forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 12:58:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660193 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Co jest najważniejsze?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co jest najważniejsze?  (Przeczytany 168779 razy)
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #100 : 2009-05-13, 20:03:43 »

przykładem leczenia objawowego, gdzie jest ono wręcz wskazane jest np. grypa, przeziębienia grypopodobne, salmonelloza....do wygaśnięcia objawów.  Smile

 
ja sie dzis w ciagu 8h elegancko wyleczylam z grypy objawowo, oczywiscie dzieki ZO Cool
zaczelo sie tak, ze sie troche zaniedbalam w przeciagu ostatnich kilku dni, duzo zajec, malo czasu, kiepskie "bialko", zbyt maly dowoz energii, W chyba tez nie dojadlam
no i ktos na mnie nakichal w metrze
niby mi sie takie rzeczy nie zdarzaja, ale wczoraj wieczorem juz bylo kiepsko, a dzis rano to zupelna kicha, pierwsza mysl po przebudzeniu "nie dam rady", gardlo opuchniete, ogolne zapalenie, bolaczka i goraczka
oczywiscie zero apetytu
no trudno, zaordynowalam sobie suplement zoltkowo-smietankowy lyzeczka po lyzeczce, potem jeszcze zjadlam grzecznie "dobrze zbilansowany" lunchyk
efekt jest taki, ze spedzilam dzis bardzo pracowity dzien w pracy, i zupelnie zapomnialam o chorobsku  Very Happy


no proszę, tylko pogratulować  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #101 : 2009-05-13, 20:26:33 »

Ja zrobiłam sobie tylko raz "wakacje"od DO. Cały dzień byłam w szkole na kanapkach ze zwykłego chleba. Żadnych żółtek, bez obiadku, tylko te okropne kanapki Mad, a wieczorem straszna zgaga zaczęła mnie męczyć i czułam dziwny dyskomfort w brzuchu. W domu, jak na złość żadnych preparatów zobojętniających kwas. Sad. Na drugi dzień już czułam się dobrze, teraz już nie mam ochoty na takie "wakacje". Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #102 : 2009-05-13, 21:03:22 »

Jeśli muszę jeść poza domem, to robię teraz kanapki z sera żółtego, posmarowanego masłem i obłożonego roladą z boczku, lub inną wędliną. Po takim posiłku nie mam sensacji żołądkowych,
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #103 : 2009-05-18, 00:07:42 »

Mały cytat z miesięcznika "Optymalni" z lutego 2009.
"Nie możemy czekać na cud, lecz musimy działać: informować, informować i jeszcze raz informować, bo skąd "nie-optymalni" mają wiedzieć o tym, że żywienie optymalne jest dobre na wiele problemów?"
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #104 : 2009-05-18, 07:34:04 »

W miesięczniku "Optymalni", przekazują w prosty sposób wiedzę o DO. Nie komplikują tego teorią biochemiczną, tylko podają konkretne przykłady działania ŻO, na długoletnich Optymalnych. Jest tam zdjęcie najstarszej "Optymalnej", która ma 98 lat i ma się całkiem dobrze. Takie przykłady osób wyleczonych i cieszących się dobrym zdrowiem, są najlepszą "renomą" dla DO. Szkoda tylko, że "nieoptymalni" tego nie czytają, nawet nie wszyscy Optymalni. To forum może takie przykłady podawać, tylko żeby już zdrowym "chciało się chcieć", dzielić swoją wiedzą o działaniu DO.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #105 : 2009-05-19, 09:38:25 »

Chciałabym znać zyski firm farmaceutecznych z samego " leczenia" dwóch milionów niepotrzebnie chorujących na cukrzycę w Polsce. Nie ma się co dziwić, że nie są one zainteresowane promowaniem wiedzy o DO.
Zapisane

miras339
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #106 : 2009-05-20, 00:58:01 »

renia, opisać zawsze można, tylko ja uważam że mam jeszcze na to czas, natomiast werbalnie? NIGDY! Smile co najwyżej mogę nadmienić ,  iż wpadła mi w ręce ciekawa ksi±zka ......

