forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:27:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Co jest najważniejsze?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co jest najważniejsze?  (Przeczytany 167358 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Co jest najważniejsze?
« : 2009-05-12, 11:43:49 »

Na to "banalne" pytanie, każdy (prawie) odpowie bez wahania, że oczywiście, zdrowie. Ale, czy osoby, które wyzdrowiały na DO, powinni to rozgłaszać?, czy to ich prywatna sprawa? Ja jestem przekonana, że każdy Człowiek, który miał szansę skorzystania z DO, powinien to przekazać jak największej ilości osób, żeby niepotrzebnie ludzie nie cierpieli. Ja ucieszyłabym się z takiej wiedzy 30 lat temu, nie musiałabym chorować i sama szukać "lekarstwa".
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #1 : 2009-05-12, 12:02:25 »

renia, skoro podzieliłaś się z nami taką refleksją, oznacza to, iż jeszcze nie próbowałas propagować i namawiać....zacznij i wówczas podziel się z nami doświadczeniem w tej materii... Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #2 : 2009-05-12, 12:08:00 »

Ja zaczęłam ten wątek, żeby w nim zacytować tekst, z czasopisma "Optymalni", ze stycznia 2009. (tylko z czasem u mnie krucho).
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #3 : 2009-05-12, 12:11:28 »

renia, skoro podzieliłaś się z nami taką refleksją, oznacza to, iż jeszcze nie próbowałas propagować i namawiać....zacznij i wówczas podziel się z nami doświadczeniem w tej materii... Very Happy
 

Namawiac?
Nic na sile.

Sam pan Dr. Jan Kwasniewski mowi, ze nie nalezy namawiac do stosowania diety.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #4 : 2009-05-12, 12:34:19 »

Podzielam zdanie autora tekstu.
..."Zastanawiam się skąd bierze się powściągliwość czy też nawet niechęć tych "moich" optymalnych (a także z innych regionów) do opisania tego, o czym mówią z ogromnym zaangażowaniem, jak odzyskali zdrowie poprzez stosowanie Żywienia Optymalnego. Wielu z nich mogłoby zapisać niemało stron...Skąd biorą się te opory? Kochani, obudźcie się!!! Nasze doświadczenia we właściwym odżywianiu się potrzebne są rzeszy chorych, przerażonych i zagugubionych ludzi, którzy zadają pytania"czy jest jeszcze coś, co może mi pomóc?". Przypomnijmy sobie, że niektórzy z nas także mieli wątpliwości, czy to możliwe, aby "tylko jedzenie" poprawiło mi stan mojego zdrowia. Czytając nasze wyznania, niech pójdą w nasze ślady ci, którzy słyszą od lekarzy, że chorobę należy pokochać. Zdrowie to największy skarb. Kiedy jest, to przenosimy przysłowiowe góry, ale gdy zaczyna go nam brakować, ogarnia nas smutek i niechęć do życia. Stosujemy coraz więcej leków, pojawiają się nowe choroby. To wszystko przygnębia i obniża jakość życia.  Nie mamy czasu żyć, bo chorujemy...A przecież może być zupełnie inaczej! W zgodzie z naturą, w oparciu o wiedzę! Szkoda każdego dnia, tygodnia..."

Anna Kazuba
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #5 : 2009-05-12, 12:47:17 »

Nikt nie chce słyszeć, że dlatego choruje bo źle się odżywia.
Każdy myśli, że je najlepiej: jogurty, warzywka, owoce... to same wiaminki.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #6 : 2009-05-12, 12:57:13 »

Nikt nie chce słyszeć, że dlatego choruje bo Ľle się odżywia.
Każdy my¶li, że je najlepiej: jogurty, warzywka, owoce... to same wiaminki.

