanie ┼Ťrodk├│w odstraszaj─ůcych kleszcze, zw┼éaszcza tych zawieraj─ůcych DEET,
    * sprawdzanie ciała po pobycie w lesie.

admin Ty du┼╝o biegasz po lesie wi─Öc musisz by─ç wyj─ůtkowo czujny.┬á Sad z tym "┼Ťwinstwem nie ma ┼╝art├│w.
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 58167

Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #2 : 2009-04-28, 20:38:41 »

No, "Admin", gdyby Tw├│j kot mia┼é odpowiedni ubi├│r, to nie by┼éoby nieszcz─Ö┼Ťcia Wink Mr. Green

Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2009-04-28, 22:42:33 »

Zmartwienie!
W┼éa┼Ťnie nasze kochane, p├│┼édzikie kocisko przynios┼éo kleszcza  Sad

Bardzo dobrze, ┼╝e pomog┼ée┼Ť kotu Smile Teraz, po wszystkich zabiegach lepiej zatrzymaj go w domu w celu obserwacji lub przynajmniej postaraj si─Ö mie─ç go na oku. Koty to najwdzi─Öczniejsze stworzenia, chroni─ůce ludzko┼Ť─ç przed plag─ů szczur├│w, myszy i chor├│b roznoszonych przez te gryzonie, r├│wnie┼╝ grypy!! Trzeba piel─Ögnowa─ç je przynajmniej za to dobro. Jeszcze 5 tys. lat temu kar─ů za zabicie kota by┼éa ┼Ťmier─ç cz┼éowieka, teraz mamy wi─Öcej luzu, ale...one - s─ů wspania┼ée i dzikie i te udomowione, niezale┼╝ne. Fascynuj─ů osobowo┼Ťci─ů. Na ich mi┼éo┼Ť─ç trzeba zas┼éu┼╝y─ç, nie wystarczy miska jedzenia i dach nad g┼éow─ů. Po tym co napisa┼ée┼Ť uros┼ée┼Ť w moich oczach Smile - tak trzymaj.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2009-04-28, 22:46:32 »

ja jestem nieufny tego typu specyfikom - przynajmniej nie pomagaly mojemu psu (na przełomie lat 80 i 90-tych).
Za to w usuwaniu kleszczy mia┼éem du┼╝─ů wpraw─Ö Wink lekki obr├│t w lewo i do g├│ry - nie mia┼éy szans ┬áLaughing
Pies przy tych "zabiegach" by┼é nieprawdopodobnie cierpliwy, w ko┼äcu by┼é w centrum zainteresowania Smile Po wyci─ůgnieciu kleszcz obowi─ůzkowo pod nos, ale nie do ze┼╝arcia do ze┼╝arcia by┼éy pch┼éy Smile
Co do ludzkich preparat├│w, offy i inne takie - mam takie same zdanie tzn. negatywne.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2009-04-29, 07:33:59 »

No sw─Ödzi biedaka strasznie. Ju┼╝ krwawi─ůca rana, strup skrzepowy, sk├│ra bez sier┼Ťci.┬á Sad
Ale woda utleniona i pimafukort za┼éatwi─ů spraw─Ö. Nie wiem, czy nie powinienem zacz─ů─ç od Oxycortu. Mam wi─Öksze zaufanie do tetracykliny ni┼╝ neomycyny. Po ciep┼éocie uszu (palpacyjnie) i wilgotno┼Ťci nosa - jest ok.
Ale ta rana!, jak przy Buergerze, czy mia┼╝d┼╝ycy - okropna┬á Shocked tylko z t─ů r├│┼╝nic─ů, ┼╝e jeszcze bezwonna.
No i jak tu takiemu pupilkowi wyt┼éumaczy─ç, aby si─Ö nie drapa┼é, bo sobie szkodzi, je┼Ťli s┼é├│w nie rozumie?┬á Confused
Jak na niego "naskoczę" z wykładem, jak powinien postępować, to niezrozumie, się obrazi i jeszcze gorzej dla niego będzie.  Confused
Nast─Öpna relacja - jutro rano, no chyba, ┼╝e koci─Ö pojawi si─Ö wcze┼Ťniej, cho─ç w─ůtpi─Ö, bo to wolny kot.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2009-04-29, 08:34:51 »

Powinnno mu pomóż masło...Naprawdę.
Borelioza jest wyleczalna - diet─ů. Zgromadz─Ö jak─ů┼Ť dokumentacj─Ö jak przyjdzie do mnie jaki┼Ť czlowiek "pono─ç niewyleczalny".
To tylko bakterie, a jak Pseudomonas aeruginosa udaje mi si─Ö opanowac diet─ů z daniem gwarancji wyleczenia to c├│┼╝ mo┼╝e podskoczy─ç naszej wiedzy - borelia.
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2009-04-29, 10:11:47 »

