forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 09:03:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659806 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?  (Przeczytany 46883 razy)
janek
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #20 : 2009-06-20, 14:08:41 »

Skoro mieszkasz w Niemczech, wiesz tez z pewnoscia, jak trudne jest kupienie normalnego mozdzku?
Na moje pytanie (minelo juz pare lat...) patrzono na mnie troche dziwnie ???Byl to czas BSE itd.
Moze przy okazji mozesz mi powiedziec od jakich slow pochodzi skrot SM(strwardnienie myeliny, strata myeliny, stwardnienie mozgu?) ??? Nie daje mi to spokoju.
Apropos diety :
To odzywianie nigdy nie sprawialo mi trudnosci. Kompletne zrezygnowanie ze "smacznych weglowodanow" - troche wiecej...!
Niestety , wowczas majac nastolatki w domu, bylo to trudne. Teraz, "dzieki" MS jestem rencista, dzieci duze i na swoim, czyli moge robic , co chce. Zona, pielegniarka, tez mi nie przeszkadza, choc przekonana nie jest!
Najwieksze problemy sprawiaja mi tzw "proporcje".
Proporcje dla kilku miliardow ludzi na ziemi!!!???
Ostatnio natknalem sie na "Abnehmen im Schlaf", czyli chudniecie w czasie snu !
Brzmi fajnie, zonie bardzo pomoglo, tyle ze jest kobieta przed 50-tka i aktywnie pracuje!
W tej formie odzywiania je sie weglowodany np TYLKKO rano, na sniadanie, a potem nie.
Calkowita przeciwnosc, choc idea podobna.
Z kolei u mnie najwiekszy apetyt na weglowodany jest wieczorem, nie rano...?
Autor tego "pomyslu" pomogl wielu ludziom chorym np na cukrzyce, na duza otylosc, itd
Tez sprawdzone i skometowane przez naukowcow!!! Tez umocnione szeregami badan klninicznych!!!
Rano: tylko weglowodany, ile zmozesz! W poludnie: wszystko pomieszane, tyle, ze tlusciochy mniej weglowodanow, a na kolacje TYLKO bialko !!! Oczywiscie malo, bardzo malo tluszczu!
I badz tu madry i pisz wiersze....
183cm, 105-106kg, aktywnosc fizyczna mala, wiek 50 !
I co ????
Masz tu jakas propozycje?
Te "madre ksiazki" lezy w laubie w ogrodzie (ogrod , to jedyny rzecz, ktora dostalem bez recepty!!!)....
Przeczytane, czesciowo zapomniane....
No i...co dalej....????

Zapisane
marian05
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #21 : 2009-06-20, 14:32:22 »

Hej Janek
MS - Multiple Skleroze
Mozdzek mozna w niemczech kupic w duzych zezniach przynajmniej u mnie w Bayern.
Jeden z moich znajomych lekarzy optymalnych w ciagu dnia je bialka i tluszcze a wieczorem suche weglowodany calkiem bez tluszczu, (Ziemniaki i inne warzywa)
Proponuje Ci pojechac do Lido w Jastrzebiej Gorze( nie dostaje od nich prowizji)po prostu znam tamtejszych lekarzy i dietetyczki mam do nich calkowite zaufanie
Pozdrawiam Marian
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #22 : 2009-06-20, 14:55:57 »

Hej Janek
MS - Multiple Skleroze
Mozdzek mozna w niemczech kupic w duzych zezniach przynajmniej u mnie w Bayern.
Jeden z moich znajomych lekarzy optymalnych w ciagu dnia je bialka i tluszcze a wieczorem suche weglowodany calkiem bez tluszczu, (Ziemniaki i inne warzywa)
Proponuje Ci pojechac do Lido w Jastrzebiej Gorze( nie dostaje od nich prowizji)po prostu znam tamtejszych lekarzy i dietetyczki mam do nich calkowite zaufanie
Pozdrawiam Marian

z tymi warzywami na sucho chyba nie jest głupi pomysł z uwagi na witaminy rozpuszczalne z w wodzie... Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #23 : 2009-06-20, 15:37:15 »

z tymi warzywami na sucho chyba nie jest głupi pomysł z uwagi na witaminy rozpuszczalne z w wodzie... Cool

Z tymi witaminami to jest "bardzo delikatny temat" w dodatku to jak
"Puszka Pandory"  Cool

To bardzo podobna "historia" jak z cholesterolem.  Shocked

 
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #24 : 2009-06-20, 16:10:52 »


Z tymi witaminami to jest "bardzo delikatny temat" w dodatku to jak
"Puszka Pandory"  Cool

