forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 01:42:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Co jest najważniejsze?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co jest najważniejsze?  (Przeczytany 168476 razy)
michal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #140 : 2009-05-23, 15:47:43 »

Mówicie iż książki promujące pozytywne myślenie to szajs, nie widzę nic złego w tego typu literaturze, wielu ludzi ma problemy z pozytywnym postrzeganiem rzeczywistości, tego typu literatura pomaga ludziom z flustrowanym  uporządkować emocje...uważam iż zbyt mało uwagi poświęca się wpływowi psychiki na życie człowieka, bagatelizuje się wpływ negatywnego, destruktywnego  myślenia na powstawanie chorób psychosomatycznych, często lekarze nie potrafią prawidłowo zdiagnozować przyczyny chorób lecząc długimi latami narządy których dysfunkcja ma swoje źródło w psychice.....ja osobiście jestem tego najlepszym przykładem, zdiagnozowano u mnie wadę serca, efekt był taki, iż obraz choroby przedstawiał się książkowo z całą gamą objawów do momentu kiedy stwierdzono, iż wady takowej nie posiadam, z dnia na dzień objawy ustąpiły i nigdy więcej nie powróciły i co? jak wytłumaczycie ten fakt? psychika ma potężny wpływ na to co się z nami dzieje....

oczywiście nie zawsze chory narząd ma powiązanie z psychiką, ale gro niestety tak....dlatego uważam iż literatura która pomaga, uczy w jaki sposób nastawiać się pozytywnie w sytuacjach stresowych wydaje mi się bardzo uzasadniona....

Mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #141 : 2009-05-23, 15:59:58 »

Michalku!
Graba.

Kangur... Smile Dałbym Ci nawet jeść moją łyżką, ale nie zdrabniaj mnie. Smile Ja nie z takich...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #142 : 2009-05-23, 16:02:50 »

Michał
uzasadnij to...bardzo łatwo napisać to co napisałeś.....uzasadnisz i być może zgodzę się z Tobą....
ja tak to widzę i tyle...

oczywiście co niektórzy forumowicze pewnie napiszą iż po co takie pierdoły opowiadam, wystarczy żywic się optymalnie, nie neguję, pewnie  tak, bo wiadomo jaki wpływ ma prawidłowe żywienie optymalne na funkcjonowanie organizmu, jednak większość ludzi tak się nie żywi i pozostają im inne rozwiązania....
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #143 : 2009-05-23, 16:07:28 »

Michalku!
Graba.

Kangur... Smile Dałbym Ci nawet jeść moją łyżką, ale nie zdrabniaj mnie. Smile Ja nie z takich...

 Very Happy Very Happy Very Happy
Michałku, jak też chcę jeść z jednej łyżki z Tobą... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #144 : 2009-05-23, 16:11:36 »

Strasznie niehigieniczne takie jedzenie...
Do czasu wymiany mikrobów!  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #145 : 2009-05-23, 16:35:35 »


Jedyna rada - omijać takie "gangreny" szerokim łukiem.  Cool

gangrena inaczej zgorzel wywołana przez bakterie których  zabija tlen... Very Happy Very Happy Very Happy

admin uwielbia na tym forum wyłapywać takie oryginalne słówka... Very Happy Very Happy Very Happy

możesz mnie zbesztać, wiem że "pieprze" w tym momencie ale tak przy sobocie.... Smile Smile Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #146 : 2009-05-23, 16:44:30 »

Strasznie niehigieniczne takie jedzenie...
Do czasu wymiany mikrobów!  Wink

admin
wiesz taka wymiana mikrobów trwa bardzo krótko  Very Happy Very Happy

zresztą jestem pewna iż  nasz Michałek ma piękne, zdrowe  uzębienie  Very Happy Very Happy Very Happy,
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #147 : 2009-05-23, 16:47:01 »

bo w zepsutych zębach to te "gangreny" siedzą  Very Happy Very Happy Very Happy o których pisałeś wcześniej... Very Happy Very Happy

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #148 : 2009-05-23, 16:50:56 »


Jedyna rada - omijać takie "gangreny" szerokim łukiem.  Cool

admin uwielbia na tym forum wyłapywać takie oryginalne słówka... Very Happy Very Happy Very Happy


sorry tak to miało brzmieć,
admin,  uwielbiam na tym forum wyłapywać takie oryginalne słówka.



Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #149 : 2009-05-23, 17:19:10 »

Strasznie niehigieniczne takie jedzenie...
Do czasu wymiany mikrobów!  Wink

adminie to jak się zapatrujesz w takim razie na wymianę mikrobów podczas choćby namiętnego pocałunku z ukochaną osobą?

 Very Happy
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #150 : 2009-05-23, 17:53:15 »

Michał
uzasadnij to...bardzo łatwo napisać to co napisałeś.....uzasadnisz i być może zgodzę się z Tobą....
ja tak to widzę i tyle...

oczywiście co niektórzy forumowicze pewnie napiszą iż po co takie pierdoły opowiadam, wystarczy żywic się optymalnie, nie neguję, pewnie  tak, bo wiadomo jaki wpływ ma prawidłowe żywienie optymalne na funkcjonowanie organizmu, jednak większość ludzi tak się nie żywi i pozostają im inne rozwiązania....

1:0 dla Ciebie i uznajmy temat za zakończony.

W sprawie mikrobów admin tylko żartował. Każdy wie, że wspólne jedzenie i pocałunek jest jak intro puszczone z taśmy przed... koncertem Pink Floyd. Smile Chociaż z drugiej strony... znam jednego takiego sterylnego, i prawda jest taka, że jedyne co mu pozostało, to samotne domowe słuchanie Floydów na winylach. Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #151 : 2009-05-23, 17:54:58 »

wiadomo jaki wpływ ma prawidłowe żywienie optymalne na funkcjonowanie organizmu, jednak większość ludzi tak się nie żywi i pozostają im inne rozwiązania....

po co kombinować? Wink
życie wbrew pozorom proste jest i piekne Smile jak jest zdrowe Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #152 : 2009-05-23, 17:59:04 »

Mówicie iż ksi±żki promuj±ce pozytywne my¶lenie to szajs, nie widzę nic złego w tego typu literaturze, wielu ludzi ma problemy z pozytywnym postrzeganiem rzeczywisto¶ci, tego typu literatura pomaga ludziom z flustrowanym  uporz±dkować emocje...uważam iż zbyt mało uwagi po¶więca się wpływowi psychiki na życie człowieka, bagatelizuje się wpływ negatywnego, destruktywnego  my¶lenia na powstawanie chorób psychosomatycznych, często lekarze nie potrafi± prawidłowo zdiagnozować przyczyny chorób lecz±c długimi latami narz±dy których dysfunkcja ma swoje Ľródło w psychice.....ja osobi¶cie jestem tego najlepszym przykładem, zdiagnozowano u mnie wadę serca, efekt był taki, iż obraz choroby przedstawiał się ksi±żkowo z cał± gam± objawów do momentu kiedy stwierdzono, iż wady takowej nie posiadam, z dnia na dzień objawy ust±piły i nigdy więcej nie powróciły i co? jak wytłumaczycie ten fakt? psychika ma potężny wpływ na to co się z nami dzieje....

oczywi¶cie nie zawsze chory narz±d ma powi±zanie z psychik±, ale gro niestety tak....dlatego uważam iż literatura która pomaga, uczy w jaki sposób nastawiać się pozytywnie w sytuacjach stresowych wydaje mi się bardzo uzasadniona....
W zdrowym ciele, zdrowy duch! Sprawdziłam. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #153 : 2009-05-23, 18:02:00 »

Na studium psychologicznym, uczyła mnie pani psycholog, która pytała się nas, jak sobie radzimy ze stresem, bo ona nie radzi sobie w ogóle  Sad  i ile jej ta psychologia pomogła? Confused
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #154 : 2009-05-23, 18:04:07 »

adminie to jak się zapatrujesz w takim razie na wymianę mikrobów podczas choćby namiętnego pocałunku z ukochaną osobą?