Mas┼éo doustnie, rozumiem  Very Happy w jakich ilo┼Ťciach??
Mam czteroletniego Goldena i te┼╝ ci─ůgle  walcz─Ö z kleszczami.
Obro┼╝e, spraye,krople....
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 58167

« Odpowiedz #8 : 2009-04-29, 13:26:52 »

admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2009-04-30, 06:31:34 »

┼Üwi─ůd sk├│ry opanowany!
Brak s─ůcz─ůcych ran, strupy skrzepowe w normie, brak gor─ůczki, jedynie brak okrywy w┼éosowej. "┼üysol" ma apetyt.
Zaordynowałem:
surow─ů w─ůtob─Ö drobiow─ů do woli, ciep┼é─ů ┼Ťmietank─Ö do woli, przemycie rany wod─ů utlenion─ů, smarowanie ma┼Ťciami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co b─Ödzie jutro. Oby tylko nie z┼éapa┼é biedaczek ┼Ťwi┼äskiej grypy!, bo przypadki chodz─ů po kotach. Wink
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2009-04-30, 08:54:45 »

Ale sie ten kot u Was wypasie Wink
Tylko cicho bo jak si─Ö zwiedz─ů kumple z okolicy... Wink
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2009-04-30, 12:44:44 »

Brak s─ůcz─ůcych ran, strupy skrzepowe w normie, brak gor─ůczki, jedynie brak okrywy w┼éosowej. "┼üysol" ma apetyt.
Zaordynowałem:
surow─ů w─ůtob─Ö drobiow─ů do woli, ciep┼é─ů ┼Ťmietank─Ö do woli, przemycie rany wod─ů utlenion─ů, smarowanie ma┼Ťciami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co b─Ödzie jutro. Oby tylko nie z┼éapa┼é biedaczek ┼Ťwi┼äskiej grypy!, bo przypadki chodz─ů po kotach. Wink

Panie Tomaszu( admin) , sorry za Tomasza ale mam s┼éabo┼Ť─ç do tego imienia┬á Smile, Pa┼äski kotek ma lepiej ni┼╝ niejedno dziecko, jestem pod wra┼╝eniem, oczywi┼Ťcie r├│wnie┼╝ ub├│stwiam kotki .....chcia┼éabym by─ç Pa┼äskim kotkiem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy (┼╝art) Very Happy
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2009-04-30, 21:16:23 »

Zaordynowałem:

Czy wieprzowa watroba mozna raczyc kotka?
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2009-05-01, 07:49:01 »

( admin) , sorry za Tomasza

"viola44"
Nic nie szkodzi. Podaję przykład dla lepszego zrozomienia:
"Tomeczku fajny z ciecie go┼Ť─ç, uw├│wmy si─Ö na kaw─Ö..." - jest ok, kontekst pozytywny - jest fajnie, bo "Panowanie" w Internecie nie obowi─ůzuje,
ale jak kto┼Ť pisze:
"Tomeczku nie obra┼╝aj si─Ö, ale..." - a w domy┼Ťle "co ty mi tu bedziesz ... (grzecznie powiedziane -gada─ç)" - a to ju┼╝ mi si─Ö nie podoba, bo kontekst jest negatywny, a ja z regu┼éy wiem, co m├│wi─Ö...

Koteczek jeszcze nie dotar┼é na ┼Ťniadanko (surowe, gulaszowe - chude wieprzowe - dzi┼Ť dostanie zamiast w─ůtr├│bki drobiowej, a reszta bez zmian), wi─Öc nie wiem w jakim jest stanie.

PS
"viola44"
a ┼╝artobliwa propozycja bardzo mi "┼éaskocze moj─ů m─Ösk─ů pr├│┼╝no┼Ť─ç". Dzi─Ökuj─Ö! Very Happy
Ju┼╝ schodz─Ö skromnie na ziemi─Ö... Wink
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2009-05-01, 08:01:17 »

Je┼Ťli tylko ma ochot─Ö...

Nasz kot wieprzowej w─ůtroby nie ruszy. Do czasu - oczywi┼Ťcie, cho─ç nigdy na jego szcz─Ö┼Ťcie nie mia┼é okazji tego sprawdzi─ç.┬á Wink
Bardzo wa┼╝ne o suchej karmie:
raczej powinno si─Ö jej unika─ç w karmieniu swoich zwierz─ůt, bo... nikt nie kontroluje jej sk┼éadu i zdrowotno┼Ťci.
Je┼Ťli ju┼╝, to raczej stosowa─ç u kot├│w susz mi─Ösny (drogie, ale w sumie si─Ö oszcz─Ödza!), a nie mieszanki wit-warzywno-mi─Ösne. Pasza musi swoi┼Ťcie pachnie─ç, a je┼Ťli zapach jest "podejrzany" - nie podawa─ç. Przy suchej paszy konieczny jest sta┼éy dost─Öp do ┼Ťwie┼╝ej wody!