To bardzo podobna "historia" jak z cholesterolem.  Shocked


 Shocked no właśnie dochodzę do różnych wniosków a będzie ich pewnie przybywało.....za oknem pada a ja ślęcze na harperem, wciągnął mnie niczym topielca pod wodę... Very Happy Very Happy mam nadzieje że" nie utonę"... Very Happy Very Happy  Shocked



Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #25 : 2009-06-20, 16:35:10 »

Violu,

potrzebuję żródła dla informacji, że nadmiar białek jest przetwarzany na węglowodany. Może pani ma coś na podorędziu?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #26 : 2009-06-20, 16:42:44 »

O witaminach i mikroelementach jest pięknie, krótko i zrozumiale w "Biochemii" Davidsona.
A wszyściutko wypunktowane jak dla dzieci w czterech punktach:
1. źródła, 2. metabolizm, 3. funkcje, 4. niedobór.
Nawet "tabelka" podręczna jest z następującymi kolumienkami:
Witamina, forma(y) kofaktora, enzymy związane z kofaktorem, choroby wywołane niedoborem.
Prościej już się nie da!
Poczytaj sobie "misiaczku", a "bardzo delikatny temat" powinien ci ustąpić.  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #27 : 2009-06-20, 16:56:52 »

O witaminach i mikroelementach jest pięknie, krótko i zrozumiale w "Biochemii" Davidsona.
A wszyściutko wypunktowane jak dla dzieci w czterech punktach:
1. źródła, 2. metabolizm, 3. funkcje, 4. niedobór.
Nawet "tabelka" podręczna jest z następującymi kolumienkami:
Witamina, forma(y) kofaktora, enzymy związane z kofaktorem, choroby wywołane niedoborem.
Prościej już się nie da!
Poczytaj sobie "misiaczku", a "bardzo delikatny temat" powinien ci ustąpić.  Very Happy
Very Happy Very Happy admin delikatny temat trzeba bardzo delikatnie rozpracować,  Smile mam nadzieję iż jesteś zadowolony z dociekliwych, chłonnych wiedzy forumowiczów. Laughing Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #28 : 2009-06-20, 17:01:01 »

mam nadzieję iż jesteś zadowolony z dociekliwych, chłonnych wiedzy forumowiczów.

To oczywista oczywistość. Uczyć się, uczyć się myśleć samodzielnie, a nie powtarzać brednie po bredzących.  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #29 : 2009-06-20, 17:08:00 »

mam nadzieję iż jesteś zadowolony z dociekliwych, chłonnych wiedzy forumowiczów.

To oczywista oczywistość. Uczyć się, uczyć się myśleć samodzielnie, a nie powtarzać brednie po bredzących.  Wink
admin, cały czas się uczę serio...i porównuje moje wnioski z bredzącymi i nie bredzącymi... Very Happy Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #30 : 2009-06-20, 17:10:21 »

Violu,

potrzebuję żródła dla informacji, że nadmiar białek jest przetwarzany na węglowodany. Może pani ma coś na podorędziu?

tutaj kiedyś pisałam coś na ten temat...
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2645.msg73348#msg73348

jak poszperam i coś mi się nasunie to napisze..w tym momencie muszę wyjść... Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #31 : 2009-06-20, 17:14:29 »

Szybciutko omówię źródła:
biotyna: syntetyzowana przez florę bakteryjną jelit. Bogatym źródłem: wątroba, żółtko.
kobalamina: wytwarzana jedynie przez drobnoustroje. Nie występuje w roślinach. Bogare źródło: produkty zwierzęce.
folian: syntetyzowany przez florę bakteryjną jelit. Bogate źródło: wątroba. Ze starych "zaszłości" - łatwo ulega zniszczeniu podczas gotowania. (mój komentarz: i niech ulega, będą miały z czego go zresyntetyzować bakterie jelitowe - jak całą resztę). I tu pada surojadkowa teoria "ochrony" wita i nie wita  Wink
Znudziło mnie to już, bo się powtarza albo: flora jelit, albo żółtka, mięso, mleczne, podroby... (czasem jakieś warzywo)
Rozpuszczalne w tłuszczach - źródła: żółtka, masło, śmietana... (jakiś orzech czasem)
Wyjątkiem jest jedynie wit. C -na którą zwraca uwagę Dr Jan Kwaśniewski, a o której już na Forum pisał "toan".  Very Happy

PS
jako źródło witamin kompletnie zniknęły "suszone drożdże" - wieloletni lider "witaminowych poglądów naukowych"  Wink

Czy teraz jasne, dlaczego prawidłowe żywienie nie wymaga żadnej suplementacji "sztucznymi tabletkami"?
Na Diecie Optymalnej można zagadnienie zapotrzebowania na witaminy i mikroelementy pominąć zupełnie.