Dokładnie, to jest za proste i za tanie, żeby mogło pomóc Shocked Najlepiej pięć razy dziennie surowe warzywa, do tego garść suplementów za "grube" pieniądze, medytacje, ziółka i relaksacje. Jak nie pomoże, to afirmacje, chodzić i powtarzać w kółko: czuję się super, jestem zdrowa...Albo yoga ,albo surowizna, albo..eutanazja..A dla zdeterminowanych...lewatywa.. Shocked
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #7 : 2009-05-12, 12:59:37 »

Na to "banalne" pytanie, każdy (prawie) odpowie bez wahania, że oczywiście, zdrowie. Ale, czy osoby, które wyzdrowiały na DO, powinni to rozgłaszać?, czy to ich prywatna sprawa? Ja jestem przekonana, że każdy Człowiek, który miał szansę skorzystania z DO, powinien to przekazać jak największej ilości osób, żeby niepotrzebnie ludzie nie cierpieli. Ja ucieszyłabym się z takiej wiedzy 30 lat temu, nie musiałabym chorować i sama szukać "lekarstwa".
Reniu jak długo jesteś na DO?
Pytam bo na początku miałam taki sam zapał "uzdrawiania"...
Naocznie widac jak mój stan zdrowia się poprawia to dla odmiany słyszę a twoja wątroba, żyły...
Pokazuję wyniki badań (lipidogram,alat,aspat) zobaczysz za parę lat  Shocked czyli za ile bo już 4 minęły   Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #8 : 2009-05-12, 13:00:07 »

renia, skoro podzieliła¶ się z nami tak± refleksj±, oznacza to, iż jeszcze nie próbowałas propagować i namawiać....zacznij i wówczas podziel się z nami do¶wiadczeniem w tej materii... Very Happy


Namawiac?
Nic na sile.

Sam pan Dr. Jan Kwasniewski mowi, ze nie nalezy namawiac do stosowania diety.
"Adampio" broń mnie, bądź moim "Aniołem Stróżem" Wink, a ja znowu Tobie zadedykuję piosenkę Very Happy
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #9 : 2009-05-12, 13:12:18 »

Podzielam zdanie autora tekstu.
..."Zastanawiam się skąd bierze się powściągliwość czy też nawet niechęć tych "moich" optymalnych (a także z innych regionów) do opisania tego, o czym mówią z ogromnym zaangażowaniem, jak odzyskali zdrowie poprzez stosowanie Żywienia Optymalnego. Wielu z nich mogłoby zapisać niemało stron...Skąd biorą się te opory? Kochani, obudźcie się!!! Nasze doświadczenia we właściwym odżywianiu się potrzebne są rzeszy chorych, przerażonych i zagugubionych ludzi, którzy zadają pytania"czy jest jeszcze coś, co może mi pomóc?". Przypomnijmy sobie, że niektórzy z nas także mieli wątpliwości, czy to możliwe, aby "tylko jedzenie" poprawiło mi stan mojego zdrowia. Czytając nasze wyznania, niech pójdą w nasze ślady ci, którzy słyszą od lekarzy, że chorobę należy pokochać. Zdrowie to największy skarb. Kiedy jest, to przenosimy przysłowiowe góry, ale gdy zaczyna go nam brakować, ogarnia nas smutek i niechęć do życia. Stosujemy coraz więcej leków, pojawiają się nowe choroby. To wszystko przygnębia i obniża jakość życia.  Nie mamy czasu żyć, bo chorujemy...A przecież może być zupełnie inaczej! W zgodzie z naturą, w oparciu o wiedzę! Szkoda każdego dnia, tygodnia..."

Anna Kazuba

renia, opisać zawsze można, tylko ja uważam że mam jeszcze na to czas, natomiast werbalnie? NIGDY! Smile co najwyżej mogę nadmienić ,  iż wpadła mi w ręce ciekawa ksiązka ......

emocje nie są dobrym doradcą a nadgorliwość, myślę że wiesz od czego jest gorsza?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #10 : 2009-05-12, 13:16:09 »

Monika, ja z początku miałam taki zapał do pomagania chorym i byłam wręcz przekonana, że będą szczęśliwi z szansy na zdrowie, ale szybko się przekonałam, że dużo osób lubi chorować, lubią wizyty u lekarzy, ciągłe stękanie na zdrowie i te piękne kolorowe tabletki. Teraz nie czuję takiej ochoty na tłumaczenie (bo najczęściej nie warto) ,ale czuję obowiązek informowania, niech mają przynajmniej możliwość ci, którzy są naprawdę zdeterminowani spróbować wszystkiego, byleby mieć cień szansy na zdrowie. Ja przez długie lata takiej szansy nie miałam, ale życzę wszystkim zdrowia, szczególnie tym, którzy życzą sobie tego sami.
Zapisane

zenon
Go


Email
Odp: Co jest najwazniejsze?
« Odpowiedz #11 : 2009-05-12, 13:18:06 »

Cytuj z: Renia
Co jest najwazniejsze?

