forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:07:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!  (Przeczytany 73964 razy)
admin
Go


Email
Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« : 2009-04-28, 19:56:01 »

Zmartwienie!
Właśnie nasze kochane, półdzikie kocisko przyniosło kleszcza  Sad
Już go zgodnie ze sztuką weterynaryjną opatrzyłem, ale...
Za kilka dni muszę zmierzyć mu temperaturę. Jeśli będzie w normie, a do tego apetyt będzie dopisywał...
Prawdopodobieństwo występowania Flaviviridii, Babisi i Borreli na Kujawach jest małe, ale wolę dmuchać na zimne.

PS
to bardzo dziwne, bo dwa tygodnie temu zaaplikowałem kocięciu zapobiegawczo "Frontline"  Shocked
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Babeszjoza!
« Odpowiedz #1 : 2009-04-28, 20:14:43 »

Zmartwienie!
Właśnie nasze kochane, półdzikie kocisko przyniosło kleszcza  Sad
Już go zgodnie ze sztuką weterynaryjną opatrzyłem, ale...
Za kilka dni muszę zmierzyć mu temperaturę. Jeśli będzie w normie, a do tego apetyt będzie dopisywał...
Prawdopodobieństwo występowania Flaviviridii, Babisi i Borreli na Kujawach jest małe, ale wolę dmuchać na zimne.

PS
to bardzo dziwne, bo dwa tygodnie temu zaaplikowałem kocięciu zapobiegawczo "Frontline"  Shocked

Zapobieganie boreliozie polega przede wszystkim na unikaniu ukąszenia kleszczy poprzez:

    * noszenie odpowiedniego ubioru (koszula z długimi rękawami, długie spodnie, zakryte buty),
    * unikanie wypraw w rejony, w których jest dużo kleszczy,
    * unikanie chodzenia w wysokiej trawie i krzakach,
    * unikanie chodzenia po lesie, łące,
    * niesiadanie na zwalonych pniach drzewnych (jest to ulubione miejsce przebywania młodocianych form kleszczy, tzw. nimf),
    * stosowanie środków odstraszających kleszcze, zwłaszcza tych zawierających DEET,
    * sprawdzanie ciała po pobycie w lesie.

admin Ty dużo biegasz po lesie więc musisz być wyjątkowo czujny.  Sad z tym "świnstwem nie ma żartów.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #2 : 2009-04-28, 20:38:41 »

No, "Admin", gdyby Twój kot miał odpowiedni ubiór, to nie byłoby nieszczęścia Wink Mr. Green
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #3 : 2009-04-28, 22:42:33 »

Zmartwienie!
Właśnie nasze kochane, półdzikie kocisko przyniosło kleszcza  Sad
Już go zgodnie ze sztuką weterynaryjną opatrzyłem, ale...

Bardzo dobrze, że pomogłeś kotu Smile Teraz, po wszystkich zabiegach lepiej zatrzymaj go w domu w celu obserwacji lub przynajmniej postaraj się mieć go na oku. Koty to najwdzięczniejsze stworzenia, chroniące ludzkość przed plagą szczurów, myszy i chorób roznoszonych przez te gryzonie, również grypy!! Trzeba pielęgnować je przynajmniej za to dobro. Jeszcze 5 tys. lat temu karą za zabicie kota była śmierć człowieka, teraz mamy więcej luzu, ale...one - są wspaniałe i dzikie i te udomowione, niezależne. Fascynują osobowością. Na ich miłość trzeba zasłużyć, nie wystarczy miska jedzenia i dach nad głową. Po tym co napisałeś urosłeś w moich oczach Smile - tak trzymaj.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #4 : 2009-04-28, 22:46:32 »

to bardzo dziwne, bo dwa tygodnie temu zaaplikowałem kocięciu zapobiegawczo "Frontline"  Shocked

ja jestem nieufny tego typu specyfikom - przynajmniej nie pomagaly mojemu psu (na przełomie lat 80 i 90-tych).
Za to w usuwaniu kleszczy miałem dużą wprawę Wink lekki obrót w lewo i do góry - nie miały szans  Laughing
Pies przy tych "zabiegach" był nieprawdopodobnie cierpliwy, w końcu był w centrum zainteresowania Smile Po wyciągnieciu kleszcz obowiązkowo pod nos, ale nie do zeżarcia do zeżarcia były pchły Smile
Co do ludzkich preparatów, offy i inne takie - mam takie same zdanie tzn. negatywne.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #5 : 2009-04-29, 07:33:59 »

