forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 22:06:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Wiarygodność naszych "wypocin"
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wiarygodność naszych "wypocin"  (Przeczytany 13380 razy)
viola44
Go


Email
Wiarygodność naszych "wypocin"
« : 2009-05-13, 20:02:22 »

admin
Stawiam taka hipotezę, gdy czytasz  nasze posty, nogi robią Ci się miękkie, ręce zaczynają drżeć, żółtkowica przestaje Ci smakować...... Very Happy Very Happy Very Happy

W związku z powyższym mam pytanie, gdybyś miał zamknąć to forum i na spokojnie wszystko jeszcze raz przeczytać, jaki procent postów wykasowałbyś z uwagi na totalne bzdury niezgodne z założeniami Diety Optymalnej?  Cool

Liczę na "mega" szczerą odpowiedź   Smile Smile Smile
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #1 : 2009-05-14, 15:24:32 »

Moim skromnym zdaniem trzeba by chyba wykasować 90% wszystkich wpisów.
Rzadko zabieram głos na forum ponieważ szkoda czas tracić na jałowe dyskusje.
Czytam forum codziennie lecz
nie chcę uczestniczyć w jałowych i czasami złośliwych dyskusjach.
                                             Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #2 : 2009-05-14, 15:32:06 »

 Viola44 lubię czytać Twoje wypowiedzi widać, że masz spory zasób wiedzy.
Twoje wypowiedzi są merytoryczne i wyjaśniają wiele problemów.
                                                               Krystyna
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #3 : 2009-05-14, 16:28:02 »

Viola44 lubię czytać Twoje wypowiedzi widać, że masz spory zasób wiedzy.
 Twoje wypowiedzi są merytoryczne i wyjaśniają wiele problemów.
                                                               Krystyna

Krystyna bardzo dziękuje za tak miłą recenzje pod moim adresem.  Smile niestety ja również wykasowałabym ok 90 % niestety, ale pomimo takiego stanu rzeczy lubię tutaj wchodzić , czytać to co inni maja do powiedzenia, wytwarza się jakaś nić więzi z ludźmi tutaj piszącymi, to jest bardzo miłe uczucie. Trzeba tylko z pewną rezerwą podchodzić do merytorycznej strony postów, starać się dużo czytać by móc wyrobić sobie własne zdanie na temat diety, aby nie zapedzić sie w przysłowiowy "kozi róg". Oczywiście chcę nadmienić iż to, że tutaj się znalazłam, pomogło mi  lepiej zrozumieć działanie samej diety, admin,  lekarka, wbrew pozorom grizzly to mieszanka myśli z której można wiele wyciągnąć przy odrobinie chęci... . Poza tym pewne doświadczenia ludzi tutaj piszących, właśnie te negatywne , błędy o których piszą forumowicze, mi osobiście pomogły wyprostować to, co bylo zawirowane.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #4 : 2009-05-14, 16:49:23 »

Viola podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Nic tu już nie trzeba dodać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #5 : 2009-05-15, 08:14:27 »

Ja nie podpisuję sie pod Waszymi wypowiedziami, bo uważam wręcz przeciwnie i zostawiłabym 90% wypowiedzi (gdybym miała na to jakiś wpływ). Wypowiedzi bardzo proste, np.relacjonujace własne spostrzeżenia po zmniejszaniu lub zwiększanie ilości zjadanych skladników, są bardzo cenne i mogą być wykorzystane przez innych. Aby prawidłowo stosować DO, nie trzeba znać biochemii, szlaków Klebsa itp.( chyba istnieje coś takiego Rolling Eyes), zna to wszystko dr Jan Kwaśniewski, opracował model DO i mamy wszystko podane "na tacy", tylko musimy to z tej tacy sami (i przy pomocy "admina" i osób które te zasady mają już opanowane) wziąć. Żarty też są potrzebne dla wyluzowania, są na pewno oznaką zdrowienia ( chorego interesuje tylko jego choroba, wiem z autopsji) ważne żeby tylko nie ubliżały innym. Jest już regułą, że rano posty są bardziej merytoryczne, niż wieczorem, no i dobrze Very Happy. Moim zdaniem przywiązujemy zbyt dużą wagę do zasad ortograficznych, to nie jest sednem tego Forum. Ja dopiero od dwóch lat potrafię włączać komputer i jeszcze muszę się skupiać na stronie technicznej przy pisaniu i nie wiem czy "na pewno", piszemy na pewno osobno i czy "naprawdę", piszemy naprawdę razem Confused.Te 10 %, które by skasowała, to posty osób, które wchodza tutaj tylko po to, żeby wyśmiewać Dietę Optymalną.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #6 : 2009-05-15, 08:34:46 »

