forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-12-07, 10:02:36

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
568922 wiadomoÂci w 4027 w▒tkach; wys│ane przez 42 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eurowybory
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Eurowybory  (Przeczytany 53056 razy)
adampio
GoŠ

Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #140 : 2009-06-09, 12:03:42 »

┬á ┬á Szkoda ,ze moi faworyci tak cienko prz─Öd─ů -no ale g┼éos da┼éam

I bardzo slusznie.

Osobiscie dziwi mnie 22 % - wa frekwencja wyborcza w Polsce. W kraju, ktorego rzad sprzecza sie o kolor skarpetek przeciwnika z innej partii, w kraju w ktorym 25 lat temu obalono komunizm a rzady sa prawie komunistyczne, w kraju w ktorym ponad 70 procen ma min wyksztalcenie srednie i srednia wieku jest najnizsza.

Skad ten brak widokow na przyszlosc, obojetnosc, tu juz nie tylko jezeli chodzi o Polske lecz o cala Europe?

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Jeszcze lepiej bylo na Litwie: nie cale 10 % glosowala, Wegry, Czechy itd tez nieliczni. Czyzby to nasza wschodnioeuropejska mentalnosc?   
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #141 : 2009-06-09, 12:30:13 »

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Podaj mi przyk┼éad kandydata, na kt├│rego mo┼╝na by┼éo zag┼éosowa─ç w tych wyborach i kt├│rego wej┼Ťcie poprawi┼éoby nasz─ů sytuacj─Ö. Powied┼║ przy okazji, w jaki spos├│b by poprawi┼éo.
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #142 : 2009-06-09, 12:42:06 »

Podaj mi przyk┼éad kandydata, na kt├│rego mo┼╝na by┼éo zag┼éosowa─ç w tych wyborach i kt├│rego wej┼Ťcie poprawi┼éoby nasz─ů sytuacj─Ö. Powied┼║ przy okazji, w jaki spos├│b by poprawi┼éo.

Michal, nie interesuje mnie ani wybory ani ci f......ng kandydaci. Rozmawiamy o absencji w czasie wyborow. Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Podales typowa wymowke: "na kogo mialem glosowac".?........ano na innego !!!! Chcesz mi powiedziec , ze z posrod 100 ludzi nie mogles wybrac jednego czlowieka? To taki fakt chyba o czyms swiadczy,  prawda?
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #143 : 2009-06-09, 13:00:35 »

Michal, nie interesuje mnie ani wybory ani ci f......ng kandydaci. Rozmawiamy o absencji w czasie wyborow. Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Podales typowa wymowke: "na kogo mialem glosowac".?........ano na innego !!!! Chcesz mi powiedziec , ze z posrod 100 ludzi nie mogles wybrac jednego czlowieka? To taki fakt chyba o czyms swiadczy,  prawda?

Wybacz Adampio, zaraz mi zarzucisz, ┼╝e Ci─Ö atakuj─Ö, ale sam nie potrafisz wybra─ç, a ja mam umie─ç? Smile W sprawach najwa┼╝niejszych dla mnie wszyscy maj─ů takie samo zdanie, wi─Öc jest dla mnie oboj─Ötnym, kto z nich wejdzie. Rzucasz ┼éadnie brzmi─ůce og├│lniki, a kiedy zada┼éem Ci konkretne pytanie o nazwisko, to pr├│bujesz mydli─ç mi oczy. Sama frekwencja o niczym nie ┼Ťwiadczy -- gdyby te 78% nieobecnych posz┼éo i odda┼éo g┼éosy nie wa┼╝ne, to by┼éby┼Ť zadowolony a nar├│d ┼Ťwieci┼éby wg Ciebie postaw─ů zaanga┼╝owania? W┼éoch├│w nie stawiaj mi za przyk┼éad, bo to ma┼éo powa┼╝ny nar├│d... Gdzie wyczyta┼ée┼Ť, ┼╝e W┼éosi maj─ů w dupie polityk├│w, w gazetach? Smile B─ůd┼║ powa┼╝nym cz┼éowiekiem...
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #144 : 2009-06-09, 13:19:31 »