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni... Wink Very Happy
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #155 : 2009-05-23, 18:13:46 »

adminie to jak się zapatrujesz w takim razie na wymianę mikrobów podczas choćby namiętnego pocałunku z ukochaną osobą?

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni... Wink Very Happy

Czyli co się nie wzmocni, to Cię zabije... Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #156 : 2009-05-23, 18:23:50 »

Teoretyczne tak...  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #157 : 2009-05-23, 18:47:32 »

Na studium psychologicznym, uczyła mnie pani psycholog, która pytała się nas, jak sobie radzimy ze stresem, bo ona nie radzi sobie w ogóle  Sad  i ile jej ta psychologia pomogła? Confused

Psychologów to ja raczej nie polecam, oczywiście są skrajne sytuacje gdzie jednak fachowa pomoc jest potrzebna, ( nadmierna agresja, choroby psychiczne typu schizofrenia, sadyzm..), ja miałam raczej na myśli to, iż książki motywujące do pozytywnego myślenia napedzają pozytywnie a to na pewno nie zaszkodzi...z drugiej strony spotkałam się z opinią psychologa który nie polecał takich książek z uwagi na fakt, iż brak poprawy pomimo stosowania zapodanych praktyk nasila poczucie winy, beznadziei, uświadamia choremu że jest tak źle iż nic już nie można z tym zrobić. Więc widać iż to wszystko nie jest takie proste. Na mnie osobiście taka literatura działa pozytywnie, zawsze można dowiedzieć się czegoś o czym wcześniej nie miało się zielonego pojęcia.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #158 : 2009-05-23, 18:50:50 »


W sprawie mikrobów admin tylko żartował. Każdy wie, że wspólne jedzenie i pocałunek jest jak intro puszczone z taśmy przed... koncertem Pink Floyd. Smile Chociaż z drugiej strony... znam jednego takiego sterylnego, i prawda jest taka, że jedyne co mu pozostało, to samotne domowe słuchanie Floydów na winylach. Smile

oczywiście że żartował....ja przynajmniej nie mam co do tego żadnych wątpliwości... Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Co jest najważniejsze?
« Odpowiedz #159 : 2009-05-23, 18:55:32 »

Na studium psychologicznym, uczyła mnie pani psycholog, która pytała się nas, jak sobie radzimy ze stresem, bo ona nie radzi sobie w ogóle  Sad  i ile jej ta psychologia pomogła? Confused

Psychologów to ja raczej nie polecam, oczywi¶cie s± skrajne sytuacje gdzie jednak fachowa pomoc jest potrzebna, ( nadmierna agresja, choroby psychiczne typu schizofrenia, sadyzm..), ja miałam raczej na my¶li to, iż ksi±żki motywuj±ce do pozytywnego my¶lenia napedzaj± pozytywnie a to na pewno nie zaszkodzi...z drugiej strony spotkałam się z opini± psychologa który nie polecał takich ksi±żek z uwagi na fakt, iż brak poprawy pomimo stosowania zapodanych praktyk nasila poczucie winy, beznadziei, u¶wiadamia choremu że jest tak Ľle iż nic już nie można z tym zrobić. Więc widać iż to wszystko nie jest takie proste. Na mnie osobi¶cie taka literatura działa pozytywnie, zawsze można dowiedzieć się czego¶ o czym wcze¶niej nie miało się zielonego pojęcia.
Ja też sprawdzałam relaksacje, medytacje, yogę, afirmacje do znudzenia i...nic Shocked .Jak nie zrobiłam porządku z ciałem, to samopoczucie było kiepskie. Sad
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.