forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 00:29:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?  (Przeczytany 47125 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #40 : 2009-06-21, 03:16:46 »


Drogi Panie Tomaszu  Cool
Nie jest tajemnica, ze najlepszym zrodlem witamin(tych poznanych) sa odpowiednie
(bogate) produkty naturalne. Jest jednak pewien problem.
My i nasze otoczenie zmieniamy sie ustawicznie i tutaj pojawia sie klopoty.  Shocked

Oczywiscie nie sposob kwestionowac mozliwosci wystepowania stanow
 "niedoboru makro i mikroelementow".
Nie twierdze, ze tak musi sie dziac u kazdego czlowieka!

Waznym zadaniem dla zainteresowanego jest mozliwosc
"zdiagnozowania" takich problemow i skuteczne ich likwidowanie.
Moim zdaniem to jest bardzo wazne.  Cool

Przecietny czlowiek moze miec z tym problem!  Shocked

Dodatkowo jeszcze jesli chce "wystartowac' w Maratonie "120-150 lat"
to monitorowanie "tych czynnikow" bezwzglednie go nie ominie!  Cool


Misiu!
Czy pozwolisz, ze uscisne twoja kudlata lape za powyzsze stwierdzienia.
Jak monitorowanie tych czynnikow zacznie sie rozwijac tak jak wspolczesna informatyka, to "Maraton 120-150 lat" stanie sie rzeczywistoscia.
Jak narazie, to "likarz" jest narzedziem monitorujacym na podstawie "ksiazki kucharskiej" opracowanej przez koncerny farmaucetyczne.
Tu musi wkroczyc technika, ktora potrafilaby "widziec" calego czlowieka nie powodujac szkod zdrowotnych. Najlatwiej "leczy" sie czlowieka w ksiazkach i zbiera sie z tego niezla kase, a o kase przeciez chodzi.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #41 : 2009-06-21, 09:40:43 »

Nie wez tego za krytyke. Jezeli czytalas to juz na Harperze, jak to to mowisz, jezeli jestes na ZO, to nie rozumiem pytania!
Viola moze w koncu powiesz o co tu tak na prawde chodzi.
Wit C nie produkujesz, ja tez nie,  i co dalej.......przytocz jakis madry kawalek z Harpera, brakuje nam dobrych kawalkow!!!

Moze jak kozom uda nam sie? Wyprodukowac wit. C, co mowi Harper?

Michał trafnie zauważył, ciężko połapać się o co Ci chodzi...


oto przykład "gonitwy myśli"... Shocked
cyt.
-Nie wez tego za krytyke.
-Viola moze w koncu powiesz o co tu tak na prawde chodzi.
-brakuje nam dobrych kawalkow!!!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #42 : 2009-06-21, 10:01:56 »

Upraszczając: z wyjątkiem kilku pierścieni i kilku łańcuchów z grupami i pierwiastkami funkcyjnymi, które muszą być dostarczone w pożywieniu, resztę organizm potrafi sobie zrobić sam lub z pomocą bakterii jelitowych (głównie - resynteza wcześniej ugotowanych, upieczonych, strawionych czy w inny sposób "utraconych" dla surojadków).
I problem miktoelementów i witamin znika sam.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #43 : 2009-06-21, 10:28:49 »

Dlatego regularne antybiotykowe trucie jelitowej flory bakteryjnej przy katarze, grypie... musi być wspomagane osłonowo "garścią witamin" jadanych "na surowo"  Wink , aby nie dopuścić do awitaminoz. Ostatnio przy antybiotyku wypisują też "bakterie jelitowe w tabletkach"  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #44 : 2009-06-21, 10:42:37 »

Dlatego regularne antybiotykowe trucie jelitowej flory bakteryjnej przy katarze, grypie... musi być wspomagane osłonowo "garścią witamin" jadanych "na surowo"  Wink, aby nie dopuścić do awitaminoz. Ostatnio przy antybiotyku wypisują też "bakterie jelitowe w tabletkach"  Wink

np. dobry jest Multilac,  9 szczepów bakteryjnych, głównie Lactobacillus i Bifidobacterium,  kupiłam sobie ostatnio i kończe właśnie zażywać, antybiotyków raczej nie zażywam, ostatni chyba z 10 lat temu, postanowiłam wypróbować, w końcu stwierdziłam że zaszkodzić nie zaszkodzi, i co się okazało, jestem zadowolona, że tak powiem brzuch mi się wyciszył, nie mam skurczów jelit, ogólnego dyskomfortu, polecam nie tylko przy antybiotykoterapii ...to tak z autopsji... Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #45 : 2009-06-21, 10:48:00 »

