forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-08-18, 01:21:52

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
531343 wiadomoÂci w 3968 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Janek S
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Biochemia
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Biochemia  (Przeczytany 12467 razy)
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 49599

Biochemia
« : 2009-05-17, 15:38:48 »

Otwieram ten w─ůtek dla os├│b, ktore chc─ů si─Ö podzieli─ç swoj─ů wiedz─ů biochemiczn─ů i dla tych, kt├│rzy pragn─ů swoj─ů wiedz─Ö, w tym temacie, rozszerzy─ç. Aby poprawnie stosowa─ç zasady DO, nie jest potrzebna biochemia, gdy┼╝ wszystkie zasady jej stosowania s─ů podane w ksi─ů┼╝kach dr.Jana Kwa┼Ťniewskiego. Je┼Ťli kogo┼Ť ten temat jednak pasjonuje, to zapraszam do dyskusji.

viola44
GoŠ

Email
Odp: Biochemia
« Odpowiedz #1 : 2009-05-17, 18:04:41 »

Otwieram ten w─ůtek dla os├│b, ktore chc─ů si─Ö podzieli─ç swoj─ů wiedz─ů biochemiczn─ů i dla tych, kt├│rzy pragn─ů swoj─ů wiedz─Ö, w tym temacie, rozszerzy─ç. Aby poprawnie stosowa─ç zasady DO, nie jest potrzebna biochemia, gdy┼╝ wszystkie zasady jej stosowania s─ů podane w ksi─ů┼╝kach dr.Jana Kwa┼Ťniewskiego. Je┼Ťli kogo┼Ť ten temat jednak pasjonuje, to zapraszam do dyskusji.

renia, nawet je┼Ťli ten w─ůtek ┼╝e tak powiem "ruszy z miejsca" to pozostaje mi mie─ç nadziej─Ö, ┼╝e nie b─Ödziesz tu wchodzi─ç udzielaj─ůc swoich komentarzy....w ko┼äcu odnosz─Ö wra┼╝enie, i┼╝ po to go za┼éo┼╝y┼éa┼Ť co by nie musie─ç czyta─ç czego┼Ť czego nie rozumiesz, innego wyt┼éumaczenia nie widz─Ö.┬á Cool Cool

je┼Ťli chodzi o moje zdanie , to komentarze przewijaj─ůce si─Ö w r├│┼╝nych postach niejednokrotnie wymuszaj─ů rozwa┼╝ania typowo biochemiczne wi─Öc nie wiem czy w praktyce wypali Tw├│j pomys┼é, pozostaje mi mie─ç nadzieje, ┼╝e nie b─Ödziesz"psioczy─ç" , wymusza─ç (powo┼éuj─ůc si─Ö na mo┼╝liwo┼Ťci admina jako gospodarza forum) usuwanie post├│w o tematyce biochemicznej z innych dzia┼é├│w, masz bardzo apodyktyczny charakter wi─Öc wszystko wydaje┬á si─Ö by─ç mo┼╝liwe.┬á Sad
renia
Hero Member

« Odpowiedz #2 : 2009-05-17, 18:51:24 »

Viola, biochemia nie jest moj─ů pasj─ů, pisz spokojnie, nie b─Öd─Ö Ci przeszkadza─ç. A z tym tymatem, to sama by┼éa┼Ť apodyktyczna.

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2009-05-17, 18:52:10 »

renia, nawet je┼Ťli ten w─ůtek ┼╝e tak powiem "ruszy z miejsca" to pozostaje mi mie─ç nadziej─Ö, ┼╝e nie b─Ödziesz tu wchodzi─ç udzielaj─ůc swoich komentarzy....w ko┼äcu odnosz─Ö wra┼╝enie, i┼╝ po to go za┼éo┼╝y┼éa┼Ť co by nie musie─ç czyta─ç czego┼Ť czego nie rozumiesz, innego wyt┼éumaczenia nie widz─Ö.┬á Cool Cool

je┼Ťli chodzi o moje zdanie , to komentarze przewijaj─ůce si─Ö w r├│┼╝nych postach niejednokrotnie wymuszaj─ů rozwa┼╝ania typowo biochemiczne wi─Öc nie wiem czy w praktyce wypali Tw├│j pomys┼é, pozostaje mi mie─ç nadzieje, ┼╝e nie b─Ödziesz"psioczy─ç" , wymusza─ç (powo┼éuj─ůc si─Ö na mo┼╝liwo┼Ťci admina jako gospodarza forum) usuwanie post├│w o tematyce biochemicznej z innych dzia┼é├│w, masz bardzo apodyktyczny charakter wi─Öc wszystko wydaje┬á si─Ö by─ç mo┼╝liwe.┬á Sad

Nie chcialem byc pierwszym..........maszracje, ze osoba nie znajaca biochemii nie powinna rozpoczynac tego tematu. Renia miala nadzieje, ze tu wlasnie w tym temacie wejdzie w zakatki tego tematu, ktory sie nazywa biochemia. To jest wg mnie bezbolesne. Natomiast Twoja postawa zaczyna mnie zastanawiac. Wiesz dlaczego? Pewnie nie.