renia
Byłabym zdziwiona gdybyś się podpisała, renia "mamy podane na tacy", tylko trzeba umieć jeszcze z tej tacy wziąć aby się nie poparzyć  Smile , mam nadzieje że nam to się uda....nie bierzesz pod uwagę, że po kilku latach będziesz mogła to stwierdzić, ja jestem tego świadoma i dlatego staram się dociekać i rozumieć jak najwięcej....
Żarty czy inne tego rodzaju posty nawet nie brałam pod uwagę, chodziło mi o stronę merytoryczną.....
Krytyka? krytyka zmusza do myślenia ....nie chce mi się teraz o tym pisać....

renia flo wkleiła w dziale podwyższony puls fragment z tłustego życia.....poczytaj sobie....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #7 : 2009-05-15, 08:55:04 »

Już wcześniej czytałam.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #8 : 2009-05-15, 08:57:53 »

renia

Krytyka? krytyka zmusza do my¶lenia ....nie chce mi się teraz o tym pisać....


Nikt Cię nie zmusza...Krytyka, a jawna kpina, to dwie różne rzeczy.
Zapisane

afmfo
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #9 : 2009-05-15, 11:45:46 »

Viola44 lubię czytać Twoje wypowiedzi widać, że masz spory zasób wiedzy.
 Twoje wypowiedzi są merytoryczne i wyjaśniają wiele problemów.
                                                               Krystyna

Krystyna bardzo dziękuje za tak miłą recenzje pod moim adresem.  Smile niestety ja również wykasowałabym ok 90 % niestety, ale pomimo takiego stanu rzeczy lubię tutaj wchodzić , czytać to co inni maja do powiedzenia, wytwarza się jakaś nić więzi z ludźmi tutaj piszącymi, to jest bardzo miłe uczucie. Trzeba tylko z pewną rezerwą podchodzić do merytorycznej strony postów, starać się dużo czytać by móc wyrobić sobie własne zdanie na temat diety, aby nie zapedzić sie w przysłowiowy "kozi róg". Oczywiście chcę nadmienić iż to, że tutaj się znalazłam, pomogło mi  lepiej zrozumieć działanie samej diety, admin,  lekarka, wbrew pozorom grizzly to mieszanka myśli z której można wiele wyciągnąć przy odrobinie chęci... . Poza tym pewne doświadczenia ludzi tutaj piszących, właśnie te negatywne , błędy o których piszą forumowicze, mi osobiście pomogły wyprostować to, co bylo zawirowane.
viola44, masz juz mały fanklub, ja również lubię czytać Twoje posty, być może dlatego , że czesto myślę  podobnie. Też wyciagam wnioski nawet z postów grizzlyego. Zastanawiałam sie nawet czy nie jesteś lekarką ale to juz kiedyś pisałam. Pozdrawiam.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #10 : 2009-05-15, 13:48:43 »


viola44, masz juz mały fanklub, ja również lubię czytać Twoje posty, być może dlatego , że czesto myślę  podobnie. Też wyciagam wnioski nawet z postów grizzlyego. Zastanawiałam sie nawet czy nie jesteś lekarką ale to juz kiedyś pisałam. Pozdrawiam.