Wybacz Adampio, zaraz mi zarzucisz, ┼╝e Ci─Ö atakuj─Ö, ale sam nie potrafisz wybra─ç, a ja mam umie─ç? Smile W sprawach najwa┼╝niejszych dla mnie wszyscy maj─ů takie samo zdanie, wi─Öc jest dla mnie oboj─Ötnym, kto z nich wejdzie. Rzucasz ┼éadnie brzmi─ůce og├│lniki, a kiedy zada┼éem Ci konkretne pytanie o nazwisko, to pr├│bujesz mydli─ç mi oczy. Sama frekwencja o niczym nie ┼Ťwiadczy -- gdyby te 78% nieobecnych posz┼éo i odda┼éo g┼éosy nie wa┼╝ne, to by┼éby┼Ť zadowolony a nar├│d ┼Ťwieci┼éby wg Ciebie postaw─ů zaanga┼╝owania? W┼éoch├│w nie stawiaj mi za przyk┼éad, bo to ma┼éo powa┼╝ny nar├│d... Gdzie wyczyta┼ée┼Ť, ┼╝e W┼éosi maj─ů w dupie polityk├│w, w gazetach? Smile B─ůd┼║ powa┼╝nym cz┼éowiekiem...

Michal, po pierwsze nie mieszkam w Polsce i dlatego nie potrafie Ci przedstawic zadnego kandydata, partii czy nie wiem czego jeszcze poniewaz nie znam ich programu. Jedno jest pewne, znalbym gdybym mieszkal w Polsce. Sytuacja z wyborem Partii czy kandydata jest zawsze taka sama przed kazdymi wyborami. Nigdy nie wiemy na kogo glosowac bo znamy zbyt malo partii, ludzi albo nie znamy partii ludzi i ich programow.

Nie wiem ile masz lat, po Twoich wypowiedziach domyslam sie , ze max 30-sci, ale czlowiek interesujacy sie choc troche polityka, zna generane zalozenia kazdej partii i jeg glowny kierunek. Na temat eurodeputowanych, ktorzy reprezentuja Twoja czy moja partie mozna a raczej nalezaloby poczytac i jezeli stwierdza sie , ze walczy o cos czego my nie wspieramy to znaczy, ze wspieramy zly  kierunek i zmieniamy zinteresowania / partie / tok myslenia.

A jezeli chodzi o Wlochow to byl wywiad z przypadkowo spotkanym Wlochem na ulicy, ktory powiedzial krotko, ze politycy to zlodzieje i on glosowac na mafie nie bedzie.!!!!!!  Jestem jak najbardziej powazny.

Dlaczego mialbym Ci zarzucic, ze mnie atakujesz? Co prawda najlepsza obrona jest atak ale tu nie chodzi o prowadzenie wojny tylko o znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego byla duza absencja wyborcza we wszystkich krajach dawnego ukladu warszawskiego.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #145 : 2009-06-09, 13:57:18 »

Na wybory chodzi─ç trzeba. Nie jest super, nie jest idealnie, ale jest jak jest czy nam sie to podoba czy nie. Skoro jestesmy ju┼╝ w Europie to skorzystajmy z tego na tyle na ile jest to mo┼╝liwe. Wbrew pozorom jest pare os├│b, kt├│re potrafi─ů si─Ö porusza─ç po europejskich salonach. Prawdopodobnie nie b─Ödziemy z nich do ko┼äca usatysfakcjonowani, no ale kto jest idealny?
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #146 : 2009-06-09, 14:11:46 »

A jezeli chodzi o Wlochow to byl wywiad z przypadkowo spotkanym Wlochem na ulicy, ktory powiedzial krotko, ze politycy to zlodzieje i on glosowac na mafie nie bedzie.!!!!!!  Jestem jak najbardziej powazny.

Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Wywiad z jednym (!) W┼éochem? Smile Musia┼éo trafi─ç na jakiego┼Ť W┼éocha z tych 30%, a Ty wyci─ůgn─ů┼ée┼Ť wniosek, ┼╝e W┼éosi to, W┼éosi tamto... Smile Na podstawie jednego obywatela wyci─ůgasz wnioski o tendencjach ca┼éego narodu...

dlaczego byla duza absencja wyborcza we wszystkich krajach dawnego ukladu warszawskiego.

Je┼╝eli nie uczestnicz─Ö w wyborach, to znaczy, ┼╝e nie chc─Ö tych wybor├│w lub s─ů mi oboj─Ötne. Je┼╝eli dla 78% Polak├│w wybory s─ů oboj─Ötne lub ich nie chc─ů, to znaczy, ┼╝e nie chc─ů demokracji lub jest im ona oboj─Ötna. Tym samym demokracja, demokratycznie, zjada sw├│j w┼éasny ogon. Jaki wniosek? Przyczyn takiego stanu rzeczy nie znam, ale zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e wielu ludzi nie lubi podejmowa─ç trudnych decyzji i wola┼éaby pozostawi─ç t─Ö radosn─ů czynno┼Ť─ç innym (nie wiem dlaczego, bo ja lubi─Ö) -- liderom, przyw├│dcom. Lider, z definicji, mo┼╝e by─ç tylko jeden, tak jak optymalne jedzenie, z definicji, mo┼╝e by─ç tylko jedno. Wyci─ůgnij sam wnioski...