To moze porownam to z Twoim tematem,ktory rozpoczelas gdzies indziej, o wypocinach ?

Proponuje, nastepnym razem wymyslec temat, ktory bedzie dotyczyl Twoich i tylko Twoich idei, mysli, wypowiedzi. Nie "spuszczaj sie" na gremium forumowiczow i nie ciagnij z tego korzysci.

Dla mnie madra osoba jest ta, ktora wiedze posiada i zapytana, da konkretna odpowiedz..........na temat.

Pewnie zapytasz o co mi chodzi ?
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2009-05-17, 19:15:30 »

Proponuje, nastepnym razem wymyslec temat, ktory bedzie dotyczyl Twoich i tylko Twoich idei, mysli, wypowiedzi. Nie "spuszczaj sie" na gremium forumowiczow i nie ciagnij z tego korzysci.

Very Happy Very Happy adampio, czy┼╝by┼Ť sugerowa┼é,┬á i┼╝ "wypociny" Laughing Laughing Laughing Laughing by┼éy sugesti─ů os├│b trzecich ?

Kt├│re gremium forumowicz├│w masz na my┼Ťli i o jakich korzy┼Ťciach m├│wisz?┬á Shocked

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2009-05-17, 19:29:43 »

Very Happy Very Happy adampio, czy┼╝by┼Ť sugerowa┼é,┬á i┼╝ "wypociny" Laughing Laughing Laughing Laughing by┼éy sugesti─ů os├│b trzecich ?

Kt├│re gremium forumowicz├│w masz na my┼Ťli i o jakich korzy┼Ťciach m├│wisz?┬á Shocked

Ok! Zakonzcylas swoja wypowiedz dokladnie tak, jak ja przewidzialem. O co mi chodzi?

A no chodzi mi o meritum Twojego watku.

Wypociny, kasowanie wypowiedzi...........moze powiesz dokladniej o co Tobie chodzi?
Korzysci? No, nie nie mowie tu o korzysciach materialnych.
Nie pojmuje tylko dlaczego krytykujesz Renie, rozpoczynajaca temat biochemii, krytykujac ja za to, ze nie zna biochemii, gdzie sama pare miesiecy wczesniej mowisz, ze tez jej nie znasz.

OK. Wrocmy na nasza plaszczyzne. Czy chodzi Tobie o to aby kazdy czytajacy Twoje wypowiedzi mial swiadomosc Tego, ze jestes biochemikem, znawca teorii ZO/DO....nie ma sprawy. Tak jest. Tu z mojej strony nie ma jakiejs zlosliwosci. Fajnie jest. Tylko nie daj Boze okaze sie, ze jestes podstawionym Bolkiem, ktory ma tu namieszac ii tylko namieszac. Nie chodzi o to, ze ja sie boje o mnie. Ja boje sie o innych Twoje "wypociny" czytajacych. Rozumiesz, o czym mowie?

renia
Hero Member

« Odpowiedz #6 : 2009-05-17, 19:45:58 »

Viola, wyja┼Ťni─Ö Ci dok┼éadniej, dlaczego ten w─ůtek za┼éo┼╝y┼éam. Ot├│┼╝, nie znam si─Ö na biochemii i takich os├│b jak ja, jest du┼╝o w┼Ťr├│d optymalnych i nieoptymalnych. Je┼Ťli temat biochemii przewija si─Ö w postach we wszystkich w─ůtkach, to go┼Ťcie tu zagl─ůdaj─ůcy i pocz─ůtkuj─ůcy Optymalni, mog─ů si─Ö przestraszy─ç skomplikowano┼Ťci tej diety i zrezygnowa─ç. Je┼Ťli b─Ödzie to osobny w─ůtek, to je┼Ťli kogo┼Ť ten temat zainteresuje, mo┼╝e tu zajrze─ç. Przecie┼╝ w DO nie chodzi o odkrywanie w k├│┼éko, tego co jest odkryte.

