forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:21:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psikus ;)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psikus ;)  (Przeczytany 11919 razy)
michal
Go


Email
Psikus ;)
« : 2009-05-04, 20:22:44 »

Przeglądając forum i inne takie zauważyłem, że większość ludzi, kiedy polemizuje, pisze zdania zaczynające się od wydaje mi się, że..., myślę, że..., itp. Czy zwróciliście uwagę na to, że kiedy ktoś w taki sposób zaczyna zdanie, to obojętnie co by tam nie napisał, nie można właściwie zarzucić mu fałszu, bo istotnie, jemu się tak wydaje (przecież zakwestionować tego, że mu się wydaje, nie można Wink). Przykładowo ktoś mówi: wydaje mi się, że najlepiej zjadać przy BTW 1:3:1. Najlepiej czy nie najlepiej, ale ten ktoś ma rację, bo w istocie, tak mu się wydaje. Smile Z czymś takim nie sposób polemizować. Smile To taka ,,sokratejska'' uwaga, która może zaoszczędzić szarpania języka i którą warto przemyśleć, bo niby dla każdego sprawa jasna, ale...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #1 : 2009-05-04, 20:46:23 »

Przeglądając forum i inne takie zauważyłem, że większość ludzi, kiedy polemizuje, pisze zdania zaczynające się od wydaje mi się, że..., myślę, że..., itp. Czy zwróciliście uwagę na to, że kiedy ktoś w taki sposób zaczyna zdanie, to obojętnie co by tam nie napisał, nie można właściwie zarzucić mu fałszu, bo istotnie, jemu się tak wydaje (przecież zakwestionować tego, że mu się wydaje, nie można Wink). Przykładowo ktoś mówi: wydaje mi się, że najlepiej zjadać przy BTW 1:3:1. Najlepiej czy nie najlepiej, ale ten ktoś ma rację, bo w istocie, tak mu się wydaje. Smile Z czymś takim nie sposób polemizować. Smile To taka ,,sokratejska'' uwaga, która może zaoszczędzić szarpania języka i którą warto przemyśleć, bo niby dla każdego sprawa jasna, ale...

michal:D
Czy zwróciłam na to uwagę, hm sama tak pisze i pisać będę .....a dlaczego? ano dlatego że jak zwracam się z pytaniem o pomoc, o wyjaśnienie kwestii, o przedyskutowanie problemu, o upewnienie się czy myślę dobrze - nie będę używała zwrotów typu to jest tak i tak. Jestem pewnaVery Happy że tylko admin, lekarka oraz doradcy żywieniowi nie muszą sobie pozwalać na określenia o których wspomniałeś, ponieważ posiadają stosowna wiedzę na tematy które podnoszą, więc pisząc w określonych kwestiach biorą to za pewnik.

Powiem więcej, nawet bym nie śmiała używać innych kreśleń jeśli chodzi o Żywienie Optymalne, jestem początkującą optymalną, może za 10 lat będę pisywać tutaj z innej pozycji  Very Happy Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #2 : 2009-05-04, 20:50:24 »

Natomiast jak nie podkreślisz, że pogląd który przedstawiasz nie jest twój, to od razu spotkasz się z oburzeniem, że piszesz nieprawdę. Nie są dobrze odbierane autorytarne stwierdzenia i przeważnie traktowane jako przemądrzałe pouczenia. Zamiast dyskusji masz atak. Co lepsze? Prawda leży po środku.   
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #3 : 2009-05-04, 20:52:50 »

Natomiast jak nie podkreślisz, że pogląd który przedstawiasz nie jest twój, to od razu spotkasz się z oburzeniem, że piszesz nieprawdę. Nie są dobrze odbierane autorytarne stwierdzenia i przeważnie traktowane jako przemądrzałe pouczenia. Zamiast dyskusji masz atak. Co lepsze? Prawda leży po środku.   

zgadzam sie  Very Happy Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #4 : 2009-05-04, 22:54:41 »

Wytłumaczyliście mi i myślę, że macie racje, także dzięki. Smile Pytań zrodziło mi się kilka, ale żeby nie nadużywać uprzejmości, niech ktoś z was wyośli mi jeszcze tylko jedno. W odniesieniu do

Jestem pewnaVery Happy że tylko admin, lekarka oraz doradcy żywieniowi nie muszą sobie pozwalać na określenia o których wspomniałeś, ponieważ posiadają stosowna wiedzę na tematy które podnoszą, więc pisząc w określonych kwestiach biorą to za pewnik.

