forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:50:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Co jest najważniejsze?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co jest najważniejsze?  (Przeczytany 167365 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #160 : 2009-05-23, 19:42:51 »

Na studium psychologicznym, uczyła mnie pani psycholog, która pytała się nas, jak sobie radzimy ze stresem, bo ona nie radzi sobie w ogóle  Sad  i ile jej ta psychologia pomogła? Confused

Psychologów to ja raczej nie polecam, oczywiście są skrajne sytuacje gdzie jednak fachowa pomoc jest potrzebna, ( nadmierna agresja, choroby psychiczne typu schizofrenia, sadyzm..), ja miałam raczej na myśli to, iż książki motywujące do pozytywnego myślenia napedzają pozytywnie a to na pewno nie zaszkodzi...z drugiej strony spotkałam się z opinią psychologa który nie polecał takich książek z uwagi na fakt, iż brak poprawy pomimo stosowania zapodanych praktyk nasila poczucie winy, beznadziei, uświadamia choremu że jest tak źle iż nic już nie można z tym zrobić. Więc widać iż to wszystko nie jest takie proste. Na mnie osobiście taka literatura działa pozytywnie, zawsze można dowiedzieć się czegoś o czym wcześniej nie miało się zielonego pojęcia.


Dla mnie logiczne że "pozytywne" myslenie kończy się negatywnie. Wahadło w zegarze jak się pchnie z punktu zero na przykład w prawo to ono tam nie zostaje ale podąża w stronę przeciwną i to dalej niż wynosił punkt zero. Lepiej pilnować diety i się nie huśtać na nastrojach.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #161 : 2009-05-23, 19:47:39 »

Na studium psychologicznym, uczyła mnie pani psycholog, która pytała się nas, jak sobie radzimy ze stresem, bo ona nie radzi sobie w ogóle  Sad  i ile jej ta psychologia pomogła? Confused

Psychologów to ja raczej nie polecam, oczywiście są skrajne sytuacje gdzie jednak fachowa pomoc jest potrzebna, ( nadmierna agresja, choroby psychiczne typu schizofrenia, sadyzm..), ja miałam raczej na myśli to, iż książki motywujące do pozytywnego myślenia napedzają pozytywnie a to na pewno nie zaszkodzi...z drugiej strony spotkałam się z opinią psychologa który nie polecał takich książek z uwagi na fakt, iż brak poprawy pomimo stosowania zapodanych praktyk nasila poczucie winy, beznadziei, uświadamia choremu że jest tak źle iż nic już nie można z tym zrobić. Więc widać iż to wszystko nie jest takie proste. Na mnie osobiście taka literatura działa pozytywnie, zawsze można dowiedzieć się czegoś o czym wcześniej nie miało się zielonego pojęcia.


Dla mnie logiczne że "pozytywne" myślenie kończy się negatywnie. Wahadło w zegarze jak się pchnie z punktu zero na przykład w prawo to ono tam nie zostaje ale podąża w stronę przeciwną i to dalej niż wynosił punkt zero. Lepiej pilnować diety i się nie huśtać na nastrojach.

nie neguje Tereso, być może jest w tym dużo racji, szczerze mówiąc to teraz nie czytuje takiej literatury, kiedyś czytywałam .... Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #162 : 2009-05-23, 20:55:01 »

Nasz umysł podlega prawu logiki. Kiedy więc świadomość uzna jakieś założenie za trafne, wtedy i podświadomość nieuchronnie weźmie je za prawdę, osąd obiektywnego umysłu bowiem zapewni twój subiektywny umysł o słuszności danej myśli. Ta zależność przyczyny i skutku odpowiada całkowicie budowie klasycznego sylogizmu, czyli złożonego z trzech osądów wnioskowania z ogółu o szczególe:

Każda cnota jest chwalebna.
Dobroć jest cnotą.
Dlatego dobroć jest chwalebna.

Albo inny przykład:

Wszelkie rzeczy stworzone przemijają.
Piramidy egipskie są rzeczą stworzoną.
Dlatego nawet piramidy przemijają.

Pierwszy z osądów, poprzednik, określa się mianem warunku logicznego albo przesłanki, zgodnie natomiast z prawem logiki ze słusznego założenia wyciągnąć można tylko słuszny wniosek.

