forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 06:17:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660291 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pomocy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomocy  (Przeczytany 16292 razy)
stasb
Go


Email
Pomocy
« : 2009-05-17, 11:30:57 »

Witam
Jestem nowym forumowiczem, także nowym "optymalnym". W cudzysłowie ponieważ co prawda jem potrawy optymalne to pewnie w nieodpowiednich proporcjach, no i nie zrezygnowałem całkowicie z cukru choć zamiast 2 łyżeczek kawę słodzę pół łyżeczki a herbatę wcale.
Efekt po 3 tygodniach przytyłem 2 kilogramy, a to ich nadmiar jest główną przyczyną mojej DO.
Mam 40 lat 190 cm wzrostu i 115kg wagi.
Pomóżcie jak ustalać współczynnik BTW, a może ktoś pomógłby mi  ustalić moją indywidualną dietę ??
Byłbym baaardzo wdzięczny. mój adres mailowy  stasb@vp.pl
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #1 : 2009-05-17, 11:55:56 »

Olej kokosowy jest doskonały do elongacji (obniża poziom LDL surowiczego) ponieważ KKT (krótkołancuchowe kwasy tłuszczowe - do C14) stanowią, aż 65%. A więc na dietach mieszanych jego stosowny dodatek chroni przed tyciem (w tym tyciem alkoholowym) i paroma jeszcze przypadłościami.
Na Diecie Optymalnej - niejadalny - jak każdy olej!

Drogi Adminie.
Moglbys wymienic te inne przypadlosci? To sie moze przydac na dietach mieszanych.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #2 : 2009-05-17, 13:19:31 »

Witam
Jestem nowym forumowiczem, także nowym "optymalnym". W cudzysłowie ponieważ co prawda jem potrawy optymalne to pewnie w nieodpowiednich proporcjach, no i nie zrezygnowałem całkowicie z cukru choć zamiast 2 łyżeczek kawę słodzę pół łyżeczki a herbatę wcale.
Efekt po 3 tygodniach przytyłem 2 kilogramy, a to ich nadmiar jest główną przyczyną mojej DO.
Mam 40 lat 190 cm wzrostu i 115kg wagi.
Pomóżcie jak ustalać współczynnik BTW, a może ktoś pomógłby mi  ustalić moją indywidualną dietę ??
Byłbym baaardzo wdzięczny. mój adres mailowy  stasb@vp.pl

 

stasb, Ty prawie optymalny forumowiczu  Laughing, nikt za Ciebie roboty nie zrobi. Siadaj do komputerka i czytaj, czytaj i czytaj. Zapoznaj sie z podstawami diety tu: http://www.dr-kwasniewski.pl/.

Kup ksiazke " Zywieniw Optymalne", "Ksiazka Kucharska", "Tluste Zycie", "Jak Nie Chorowac" i voila juz wiesz o co chodz, co mozesz a czego nie mozesz jesc i ile mozesz a ile nie powinienes jesc.

A na poczatek zejdz z B do 70 gr T do 150 a W: do 50
zjadaj duzo zoltek
i min 2 godz motionu 3 razy w tygodniu

a efekt murowany Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pomocy
« Odpowiedz #3 : 2009-05-17, 13:36:38 »

"adampio", a nie łatwiej na początku jeść gotowe zestawy, podane w książkach J.Kwaśniewskiego? Są zbilansowane, wystarczy jeść do syta, a stopniowo nauczyć się, jak obliczyć swoję zapotrzebowanie na BTW.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #4 : 2009-05-17, 15:36:04 »

"adampio", a nie łatwiej na początku jeść gotowe zestawy, podane w książkach J.Kwaśniewskiego? Są zbilansowane, wystarczy jeść do syta, a stopniowo nauczyć się, jak obliczyć swoję zapotrzebowanie na BTW.


Pewnie latwiej i lepiej, ale nia ja sie ma 30 kg nadwage.

Ja przy takiej nadwadze jadby tak:

sniadanie: omlet albo co kto lubi na minimum 6 zoltkach, jednym jajku i 50 gr masla

jak glod by mnie dopadl w ciagu dnia to jadlbym podroby z tluszczem

a na kolacje same weglowodany w postaci warzyw typu ziemniaki, fasolka, groszek,  bez bialka i tluszczu

.............i patrzyl na wage, ktora powinna bardzo szybko spadac.