emocje nie s± dobrym doradc± a nadgorliwo¶ć, my¶lę że wiesz od czego jest gorsza?
Cytuj
Nie rozumiem o co ci chodzi z tą wstrzemięźliwością w dzieleniu się osiągnięciami i doświadczeniem z innymi, skąd wiesz ile masz czasu?
Fakt, że nadgorliwość jest niedobra, jednak co Ty masz przeciwko emocjom? Są doskonałym doradcą. Gdy ich słucham, wtedy jestem prawdziwy. Mówiąc o sobie i swoich doświadczeniach nie przekroczę granic innego człowieka.
"...Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć..." - wiesz z czego to?
Jak zaczniesz czekać na "lepszy moment", główkować, to werbalnie byle czym się podzielisz.
 Confused
Zapisane
miras339
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #107 : 2009-05-20, 01:22:40 »

Moim skromnym zdaniem szerzenie wiedzy o tym sposobie żywienia powinno zataczać coraz to większe kręgi. Najlepiej przez osoby, którym DO pomogło wyleczyc się z chorob, z którymi medycyna nie radzi sobie albo zwyczajnie leczyć nie chce, bo jest na usługach producentów leków. Pewien jestem, że za tym wszystkim stoi przemysł farmaceutyczny, który by dużo stracił, gdyby zaczęto powszechnie leczyć się jedzeniem, a nie lekami. Koleżanka "renia" i jeszcze kilka osób z Forum potrafi otwarcie i odważnie o tym pisać. Uważam, że niektóre tu piszące osoby, chcą udowodnić "szkodliwość" diety, albo piszą takie bzdury, by goście zaglądający na tę stronę myśleli, że Optymalnym ta dieta na rozsądek nie pomaga. Dużo pisania o stronie chemicznej czy biochemicznej odstrasza trudnością w stosowaniu tej diety. Ja od ośmiu miesięcy próbuję stosować się do zaleceń dr Kwaśniewskiego, ale sam bez wsparcia tych co "idą przede mną" nie poradzę sobie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #108 : 2009-05-20, 09:16:28 »

Jedak jest nas węcej, co widzą sprawy DO podobnie. Bardzo się z tego cieszę Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #109 : 2009-05-20, 10:22:35 »

renia, opisać zawsze można, tylko ja uważam że mam jeszcze na to czas, natomiast werbalnie? NIGDY! Smile co najwyżej mogę nadmienić ,  iż wpadła mi w ręce ciekawa ksi±zka ......

emocje nie s± dobrym doradc± a nadgorliwo¶ć, my¶lę że wiesz od czego jest gorsza?
Cytuj
Nie rozumiem o co ci chodzi z t± wstrzemięĽliwo¶ci± w dzieleniu się osi±gnięciami i do¶wiadczeniem z innymi, sk±d wiesz ile masz czasu?
Fakt, że nadgorliwo¶ć jest niedobra, jednak co Ty masz przeciwko emocjom? S± doskonałym doradc±. Gdy ich słucham, wtedy jestem prawdziwy. Mówi±c o sobie i swoich do¶wiadczeniach nie przekroczę granic innego człowieka.
"...B±dĽ sob±, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć..." - wiesz z czego to?
Jak zaczniesz czekać na "lepszy moment", główkować, to werbalnie byle czym się podzielisz.
 Confused

Tu jest cytat, chyba z "Violi", o ile sie nie mylę, a wygląda to jakby mój, ale myślę, że to sprawy tychniczne. Czy tak?
Zapisane

miras339
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #110 : 2009-05-21, 00:14:59 »

Podzielam zdanie autora tekstu.
..."Zastanawiam się sk±d bierze się pow¶ci±gliwo¶ć czy też nawet niechęć tych "moich" optymalnych (a także z innych regionów) do opisania tego, o czym mówi± z ogromnym zaangażowaniem, jak odzyskali zdrowie poprzez stosowanie Żywienia Optymalnego. Wielu z nich mogłoby zapisać niemało stron...Sk±d bior± się te opory? Kochani, obudĽcie się!!! Nasze do¶wiadczenia we wła¶ciwym odżywianiu się potrzebne s± rzeszy chorych, przerażonych i zagugubionych ludzi, którzy zadaj± pytania"czy jest jeszcze co¶, co może mi pomóc?". Przypomnijmy sobie, że niektórzy z nas także mieli w±tpliwo¶ci, czy to możliwe, aby "tylko jedzenie" poprawiło mi stan mojego zdrowia. Czytaj±c nasze wyznania, niech pójd± w nasze ¶lady ci, którzy słysz± od lekarzy, że chorobę należy pokochać. Zdrowie to największy skarb. Kiedy jest, to przenosimy przysłowiowe góry, ale gdy zaczyna go nam brakować, ogarnia nas smutek i niechęć do życia. Stosujemy coraz więcej leków, pojawiaj± się nowe choroby. To wszystko przygnębia i obniża jako¶ć życia.  Nie mamy czasu żyć, bo chorujemy...A przecież może być zupełnie inaczej! W zgodzie z natur±, w oparciu o wiedzę! Szkoda każdego dnia, tygodnia..."

