forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:22:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Eurowybory
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Eurowybory  (Przeczytany 105674 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #140 : 2009-06-09, 12:03:42 »

    Szkoda ,ze moi faworyci tak cienko przędą -no ale głos dałam


I bardzo slusznie.

Osobiscie dziwi mnie 22 % - wa frekwencja wyborcza w Polsce. W kraju, ktorego rzad sprzecza sie o kolor skarpetek przeciwnika z innej partii, w kraju w ktorym 25 lat temu obalono komunizm a rzady sa prawie komunistyczne, w kraju w ktorym ponad 70 procen ma min wyksztalcenie srednie i srednia wieku jest najnizsza.

Skad ten brak widokow na przyszlosc, obojetnosc, tu juz nie tylko jezeli chodzi o Polske lecz o cala Europe?

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Jeszcze lepiej bylo na Litwie: nie cale 10 % glosowala, Wegry, Czechy itd tez nieliczni. Czyzby to nasza wschodnioeuropejska mentalnosc?   
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #141 : 2009-06-09, 12:30:13 »

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Podaj mi przykład kandydata, na którego można było zagłosować w tych wyborach i którego wejście poprawiłoby naszą sytuację. Powiedź przy okazji, w jaki sposób by poprawiło.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #142 : 2009-06-09, 12:42:06 »

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Podaj mi przykład kandydata, na którego można było zagłosować w tych wyborach i którego wejście poprawiłoby naszą sytuację. Powiedź przy okazji, w jaki sposób by poprawiło.
 

Michal, nie interesuje mnie ani wybory ani ci f......ng kandydaci. Rozmawiamy o absencji w czasie wyborow. Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Podales typowa wymowke: "na kogo mialem glosowac".?........ano na innego !!!! Chcesz mi powiedziec , ze z posrod 100 ludzi nie mogles wybrac jednego czlowieka? To taki fakt chyba o czyms swiadczy,  prawda?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #143 : 2009-06-09, 13:00:35 »

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Podaj mi przykład kandydata, na którego można było zagłosować w tych wyborach i którego wejście poprawiłoby naszą sytuację. Powiedź przy okazji, w jaki sposób by poprawiło.
 

Michal, nie interesuje mnie ani wybory ani ci f......ng kandydaci. Rozmawiamy o absencji w czasie wyborow. Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Podales typowa wymowke: "na kogo mialem glosowac".?........ano na innego !!!! Chcesz mi powiedziec , ze z posrod 100 ludzi nie mogles wybrac jednego czlowieka? To taki fakt chyba o czyms swiadczy,  prawda?

Wybacz Adampio, zaraz mi zarzucisz, że Cię atakuję, ale sam nie potrafisz wybrać, a ja mam umieć? Smile W sprawach najważniejszych dla mnie wszyscy mają takie samo zdanie, więc jest dla mnie obojętnym, kto z nich wejdzie. Rzucasz ładnie brzmiące ogólniki, a kiedy zadałem Ci konkretne pytanie o nazwisko, to próbujesz mydlić mi oczy. Sama frekwencja o niczym nie świadczy -- gdyby te 78% nieobecnych poszło i oddało głosy nie ważne, to byłbyś zadowolony a naród świeciłby wg Ciebie postawą zaangażowania? Włochów nie stawiaj mi za przykład, bo to mało poważny naród... Gdzie wyczytałeś, że Włosi mają w dupie polityków, w gazetach? Smile Bądź poważnym człowiekiem...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #144 : 2009-06-09, 13:19:31 »

Czy tylko potrafimy sie mobilizowac w sytuacjach ekstremalnych? Czy zawsze musi wyjsc wojsko albo policja na ulice aby fak taki zmusil nas do wyjscia z domow i zrobienia czegos, co moze poprawic nasze warunki i sytuacje?

Podaj mi przykład kandydata, na którego można było zagłosować w tych wyborach i którego wejście poprawiłoby naszą sytuację. Powiedź przy okazji, w jaki sposób by poprawiło.
 

Michal, nie interesuje mnie ani wybory ani ci f......ng kandydaci. Rozmawiamy o absencji w czasie wyborow. Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Podales typowa wymowke: "na kogo mialem glosowac".?........ano na innego !!!! Chcesz mi powiedziec , ze z posrod 100 ludzi nie mogles wybrac jednego czlowieka? To taki fakt chyba o czyms swiadczy,  prawda?