Powiem więcej, nawet bym nie śmiała używać innych kreśleń jeśli chodzi o Żywienie Optymalne, jestem początkującą optymalną

czy nie jest tak, że aby stwierdzić, że ktoś posiada wiedzę na dany temat, trzeba mieć taką samą lub większą wiedzę na ten temat? No bo niby jakim kryterium stwierdzać, że ktoś się na czymś zna, jak sami się na tym nie znamy (na szczęście brak wiedzy można stwierdzać mniejszym kosztem, co wykorzystuje każdy rozsądny prezes słuchając swoich doradców-specjalistów Wink)? Umiejętność osiągnięcia jakiegoś skutku nie świadczy jeszcze o znajomości jego przyczyny (ale odwrotnie tak)... a zresztą sam już nie wiem, to Wy tu jesteście tęgie głowy nie ja, więc niech ktoś poratuje w potrzebie Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #5 : 2009-05-04, 23:06:23 »

Wytłumaczyliście mi i myślę, że macie racje, także dzięki. Smile Pytań zrodziło mi się kilka, ale żeby nie nadużywać uprzejmości, niech ktoś z was wyośli mi jeszcze tylko jedno. W odniesieniu do

Jestem pewnaVery Happy że tylko admin, lekarka oraz doradcy żywieniowi nie muszą sobie pozwalać na określenia o których wspomniałeś, ponieważ posiadają stosowna wiedzę na tematy które podnoszą, więc pisząc w określonych kwestiach biorą to za pewnik.

Powiem więcej, nawet bym nie śmiała używać innych kreśleń jeśli chodzi o Żywienie Optymalne, jestem początkującą optymalną

czy nie jest tak, że aby stwierdzić, że ktoś posiada wiedzę na dany temat, trzeba mieć taką samą lub większą wiedzę na ten temat? No bo niby jakim kryterium stwierdzać, że ktoś się na czymś zna, jak sami się na tym nie znamy (na szczęście brak wiedzy można stwierdzać mniejszym kosztem, co wykorzystuje każdy rozsądny prezes słuchając swoich doradców-specjalistów Wink)? Umiejętność osiągnięcia jakiegoś skutku nie świadczy jeszcze o znajomości jego przyczyny (ale odwrotnie tak)... a zresztą sam już nie wiem, to Wy tu jesteście tęgie głowy nie ja, więc niech ktoś poratuje w potrzebie Wink

michał ale filozof z Ciebie Very Happy Wink może jutro podyskutujemy bo dziś już księżyc i nie tylko on  woła mnie do łóżeczka  Very Happy Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #6 : 2009-05-04, 23:53:42 »

Michał, jak miło się czyta to, że ktoś, ( w tym przypadku Ty) przeciwnym opiniom przyznaje rację.  Very Happy Rzadkość na forum. Very Happy
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #7 : 2009-05-05, 09:09:43 »

czy nie jest tak, że aby stwierdzić, że ktoś posiada wiedzę na dany temat, trzeba mieć taką samą lub większą wiedzę na ten temat? No bo niby jakim kryterium stwierdzać, że ktoś się na czymś zna, jak sami się na tym nie znamy...

uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć - niestety nie ma innej drogi do wiedzy Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #8 : 2009-05-05, 09:18:55 »

uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć ...

Choć na naukę nigdy zbyt późno, to im wcześniej tym lepiej.
Znam jednego drugoklasistę SP, co jak mówią, matematykę opanował na poziomie piątej klasy szkoły podstawowej, ortografię - siódmej, a i po angielsku swobodnie się już dogada. W przyszłym roku zaczyna Deutsch'a.
A wszystko dzięki własnej pracy, do której naganiać nie trzeba.  Very Happy

PS
ostatnio się pytał: "jaka jest prędkość światła w czarnej dziurze?"  Shocked
"Ciężkie jest życie" Rodzica! Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #9 : 2009-05-05, 10:24:58 »

W czarnej dziurze prędkość światła jest zerowa. Z niej się nic nie wydostaje. A z tą wiedzą to jest różnie. Mamy poukładany świat w naszych głowach jak domki z kart. Każda następna część wiedzy podpiera się na tej wcześniejszej. Co się jednak stanie gdy okaże się, że te podstawy były wadliwe, jak dolna część domku z kart? To oznacza, że cała nasza wiedza zdobywana latami rozpadnie się w jednej chwili jak domek z kart. To nie jest powód do zmartwienia tylko należy rozpocząć budowanie od początku. Dobrze to znają prawnicy, którzy uczą się jakiegoś przepisu prawnego, a gdy to osiągną, to przepis ulega zmianie i trzeba uczyć się od początku. Podobnie jest też z wiedzą medyczną. Co chwila są nowe odkrycia i trzeba weryfikować poprzednią wiedzę. Bardzo inspirujące jest inne spojrzenie na ten sam problem. Dlatego nie należy rezygnować z dyskusji, bo może ona być zaczątkiem nowej wiedzy gdy trafi na właściwy grunt.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #10 : 2009-05-05, 10:50:57 »

W czarnej dziurze prędkość światła jest zerowa.