dzięki afmfo!
Ostatnio miałam dużo wydatków , ale w tym miesiącu zamierzam nabyć Harpera, ciężko jest bez solidnej biochemii podejmować dyskusje z ludźmi, którzy mają teorie biochemiczne w jednym" paluszku", ale rozkręcimy się, ( tylko Kraków na moim wydziale miał biochemie i fizjologię na poziomie lekarskim, pamiętam dziewczynę która przeniosła się z Białegostoku do Krakowa na drugim roku, tam była prymuską, u nas zawaliła rok i ledwo ciągła ), ja osobiście bardzo lubię czytać biochemię, tam wszystko jest takie logiczne, jedno wynika z drugiego, to jest po prostu pasjonujące  Very Happy Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #11 : 2009-05-17, 01:56:48 »

 wykasowac posty  :?szkoda by było -chyba ,że te obrazliwe .
    Ja też więcej czytam niż pisze -no bo co niby nowego mogłabym wnieść skoro
    tutaj ludzie obcykani w temacie . Coprawda nielubie  matematyczno -chemiczno -biologicznych
    dowodów ,ale zaszyfrowana treść  w  cyferkach jest -chyba prawdą objawioną .
     Mijam te trudne zadania ,lub czytam bez zrozumienia .
         
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #12 : 2009-05-17, 09:52:06 »

wykasowac posty  : ?
         


admin
gdybyś miał zamknąć to forum.... jaki procent postów wykasowałbyś ....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #13 : 2009-05-17, 09:54:45 »

wykasowac posty :?szkoda by było -chyba ,że te obrazliwe .
 Ja też więcej czytam niż pisze -no bo co niby nowego mogłabym wnie¶ć skoro
 tutaj ludzie obcykani w temacie . Coprawda nielubie matematyczno -chemiczno -biologicznych
 dowodów ,ale zaszyfrowana tre¶ć w cyferkach jest -chyba prawd± objawion± .
 Mijam te trudne zadania ,lub czytam bez zrozumienia .
 
Cieszę się, że masz podobne zdanie.
Zapisane

kangur
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #14 : 2009-05-17, 11:40:16 »


Ostatnio miałam dużo wydatków , ale w tym miesiącu zamierzam nabyć Harpera, ciężko jest bez solidnej biochemii podejmować dyskusje z ludźmi, którzy mają teorie biochemiczne w jednym" paluszku", ale rozkręcimy się,........

W tym stwierdzeniu wg mnie twoja zdrowa szyja zaczyna sie uginac. To jest tylko moja osobista uwaga. Wchodzac na to forum stwierdzilas, ze biochemia Harpera bardzo sie zmienila.
Popatrzmy na nauki scisle. Czy prawo Pitagorasa, prawo Ohma czy inne prawa z nauk scislych sie zmienily? Wiec co jest ta biochemia Harpera? Zlepek teorii nie potwierdzonych w praktyce?
Po co zaprzatac sobie glowe teoriami, ktore jutro okaza sie nieaktulne? Nie tylko Ty, Violu, stwierdzilas, ze biochemia Harpera sie zmienila. Zawsze mozna teorytezowac i dyskutowac, czyli mozolic sie na darmo.
JK tez wysnul teorie, ze kamienie zolciowe sie rozpuszczaja na ZO. Praktyka wykazuje wrecz cos odwrotnego. Male kamienie zolciowe na ZO lacza sie tworzac jeden wiekszy kamien. Tadzio jest przykladem na tym forum.
Nadmiar tluszczu wg zalozen ZO ma byc nieszkodliwy. Praktyka wykazuje, ze nie zawsze to jest prawda. Zalozenia ZO, a szczegolnie nadmiar tluszczu, krytykowal dr Ponomarenko, ktory twierdzil,
ze z nadmiarem tluszczu poszczegolne organy musza cos zrobic. Nadmiar tluszczu nie przechodzi tak jak przez rure do muszli klozetowej. Niektorzy "optymalni" twierdza, ze nadmiar tluszczu powoduje
przyspieszone bicie serca. Ja mialem to samo.
Probowalem namowic niektore osoby do tego sposobu odzywiania mowiac, ze jestem juz siedem lat na tym odzywianiu. Otrzymywalem odpowiedz, ze: "Ty musisz byc zdrowy jak kon, ze wytrzymujesz taka diete".
Ta sama osoba radzila innym osobom, aby najpierw lekarz sprawdzil czy organy sa zdrowe do takiej diety.
Nigdy nie wazelinowalem i nie lubie jak ktos to robi. Lubie fakty i dyskutowac nad faktami a nie nad wazeliniarstwem.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #15 : 2009-05-17, 12:02:55 »

