forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:32:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Psikus ;)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psikus ;)  (Przeczytany 11920 razy)
slawek
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #20 : 2009-05-05, 13:22:10 »

Samo z siebie wychodzi.

samo to sie nic nie robi - niestety Mr. Green
No jak ?? a czy tobie ktoś tłumaczył gramatyke Polskiego ??
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #21 : 2009-05-05, 13:31:06 »

Zaczynał dwa lata temu od "Meet the Beans!" - First Songs in English na CD typu:
I love to swim like a fish. Yellow, yellow, I can see the sun. One apple, two oranges, tree peans and lots of bananas. - a później samo poszło.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #22 : 2009-05-05, 13:31:50 »

No jak ?? a czy tobie ktoś tłumaczył gramatyke Polskiego ??

nie mówię płynnie po angielsku
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #23 : 2009-05-05, 13:34:40 »

No jak ?? a czy tobie ktoś tłumaczył gramatyke Polskiego ??

nie mówię płynnie po angielsku

brak przecinka po nie? czy się mylę? bo jeśli tak to zmienia postać rzeczy, interpunkcja jest bardzo ważna .... Cool
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #24 : 2009-05-05, 13:38:19 »

Przecinki i cudzysłowy są bardzo ważne. Szczególnie na konkursach ortograficznych! Ostatnio KK dostał "pałę", bo napisał cyt: "marki Ford" zamiast cyt: "marki "Ford"".  Confused Ale na szczęście to była tylko szkolna wprawka przed Mistrzostwami Polski w Ortografii dla Dzieci i Młodzieży. Drugi etap Mistrzostw będzie chyba 13-go maja w mieście...?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #25 : 2009-05-05, 13:38:28 »

brak przecinka po nie? czy się mylę?

viola ale mnie dowartosciowałas Wink / nie mówię - nie umiem Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #26 : 2009-05-05, 13:41:14 »

Zaczynał dwa lata temu od "Meet the Beans!"

Przerabialismy podobne i m.in. http://www.supermemo.pl/kursy_supermemo ale to nie jest żywy język, to nie to samo.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #27 : 2009-05-05, 14:37:10 »


nie mówię płynnie po angielsku
Ale po Polsku mówisz Wink i ucząc się języka nie musiałeś niczego wkuwać Wink dzieci szybko łapią Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #28 : 2009-05-05, 15:20:49 »

brak przecinka po nie? czy się mylę?

viola ale mnie dowartosciowałas Wink / nie mówię - nie umiem Smile

 Very Happy wszyscy tutaj tak "śmigają" po angielsku,  Very Happy  czasami zastanawiam się na jakim forum jestem Very Happy więc pomyślałam tak jak pomyślałam... Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #29 : 2009-05-05, 15:24:41 »

Ostatnio KK dostał "pałę", bo napisał cyt: "marki Ford" zamiast cyt: "marki "Ford"".  Confused

A nie powinno być marki "Ford"? przed marki też cudzysłów? tak pytam, ponieważ cyt. "wiem, że nic nie wiem" Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #30 : 2009-05-05, 15:27:18 »

michał zrobiłeś faktycznego psikusa  Very Happy wątek taki "soczysty" , w ciagu kilku godzin tyle tu się podziało... Very Happy Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #31 : 2009-05-05, 15:29:49 »

Ale po Polsku mówisz Wink i ucząc się języka nie musiałeś niczego wkuwać Wink dzieci szybko łapią Wink

po angielsku - mówiąc do nich po polsku nie załapią - no chyba, że jest jakis patent Wink chetnie poczytam Smile
Mówimy o "swobodnym dogadaniu" czyli dajmy na to konwersacja na proste tematy z obcokrajowcem przy obopólnym zrozumieniu.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #32 : 2009-05-05, 15:37:04 »

Ostatnio KK dostał "pałę", bo napisał cyt: "marki Ford" zamiast cyt: "marki "Ford"".  Confused

A nie powinno być marki "Ford"?

No właśnie. I przez to dostał "pałę"... Sad
Ale już wie, że Stolica Polski to - Warszawa, a samochód z FSO to - "Warszawa", a nie "Stolica".  Wink
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #33 : 2009-05-05, 17:51:54 »

Ostatnio KK dostał "pałę", bo napisał cyt: "marki Ford" zamiast cyt: "marki "Ford"".  Confused

A nie powinno być marki "Ford"?