To przeczy teorii swobodnego spadku.
Dlatego prędkość światła w czarnej dziurze jest ponoć "nieskończona"  Shocked
A to z kolei przeczy innej teorii "nieskończoności", w/g krórej "nieskończone" jest tylko "miłosierdzie boże" i "głupota ludzka".  Confused
Przykład "nieskończoności":
 http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,47943.html?group=pl.misc.dieta&tid=1035860&MID=%3Cgt6uhu%2410t%241%40nemesis.news.neostrada.pl%3E

PS
Dlatego "ignorancja jest łaską"  Wink
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #11 : 2009-05-05, 11:16:08 »

A z t± wiedz± to jest różnie. Mamy poukładany ¶wiat w naszych głowach jak domki z kart. Każda następna czę¶ć wiedzy podpiera się na tej wcze¶niejszej. Co się jednak stanie gdy okaże się, że te podstawy były wadliwe, jak dolna czę¶ć domku z kart? To oznacza, że cała nasza wiedza zdobywana latami rozpadnie się w jednej chwili jak domek z kart. To nie jest powód do zmartwienia tylko należy rozpocz±ć budowanie od pocz±tku. Dobrze to znaj± prawnicy, którzy ucz± się jakiego¶ przepisu prawnego, a gdy to osi±gn±, to przepis ulega zmianie i trzeba uczyć się od pocz±tku. Podobnie jest też z wiedz± medyczn±. Co chwila s± nowe odkrycia i trzeba weryfikować poprzedni± wiedzę. Bardzo inspiruj±ce jest inne spojrzenie na ten sam problem. Dlatego nie należy rezygnować z dyskusji, bo może ona być zacz±tkiem nowej wiedzy gdy trafi na wła¶ciwy grunt.
Danielu Wink co to za wiedza która rozpada się bo jakiś kretyn pomyli się przy przepisywaniu paragrafu ??? to przykład debilizmu ;( czy kur** co miesiąc w medycynie coś odkrywają ?? to przejawa pełzającego idiotyzmu który mimowolnie ogarnia tłuszcze ;P gdyby cokolwiek było wiedzą to nie mielibyśmy co chwila nowych wyników dodawania 2+2 Wink
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #12 : 2009-05-05, 11:27:32 »

ostatnio się pytał: "jaka jest prędko¶ć ¶wiatła w czarnej dziurze?"  Shocked
"Ciężkie jest życie" Rodzica! Wink
Stawiam że taka sama Wink choć przyjmując ze bedzie rotacja to możnaby określić jakiś wspólczynnik który pozwoli dodać prędkość kątową i siły dośrodkowe które to zrównoważa, ale finalnie kto to zmierzy ?? i jakie wtedy wystąpią zjawiska ?? Sad
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #13 : 2009-05-05, 11:52:55 »

bedzie rotacja

Jeśli rotacja, to tylko prawowzględna, bo w lewowzględna zakrawa na Komunizm pla(nk)toniczy "miśka"!  Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #14 : 2009-05-05, 12:06:34 »

Prędkość to stosunek odległości do czasu. Tylko w czarnej dziurze nie ma już odległości i dlatego zero. Zresztą nikt nie wie co się dzieje w czarnej dziurze. Tam wszystko traci swoje właściwości.

Admin co do linku, to dziwię się, że takie fora śledzisz. Nie ma co się przejmować, bo zawsze tak było, że psy ujadają, a karawana idzie dalej. Trzeba robić swoje, bo nieroztropni zawsze byli i nimi pozostaną. Ale jak nasza wiedza przyda się choć jednemu człowiekowi, to i tak warto to robić.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #15 : 2009-05-05, 12:29:45 »

Choć na naukę nigdy zbyt późno, to im wcześniej tym lepiej.

dokładnie Smile ja już nie nadgonię, ale dzieciaki wprawdzie ferrari nie dostaną Wink natomiast mozliwość jak najdłuższej nauki (młodości) a i owszem  Cool

P.S.
Z anglikiem jakie masz wypracowane metody - korki czy sami walczycie?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #16 : 2009-05-05, 12:37:12 »

PRZEJMOWAĆ?  Shocked
Sama "Jeff-owa" zachęciła wiecej rozsądnych osób do Diety Optymalnej niż nie jeden może sobie wyobrazić!
Dlatego jako TWO (Tajny Współpracownik Optymalnych) zasługuje na pochwałę, a nie naganę, bo wszystko jak widać względne jest.  Wink

PS
Prof. Aleksandrowicz określiłby to jako: "nieazmierzone skutki, zamierzonego działania patologicznej czynności umysłu"   Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #17 : 2009-05-05, 12:54:38 »

Z anglikiem jakie masz wypracowane metody - korki czy sami walczycie?

Samo z siebie wychodzi.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #18 : 2009-05-05, 13:01:10 »

Samo z siebie wychodzi.

samo to sie nic nie robi - niestety  Mr. Green
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #19 : 2009-05-05, 13:08:13 »

just talk & listen Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.