Je┼Ťli kto┼Ť ma fertk─Ö, to nie powinno si─Ö podawa─ç surowej wieprzowiny ze wzgl─Ödu na ┼Ťmiertelny dla tch├│rzowatych wirus Aujeszky'ego. Polska jest wolna od tej ┼Ťwi┼äskiej, zaka┼║nej choroby, ale lepiej "dmucha─ç na zimne".
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2009-05-01, 09:04:08 »

ale jak kto┼Ť pisze:
"Tomeczku nie obra┼╝aj si─Ö, ale..." - a w domy┼Ťle "co ty mi tu bedziesz ... (grzecznie powiedziane -gada─ç)" - a to ju┼╝ mi si─Ö nie podoba, bo kontekst jest negatywny, a ja z regu┼éy wiem, co m├│wi─Ö...

Smile przeczyta┼éam, zrozumia┼éam -- masz racje, z ca┼éym szacunkiem ale chyba zbyt frywolnie to uj─Ö┼éam..... Embarassed

Koteczek jeszcze nie dotar┼é na ┼Ťniadanko (surowe, gulaszowe dzi┼Ť dostanie zamiast w─ůtr├│bki drobiowej, a reszta bez zmian), wi─Öc nie wiem w jakim jest stanie.

Na pewno z┼éowi┼é myszk─Ö, albo ptaszka┬á Sad , niestety kotki potrafi─ů polowa─ç na ptaszki.....

PS
"viola44"
a ┼╝artobliwa propozycja bardzo mi "┼éaskocze moj─ů m─Ösk─ů pr├│┼╝no┼Ť─ç". Dzi─Ökuj─Ö! Very Happy
Ju┼╝ schodz─Ö skromnie na ziemi─Ö... Wink

Wink

"viola44"
Nic nie szkodzi. Podaję przykład dla lepszego zrozomienia:
"Tomeczku fajny z ciecie go┼Ť─ç, uw├│wmy si─Ö na kaw─Ö..." - jest ok, kontekst pozytywny - jest fajnie,

admin, bardzo mi się ten przykład spodobał  Very Happy Very Happy Very Happy Wink
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2009-05-01, 10:55:27 »

┼Ťwi─ůd sk├│ry opanowany!
Zaordynowałem:
surow─ů w─ůtob─Ö drobiow─ů do woli, ciep┼éa ┼Ťmietank─Ö do woli, przemycie rany wod─ů utlenion─ů, smarowanie ma┼Ťciami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co b─Ödzie jutro. Oby tylko nie z┼éapa┼é biedaczek ┼Ťwi┼äskiej grypy!, bo przypadki chodz─ů po kotach. Wink

Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e kotek zdrowieje. U kot├│w sk├│ra leczy si─Ö szybciej ni┼╝ u cz┼éowieka. Moje kocury te┼╝ uwielbiaj─ů w─ůtr├│bk─Ö drobiow─ů, ale musz─Ö j─ů im sieka─ç na drobne kawa┼éeczki, bo z racji ich rasy (p┼éaskie mordeczki) maj─ů problem z wi─Ökszymi kawa┼ékami. Jeden m├│j kocur jest tak pi─Öknej urody, ┼╝e mo┼╝e z 5 sztuk w Polsce si─Ö znajdzie podobnych. Oczywi┼Ťcie jako procz┼éowieczy wyleguje si─Ö teraz obok mnie, czyli masa d┼éugiego, mi─Öciutkiego i pachn─ůcego futra zwini─Ötego w k┼é─Öbek wyleguje si─Ö przy moim prawym boku. Drugi jest trzy razy wi─Ökszy i niejeden pies by uciek┼é przed jego kud┼éato┼Ťci─ů Smile Wa┼╝y ok. 6 kg. Moje koty mleka nigdy nie chcia┼éy pi─ç, spr├│buj─Ö poda─ç im ┼Ťmietank─Ö. Bardzo lubi─ů pr├│bowa─ç to co my jemy, a im zapachnie, np. makrel─Ö w─Ödzon─ů, galaretk─Ö z n├│┼╝ek i golonek wieprzywych. Zjadaj─ů surowe ryby, mi─Ösa kt├│re kroj─Ö przed obr├│bk─ů termiczn─ů dla nas.
Kotki dachowce to te┼╝ bardzo wdzi─Öczny temat. Opowiem Wam zaobserwowan─ů histori─Ö. M├│j te┼Ť─ç, pewnego dnia zacz─ů┼é robi─ç wyrzuty czarnemu, o zielonych oczach kotu. Powiedzia┼é do kota podniesionym g┼éosem: ty nic nie robisz tylko wylegujesz si─Ö na kanapie. Mo┼╝e by┼Ť poszed┼é ┼éapa─ç myszy darmozjadzie!!! Kot przeci─ůgn─ů┼é si─Ö i wybieg┼é z domu. Wr├│ci┼é mo┼╝e po pi─Ötnastu minutach nios─ůc w z─Öbach upolowan─ů mysz. Rzuci┼é j─ů te┼Ťciowi pod nogi wskoczy┼é na kanap─Ö w celu kontynuacji dalszego snu Smile Moje koty potrafi─ů aportowa─ç, wiem ┼╝e dok┼éadnie wiedz─ů co do nich m├│wi─Ö, wiedz─ů co im wolno, a czego nie, ale jak nie widz─Ö to uwielbiaj─ů psoci─ç Laughing