B 70 gr
T 150 gr
W 30-50 gr

Tak bym jadl i sluchal  obserwowal  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pomocy
« Odpowiedz #5 : 2009-05-17, 15:41:05 »

"adampio", a nie łatwiej na pocz±tku je¶ć gotowe zestawy, podane w ksi±żkach J.Kwa¶niewskiego? S± zbilansowane, wystarczy je¶ć do syta, a stopniowo nauczyć się, jak obliczyć swoję zapotrzebowanie na BTW.


Pewnie latwiej i lepiej, ale nia ja sie ma 30 kg nadwage.


Przykro mi bardzo Sad, ale masz rację  Wink .
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #6 : 2009-05-17, 15:53:49 »

Reniu, przygladam sie Twojemu awatarowi i zastanawiam sie, czy to jest truskaweczka?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #7 : 2009-05-17, 15:56:26 »

Witam
Jestem nowym forumowiczem, także nowym "optymalnym". W cudzysłowie ponieważ co prawda jem potrawy optymalne to pewnie w nieodpowiednich proporcjach, no i nie zrezygnowałem całkowicie z cukru choć zamiast 2 łyżeczek kawę słodzę pół łyżeczki a herbatę wcale.
Efekt po 3 tygodniach przytyłem 2 kilogramy, a to ich nadmiar jest główną przyczyną mojej DO.
Mam 40 lat 190 cm wzrostu i 115kg wagi.
Pomóżcie jak ustalać współczynnik BTW, a może ktoś pomógłby mi  ustalić moją indywidualną dietę ??
Byłbym baaardzo wdzięczny. mój adres mailowy  stasb@vp.pl

 


Podobny problem masz ru od poczatku:

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1452.300

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pomocy
« Odpowiedz #8 : 2009-05-17, 15:58:15 »

Reniu, przygladam sie Twojemu awatarowi i zastanawiam sie, czy to jest truskaweczka?
Na truskawki przyjdzie sezon  Wink (chociaż już sprzedajemy polskie z południa), to są poziomki. Nie przepadam za owocami, ale takie poziomki, zrywane prosto z krzaczka, są rozkoszą w ustach.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #9 : 2009-05-17, 16:18:31 »

Reniu, przygladam sie Twojemu awatarowi i zastanawiam sie, czy to jest truskaweczka?
Na truskawki przyjdzie sezon  Wink (chociaż już sprzedajemy polskie z południa), to są poziomki. Nie przepadam za owocami, ale takie poziomki, zrywane prosto z krzaczka, są rozkoszą w ustach.


Ja owocow tez nie za bardzo, choc truskawki kocham, i kilka zjem.
Jagodowe owoce nie maja w sobie duzo cukru. Takie truskawki, jagody, poziomki, jerzyny maja okolo 10 gr weglowodanow w 100 gr a jagody maja duzo luteiny, ktora poprawia mi ostrosc wzroku, ktora sie "tepi" po calodzienny siedzeniu w przacy przed komputerem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pomocy
« Odpowiedz #10 : 2009-05-17, 16:25:21 »

Ja też najbardziej lubię owoce jagodowe. Za truskawkami nie przepadam, lubię poziomki, maliny, jagody (najbardziej te amerykańskie, czy jak niektórzy mówią "borówki kanadyjskie", mamy je nawet w ogródku). Smile
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #11 : 2009-05-17, 16:50:28 »

Ja też najbardziej lubię owoce jagodowe. Za truskawkami nie przepadam, lubię poziomki, maliny, jagody (najbardziej te amerykańskie, czy jak niektórzy mówią "borówki kanadyjskie", mamy je nawet w ogródku). Smile
 

smieszna nazwa: jagody amerykanskie zwane borowka kanadyjska jako jedyna jagoda dostepna na rynku dunskim Very Happy

to prawda, ze innej jagody tu sie nie kupi. Dlaczego? Pewnie jeden z importerow zna ministra handlu, ktory jest importerowi jago winien jakas przysluge itd itp. Zupelnie tak jak w filmie " Kariera Nikosia Dyzmy", nota bene wg mnie najlepsza Polska komedia nowych czasow.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pomocy
« Odpowiedz #12 : 2009-05-17, 16:59:32 »