Nie wiem ile masz lat, po Twoich wypowiedziach domyslam sie , ze max 30-sci

Nie rozumiem co to ma wsp├│lnego z tematem... Nawet gdybym mia┼é 30, to czy to ┼Ťwiadczy, ┼╝e nie mog─Ö mie─ç racji?

Wbrew pozorom jest pare os├│b, kt├│re potrafi─ů si─Ö porusza─ç po europejskich salonach. Prawdopodobnie nie b─Ödziemy z nich do ko┼äca usatysfakcjonowani, no ale kto jest idealny?

Masz racj─Ö Blackend, s─ů takie osoby, tylko polityk, kt├│ry trafia do ludzi na salonach i polityk, kt├│ry trafia do ludzi przed TV to co innego -- kto trafia do jednych, nie trafia do drugich i odwrotnie. Taki cz┼éowiek rzadko wygrywa wybory, bo nie plecie be┼ékotu w telewizorni. Ale nawet, za┼é├│┼╝my, ┼╝e wchodzi do parlamentu... Cz┼éowiek, o kt├│rego mi chodzi musia┼éby d─ů┼╝y─ç do ograniczenia kompetencji rz─ůdu, g┼é├│wnie w mo┼╝no┼Ťci szybkiej zmiany prawa -- poka┼╝ mi wi─Ökszo┼Ť─ç w rz─ůdzie, kt├│ra b─Ödzie podcina┼éa ga┼é─ů┼║, z kt├│rej, paso┼╝ytniczo bo paso┼╝ytniczo, ale jednak czerpie soki?
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #147 : 2009-06-09, 14:16:23 »

Na wybory chodzi─ç trzeba. Nie jest super, nie jest idealnie, ale jest jak jest czy nam sie to podoba czy nie. Skoro jestesmy ju┼╝ w Europie to skorzystajmy z tego na tyle na ile jest to mo┼╝liwe. Wbrew pozorom jest pare os├│b, kt├│re potrafi─ů si─Ö porusza─ç po europejskich salonach. Prawdopodobnie nie b─Ödziemy z nich do ko┼äca usatysfakcjonowani, no ale kto jest idealny?

Otoz to. Widzisz Michal, prosiles mnie o powazne traktowanie tematu. Tu masz przyklad powaznego i dojrzalego potraktowania i podejscia do tematu.

Co nie znacz, ze nie sznuje Twojego zdania. Wrecz odwrotnie. Kazdy robi to, co uwaza za stosowne.

Tylko Blackend w dalszym ciagu nie rozwiazalismy problemu absencji w bylych krajach Europy Wschodniej.

Ostatnio pokazywali w telewizji wywiad z dwojga czechami, ktorzy nie byli glosowac, poniewaz sie obawiali, ze kartki do glosowania sa zaznaczone i, ze bedzie mozliwoasc sprawdzenia na kogo glosowali!!!! Byli to starsi ludzie, ktorzy pamietaja czasy wczesnego komunizmu, tak podejrzewam. Niemniej jednak na Czechach jest tylko 3 mil emerytow, reszta to ludzie albo nie pamietajacy tych czasow albo albo slabo pamietajacy.

Jak myslisz dlaczego?
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #148 : 2009-06-09, 14:35:09 »

Dobrze, ┼╝e masz kogo┼Ť, kim mo┼╝esz si─Ö poratowa─ç w potrzebie.
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #149 : 2009-06-09, 14:59:25 »

Nie badz smieszny Michal.

Je┼╝eli nie uczestnicz─Ö w wyborach, to znaczy, ┼╝e nie chc─Ö tych wybor├│w lub s─ů mi oboj─Ötne.

To jest wlasnie dowod na niedojrzalosc. Nie chce wyborow.  Shocked Dobrze, ze nie pytali 38 mil polakow czy chca wybory czy tez ich nie chca, a jezeli przyszlosc Polski i Europy jest Ci obojetna, tu masz jednoczesnie odpowiedz na pytanie o Twoj wiek, swiadomosc, dojrzalosc itd, to niech "Bog ma Ojczyzne w opiece"!!! Co bedzie z nastepna generacja?