Najlepszy na DO do szczepienia jest oryginalny "Emmentaler" szawjcarski (Swiss cheese), o czym już na tym Forum wspominałem.  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #46 : 2009-06-21, 10:53:46 »

Najlepszy na DO do szczepienia jest oryginalny "Emmentaler" szawjcarski (Swiss cheese), o czym już na tym Forum wspominałem.  Very Happy

a w sklepach w Polsce to on oryginalny jest ? są podróby tego sera, ja się nie znam  Very Happy dlatego pytam..
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #47 : 2009-06-21, 10:58:46 »

We Włocławku jest na serowych stoiskach w "marketach".
Dobre są też "szwajcary kozie"  Very Happy

PS
Nie podaję nazwy mleczarni, bo "kangoooruuu" będzie bredziło o kryptoreklamie... Laughing
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #48 : 2009-06-21, 11:27:33 »

... o kryptoreklamie...

Cel uswieca srodki!  Cool

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #49 : 2009-06-21, 11:34:58 »

No musi się jakoś biedaczysko rozelektryzować z tej (nie)skrywanej agresji...  Laughing

PS
podam tylko, że w okolicach Hondrich jest pewna mleczarenka, w której się dużo nauczyłem.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #50 : 2009-06-21, 14:18:42 »

Cytuj
adampio, co Ty dziś taki nerwowy chłopie? Smile Wyluzuj, bo widzę, że już chyba trzeci post z rzędu mieszasz z błotem (Opal, MonikaW). Smile Wszystkie fajne dziewuchy a tak po nich jedziesz? Smile Tak między nami mówiąc, to nawet nie wiem o co Ci chodzi w tym, który zacytowałem i myślę, że Violetka będzie musiała się namęczyć, żeby Ci odpowiedzieć. Wink


Mieszam z blotem Opai i MonikaW? Gdzie?

A tak poza tym stajac w obronie "ucisnionych" dzielisz forum na grupy. A tu nie o to chodzi. Kazdy kto ma cos do powiedzenia mowi a jak nie ma to nie mowi. Wszyscy jestesmy na tyle dorosli aby sami mowic za siebie. Jezeli ktos powinien sie w takich kwestiach wypowiadac to Admin a Ty z tego co wiem to jestes tylko urzytkownikiem forum. I jezeli nie rozumiesz postow, to na nie nie odpowiadaj badz zapytaja o co chodzi.OK?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #51 : 2009-06-21, 14:58:22 »

...A tak poza tym stajac w obronie "ucisnionych" dzielisz forum na grupy...

Adam teraz to "walnales" jak juhas "......." o drzewo!  Razz
Co to za pretensje o "podzialy"?  Shocked

Co Tobie swita?  Spolecznosc "zaprogramowanych" cyborgow? Shocked Crying or Very sad

Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #52 : 2009-06-21, 15:28:46 »

Cytuj
adampio, co Ty dziś taki nerwowy chłopie? Smile Wyluzuj, bo widzę, że już chyba trzeci post z rzędu mieszasz z błotem (Opal, MonikaW). Smile Wszystkie fajne dziewuchy a tak po nich jedziesz? Smile Tak między nami mówiąc, to nawet nie wiem o co Ci chodzi w tym, który zacytowałem i myślę, że Violetka będzie musiała się namęczyć, żeby Ci odpowiedzieć. Wink


Mieszam z blotem Opai i MonikaW? Gdzie?


Nazwałem to "mieszaniem z błotem" tylko dlatego, że sam o bardziej miłą "krytykę" (CUDZYSŁÓW!) burmuszysz się jak... po prostu trochę, a przecież jesteś nie tylko mężczyzną, ale w dodatku góralem, no to sam rozumiesz, że mogłem pomyśleć, że z miastowymi Kobietami trzeba by bardziej ostrożnie. Mea culpa. Wink Reszty posta nie rozumiem, więc -- zgodnie z Twoją radą -- niech pójdzie w niepamięć. Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #53 : 2009-06-21, 16:34:13 »

Reszty posta nie rozumiem, więc -- zgodnie z Twoją radą -- niech pójdzie w niepamięć. Smile

słowo pisane podobnie jak werbalny przekaz stanowią w pewnym stopniu o człowieku, chaos myśli może świadczyć o  "chaosie torów metabolicznych"  a to już jest poważna sprawa...   Rolling Eyes
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #54 : 2009-06-21, 16:39:03 »

...A tak poza tym stajac w obronie "ucisnionych" dzielisz forum na grupy...