Wybacz Adampio, zaraz mi zarzucisz, że Cię atakuję, ale sam nie potrafisz wybrać, a ja mam umieć? Smile W sprawach najważniejszych dla mnie wszyscy mają takie samo zdanie, więc jest dla mnie obojętnym, kto z nich wejdzie. Rzucasz ładnie brzmiące ogólniki, a kiedy zadałem Ci konkretne pytanie o nazwisko, to próbujesz mydlić mi oczy. Sama frekwencja o niczym nie świadczy -- gdyby te 78% nieobecnych poszło i oddało głosy nie ważne, to byłbyś zadowolony a naród świeciłby wg Ciebie postawą zaangażowania? Włochów nie stawiaj mi za przykład, bo to mało poważny naród... Gdzie wyczytałeś, że Włosi mają w dupie polityków, w gazetach? Smile Bądź poważnym człowiekiem...


Michal, po pierwsze nie mieszkam w Polsce i dlatego nie potrafie Ci przedstawic zadnego kandydata, partii czy nie wiem czego jeszcze poniewaz nie znam ich programu. Jedno jest pewne, znalbym gdybym mieszkal w Polsce. Sytuacja z wyborem Partii czy kandydata jest zawsze taka sama przed kazdymi wyborami. Nigdy nie wiemy na kogo glosowac bo znamy zbyt malo partii, ludzi albo nie znamy partii ludzi i ich programow.

Nie wiem ile masz lat, po Twoich wypowiedziach domyslam sie , ze max 30-sci, ale czlowiek interesujacy sie choc troche polityka, zna generane zalozenia kazdej partii i jeg glowny kierunek. Na temat eurodeputowanych, ktorzy reprezentuja Twoja czy moja partie mozna a raczej nalezaloby poczytac i jezeli stwierdza sie , ze walczy o cos czego my nie wspieramy to znaczy, ze wspieramy zly  kierunek i zmieniamy zinteresowania / partie / tok myslenia.

A jezeli chodzi o Wlochow to byl wywiad z przypadkowo spotkanym Wlochem na ulicy, ktory powiedzial krotko, ze politycy to zlodzieje i on glosowac na mafie nie bedzie.!!!!!!  Jestem jak najbardziej powazny.

Dlaczego mialbym Ci zarzucic, ze mnie atakujesz? Co prawda najlepsza obrona jest atak ale tu nie chodzi o prowadzenie wojny tylko o znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego byla duza absencja wyborcza we wszystkich krajach dawnego ukladu warszawskiego.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #145 : 2009-06-09, 13:57:18 »

Na wybory chodzić trzeba. Nie jest super, nie jest idealnie, ale jest jak jest czy nam sie to podoba czy nie. Skoro jestesmy już w Europie to skorzystajmy z tego na tyle na ile jest to możliwe. Wbrew pozorom jest pare osób, które potrafią się poruszać po europejskich salonach. Prawdopodobnie nie będziemy z nich do końca usatysfakcjonowani, no ale kto jest idealny?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #146 : 2009-06-09, 14:11:46 »

A jezeli chodzi o Wlochow to byl wywiad z przypadkowo spotkanym Wlochem na ulicy, ktory powiedzial krotko, ze politycy to zlodzieje i on glosowac na mafie nie bedzie.!!!!!!  Jestem jak najbardziej powazny.

Wlosi tez sie skarzyli, glosno mowili , ze maja politykow tak gdzie slonce nie dochodzi a frekwencja ...prawie 70 procent.

Wywiad z jednym (!) Włochem? Smile Musiało trafić na jakiegoś Włocha z tych 30%, a Ty wyciągnąłeś wniosek, że Włosi to, Włosi tamto... Smile Na podstawie jednego obywatela wyciągasz wnioski o tendencjach całego narodu...

dlaczego byla duza absencja wyborcza we wszystkich krajach dawnego ukladu warszawskiego.

Jeżeli nie uczestniczę w wyborach, to znaczy, że nie chcę tych wyborów lub są mi obojętne. Jeżeli dla 78% Polaków wybory są obojętne lub ich nie chcą, to znaczy, że nie chcą demokracji lub jest im ona obojętna. Tym samym demokracja, demokratycznie, zjada swój własny ogon. Jaki wniosek? Przyczyn takiego stanu rzeczy nie znam, ale zauważyłem, że wielu ludzi nie lubi podejmować trudnych decyzji i wolałaby pozostawić tę radosną czynność innym (nie wiem dlaczego, bo ja lubię) -- liderom, przywódcom. Lider, z definicji, może być tylko jeden, tak jak optymalne jedzenie, z definicji, może być tylko jedno. Wyciągnij sam wnioski...

Nie wiem ile masz lat, po Twoich wypowiedziach domyslam sie , ze max 30-sci

Nie rozumiem co to ma wspólnego z tematem... Nawet gdybym miał 30, to czy to świadczy, że nie mogę mieć racji?