Nie zaleca si─Ö podawania kotom wieprzowiny. Je┼╝eli kto┼Ť ma kota, to wie, ┼╝e nawet w supermarketach nie ma karmy wieprzowej dla kota. S─ů wo┼éowe, drobiowe, kr├│licze, rybie - nie ma wieprzowych ani mokrych, ani suchych. Ja mam wyrzuty sumienia podrzucaj─ůc swoim kotom odrobinki wieprzowiny, ale gdy prosz─ů tak pi─Öknie gdy j─ů kroj─Ö, to zawsze co┼Ť chudego im wykroj─Ö, jaki┼Ť kawa┼éeczek.

Je┼Ťli tylko ma ochot─Ö...

Nasz kot wieprzowej w─ůtroby nie ruszy. Do czasu - oczywi┼Ťcie, cho─ç nigdy na jego szcz─Öscie nie mia┼é okazji tego sprawdzi─ç.  Wink
Bardzo wa┼╝ne o suchej karmie:
raczej powinno si─Ö jej unika─ç w karmieniu swoich zwierz─ůt, bo... nikt nie kontroluje jej sk┼éadu i zdrowotno┼Ťci.
Jesli ju┼╝, to raczej stosowa─ç u kot├│w susz mi─Ösny (drogie, ale w sumie si─Ö oszcz─Ödza!), a nie mieszanki wit-warzywno-mi─Ösne. Pasza musi swoi┼Ťcie pachnie─ç, a je┼Ťli zapach jest "podejrzany" - nie podawa─ç. Przy suchej paszy konieczny jest sta┼éy dost─Öp do swie┼╝ej wody!

Je┼Ťli kto┼Ť ma fertk─Ö, to nie powinno si─Ö podawa─ç surowej wieprzowiny ze wzgl─Ödu na smiertelny dla tch├│rzowatych wirus Aujeszky'ego. Polska jest wolna od tej swi┼äskiej, zaka─Żnej choroby, ale lepiej "dmucha─ç na zimne".

W wi─Ökszo┼Ťci sprzedawanych w sklepach pokarm├│w dla kot├│w, jest bardzo niska zawarto┼Ť─ç mi─Ösa. Wystarczy poczyta─ç etykiety. Czasami to jest nawet (tylko) 4%. Reszta to sztuczno┼Ťci. Wniosek nasuwa si─Ö sam. Woda przy suszu jest niezb─Ödna i musi by─ç ci─ůgle w miseczce. Bez zag┼é─Öbiania si─Ö w temat rzeka, czyli karma dla kot├│w, polec─Ö zainteresowanym karm─Ö Royal, ewentualnie Purin─Ö sprzedawan─ů w sklepach zoologicznych.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2009-05-01, 11:13:39 »

Wa┼╝y ok. 6 kg.

Nasze koci─Ö czteroletnie (25% - krzy┼╝├│wki ze ┼╝bikiem po ojcu - typowe umaszczenie) przy ostatnim wa┼╝eniu ju┼╝ po marcowaniu mia┼éo 8,5kg, ale dalej ro┼Ťnie...

[za┼é─ůcznik usuni─Öty przez administratora]
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2009-05-01, 11:26:19 »

Wa┼╝y ok. 6 kg.

Nasze koci─Ö czteroletnie (krzy┼╝├│wka ze ┼╝bikiem - typowe umaszczenie) przy ostatnim wa┼╝eniu ju┼╝ po marcowaniu mia┼éo 8,5kg, ale dalej ro┼Ťnie...

Niesamowite Smile Smoczysko futrowate musi by─ç przepi─Ökne!!!!!!!!! Wiem, ┼╝e ┼╝biki w odr├│┼╝nieniu od innych kot├│w nie zakopuj─ů swoich odchod├│w. Jak jest z tym miesza┼äcem? Prosz─Ö chocia┼╝ na chwil─Ö o zamieszczenie jego fotki Shocked
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2009-05-01, 11:27:44 »

Ale pi─Ökny dzidziol, poprosz─Ö jeszcze w ca┼éo┼Ťci t─ů fotk─Ö Smile
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.