"kangur"
jesteś klasycznym przykładem, który nadaje się wyłącznie do "klatkowego chowu", ponieważ nie potrafisz samodzielnie zastosować Diety Optymalnej. Ale nie "rozrdapuj ran" i nie rozczulaj się nad sobą, bo takich jak ty jest zaledwie około 5% w rzeczywiśtości i aż około 95% w "świecie wirtualnym".

PS
zalecenia mojego Teścia prowadzą do szybkiej nadwagi i otyłości. Przybywa się średnio około 1kg/m-c stosując zalecenia Ponomarenki.
A do tego Harper (i nie tylko) pisze, że możliwość wchłaniania tłuszczu jest ograniczona do max. około 0,3g/D, a w/g innych badaczy do 0,5g/D (wliczone barwniki żółci i cholesterol endogenny) - wyrażone we wchłanialności egzogennego sterolu. Ale czemu istnieje bariera ograniczająca możliwość wchłaniania tłuszczu - a tego już nie wiedzą, choć jest napisane. Ale ja wiem, co wcale nie jest konieczne do mojej szczęśliwej codziennej egzystencji. Nie jest też konieczne dla tych, co potrafią samodzielnie lub z pomocą zrozumieć zasady podane przez JK. Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #16 : 2009-05-17, 12:12:03 »

A i jeszcze, aby za prosto nie było - liczne badania naukowe dowodzą, że "posiłek tłuszczowy obniża strawność rzeczywistą (czytaj: "wchłanialność") cholesterolu", bo tłuszcz i cholesterol wchłaniają się na tej samej zasadzie, przy czym mając do wyboru - "trzewne myślenie" Wink zawsze wychwyci chętniej tłuszcz niż cholesterol. Rolling Eyes
Zapisane
admin
Go


Email
BARDZO WAŻNA INFORMACJA!
« Odpowiedz #17 : 2009-05-17, 12:31:12 »

PRAKTYCZNA rada dla tych, co nie potrafią samodzielnie zastosować poprawnie zaleceń Jana Kwaśniewskiego!
Proszę zapoznać się z zaleceniami: dr-a Ponomarenko albo Pirca, albo Lutza, albo Atkinsa, albo Tellera, albo jakiegoś dowolnego innego niezbędnego wam guru (może być nawet jakieś wegeguru) i zastosować.
W takim przypadku wreszcie Dieta Optymalna przestanie wam szkodzić!.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #18 : 2009-05-17, 12:33:28 »

Nie rozumiem po co tu zaglądają osoby, którym DO "szkodzi"?
Zapisane

kangur
Go


Email
Odp: Wiarygodność naszych "wypocin"
« Odpowiedz #19 : 2009-05-17, 13:07:05 »

Nie rozumiem po co tu zaglądają osoby, którym DO "szkodzi"?
Po to, zeby innym nie szkodzilo. Nalezy wyprostowac mity i zrewidowac teorie na podstawie praktyki. Nalezy spojrzec prawdzie w oczy,  a nie wykrecac sie sianem.
Dziwne jest ze wspolautor "Ksiazki Kucharskiej" zapomnial, ze tam jest opisany wspolczynnik 0,8.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.