Anna Kazuba

renia, opisać zawsze można, tylko ja uważam że mam jeszcze na to czas, natomiast werbalnie? NIGDY! Smile co najwyżej mogę nadmienić ,  iż wpadła mi w ręce ciekawa ksi±zka ......

emocje nie s± dobrym doradc± a nadgorliwo¶ć, my¶lę że wiesz od czego jest gorsza?
Nie rozumiem o co ci chodzi z tą wstrzemięźliwością w dzieleniu się osiągnięciami i doświadczeniem z innymi, skąd wiesz ile masz czasu?
Fakt, że nadgorliwość jest niedobra, jednak co Ty masz przeciwko emocjom? Są doskonałym doradcą. Gdy ich słucham, wtedy jestem prawdziwy. Mówiąc o sobie i swoich doświadczeniach nie przekroczę granic innego człowieka.
"...Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć..." - wiesz z czego to?
Jak zaczniesz czekać na "lepszy moment", główkować, to werbalnie byle czym się podzielisz.
 

Zapisane
miras339
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #111 : 2009-05-21, 00:19:31 »

renia, opisać zawsze można, tylko ja uważam że mam jeszcze na to czas, natomiast werbalnie? NIGDY! Smile co najwyżej mogę nadmienić ,  iż wpadła mi w ręce ciekawa ksi±zka ......

emocje nie s± dobrym doradc± a nadgorliwo¶ć, my¶lę że wiesz od czego jest gorsza?
Cytuj
Nie rozumiem o co ci chodzi z t± wstrzemięĄliwo¶ci± w dzieleniu się osi±gnięciami i do¶wiadczeniem z innymi, sk±d wiesz ile masz czasu?
Fakt, że nadgorliwo¶ć jest niedobra, jednak co Ty masz przeciwko emocjom? S± doskonałym doradc±. Gdy ich słucham, wtedy jestem prawdziwy. Mówi±c o sobie i swoich do¶wiadczeniach nie przekroczę granic innego człowieka.
"...B±dĄ sob±, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć..." - wiesz z czego to?
Jak zaczniesz czekać na "lepszy moment", główkować, to werbalnie byle czym się podzielisz.
 Confused

Tu jest cytat, chyba z "Violi", o ile sie nie mylę, a wygl±da to jakby mój, ale my¶lę, że to sprawy tychniczne. Czy tak?
Oczywiście, że to cytat z Violi44. Nie poruszam się jeszcze biegle po tym forum. Sorki Wink
Zapisane
miras339
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #112 : 2009-05-22, 09:27:53 »

Po latach "wojowania" o zastosowanie DO wsrod rodziny, znajomych, zrozumialem ze glowa muru nie przebijesz.
Dlatego teraz wyznaje zasade: zyj i pozwol umrzec innym.
Pozdr.
PS. aczkolwiek moja zone caly czas staram sie motywowac i efekty jakies tam sa.

Mam chyba podobny problem, chociaż jeszcze nie wojowałem i nie motywowałem (pewnie tylko mnie się tak wydaje).
Żonie nie przeszkadza, że szykuję sobie coś innego do jedzenia, nawet kilka razy spróbowała, ale na stałe jeść tego nie chce. Posiłki przygotowuje po staremu. Ja kucharzyć nie lubię... i w efekcie częsta, gęsto jadam jak baran albo trzoda.
Kto, jak, gdzie, kiedy przygotowuje Twoje jedzonko? Sam? Ile czasu to kosztuje? A zakupy? Też są przecież inne.
Miałbym jeszcze wiele pytań.
pozdrawiam
miras
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #113 : 2009-05-22, 11:58:06 »

Cytuj
Ja kucharzyć nie lubię... i w efekcie częsta, gęsto jadam jak baran albo trzoda.
Super porównanie  Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #114 : 2009-05-22, 12:04:06 »

