forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 18:02:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659755 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Zbyt dużo białka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zbyt dużo białka  (Przeczytany 117242 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #40 : 2009-04-30, 14:48:55 »

Jak sie zjada najlepszej jakosci bialko to nalezy ilosc zjadanego bialka zmniejszyc!!!!!!
Kto i o ile powinien zmniejszyć?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #41 : 2009-04-30, 14:50:52 »

Mój organizm  potrzebuje jeszcze dużo białka mimo 4 lat na DO.

Aja 7 rok. W 6 roku uważaj.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #42 : 2009-04-30, 14:54:12 »

Mój organizm  potrzebuje jeszcze dużo białka mimo 4 lat na DO.

Aja 7 rok. W 6 roku uważaj.
Oj ja cały czas uważam. Osiągnęłam w końcu rewelacyjny stan i nie zamierzam tego ........
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #43 : 2009-04-30, 14:56:09 »

Jak sie zjada najlepszej jakosci bialko to nalezy ilosc zjadanego bialka zmniejszyc!!!!!!
Kto i o ile powinien zmniejszyć?


Wszyscy. A ile? to juz Twoj organizm o tym musi zadecydowac.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #44 : 2009-04-30, 17:31:06 »

. Od nadmiaru B na DO się tyje, o od nadmiaru B na DO jest hipercholesterolemia LDL.
 Nasze 5 groszy to poprawianie funkcjonowania organizmu ... do imentu.
czyżby???
a przy zaniżonych węglowodanach też???
ps.
sprawdziłem
i tego nie  potwierdzam

U ludzi którzy mieli cukrzycę zawsze potrzeba "przemysłowych" ilości B. Prawdopodobnie i przy innych pastwiskach też (?).

pojawia się jadłowstręt i jak tu słuchać organizmu.
Pozostaje zdrowy rozsądek  Very Happy

Jedzenie przy niechęci do zjedzenia to wg mnie przestepstwo ... z wyjątkiem anoreksji, którym to ludziom pakowałabym śmietanę w duuużej ilości.
Nie zgadzam się z dawkami podanymi przez Admina i nie zgadzam się z dawkami podanymi przez WHO. Jako matka karmiąca miałam stale baaardzo niskie zapotrzebowanie na B przy prawidłowym zdrowiu obu. Obserwuję to co HalinaCH i Hana.
Nadmiar B - obserwuję od 6 lat, że wywołuje bóle w rozsianej chorobie nowotworowej. Jerzy46 4 dni przed śmiercią pościł 3 dni na wodzie, na czwartą dobę poczuł się znaaacznie lepiej (bezbólowo) i ... zjadł 2 żółtka... po których bólu nowotworowego w dzień śmierci nie dało się opanować. Po co zjadł te 2 żółtka?
Nadmiar B obserwuję wywołuje nerwicę, depresję, bóle stawowe, nieprzyjemny zapach z ust (nie=acetonowy). Nie jest to oczywiście jedyna przyczyna tych dolegliwości.
W temacie należy poruszać się bardzo ostrożnie, bo za kryterium dochodzenia do właściwej ilości B uznałabym - poprawę stanu zdrowia.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #45 : 2009-04-30, 19:33:23 »

Nie wiem jak dlugo trzeba byc na DO/ZO, zeby nauczyc sie wsluchiwac w swoj organizm i wysylane sygnaly odpowiednio interpretowac - ile bialka, ile tluszczu, ile weglowodanow nalezy jesc to bardzo indywidualne zapotrzebowanie, wiec uwazam, ze te wszystkie rady/dorady sa nie na miejscu - najwazniejsze jest ustalenie dla siebie takich proporcji, przy ktorych nasze zdrowie fizyczne i psychiczne bedzie optymalne.

Nie wiem ile lat trzeba wazyc, liczyc zeby cieszyc sie zdrowiem, dobrym samopoczuciem, ale zapewnw im dokladniej wchodzimy w ZO, tym efekty sa wczesniej i zapewne ile nam potrzeba BTW nikt dla nas nie ustali - jezeli sami tego nie bedziemy czuc.