Adam teraz to "walnales" jak juhas "......." o drzewo!  Razz
Co to za pretensje o "podzialy"?  Shocked

Co Tobie swita?  Spolecznosc "zaprogramowanych" cyborgow? Shocked Crying or Very sad



"gryzzli" podzialy istnieja od czasow potopu, czylo od okolo 10000 lat.  Z grubsza mozna podzielic na dwie grupy: rzadzeni i rzadzacy, uciskani i uciskajacy madrzy i glupi, chorzy i zdrowi, mezczyzni i kobiety Very Happy itd.itp
Nic nowego.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #55 : 2009-06-21, 17:08:39 »

to ja teraz jestem zdziwiona
...A tak poza tym stajac w obronie "ucisnionych" dzielisz forum na grupy...


Co to za pretensje o "podzialy"?  Shocked
Co Tobie swita?  Spolecznosc "zaprogramowanych" cyborgow? Shocked Crying or Very sad



"gryzzli" podzialy istnieja od czasow potopu, czylo od okolo 10000 lat.  Z grubsza mozna podzielic na dwie grupy: rzadzeni i rzadzacy, uciskani i uciskajacy madrzy i glupi, chorzy i zdrowi, mezczyzni i kobiety Very Happy itd.itp
Nic nowego.


 Very Happy Very Happy fajnie jest czasami "zatrybić" słowo pisane....aczkolwiek nie mówię iż każdemu musi to" iść jak po maśle" Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #56 : 2009-06-21, 17:16:16 »

a ja nie.
Czasami prowokacja trzeba wymusic fakty, ktore odslaniaja przynaleznosc do poszczegolnych grup. Very Happy
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #57 : 2009-06-21, 20:21:13 »

Cytuj
adampio, co Ty dziś taki nerwowy chłopie? Smile Wyluzuj, bo widzę, że już chyba trzeci post z rzędu mieszasz z błotem (Opal, MonikaW). Smile Wszystkie fajne dziewuchy a tak po nich jedziesz? Smile Tak między nami mówiąc, to nawet nie wiem o co Ci chodzi w tym, który zacytowałem i myślę, że Violetka będzie musiała się namęczyć, żeby Ci odpowiedzieć. Wink


Mieszam z blotem Opai i MonikaW? Gdzie?


Nazwałem to "mieszaniem z błotem" tylko dlatego, że sam o bardziej miłą "krytykę" (CUDZYSŁÓW!) burmuszysz się jak... po prostu trochę, a przecież jesteś nie tylko mężczyzną, ale w dodatku góralem, no to sam rozumiesz, że mogłem pomyśleć, że z miastowymi Kobietami trzeba by bardziej ostrożnie. Mea culpa. Wink Reszty posta nie rozumiem, więc -- zgodnie z Twoją radą -- niech pójdzie w niepamięć. Smile

Nie było mnie tutaj przez "chwilę" i teraz czytam takie słowa. Czy chciał mnie ktoś zranić? Udało się, możecie być z siebie dumni.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #58 : 2009-06-22, 01:11:33 »

We Włocławku jest na serowych stoiskach w "marketach".
Dobre są też "szwajcary kozie"  Very Happy

PS
Nie podaję nazwy mleczarni, bo "kangoooruuu" będzie bredziło o kryptoreklamie... Laughing

Lactobacillus helveticus
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Odzywianie w " nietypowych " przypadkach...?
« Odpowiedz #59 : 2009-06-22, 07:49:20 »

Lactobacillus helveticus

No i jeszcze gatunek i rasa samic, pasza wpływająca na właściwości organoleptyczne mleka, wyjściowa flora mleka specyficzna dla obory... chodzi głównie o Mono, Diplo i Streptokokken i jeszcze kilkanaście ważnych czynnkiów wpływających na specyfikę smaku sera danej mleczerni. Te bakterie też się liczą w "szczepieniu".
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.