No swędzi biedaka strasznie. Już krwawiąca rana, strup skrzepowy, skóra bez sierści.  Sad
Ale woda utleniona i pimafukort załatwią sprawę. Nie wiem, czy nie powinienem zacząć od Oxycortu. Mam większe zaufanie do tetracykliny niż neomycyny. Po ciepłocie uszu (palpacyjnie) i wilgotności nosa - jest ok.
Ale ta rana!, jak przy Buergerze, czy miażdżycy - okropna  Shocked tylko z tą różnicą, że jeszcze bezwonna.
No i jak tu takiemu pupilkowi wytłumaczyć, aby się nie drapał, bo sobie szkodzi, jeśli słów nie rozumie?  Confused
Jak na niego "naskoczę" z wykładem, jak powinien postępować, to niezrozumie, się obrazi i jeszcze gorzej dla niego będzie.  Confused
Następna relacja - jutro rano, no chyba, że kocię pojawi się wcześniej, choć wątpię, bo to wolny kot.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #6 : 2009-04-29, 08:34:51 »

Powinnno mu pomóż masło...Naprawdę.
Borelioza jest wyleczalna - dietą. Zgromadzę jakąś dokumentację jak przyjdzie do mnie jakiś czlowiek "ponoć niewyleczalny".
To tylko bakterie, a jak Pseudomonas aeruginosa udaje mi się opanowac dietą z daniem gwarancji wyleczenia to cóż może podskoczyć naszej wiedzy - borelia.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #7 : 2009-04-29, 10:11:47 »

Masło doustnie, rozumiem  Very Happy w jakich ilościach??
Mam czteroletniego Goldena i też ciągle  walczę z kleszczami.
Obroże, spraye,krople....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #8 : 2009-04-29, 13:26:52 »

Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #9 : 2009-04-30, 06:31:34 »

Świąd skóry opanowany!
Brak sączących ran, strupy skrzepowe w normie, brak gorączki, jedynie brak okrywy włosowej. "Łysol" ma apetyt.
Zaordynowałem:
surową wątobę drobiową do woli, ciepłą śmietankę do woli, przemycie rany wodą utlenioną, smarowanie maściami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co będzie jutro. Oby tylko nie złapał biedaczek świńskiej grypy!, bo przypadki chodzą po kotach. Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #10 : 2009-04-30, 08:54:45 »

Ale sie ten kot u Was wypasie Wink
Tylko cicho bo jak się zwiedzą kumple z okolicy... Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #11 : 2009-04-30, 12:44:44 »

Świąd skóry opanowany!
Brak sączących ran, strupy skrzepowe w normie, brak gorączki, jedynie brak okrywy włosowej. "Łysol" ma apetyt.
Zaordynowałem:
surową wątobę drobiową do woli, ciepłą śmietankę do woli, przemycie rany wodą utlenioną, smarowanie maściami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co będzie jutro. Oby tylko nie złapał biedaczek świńskiej grypy!, bo przypadki chodzą po kotach. Wink

Panie Tomaszu( admin) , sorry za Tomasza ale mam słabość do tego imienia  Smile, Pański kotek ma lepiej niż niejedno dziecko, jestem pod wrażeniem, oczywiście również ubóstwiam kotki .....chciałabym być Pańskim kotkiem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy (żart) Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #12 : 2009-04-30, 21:16:23 »

Świąd skóry opanowany!
Brak sączących ran, strupy skrzepowe w normie, brak gorączki, jedynie brak okrywy włosowej. "Łysol" ma apetyt.
Zaordynowałem:
surową wątobę drobiową do woli, ciepłą śmietankę do woli, przemycie rany wodą utlenioną, smarowanie maściami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co będzie jutro. Oby tylko nie złapał biedaczek świńskiej grypy!, bo przypadki chodzą po kotach. Wink

Czy wieprzowa watroba mozna raczyc kotka?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #13 : 2009-05-01, 07:49:01 »

( admin) , sorry za Tomasza

"viola44"
Nic nie szkodzi. Podaję przykład dla lepszego zrozomienia:
"Tomeczku fajny z ciecie gość, uwówmy się na kawę..." - jest ok, kontekst pozytywny - jest fajnie, bo "Panowanie" w Internecie nie obowiązuje,
ale jak ktoś pisze:
"Tomeczku nie obrażaj się, ale..." - a w domyśle "co ty mi tu bedziesz ... (grzecznie powiedziane -gadać)" - a to już mi się nie podoba, bo kontekst jest negatywny, a ja z reguły wiem, co mówię...