Przyczyn takiego stanu rzeczy nie znam, ale zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e wielu ludzi nie lubi podejmowa─ç trudnych decyzji i wola┼éaby pozostawi─ç t─Ö radosn─ů czynno┼Ť─ç innym

Taki stan rzeczy mozna zaobserwowac u ludzi. ktorzy zyli w czasach komunizmu, gdzie przez minimum dwie generacja decydowano za nich. Po upadku komunizmu nie bardzo wiedzieli co to znaczy: podjac decyzje.

Lider, z definicji, mo┼╝e by─ç tylko jeden, tak jak optymalne jedzenie, z definicji, mo┼╝e by─ç tylko jedno. Wyci─ůgnij sam wnioski...

Ponownie brak dojrzalosci politycznej. Jezli lider jest jeden to dlaczego w Polsce sa sprzeczki nawet o miejsce przy stole. A jezeli dieta optymalna jest jedna to dlaczego mamy 2 fora a na kazdym iles tam roznych odmian, modyfikacji, 0,8 reg. itd itp Laughing

I pamietaj aby moc polemizowac, rzadzic i chciec zmieniac to trzeba przede wszystkim w zyciu uczestniczyc. Teraz bedziesz jak 78 procent polakow siedzial przed telewizorem i krytykowal tych glupich politykow, ze zle robia.

michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #150 : 2009-06-09, 15:28:19 »

Tak... masz racj─Ö...
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #151 : 2009-06-09, 16:11:12 »

poka┼╝ mi wi─Ökszo┼Ť─ç w rz─ůdzie, kt├│ra b─Ödzie podcina┼éa ga┼é─ů┼║, z kt├│rej, paso┼╝ytniczo bo paso┼╝ytniczo, ale jednak czerpie soki?

nie ma takiej wiekszo┼Ťci Wink no ale co sie dziwi─ç - wsp├│┼écze┼Ťni politycy to najnormalniejsza grupa zawodowa / zaw├│d polityk Smile zapomnijmy o lewicach, prawicach itd. to nie ma najmniejszego znaczenia.
Tylko nie ma co si─Ö "obra┼╝a─ç" (bo szkodzimy TYLKO sobie), a przyj─ů─ç warunki gry i g┼éosowa─ç na tzw. mniejsze z┼éo.
Pami─Ötasz jeszcze naszego by┼éego wicepremiera? Tamte wybory dla mnie to nie by┼éa akceptacja obecnie rz─ůdz─ůcych, a nie akceptacja (mo┼╝na tak napisa─ç?) ├│wczesnych "pseudoelit".
Nie wiem czy jest kraj, gdzie bylibysmy w 100% zadowoleni z rz─ůdz─ůcych? Euroland? USdisneyland? Wink wsz─Ödzie jest ju┼╝ komuna.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #152 : 2009-06-09, 16:14:20 »

Tylko Blackend w dalszym ciagu nie rozwiazalismy problemu absencji w bylych krajach Europy Wschodniej.

Dlaczego? Smile Fajnie odpowiedzia┼ée┼Ť par─Ö wierszy poni┼╝ej. Komuna skutecznie zabi┼éa ch─Ö─ç samodecydowania Smile
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #153 : 2009-06-09, 16:38:05 »

Tylko nie ma co si─Ö "obra┼╝a─ç" (bo szkodzimy TYLKO sobie), a przyj─ů─ç warunki gry i g┼éosowa─ç na tzw. mniejsze z┼éo.
(...)
Nie wiem czy jest kraj, gdzie bylibysmy w 100% zadowoleni z rz─ůdz─ůcych? Euroland? USdisneyland? Wink wsz─Ödzie jest ju┼╝ komuna.