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #46 : 2009-04-30, 21:01:57 »


Cytuj
 

W pracy 1-wszo majowy nastroj, nie ma co robic, wiec siedze i czytam co madrego ludziska pisza na forum.
Cytuj

 Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #47 : 2009-04-30, 21:12:58 »

Nie wiem jak dlugo trzeba byc na DO/ZO, zeby nauczyc sie wsluchiwac w swoj organizm i wysylane sygnaly odpowiednio interpretowac - ile bialka, ile tluszczu, ile weglowodanow nalezy jesc to bardzo indywidualne zapotrzebowanie, wiec uwazam, ze te wszystkie rady/dorady sa nie na miejscu - najwazniejsze jest ustalenie dla siebie takich proporcji, przy ktorych nasze zdrowie fizyczne i psychiczne bedzie optymalne.

Nie wiem ile lat trzeba wazyc, liczyc zeby cieszyc sie zdrowiem, dobrym samopoczuciem, ale zapewnw im dokladniej wchodzimy w ZO, tym efekty sa wczesniej i zapewne ile nam potrzeba BTW nikt dla nas nie ustali - jezeli sami tego nie bedziemy czuc.




Nie mam pojecia ile lat jestes na ZO/DO i to tez nie wazne. Powiem tak bardzo krotko, jezeli jestes na ZO  jeden rok to juz powinnas opanowac swoj oraganizm, czyli iwedzie, wiedzac to co mozesz i ile mozesz jesc. Jezeli jeszcze tego nie masz to dowodemtego jest nie wsluchiwanie sie w podszepty swojego organizmu. Jest to trudne do wytlumaczenia.

Moj test jest bardzo przyziemny, niemnie jednak bardzo adekwatny. Na duzy talez kladziesz to co masz wlodowce. Zaczynasz jesc z tym, ze  wpirwszej kolejnosci jesz to na co masz najbardziej ochote, pamietajac o tym, ze dopiero za pol godziny zacznie Twoj organizm rejestrowac czego ma za duzo. Kontrolujesz swoje pierwsze mysli, checi. Tu juz wiesz czego Ci najbardziej brakuje.

Jeszcze wroce do rotacji. Ostatnio rotowalem seks i mialem go tyle, ze za duzo Shocked Bo ile rfazy mozna w ciagu dnia bo dwuch tygodnbiach bez!!!!!




Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #48 : 2009-04-30, 21:32:30 »

Na ZO jestem dostatecznie dlugo, zeby wiedziec, ze rotujem produkty mleczne, a nie to co  glodnemu na mysl przyjdzie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #49 : 2009-04-30, 22:09:27 »

Na ZO jestem dostatecznie dlugo, zeby wiedziec, ze rotujem produkty mleczne, a nie to co  glodnemu na mysl przyjdzie.


OK. sorry, ze sie wypowiedzialem.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #50 : 2009-04-30, 22:29:50 »

Wszystko w porzadku, nie przejmuj sie Adampio!, dobry seks tez jest wazny!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #51 : 2009-04-30, 22:45:30 »

Wszystko w porzadku, nie przejmuj sie Adampio!, dobry seks tez jest wazny!


Tak, dokladnie......trafilas w dziesione.  Shocked

Tylko w tym temacie, i nie tylko, jest wiecej aspektow: za malo seksu-zle, za duzo- tez niedobrze, wykluczyc sie nie da, MA SIE SEKS KIEDY SIE MA NA SEKS OCHOTE, TAK?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #52 : 2009-04-30, 22:53:56 »

To juz indywidualna sprawa Pary.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #53 : 2009-04-30, 23:06:29 »

To juz indywidualna sprawa Pary.