Najwazniejsza jest proporcja Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #12 : 2009-05-12, 13:18:49 »

Viola, czemu nie chcesz się dzielić informacją, przecież nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę, ale żeby ktoś mógł mieć wybór, musi mieć wpierw informację o możliwości wyboru.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #13 : 2009-05-12, 13:21:31 »

Cytuj z: Renia
Co jest najwazniejsze?

Najwazniejsza jest proporcja Cool
Ja proporcje mam prawidłowe. Cool
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #14 : 2009-05-12, 13:25:17 »

Monika, ja z poczatku miałam taki zapał do pomagania chorym i byłam wręcz przekonana, że będą szczęśliwi z szansy na zdrowie, ale szybko się przekonałam, że dużo osób lubi chorować, lubią wizyty u lekarzy, ciągłe stękanie na zdrowie i te piękne kolorowe tabletki. Teraz nie czuję takiej ochoty na tłumaczenie (bo najczęściej nie warto) ,ale czuję obowiązek informowania, niech mają przynajmniej możliwość ci, którzy sa naprawdę zdeterminowani spróbować wszystkiego, byleby mieć cień szansy na zdrowie. Ja przez długie lata takiej szansy nie miałam, ale życzę wszystkim zdrowia, szczególnie tym ,którzy życzą sobie tego sami.
Też miałam taki zapał, do dzisiaj mam ale pomagam tylko tym co tego rzeczywiście  chcą. Nie toczę walk z wiatrakami, szkoda czasu.
Ludzie lubią chorować to fakt trudno się z tym nie zgodzić.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #15 : 2009-05-12, 13:30:14 »

Monika, zgodzisz chyba się ze mną, że namawianie nie ma sensu, ale informacja jest potrzebna.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #16 : 2009-05-12, 13:30:27 »

Viola, czemu nie chcesz się dzielić informacją, przecież nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę, ale żeby ktoś mógł mieć wybór, musi mieć wpierw informację o możliwości wyboru.

droga reniu, wszyscy moi znajomi wiedzą iż żywię się optymalnie, jestem żywym dowodem na działanie tej diety, myślisz że ktokolwiek poprosił o literaturę? tak, uczyniła to moja koleżanka z pracy, poprostu przeszła na dietę bez komentarzy, zapytalam czemu to zrobiła, odpowiedziała krótko, bo widzę niesamowiecie pozytywne zmiany u cienie pod każdym względem, ( nadmienię tylko, iż jest to osoba z wyższym wykształceniem, bardzo inteligentna nie chorująca specjalnie na jakieś znaczące schorzenia).
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #17 : 2009-05-12, 13:34:32 »

Nikt nie chce słyszeć, że dlatego choruje bo Ľle się odżywia.
Każdy my¶li, że je najlepiej: jogurty, warzywka, owoce... to same wiaminki.

albo..autanazja..A dla zdeterminawanych...lewatywa.. Shocked

Mogę zapytać co to takiego autanazja? Sad
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #18 : 2009-05-12, 13:42:02 »

Viola, czemu nie chcesz się dzielić informacją, przecież nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę, ale żeby ktoś mógł mieć wybór, musi mieć wpierw informację o możliwości wyboru.

droga reniu, wszyscy moi znajomi wiedzą iż żywię się optymalnie, jestem żywym dowodem na działanie tej diety, myślisz że ktokolwiek poprosił o literaturę? tak, uczyniła to moja koleżanka z pracy, poprostu przeszła na dietę bez komentarzy, zapytalam czemu to zrobiła, odpowiedziała krótko, bo widzę niesamowiecie pozytywne zmiany u cienie pod każdym względem, ( nadmienię tylko, iż jest to osoba z wyższym wykształceniem, bardzo inteligentna nie chorująca specjalnie na jakieś znaczące schorzenia).
Z takimi przynajmniej rozmawia się merytorycznie  Very Happy
Ostatnio delikatnie zasugerowałam koleżance z pracy  u której zdiagnozowano rzs, zmianę diety.
Siedzimy w jednym biurze widzi efekty i co...
Zapytała reumatologa a  jego zdaniem dieta nie ma znaczenia.
Cóż świadomość kształtuje byt...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #19 : 2009-05-12, 13:45:19 »

A jak mądry to jest tylko każdy  lekarz i ksiądz...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.