Koteczek jeszcze nie dotarł na śniadanko (surowe, gulaszowe - chude wieprzowe - dziś dostanie zamiast wątróbki drobiowej, a reszta bez zmian), więc nie wiem w jakim jest stanie.

PS
"viola44"
a żartobliwa propozycja bardzo mi "łaskocze moją męską próżność". Dziękuję! Very Happy
Już schodzę skromnie na ziemię... Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #14 : 2009-05-01, 08:01:17 »

Czy wieprzowa watroba mozna raczyc kotka?

Jeśli tylko ma ochotę...

Nasz kot wieprzowej wątroby nie ruszy. Do czasu - oczywiście, choć nigdy na jego szczęście nie miał okazji tego sprawdzić.  Wink
Bardzo ważne o suchej karmie:
raczej powinno się jej unikać w karmieniu swoich zwierząt, bo... nikt nie kontroluje jej składu i zdrowotności.
Jeśli już, to raczej stosować u kotów susz mięsny (drogie, ale w sumie się oszczędza!), a nie mieszanki wit-warzywno-mięsne. Pasza musi swoiście pachnieć, a jeśli zapach jest "podejrzany" - nie podawać. Przy suchej paszy konieczny jest stały dostęp do świeżej wody!

Jeśli ktoś ma fertkę, to nie powinno się podawać surowej wieprzowiny ze względu na śmiertelny dla tchórzowatych wirus Aujeszky'ego. Polska jest wolna od tej świńskiej, zakaźnej choroby, ale lepiej "dmuchać na zimne".
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #15 : 2009-05-01, 09:04:08 »

( admin) , sorry za Tomasza


ale jak ktoś pisze:
"Tomeczku nie obrażaj się, ale..." - a w domyśle "co ty mi tu bedziesz ... (grzecznie powiedziane -gadać)" - a to już mi się nie podoba, bo kontekst jest negatywny, a ja z reguły wiem, co mówię...



 Smile przeczytałam, zrozumiałam -- masz racje, z całym szacunkiem ale chyba zbyt frywolnie to ujęłam..... Embarassed

( admin) , sorry za Tomasza



Koteczek jeszcze nie dotarł na śniadanko (surowe, gulaszowe dziś dostanie zamiast wątróbki drobiowej, a reszta bez zmian), więc nie wiem w jakim jest stanie.


Na pewno złowił myszkę, albo ptaszka  Sad , niestety kotki potrafią polować na ptaszki.....


( admin) , sorry za Tomasza


PS
"viola44"
a żartobliwa propozycja bardzo mi "łaskocze moją męską próżność". Dziękuję! Very Happy
Już schodzę skromnie na ziemię... Wink

 Wink

( admin) , sorry za Tomasza

"viola44"
Nic nie szkodzi. Podaję przykład dla lepszego zrozomienia:
"Tomeczku fajny z ciecie gość, uwówmy się na kawę..." - jest ok, kontekst pozytywny - jest fajnie,

admin, bardzo mi się ten przykład spodobał  Very Happy Very Happy Very Happy Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #16 : 2009-05-01, 10:55:27 »

świąd skóry opanowany!
Brak sączących ran, strupy skrzepowe w normie, brak gorączki, jedynie brak okrywy włosowej. "Łysol" ma apetyt.
Zaordynowałem:
surową wątobę drobiową do woli, ciepła śmietankę do woli, przemycie rany wodą utlenioną, smarowanie maściami: pimafucort i clotrimazolum. Zobaczymy co będzie jutro. Oby tylko nie złapał biedaczek świńskiej grypy!, bo przypadki chodzą po kotach. Wink