Wbrew pozorom jest pare osób, które potrafią się poruszać po europejskich salonach. Prawdopodobnie nie będziemy z nich do końca usatysfakcjonowani, no ale kto jest idealny?

Masz rację Blackend, są takie osoby, tylko polityk, który trafia do ludzi na salonach i polityk, który trafia do ludzi przed TV to co innego -- kto trafia do jednych, nie trafia do drugich i odwrotnie. Taki człowiek rzadko wygrywa wybory, bo nie plecie bełkotu w telewizorni. Ale nawet, załóżmy, że wchodzi do parlamentu... Człowiek, o którego mi chodzi musiałby dążyć do ograniczenia kompetencji rządu, głównie w możności szybkiej zmiany prawa -- pokaż mi większość w rządzie, która będzie podcinała gałąź, z której, pasożytniczo bo pasożytniczo, ale jednak czerpie soki?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #147 : 2009-06-09, 14:16:23 »

Na wybory chodzić trzeba. Nie jest super, nie jest idealnie, ale jest jak jest czy nam sie to podoba czy nie. Skoro jestesmy już w Europie to skorzystajmy z tego na tyle na ile jest to możliwe. Wbrew pozorom jest pare osób, które potrafią się poruszać po europejskich salonach. Prawdopodobnie nie będziemy z nich do końca usatysfakcjonowani, no ale kto jest idealny?
 


Otoz to. Widzisz Michal, prosiles mnie o powazne traktowanie tematu. Tu masz przyklad powaznego i dojrzalego potraktowania i podejscia do tematu.

Co nie znacz, ze nie sznuje Twojego zdania. Wrecz odwrotnie. Kazdy robi to, co uwaza za stosowne.

Tylko Blackend w dalszym ciagu nie rozwiazalismy problemu absencji w bylych krajach Europy Wschodniej.

Ostatnio pokazywali w telewizji wywiad z dwojga czechami, ktorzy nie byli glosowac, poniewaz sie obawiali, ze kartki do glosowania sa zaznaczone i, ze bedzie mozliwoasc sprawdzenia na kogo glosowali!!!! Byli to starsi ludzie, ktorzy pamietaja czasy wczesnego komunizmu, tak podejrzewam. Niemniej jednak na Czechach jest tylko 3 mil emerytow, reszta to ludzie albo nie pamietajacy tych czasow albo albo slabo pamietajacy.

Jak myslisz dlaczego?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #148 : 2009-06-09, 14:35:09 »

Dobrze, że masz kogoś, kim możesz się poratować w potrzebie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #149 : 2009-06-09, 14:59:25 »

Nie badz smieszny Michal.

Cytuj
Jeżeli nie uczestniczę w wyborach, to znaczy, że nie chcę tych wyborów lub są mi obojętne.

To jest wlasnie dowod na niedojrzalosc. Nie chce wyborow.  Shocked Dobrze, ze nie pytali 38 mil polakow czy chca wybory czy tez ich nie chca, a jezeli przyszlosc Polski i Europy jest Ci obojetna, tu masz jednoczesnie odpowiedz na pytanie o Twoj wiek, swiadomosc, dojrzalosc itd, to niech "Bog ma Ojczyzne w opiece"!!! Co bedzie z nastepna generacja?

Cytuj
Przyczyn takiego stanu rzeczy nie znam, ale zauważyłem, że wielu ludzi nie lubi podejmować trudnych decyzji i wolałaby pozostawić tę radosną czynność innym


Taki stan rzeczy mozna zaobserwowac u ludzi. ktorzy zyli w czasach komunizmu, gdzie przez minimum dwie generacja decydowano za nich. Po upadku komunizmu nie bardzo wiedzieli co to znaczy: podjac decyzje.

Cytuj
Lider, z definicji, może być tylko jeden, tak jak optymalne jedzenie, z definicji, może być tylko jedno. Wyciągnij sam wnioski...


Ponownie brak dojrzalosci politycznej. Jezli lider jest jeden to dlaczego w Polsce sa sprzeczki nawet o miejsce przy stole. A jezeli dieta optymalna jest jedna to dlaczego mamy 2 fora a na kazdym iles tam roznych odmian, modyfikacji, 0,8 reg. itd itp Laughing

I pamietaj aby moc polemizowac, rzadzic i chciec zmieniac to trzeba przede wszystkim w zyciu uczestniczyc. Teraz bedziesz jak 78 procent polakow siedzial przed telewizorem i krytykowal tych glupich politykow, ze zle robia.


Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #150 : 2009-06-09, 15:28:19 »

Tak... masz rację...
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #151 : 2009-06-09, 16:11:12 »

pokaż mi większość w rządzie, która będzie podcinała gałąź, z której, pasożytniczo bo pasożytniczo, ale jednak czerpie soki?

nie ma takiej wiekszości Wink no ale co sie dziwić - współcześni politycy to najnormalniejsza grupa zawodowa / zawód polityk Smile zapomnijmy o lewicach, prawicach itd. to nie ma najmniejszego znaczenia.
Tylko nie ma co się "obrażać" (bo szkodzimy TYLKO sobie), a przyjąć warunki gry i głosować na tzw. mniejsze zło.
Pamiętasz jeszcze naszego byłego wicepremiera? Tamte wybory dla mnie to nie była akceptacja obecnie rządzących, a nie akceptacja (można tak napisać?) ówczesnych "pseudoelit".
Nie wiem czy jest kraj, gdzie bylibysmy w 100% zadowoleni z rządzących? Euroland? USdisneyland? Wink wszędzie jest już komuna.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #152 : 2009-06-09, 16:14:20 »

Tylko Blackend w dalszym ciagu nie rozwiazalismy problemu absencji w bylych krajach Europy Wschodniej.

Dlaczego? Smile Fajnie odpowiedziałeś parę wierszy poniżej. Komuna skutecznie zabiła chęć samodecydowania Smile
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #153 : 2009-06-09, 16:38:05 »

Tylko nie ma co się "obrażać" (bo szkodzimy TYLKO sobie), a przyjąć warunki gry i głosować na tzw. mniejsze zło.
(...)
Nie wiem czy jest kraj, gdzie bylibysmy w 100% zadowoleni z rządzących? Euroland? USdisneyland? Wink wszędzie jest już komuna.

Mężczyźni się nie obrażają (ani nawet "obrażają"), mężczyźni wyciągają wnioski. Co do wybierania mniejszego zła, to masz rację i pisałem o tym (http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2700.msg71335#msg71335); pytanie, od kiedy to "zło" jest rzeczywiście istotnie mniejsze? Wiesz blackend, problem zaczyna się wtedy, kiedy różnice są znikome. Odzywają się wówczas nawiedzeni patrioci, narodowcy, oświeceni humaniści, zwolennicy demokracji czy coś takiego i każą wybierać: co wolisz, rwanie końmi czy łamanie kołem? Też mi wybór, ale oni tego nie rozumieją... Mniejsze zło to dla mnie np. podatek 30% czy nawet 40% zamiast 50%. Wówczas mogę zagłosować i powiedzieć: "ok, wezmę udział w tym cyrku". 49,5% zamiast 50%, zniesienie abonamentu X ale podniesienie akcyzy Y, itp. to są żadne różnice. Przecież oni różnią się poglądami politycznymi, obyczajowymi itp., ale nie gospodarczymi. Co mnie interesuje, czy pójdzie ktoś z PiS-u i będzie w tej Brukseli bił pedałów czy ktoś z PO i będzie grzecznie dla nich tolerancyjny? Mnie interesuje prawo gospodarcze, przede wszystkim stałość tego prawa, a tutaj nie ma żadnych różnic. W takiej sytuacji, mój głos niczego nie zmienia (tak samo będą doić), a głosując, podpisuję się przecież: "Panowie, gram z wami", czyli przyjmuję ich zasady (a uważam je za plugawe). Za tak małe różnice nie udzielam kredytów...
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #154 : 2009-06-09, 19:02:45 »

Mniejsze zło to dla mnie np. podatek 30%...

Nie Wink
Mniejsze zło to to, że Ty pójdziesz i jednak zagłosujesz - bo.... twardy elektorat pójdzie na pewno!
Skoro nie widzisz różnic pomiedzy poszczególnymi kandydatami (celowo nie wymieniam nazwisk) i nie przeszkadza Ci kto nas reprezentuje w Europie i co jest wstanie wytargać (pomijając sens dotacji, ale jest jak jest!) no to faktycznie nie mam argumentów Wink.
Nie tak dawno przerabialiśmy w naszym kraju bezsens głosowania bo i tak było wiadomo kto wygra  Laughing
Wielu wspomina tamte czasy z rozrzewnieniem, ale ja nie!  Cool
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #155 : 2009-06-09, 19:37:32 »

Mniejsze zło to to, że Ty pójdziesz i jednak zagłosujesz - bo.... twardy elektorat pójdzie na pewno!
Skoro nie widzisz różnic pomiedzy poszczególnymi kandydatami (celowo nie wymieniam nazwisk) i nie przeszkadza Ci kto nas reprezentuje w Europie
Cytuj
i co jest wstanie wytargać (pomijając sens dotacji, ale jest jak jest!)