M─Ö┼╝czy┼║ni si─Ö nie obra┼╝aj─ů (ani nawet "obra┼╝aj─ů"), m─Ö┼╝czy┼║ni wyci─ůgaj─ů wnioski. Co do wybierania mniejszego z┼éa, to masz racj─Ö i pisa┼éem o tym (http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2700.msg71335#msg71335); pytanie, od kiedy to "z┼éo" jest rzeczywi┼Ťcie istotnie mniejsze? Wiesz blackend, problem zaczyna si─Ö wtedy, kiedy r├│┼╝nice s─ů znikome. Odzywaj─ů si─Ö w├│wczas nawiedzeni patrioci, narodowcy, o┼Ťwieceni humani┼Ťci, zwolennicy demokracji czy co┼Ť takiego i ka┼╝─ů wybiera─ç: co wolisz, rwanie ko┼ämi czy ┼éamanie ko┼éem? Te┼╝ mi wyb├│r, ale oni tego nie rozumiej─ů... Mniejsze z┼éo to dla mnie np. podatek 30% czy nawet 40% zamiast 50%. W├│wczas mog─Ö zag┼éosowa─ç i powiedzie─ç: "ok, wezm─Ö udzia┼é w tym cyrku". 49,5% zamiast 50%, zniesienie abonamentu X ale podniesienie akcyzy Y, itp. to s─ů ┼╝adne r├│┼╝nice. Przecie┼╝ oni r├│┼╝ni─ů si─Ö pogl─ůdami politycznymi, obyczajowymi itp., ale nie gospodarczymi. Co mnie interesuje, czy p├│jdzie kto┼Ť z PiS-u i b─Ödzie w tej Brukseli bi┼é peda┼é├│w czy kto┼Ť z PO i b─Ödzie grzecznie dla nich tolerancyjny? Mnie interesuje prawo gospodarcze, przede wszystkim sta┼éo┼Ť─ç tego prawa, a tutaj nie ma ┼╝adnych r├│┼╝nic. W takiej sytuacji, m├│j g┼éos niczego nie zmienia (tak samo b─Öd─ů doi─ç), a g┼éosuj─ůc, podpisuj─Ö si─Ö przecie┼╝: "Panowie, gram z wami", czyli przyjmuj─Ö ich zasady (a uwa┼╝am je za plugawe). Za tak ma┼ée r├│┼╝nice nie udzielam kredyt├│w...
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #154 : 2009-06-09, 19:02:45 »

Mniejsze zło to dla mnie np. podatek 30%...

Nie Wink
Mniejsze zło to to, że Ty pójdziesz i jednak zagłosujesz - bo.... twardy elektorat pójdzie na pewno!
Skoro nie widzisz r├│┼╝nic pomiedzy poszczeg├│lnymi kandydatami (celowo nie wymieniam nazwisk) i nie przeszkadza Ci kto nas reprezentuje w Europie i co jest wstanie wytarga─ç (pomijaj─ůc sens dotacji, ale jest jak jest!) no to faktycznie nie mam argument├│w Wink.
Nie tak dawno przerabiali┼Ťmy w naszym kraju bezsens g┼éosowania bo i tak by┼éo wiadomo kto wygra  Laughing
Wielu wspomina tamte czasy z rozrzewnieniem, ale ja nie!  Cool
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #155 : 2009-06-09, 19:37:32 »

Mniejsze zło to to, że Ty pójdziesz i jednak zagłosujesz - bo.... twardy elektorat pójdzie na pewno!
Skoro nie widzisz r├│┼╝nic pomiedzy poszczeg├│lnymi kandydatami (celowo nie wymieniam nazwisk) i nie przeszkadza Ci kto nas reprezentuje w Europie
i co jest wstanie wytarga─ç (pomijaj─ůc sens dotacji, ale jest jak jest!)

To jest dla mnie argument. Musz─Ö Ci przyzna─ç racj─Ö. Przemy┼Ťl─Ö to.
michal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #156 : 2009-06-09, 19:41:27 »

slawek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #157 : 2009-06-09, 22:17:36 »

To jest dla mnie argument. Musz─Ö Ci przyzna─ç racj─Ö. Przemy¶l─Ö to.