W każdym choć trochę wrażliwym człowieku jeden rzut oka do gazety wzbudzi uczucie troski, lęku, rozpaczy i beznadziei. Ten, kto pozwala wziąć górę ponurym myślom, może stracić chęć do życia. Dozna zatem wielkiej ulgi wiedząc, że pozytywna autosugestia stanowi skuteczną ochronę przeciwko wszelkim negatywnym wpływom.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #163 : 2009-05-23, 20:58:06 »

Opal pięknie to ujęłaś?  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #164 : 2009-05-23, 21:04:23 »

Wyleczeni Optymalni nie mają problemu z ponurymi myślami, bo są radośni, bez żadnych kombinacji.
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #165 : 2009-05-23, 21:12:06 »

Wyleczeni Optymalni nie mają problemu z ponurymi myślami, bo są radośni, bez żadnych kombinacji.

Mam rozumieć, że "wyleczeni Optymalni" nie czytają gazet?  Może dzięki jedzeniu nie są dotykani też przez stres, utratę bliskich etc.? Optymalnie jedzą i chichają się od rana do nocy? Co to znaczy: "bez żadnych kombinacji"?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #166 : 2009-05-23, 21:21:42 »

Co to znaczy: "bez żadnych kombinacji"?

to znaczy, że nie podchodzą do życia "naukowo" Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #167 : 2009-05-23, 21:30:06 »

to znaczy, że nie podchodzą do życia "naukowo" Wink

Adwokacie "reni" - co Ci zasugerowało właśnie naukowe podejście do życia, a nie wspaniałe życie przy zdobytej wiedzy naukowej?

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #168 : 2009-05-23, 21:46:26 »

co Ci zasugerowało właśnie naukowe podejście do życia

tzn. że ja się chicham od rana do wieczora Laughing i nie czytuje "naukowych" książek - bo ja nic z nich nie rozumiem  Sad Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #169 : 2009-05-23, 21:56:15 »

tzn. że ja się chicham od rana do wieczora Laughing i nie czytuje "naukowych" książek - bo ja nic z nich nie rozumiem Sad Wink

Nie przejmuj się - przecież nie każdy musi być doskonały Smile Ja też czasami lubię "chichoty" Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #170 : 2009-05-23, 22:45:54 »

Uwaga!
Ci co chichoczą od rana do wieczora, wskazane sprawdzenie ketonów w moczu....ja przed chwilą sprawdzałam, są ok , znaczy że mój humorek ma zdrowe podloże....  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #171 : 2009-05-24, 08:25:06 »

śliczny kangurku o promiennym uśmiechu, to jak to jest z tym AIDS? to co wywołuje ten złożony zespół chorobowy?

Ot i problem. Ojca nie ma dziecko jest.

W Ameryce trzeba chorowac na 29 chorob lacznie, aby byc zakwalifikowanym do chorych na AIDS. W Afryce wystarcza tylko 4 choroby i juz sie jest chorym na AIDS.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #172 : 2018-10-28, 17:55:17 »


Nikt nie chce słyszeć, że dlatego choruje bo źle się odżywia.
Każdy myśli, że je najlepiej: jogurty, warzywka, owoce... to same witaminki.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #173 : 2018-10-28, 18:26:10 »

 Shocked
Ale prehistoryczny wątek odgrzany! Wink
Fajnie poczytać!  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #174 : 2018-10-28, 18:39:47 »

Czytałam, gdyż zobaczyłam, że sporo "gości" go dzisiaj czyta... Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #175 : 2018-10-28, 18:54:34 »

Pewnie dlatego, że sami "goście" w nim pisali. Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #176 : 2018-10-28, 19:19:02 »

Goście z tamtych lat, z tamtych lat...  Rolling Eyes Ja poprawiałam błędy w swoich postach. Sporo ich znalazłam... Cool I to wyszło "na świeżo" Laughing
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #177 : 2018-10-28, 19:46:39 »

To już prawie dziesięć lat.  Shocked
Zleciało.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #178 : 2018-10-28, 20:12:13 »

Jak jeden dzień...  Rolling Eyes Tylko, że nam się dzieci postarzały... Confused Laughing
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #179 : 2018-10-28, 20:31:49 »

 Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.