No właśnie. I przez to dostał "pałę"... Sad
Ale już wie, że Stolica Polski to - Warszawa, a samochód z FSO to - "Warszawa", a nie "Stolica".  Wink

Jak już jesteśmy przy takich smaczkach językowych, bo zarzucono mi, że piszę "żyd" z małej litery... "żyd" to w języku potocznym wyznawca judaizmu, a "Żyd" to w potocznym języku obywatel Izraela -- trzeba to rozróżnić, bo nie każdy Żyd będzie żydem i odwrotnie. Smile Tak samo jak się cytuje w cytacie, to powinno się rozróżniać cudzysłowy -- wcześniej ktoś źle pisał. Np.: Wojtek napisał: "mój tata jeździ samochodem marki 'Ford'". Cudzysłowy można brać inne, więcej pod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cudzys%C5%82%C3%B3w
http://en.wikipedia.org/wiki/Quotation_marks
http://en.wikipedia.org/wiki/Quotation_mark,_non-English_usage
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #34 : 2009-05-05, 22:32:22 »

Cytuj
Jak już jesteśmy przy takich smaczkach językowych, bo zarzucono mi, że piszę "żyd" z małej litery... "żyd" to w języku potocznym wyznawca judaizmu, a "Żyd" to w potocznym języku obywatel Izraela -- trzeba to rozróżnić, bo nie każdy Żyd będzie żydem i odwrotnie

Czyli polski obywatel, mieszkajacy w na obczyzniei, nic nie robiacy to polaczek a ten sam polski obywatel mieszkajacy w Polsce to Polak, tak?
Jaka jest roznica miedzy tym Polaczkiem a tym Polakiem....mowie tu o zasadach pisowni bo o innej roznicy to pewnie ja powinienem Co opowiedziec !!!!!!
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #35 : 2009-05-05, 23:27:57 »

Cytuj
Jak już jesteśmy przy takich smaczkach językowych, bo zarzucono mi, że piszę "żyd" z małej litery... "żyd" to w języku potocznym wyznawca judaizmu, a "Żyd" to w potocznym języku obywatel Izraela -- trzeba to rozróżnić, bo nie każdy Żyd będzie żydem i odwrotnie

Czyli polski obywatel, mieszkajacy w na obczyzniei, nic nie robiacy to polaczek a ten sam polski obywatel mieszkajacy w Polsce to Polak, tak?
Jaka jest roznica miedzy tym Polaczkiem a tym Polakiem....mowie tu o zasadach pisowni bo o innej roznicy to pewnie ja powinienem Co opowiedziec !!!!!!


Nie potrzebnie się unosisz. Nie rozumiem o co Ci chodzi, tak samo jak Ty nie zrozumiałeś mnie.

,,żyd'' jako wyznawca judaizmu nie jest pisany z małej ze względu na rzekomą pogardę, tylko z tych samych względów, z jakich piszemy ,,katolik'' czy ,,protestant'', a nie ,,Katolik'', ,,Protestant''...
,,Żyd'' jako obywatel Izraela jest pisany z dużej litery z tych samych względów z jakich piszemy ,,Polak'' gdy mamy na myśli obywatela Polski.
Dlaczego się to rozróżnia? Bo nie każdy Żyd jest żydem (np. protestant będący obywatelem Izraela) i nie każdy żyd jest Żydem (np. Polak wyznający judaizm) -- chodzi o to, żeby łatwiej wyłapać o kim się mówi w danym kontekście, a to bardzo ważne, np. w kawałach albo w prawie. Smile

Co do Polaków na obczyźnie... Nie widzę, żebym o nich w ogóle cokolwiek pisał i szczerze to nie wiem jak to wymyśliłeś. Wiedz jednak, że nawet jeżeli ktoś formalnie nie jest obywatelem Polski ale czuje się Polakiem, napisałbym o nim z dużej litery choćby ze względu przez szacunek do tej osoby. Zresztą ja w ogóle nie jestem formalistą, więc jeśli będziesz miał życzenie, żeby w Twoim imieniu pisać co drugą literę dużą, to też będę tak robił, mimo iż formalnie ,,AdAm'' to błędny zapis. Smile Światem nie rządzą zasady i prawa spisane na papierze, tylko ludzie, więc to ich trzeba słuchać w pierwszej kolejności.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Psikus ;)
« Odpowiedz #36 : 2009-05-05, 23:33:54 »

Światem nie rządzą zasady i prawa spisane na papierze, tylko ludzie, więc to ich trzeba słuchać w pierwszej kolejności.

Tzn. nie trzeba, ale dobrze jest tak robić. Smile

PS. Dlaczego nie można edytować postów?
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 18 zapytaniami.