To byla METAFORA
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #54 : 2009-05-01, 13:12:53 »

Nie zgadzam się z dawkami podanymi przez Admina i nie zgadzam się z dawkami podanymi przez WHO. (...)
Masz na myśli 0,6 B?
Kiedys w dyskusji na ten temat MORGANO też mówił o  B 0,6. Wtedy jeszcze b. się dziwiłam, że można tak mało.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #55 : 2009-05-01, 13:15:12 »

Nie wiem jak dlugo trzeba byc na DO/ZO, zeby nauczyc sie wsluchiwac w swoj organizm i wysylane sygnaly odpowiednio interpretowac - ile bialka, ile tluszczu, ile weglowodanow nalezy jesc to bardzo indywidualne zapotrzebowanie,(...)
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #56 : 2009-05-01, 13:29:12 »

HalinaCh dla mnie 0,6 w białku pozażółtkowym przez cały okres karmienia było zdecydowanie za dużo. Rozwiazanie tej kwestii B/W to rozwiązanie dokumentne rozsianej choroby nowotworowej (wg mnie, a zatem rozwiązanie wszystkiego). Na razie sprawa trudna by podawać dawki. Z dawką na razie odesłałabym do ... słów Hany...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #57 : 2009-05-02, 15:35:51 »

Obserwuję też, że z wiekiem (zniszczeniami) rośnie zapotrzebowanie na białko, a im mniej zniszczeń i im młodszy organizm, tym mniejsze zapotrzebowanie na białko (dlatego nie zgadazm sie z normami WHO i powyższymi wpisanymi przez Toana; dowód? na razie moje obserwacje jako matki karmiącej prowadzone przez 7 lat). Osobom powyżej 35r.ż. zwykle wystarcza porada 1-2 rodzaje białek na dobę. 1. z żółtek, 2. z wieprzowiny 3. z produktow mlecznych (masło traktuję jak produkt zawierajacy drobiny baaardzo cukrogennego białka) 4. z wieprzowiny 5. z ryb 6. z produktów bogatobiałkowych roślinnych 7. z wołowiny 8. z baraniny/jagnięciny 9. z dziczyzny 10. ptactwo. Sęk w tym, że na dietach niskowęglowodanowych (nawet tłustej) problem po dłuższym prowadzeniu się na tej diecie robi białko.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #58 : 2009-05-04, 10:54:57 »

. Od nadmiaru B na DO się tyje, o od nadmiaru B na DO jest hipercholesterolemia LDL.
 Nasze 5 groszy to poprawianie funkcjonowania organizmu ... do imentu.
czyżby???
a przy zaniżonych węglowodanach też???
ps.
sprawdziłem
i tego nie  potwierdzam

U ludzi którzy mieli cukrzycę zawsze potrzeba "przemysłowych" ilości B. Prawdopodobnie i przy innych pastwiskach też (?).

pojawia się jadłowstręt i jak tu słuchać organizmu.
Pozostaje zdrowy rozsądek  Very Happy
Jedzenie przy niechęci do zjedzenia to wg mnie przestepstwo ... z wyjątkiem anoreksji, którym to ludziom pakowałabym śmietanę w duuużej ilości.
A jezeli ta niechęć trwa długo??? W tym czasie organizm się wyniszcza, doprowadza do niedowagi?
Pytam teoretycznie, ten problem mam już za sobą ale bywały okresy...
Wtedy rzeczywiście wszystko w płynie "wchodzi" najlepiej.
Śmietana, rosoły z żółtkami.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Zbyt dużo białka
« Odpowiedz #59 : 2009-05-04, 11:20:09 »

Obserwuję też, że z wiekiem (zniszczeniami) rośnie zapotrzebowanie na białko, a im mniej zniszczeń i im młodszy organizm, tym mniejsze zapotrzebowanie na białko (dlatego nie zgadazm sie z normami WHO i powyższymi wpisanymi przez Toana; dowód? na razie moje obserwacje jako matki karmiącej prowadzone przez 7 lat). Osobom powyżej 35r.ż. zwykle wystarcza porada 1-2 rodzaje białek na dobę. 1. z żółtek, 2. z wieprzowiny 3. z produktow mlecznych (masło traktuję jak produkt zawierajacy drobiny baaardzo cukrogennego białka) 4. z wieprzowiny 5. z ryb 6. z produktów bogatobiałkowych roślinnych 7. z wołowiny 8. z baraniny/jagnięciny 9. z dziczyzny 10. ptactwo. Sęk w tym, że na dietach niskowęglowodanowych (nawet tłustej) problem po dłuższym prowadzeniu się na tej diecie robi białko.


To jest bardzo logiczne, zwlaszcza jezeli wyjdzie sie z zalozenia, ze bialko ma reperowac zniszczenia Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.