Michal nie poddawaj sie tak latwo Wink to zaden argument Sad masz absolutn─ů racj─Ö ┼╝e g┼éosowanie w wyborach nie ma najmniejszego sensu, a jest nawet szkodliwe dla spo┼éecze┼ästwa, mam "kilka" lat wiecej od ciebie Wink i pamietam czasy "komuny" teraz to my tutaj mamy KOMUNE nie to co wtedy Wink a ┼Ťci┼Ťlej m├│wiac mamy demokratycznyeurosocjalizm ;P w ca┼éym tym systemie g┼éosowania itp. chodzi tak naprawd─Ö o to ┼╝eby przerzuci─ç odpowiedzialno┼Ť─ç za to co si─Ö dzieje, na spo┼éecze┼ästwo Sad no znasz to przecie┼╝ ?? "Demoratycznie Wybrany" czyli "wi─Ökszo┼Ťci─ů g┼éos├│w" i ju┼╝ mo┼╝na prawie ka┼╝demu zatkac g─Öb─Ö Sad jedyna zasadnicza r├│┼╝nica to taka ┼╝e kiedys wybiera┼ée┼Ť 1 ( jedn─ů ) Partie na kt├│r─ů nie mo┼╝na by┼éo z┼éego s┼éowa powiedzie─ç Wink a teraz masz ich kilka, ci─ůgle walczacych mi─Ödzy sob─ů o wp┼éywy ( czytaj koryto na 4 lata ) i mozemy troch─Ö na nie pour─ůga─ç Wink generalnie to kogo wybierzemy nie ma najmniejszego znaczenia bo kazdy kto zasi─ůdzie u steru w┼éadzy Wink widzi tylko sw├│j horyzont ( ka┼╝de grabie grabi─ů dobrze tylko w jedn─ů strone ) wi─Öc nawet gdyby by┼éa 100% frekwencja to i tak rozk┼éad g┼éos├│w by┼éby podobny Sad no mo┼╝e tylko kolejki do urn by sie potworzy┼éy. Reansumuj─ůc mamy Z┼üY SYSTEM kogo bys nie spyta┼é jest niezadowolony Sad ale ten kt├│ry idzie do urny podpisuje si─Ö pod tym systemem. Jesli nie idziesz dajesz tym samym sygna┼é ┼╝e jest ┼║le i nie chcesz sie d┼éu┼╝ej bawic w te klocki demokracji ;P notabene ka┼╝dy system demokratyczny upad┼é czego uczy Historia, kt├│ra ponoc nikogo jeszcze nie nauczy┼éa Wink

P.S.
gratuluj─Ö ┼╝e uzywasz w┼éasnego rozumu do wyrabiania sobie SWOICH pogl─ůd├│w, a nie poddajesz sie tej medialnej papce wciskanej ludziom przez media

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #158 : 2009-06-09, 23:06:55 »

OK. W zwiazku z tym wyobrazmy sobie takie panstwo, w ktorym nie ma glosowania tylko politycy sami decyduja o tym kto ma miec wladze rzadzaca......

Czyli dyktatura! Czy to jest lepsze zlo?

notabene każdy system demokratyczny upadł czego uczy Historia, która ponoc nikogo jeszcze nie nauczyła

Podaj przyklad. Bo chyba mielismy rozne podreczniki do historii i tego faktu niewychwycilem. Very Happy

ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #159 : 2009-06-09, 23:47:57 »

panowie szkoda słów po próżnicy ale
elity narodowe  skutecznie nam wytrzebiono
a ci kt├│rzy si─Ö ┬áza nie maj─ů to uzurpatorzy z nadania i ich pomiot ze s┼éugusami
czego więc  możemy od nich oczekiwać?
nigdy nie b─Öd─ů ┬áreprezentantami narodu tylko w┼éasnych interes├│w
sprzysi─Ögn─ů si─Ö ka┼╝dym kto ma wp┼éywy
dlatego szukaj─ů protektor├│w jak nie w Moskwie to w Brukseli czy Waszyngtonie
m─ůc─ů ┬áludziom w g┼éowach maj─ůc media aby ┬áutrzyma─ç si─Ö przy korycie
uwalaj─ů przez ┬ázatajanie, o┼Ťmieszanie, gmatwanie, i zak┼éamanie ┬áka┼╝d─ů sensown─ů demokratyczn─ů inicjatyw─Ö obywatelsk─ů
(przyjrzyjcie si─Ö jak wygl─ůda┼éy referenda i jak stawiano pytania i jak─ů otumaniaj─ůc─ů kampani─Ö prowadzono,- jak uwalono inicjatyw─Ö tworzenia ┬ádemokratycznego spo┼éecze┼ästwa obywatelskiego poprzez wybory bezpo┼Ťrednie z jednomandatowych okr─Ög├│w wyborczych,- teraz panuje cisza w mediach mimo ┼╝e ruch dalej si─Ö rozkr─Öca i organizuje marsze)

ordynacj─Ö wyborcz─ů ustawili tak aby nikt nie mia┼é ┬áwp┼éywu na wyb├│r swego kandydata
w┼éadz─Ö pochodz─ůc─ů z wyboru (prezydent) te┼╝ tak ustawiono aby nie ┬ám├│g┼é podskoczy─ç
w  Unii wprowadzono "liberum veto"
skutek jest wi─Öc widoczny

┼Ťwiadomy obywatel widz─ůc to powinien ┬ánawo┼éywa─ç nie do g┼éosowania ┬áa do bojkotu wybor├│w
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.