źródło: Davidson, "Biochemia" wyd. 2002r. s. 291-300.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #32 : 2009-06-20, 17:53:33 »

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3313.msg53894#msg53894 - nie jest zły ten tekst - obiektywnie stwierdzam.  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #33 : 2009-06-20, 17:59:37 »

admin, faktycznie czytałam o tym w harperze .
Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.możesz napisać?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #34 : 2009-06-20, 18:07:22 »

Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.możesz napisać?

a proszę bardzo.
c.d. artykułu opublikowanego w Miesięczniku OSBO - OPTYMALNI.

(...)
Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.
Podczas mycia zębów, gdy w plwocinie  stwierdzi się ślady krwi, stanowi to sygnał ostrzegawczy. W takim przypadku należy dojeść codziennie świeże (mrożone) owoce z bitą śmietanką, do czasu ustąpienia objawów.
                                                                               
                                                                        mgr inż. Tomasz Kwaśniewski.

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #35 : 2009-06-20, 18:31:13 »

Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.możesz napisać?

a proszę bardzo.
c.d. artykułu opublikowanego w Miesięczniku OSBO - OPTYMALNI.

(...)
Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.
Podczas mycia zębów, gdy w plwocinie  stwierdzi się ślady krwi, stanowi to sygnał ostrzegawczy. W takim przypadku należy dojeść codziennie świeże (mrożone) owoce z bitą śmietanką, do czasu ustąpienia objawów.
                                                                               
                                                                        mgr inż. Tomasz Kwaśniewski.


dziękuje
w zimie miałam coś takiego, kupowałam mrożone truskawki i szybko mi ustapiło...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #36 : 2009-06-20, 18:35:24 »

 Very Happy - to oficjalna publikacja, więc musi być sama prawda.  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #37 : 2009-06-20, 20:54:20 »

...Poczytaj sobie "misiaczku", a "bardzo delikatny temat" powinien ci ustąpić.  Very Happy...

Drogi Panie Tomaszu  Cool
Nie jest tajemnica, ze najlepszym zrodlem witamin(tych poznanych) sa odpowiednie
(bogate) produkty naturalne. Jest jednak pewien problem.
My i nasze otoczenie zmieniamy sie ustawicznie i tutaj pojawia sie klopoty.  Shocked

Oczywiscie nie sposob kwestionowac mozliwosci wystepowania stanow
 "niedoboru makro i mikroelementow".
Nie twierdze, ze tak musi sie dziac u kazdego czlowieka!

Waznym zadaniem dla zainteresowanego jest mozliwosc
"zdiagnozowania" takich problemow i skuteczne ich likwidowanie.
Moim zdaniem to jest bardzo wazne.  Cool

Przecietny czlowiek moze miec z tym problem!  Shocked

Dodatkowo jeszcze jesli chce "wystartowac' w Maratonie "120-150 lat"
to monitorowanie "tych czynnikow" bezwzglednie go nie ominie!  Cool

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #38 : 2009-06-20, 22:45:11 »

admin, faktycznie czytałam o tym w harperze .
Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.możesz napisać?
 

Nie wez tego za krytyke. Jezeli czytalas to juz na Harperze, jak to to mowisz, jezeli jestes na ZO, to nie rozumiem pytania!
Viola moze w koncu powiesz o co tu tak na prawde chodzi.
Wit C nie produkujesz, ja tez nie,  i co dalej.......przytocz jakis madry kawalek z Harpera, brakuje nam dobrych kawalkow!!!

Moze jak kozom uda nam sie? Wyprodukowac wit. C, co mowi Harper?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #39 : 2009-06-21, 02:12:05 »

admin, faktycznie czytałam o tym w harperze .
Jak w prosty sposób stwierdzić u siebie niedobór witaminy C?.możesz napisać?
 

Nie wez tego za krytyke. Jezeli czytalas to juz na Harperze, jak to to mowisz, jezeli jestes na ZO, to nie rozumiem pytania!
Viola moze w koncu powiesz o co tu tak na prawde chodzi.
Wit C nie produkujesz, ja tez nie,  i co dalej.......przytocz jakis madry kawalek z Harpera, brakuje nam dobrych kawalkow!!!

Moze jak kozom uda nam sie? Wyprodukowac wit. C, co mowi Harper?

adampio, co Ty dziś taki nerwowy chłopie? Smile Wyluzuj, bo widzę, że już chyba trzeci post z rzędu mieszasz z błotem (Opal, MonikaW). Smile Wszystkie fajne dziewuchy a tak po nich jedziesz? Smile Tak między nami mówiąc, to nawet nie wiem o co Ci chodzi w tym, który zacytowałem i myślę, że Violetka będzie musiała się namęczyć, żeby Ci odpowiedzieć. Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.