Na pewno mężczyznom jest trudniej być jedyną osobą w rodzinie na DO. Chociaż mężczyźni też potrafią być dobrymi kucharzami, jednak u nich częściej praca zawodowa pochłania praktycznie cały dzień. Ja obecnie poświęcam mniej czasu na gotowanie, niż przed ŻO. Jem głównie proste posiłki, jednodaniowe, no i jem znacznie rzadziej.
Zapisane

kangur
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #115 : 2009-05-22, 12:48:53 »

Cytuj
Ja kucharzyć nie lubię... i w efekcie częsta, gęsto jadam jak baran albo trzoda.
Super porównanie  Laughing

Baran jada na pastwisku to, co powinien jadac. Jak zabraknie trawy, to dozywiaja go zdrowymi paszami naukowymi. Trzode teraz sie karmi mieszankami naukowymi i zaleca sie jadanie produktow z takiej a nie innej trzody, bo karmiona naukowo a wiec zdrowo.
Nie widze zadnych bledow w twoim pozywieniu panie Miras339. Intuicja polaczona z nauka. Tak trzymaj.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #116 : 2009-05-22, 14:44:37 »

Cytuj
Chociaż mężczyźni też potrafią być dobrymi kucharzami,


Przede wszystkim dobrymi kucharzami sa mezczyzni.  Very Happy Popatrz tylko na najwyzszej klasy restauracje i ich szefow kuchni!!!! Same chopy.

Dlaczego w wiekszosci domow kobiety kucharza?......Wg mmnie ma to zwiazek z historia, kiedys tylko panowie pracowali a kobiety byly w domu i wychowywaly dzieci. Nagle zachcialo im sie rownouprwnienia no i masz babo placek, zmusily mezczyzn do wyjscia z krzakow i pokazania swoich umiejetnosci. Okazuje sie, ze (generalnie) mezszyzni potrafia lepiej wykonywac czynnosci/prace, ktore byly kiedys "kobiecym" zajeciem.

Za pare generacji beda mezczyzni walczyc o rownouprawnienie, bo juz prawie nie madziedzin zycia, gdzie by kobiety sie nie wmieszaly.

Nie, ja nie jestem meskim szowinista.

W kazdym badz razie mezczyzni sa lepszymi kucharzami od kobiet. Problem polega na tym, ze nie pozwalaja nam kobiety stac w kuchni utwierdzajac nas w przkonaniu, ze one potrafia lepiej. Laughing

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #117 : 2009-05-22, 14:48:37 »

Akurat nie pozwalają  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #118 : 2009-05-22, 15:00:28 »

Baran jada...

"kangur"
ale cię zmutowało tym "awatrem" biedaku! Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70475


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #119 : 2009-05-22, 19:27:12 »

Cytuj
Chociaż mężczyĽni też potrafi± być dobrymi kucharzami,


Przede wszystkim dobrymi kucharzami sa mezczyzni. Very Happy Popatrz tylko na najwyzszej klasy restauracje i ich szefow kuchni!!!! Same chopy.

Dlaczego w wiekszosci domow kobiety kucharza?......Wg mmnie ma to zwiazek z historia, kiedys tylko panowie pracowali a kobiety byly w domu i wychowywaly dzieci. Nagle zachcialo im sie rownouprwnienia no i masz babo placek, zmusily mezczyzn do wyjscia z krzakow i pokazania swoich umiejetnosci. Okazuje sie, ze (generalnie) mezszyzni potrafia lepiej wykonywac czynnosci/prace, ktore byly kiedys "kobiecym" zajeciem.

Za pare generacji beda mezczyzni walczyc o rownouprawnienie, bo juz prawie nie madziedzin zycia, gdzie by kobiety sie nie wmieszaly.

Nie, ja nie jestem meskim szowinista.

W kazdym badz razie mezczyzni sa lepszymi kucharzami od kobiet. Problem polega na tym, ze nie pozwalaja nam kobiety stac w kuchni utwierdzajac nas w przkonaniu, ze one potrafia lepiej. Laughing


Adampio", byłam pewna, że tą prowokacją wywabię Cię z ukrycia! Jak pisałam ten post, to myślałam o takich wspaniałych kucharzach jak Ty, ale nie napisałam, bo lubię, jak się złościsz. Wink Mr. Green
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.