Bardzo się cieszę, że kotek zdrowieje. U kotów skóra leczy się szybciej niż u człowieka. Moje kocury też uwielbiają wątróbkę drobiową, ale muszę ją im siekać na drobne kawałeczki, bo z racji ich rasy (płaskie mordeczki) mają problem z większymi kawałkami. Jeden mój kocur jest tak pięknej urody, że może z 5 sztuk w Polsce się znajdzie podobnych. Oczywiście jako proczłowieczy wyleguje się teraz obok mnie, czyli masa długiego, mięciutkiego i pachnącego futra zwiniętego w kłębek wyleguje się przy moim prawym boku. Drugi jest trzy razy większy i niejeden pies by uciekł przed jego kudłatością Smile Waży ok. 6 kg. Moje koty mleka nigdy nie chciały pić, spróbuję podać im śmietankę. Bardzo lubią próbować to co my jemy, a im zapachnie, np. makrelę wędzoną, galaretkę z nóżek i golonek wieprzywych. Zjadają surowe ryby, mięsa które kroję przed obróbką termiczną dla nas.
Kotki dachowce to też bardzo wdzięczny temat. Opowiem Wam zaobserwowaną historię. Mój teść, pewnego dnia zaczął robić wyrzuty czarnemu, o zielonych oczach kotu. Powiedział do kota podniesionym głosem: ty nic nie robisz tylko wylegujesz się na kanapie. Może byś poszedł łapać myszy darmozjadzie!!! Kot przeciągnął się i wybiegł z domu. Wrócił może po piętnastu minutach niosąc w zębach upolowaną mysz. Rzucił ją teściowi pod nogi wskoczył na kanapę w celu kontynuacji dalszego snu Smile Moje koty potrafią aportować, wiem że dokładnie wiedzą co do nich mówię, wiedzą co im wolno, a czego nie, ale jak nie widzę to uwielbiają psocić Laughing


Czy wieprzowa watroba mozna raczyc kotka?

Nie zaleca się podawania kotom wieprzowiny. Jeżeli ktoś ma kota, to wie, że nawet w supermarketach nie ma karmy wieprzowej dla kota. Są wołowe, drobiowe, królicze, rybie - nie ma wieprzowych ani mokrych, ani suchych. Ja mam wyrzuty sumienia podrzucając swoim kotom odrobinki wieprzowiny, ale gdy proszą tak pięknie gdy ją kroję, to zawsze coś chudego im wykroję, jakiś kawałeczek.

Czy wieprzowa watroba mozna raczyc kotka?

Jeśli tylko ma ochotę...

Nasz kot wieprzowej wątroby nie ruszy. Do czasu - oczywiście, choć nigdy na jego szczęscie nie miał okazji tego sprawdzić.  Wink
Bardzo ważne o suchej karmie:
raczej powinno się jej unikać w karmieniu swoich zwierząt, bo... nikt nie kontroluje jej składu i zdrowotności.
Jesli już, to raczej stosować u kotów susz mięsny (drogie, ale w sumie się oszczędza!), a nie mieszanki wit-warzywno-mięsne. Pasza musi swoiście pachnieć, a jeśli zapach jest "podejrzany" - nie podawać. Przy suchej paszy konieczny jest stały dostęp do swieżej wody!

Jeśli ktoś ma fertkę, to nie powinno się podawać surowej wieprzowiny ze względu na smiertelny dla tchórzowatych wirus Aujeszky'ego. Polska jest wolna od tej swińskiej, zakaĽnej choroby, ale lepiej "dmuchać na zimne".


W większości sprzedawanych w sklepach pokarmów dla kotów, jest bardzo niska zawartość mięsa. Wystarczy poczytać etykiety. Czasami to jest nawet (tylko) 4%. Reszta to sztuczności. Wniosek nasuwa się sam. Woda przy suszu jest niezbędna i musi być ciągle w miseczce. Bez zagłębiania się w temat rzeka, czyli karma dla kotów, polecę zainteresowanym karmę Royal, ewentualnie Purinę sprzedawaną w sklepach zoologicznych.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #17 : 2009-05-01, 11:13:39 »

Waży ok. 6 kg.

Nasze kocię czteroletnie (25% - krzyżówki ze żbikiem po ojcu - typowe umaszczenie) przy ostatnim ważeniu już po marcowaniu miało 8,5kg, ale dalej rośnie...

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #18 : 2009-05-01, 11:26:19 »

Waży ok. 6 kg.

Nasze kocię czteroletnie (krzyżówka ze żbikiem - typowe umaszczenie) przy ostatnim ważeniu już po marcowaniu miało 8,5kg, ale dalej rośnie...

Niesamowite Smile Smoczysko futrowate musi być przepiękne!!!!!!!!! Wiem, że żbiki w odróżnieniu od innych kotów nie zakopują swoich odchodów. Jak jest z tym mieszańcem? Proszę chociaż na chwilę o zamieszczenie jego fotki Shocked
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Babeszjoza i reszta odkleszczowa!
« Odpowiedz #19 : 2009-05-01, 11:27:44 »

Ale piękny dzidziol, poproszę jeszcze w całości tą fotkę Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.