Ja też najbardziej lubię owoce jagodowe. Za truskawkami nie przepadam, lubię poziomki, maliny, jagody (najbardziej te amerykańskie, czy jak niektórzy mówi± "borówki kanadyjskie", mamy je nawet w ogródku). Smile


smieszna nazwa: jagody amerykanskie zwane borowka kanadyjska jako jedyna jagoda dostepna na rynku dunskim Very Happy

to prawda, ze innej jagody tu sie nie kupi. Dlaczego? Pewnie jeden z importerow zna ministra handlu, ktory jest importerowi jago winien jakas przysluge itd itp. Zupelnie tak jak w filmie " Kariera Nikosia Dyzmy", nota bene wg mnie najlepsza Polska komedia nowych czasow.
A znasz to:
synek mówi do taty:
-co to jest?
-to są czarne jagody (odpowiada tata)
-a czemu one są czerwone?(synek)
-bo są jeszcze zielone Very Happy
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #13 : 2009-05-17, 17:21:54 »

Dobre Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: Pomocy
« Odpowiedz #14 : 2009-05-17, 17:25:37 »

Dobre Very Happy
Ale dojrzałe smaczniejsze. Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #15 : 2009-05-17, 17:38:41 »

Dobre Very Happy
Ale dojrzałe smaczniejsze. Wink
 

Reniu, wszystko co dojrzale jest smaczniejsze, to dlaczego nie owoce Wink

Np. wino Laughing
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #16 : 2009-05-17, 17:48:31 »

smieszna nazwa: jagody amerykanskie zwane borowka kanadyjska jako jedyna jagoda dostepna na rynku dunskim Very Happy
to prawda, ze innej jagody tu sie nie kupi. Dlaczego? Pewnie jeden z importerow zna ministra handlu, ktory jest importerowi jago winien jakas przysluge itd itp. Zupelnie tak jak w filmie " Kariera Nikosia Dyzmy", nota bene wg mnie najlepsza Polska komedia nowych czasow.

To pewnie jakaś nowość na naszym rynku, bo chyba się nie przejęzyczyłeś Laughing  Na naszych krzewach uprawiamy borówkę amerykańską lub jagodę kamczacką. Obie lubią kwaśne podłoże. Borówka amerykańska ma okrągłe, czasami wielkości złotówki owoce. Jagoda kamczacka ma podłużne owoce, jest mniej wymagająca i owoce można zbierać w dłuższym okresie. U jednych i drugich jagodowych ważna jest duża podaż wody. Pełno mam tego u siebie na działce i pełno z tym "zachodu". Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #17 : 2009-05-17, 18:03:49 »

smieszna nazwa: jagody amerykanskie zwane borowka kanadyjska jako jedyna jagoda dostepna na rynku dunskim Very Happy
to prawda, ze innej jagody tu sie nie kupi. Dlaczego? Pewnie jeden z importerow zna ministra handlu, ktory jest importerowi jago winien jakas przysluge itd itp. Zupelnie tak jak w filmie " Kariera Nikosia Dyzmy", nota bene wg mnie najlepsza Polska komedia nowych czasow.

To pewnie jakaś nowość na naszym rynku, bo chyba się nie przejęzyczyłeś Laughing  Na naszych krzewach uprawiamy borówkę amerykańską lub jagodę kamczacką. Obie lubią kwaśne podłoże. Borówka amerykańska ma okrągłe, czasami wielkości złotówki owoce. Jagoda kamczacka ma podłużne owoce, jest mniej wymagająca i owoce można zbierać w dłuższym okresie. U jednych i drugich jagodowych ważna jest duża podaż wody. Pełno mam tego u siebie na działce i pełno z tym "zachodu". Laughing
 


Szkoda, ze jestes tak daleko, bo normalnie bylbym u Ciebie za godzine.......brak mi luteiny i nie tylko mnie.....zona tez okularnica a 120 gr kosztuje na polskie zlote 12.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #18 : 2009-05-17, 18:22:31 »

Szkoda, ze jestes tak daleko, bo normalnie bylbym u Ciebie za godzine.......brak mi luteiny i nie tylko mnie.....zona tez okularnica a 120 gr kosztuje na polskie zlote 12.

Zapraszam serdecznie. Ja z mężem możemy bez okularów nawlec najmniejszą igłę Smile Jedyne okulary jakie potrzebujemy, to polimery chroniące przed słońcem Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomocy
« Odpowiedz #19 : 2009-05-17, 19:32:32 »

Szkoda, ze jestes tak daleko, bo normalnie bylbym u Ciebie za godzine.......brak mi luteiny i nie tylko mnie.....zona tez okularnica a 120 gr kosztuje na polskie zlote 12.

Zapraszam serdecznie. Ja z mężem możemy bez okularów nawlec najmniejszą igłę Smile Jedyne okulary jakie potrzebujemy, to polimery chroniące przed słońcem Smile


No to nie dziwi, majac tyle luteiny "pod oknem". Zazdroszcze.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 19 zapytaniami.