To jest dla mnie argument. Muszę Ci przyznać rację. Przemyślę to.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #156 : 2009-06-09, 19:41:27 »

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #157 : 2009-06-09, 22:17:36 »

To jest dla mnie argument. Muszę Ci przyznać rację. Przemy¶lę to.

Michal nie poddawaj sie tak latwo Wink to zaden argument Sad masz absolutną rację że głosowanie w wyborach nie ma najmniejszego sensu, a jest nawet szkodliwe dla społeczeństwa, mam "kilka" lat wiecej od ciebie Wink i pamietam czasy "komuny" teraz to my tutaj mamy KOMUNE nie to co wtedy Wink a ściślej mówiac mamy demokratycznyeurosocjalizm ;P w całym tym systemie głosowania itp. chodzi tak naprawdę o to żeby przerzucić odpowiedzialność za to co się dzieje, na społeczeństwo Sad no znasz to przecież ?? "Demoratycznie Wybrany" czyli "większością głosów" i już można prawie każdemu zatkac gębę Sad jedyna zasadnicza różnica to taka że kiedys wybierałeś 1 ( jedną ) Partie na którą nie można było złego słowa powiedzieć Wink a teraz masz ich kilka, ciągle walczacych między sobą o wpływy ( czytaj koryto na 4 lata ) i mozemy trochę na nie pourągać Wink generalnie to kogo wybierzemy nie ma najmniejszego znaczenia bo kazdy kto zasiądzie u steru władzy Wink widzi tylko swój horyzont ( każde grabie grabią dobrze tylko w jedną strone ) więc nawet gdyby była 100% frekwencja to i tak rozkład głosów byłby podobny Sad no może tylko kolejki do urn by sie potworzyły. Reansumując mamy ZŁY SYSTEM kogo bys nie spytał jest niezadowolony Sad ale ten który idzie do urny podpisuje się pod tym systemem. Jesli nie idziesz dajesz tym samym sygnał że jest źle i nie chcesz sie dłużej bawic w te klocki demokracji ;P notabene każdy system demokratyczny upadł czego uczy Historia, która ponoc nikogo jeszcze nie nauczyła Wink


P.S.
gratuluję że uzywasz własnego rozumu do wyrabiania sobie SWOICH poglądów, a nie poddajesz sie tej medialnej papce wciskanej ludziom przez media

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #158 : 2009-06-09, 23:06:55 »

OK. W zwiazku z tym wyobrazmy sobie takie panstwo, w ktorym nie ma glosowania tylko politycy sami decyduja o tym kto ma miec wladze rzadzaca......

Czyli dyktatura! Czy to jest lepsze zlo?

Cytuj
notabene każdy system demokratyczny upadł czego uczy Historia, która ponoc nikogo jeszcze nie nauczyła

Podaj przyklad. Bo chyba mielismy rozne podreczniki do historii i tego faktu niewychwycilem. Very Happy

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Eurowybory
« Odpowiedz #159 : 2009-06-09, 23:47:57 »

panowie szkoda słów po próżnicy ale
elity narodowe  skutecznie nam wytrzebiono
a ci którzy się  za nie mają to uzurpatorzy z nadania i ich pomiot ze sługusami
czego więc  możemy od nich oczekiwać?
nigdy nie będą  reprezentantami narodu tylko własnych interesów
sprzysięgną się każdym kto ma wpływy
dlatego szukają protektorów jak nie w Moskwie to w Brukseli czy Waszyngtonie
mącą  ludziom w głowach mając media aby  utrzymać się przy korycie
uwalają przez  zatajanie, ośmieszanie, gmatwanie, i zakłamanie  każdą sensowną demokratyczną inicjatywę obywatelską
(przyjrzyjcie się jak wyglądały referenda i jak stawiano pytania i jaką otumaniającą kampanię prowadzono,- jak uwalono inicjatywę tworzenia  demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego poprzez wybory bezpośrednie z jednomandatowych okręgów wyborczych,- teraz panuje cisza w mediach mimo że ruch dalej się rozkręca i organizuje marsze)

ordynację wyborczą ustawili tak aby nikt nie miał  wpływu na wybór swego kandydata
władzę pochodzącą z wyboru (prezydent) też tak ustawiono aby nie  mógł podskoczyć
w  Unii wprowadzono "liberum veto"
skutek jest więc widoczny

świadomy obywatel widząc to powinien  nawoływać nie do głosowania  a do bojkotu wyborów
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.