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2009-05-17, 19:55:27 »

Viola, wyja┼Ťni─Ö Ci dok┼éadniej, dlaczego ten w─ůtek za┼éo┼╝y┼éam. Ot├│┼╝, nie znam si─Ö na biochemii i takich os├│b jak ja, jest du┼╝o w┼Ťr├│d optymalnych i nieoptymalnych. Je┼Ťli temat biochemii przewija si─Ö w postach we wszystkich w─ůtkach, to go┼Ťcie tu zagl─ůdaj─ůcy i pocz─ůtkuj─ůcy Optymalni, mog─ů si─Ö przestraszy─ç skomplikowano┼Ťci tej diety i zrezygnowa─ç. Je┼Ťli b─Ödzie to osobny w─ůtek, to je┼Ťli kogo┼Ť ten temat zainteresuje, mo┼╝e tu zajrze─ç. Przecie┼╝ w DO nie chodzi o odkrywanie w k├│┼éko, tego co jest odkryte.

Dokladnie, ponownie trafilas w 10-ke.

Gdyby kazdy interesowal sie biochemia to nie byloby dzisiaj stakow, samochodo i maszyn np. parowych. Nie chodzi tu o to, aby kazdy wiedzial jak jest zbudowany silnik samochodowy, a mimo wszystko 2/3 z nas jezdzi samochodami i jedyna rzecza, ktora potrafia to zmiana peknietego kola!!!!!Do tego nie potrzeba wiedzy na temat mechaniki, techniki i wyzszej inzynerii. Mozna ludziom namacic w glowie mowia ile potrzeba tlenu do spalenia grama benzyny Shocked ale czy im to pomoze w jezdzie do pracy albo przy zmianie kola? NIE!!! Chyba, ze sie myle.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #8 : 2009-05-17, 20:02:43 »

Nie mylisz si─Ö. Smile

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2009-05-17, 20:09:50 »

Nie mylisz si─Ö. Smile

Ponownie dziekuje. Very Happy
renia
Hero Member

« Odpowiedz #10 : 2009-05-17, 20:52:45 »

"adampio", chyba ta biochemia jednak działa. Wink

adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2009-05-17, 21:15:54 »

"adampio", chyba ta biochemia jednak działa. Wink

koniecznie. to takie antidotum na .............
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2009-05-17, 21:54:18 »

adampio, renia ( towarzycho wzajemnej adoracji) cel zosta┼é osi─ůgni─Öty.

Moim zamiarem by┼éo podyskutowa─ç troszk─Ö na tematy biochemiczne z adminem, lekark─ů i (innymi kt├│rzy czuja si─Ö na si┼éach.).....widzia┼éam tego cel poniewa┼╝ odnosi┼éam wra┼╝enie, i┼╝ gro ludzi mimo wszystko potrafi┼éo powi─ůza─ç fakty, pisz─ůc o metabolizmie, reakcjach biochemicznych zachodz─ůcych na poziomie kom├│rkowym ┬ástara┼éam si─Ö u┼╝ywa─ç na tyle prostego j─Özyka, by by┼éo to zrozumia┼ée dla przeci─Ötnego forumowicza....my┼Ťl─Ö, ┼╝e by┼éo zrozumia┼ée s─ůdz─ůc po opiniach ludzi na temat moim post├│w.

nie znosz─Ö gdy kto┼Ť cytuj─ůc mnie przekr─Öca fakty, piszesz, i┼╝ wcze┼Ťniej m├│wi┼éam ┼╝e nie znam biochemii, adam jest r├│┼╝nica pomi─Ödzy od┼Ťwie┼╝y─ç wiedz─Ö a pozna─ç j─ů od podstaw..... Shocked

Bardzo przykre jest to adamie i Ty reniu i┼╝ ka┼╝dy kto cho─ç troszk─Ö orientuje si─Ö w temacie MEDYCYNA ┬ájest pos─ůdzany o nieszczere intencje. cyt. Tylko nie daj Boze okaze sie, ze jestes podstawionym Bolkiem, ktory ma tu namieszac ii tylko namieszac. Nie chodzi o to, ze ja sie boje o mnie. Ja boje sie o innych Twoje "wypociny" czytajacych. Rozumiesz, o czym mowie?,

dostałam od Ciebie w "pysk", zostałam znieważona....

Co by┼Ť Ty adamie ┬ái Ty Renia mogli spokojnie spa─ç, nie b─Öd─Ö wi─Öcej zabiera─ç g┼éosu, ( mia┼éabym zaszkodzi─ç, po choler─Ö mi k┼éopoty, boje si─Ö takich ludzi jak Wy, jeszcze "odwr├│cicie kota ogonem", pos─ůdzicie o ┬áB├│g wie co....nie ma ┼╝art├│w) , mo┼╝e i dobrze ┼╝e tak si─Ö sta┼éo.....

Osobi┼Ťcie uwa┼╝am, i┼╝ nie ma tutaj jednego mojego postu, kt├│ry wskazywa┼éby na to, ┼╝e jestem przeciwna D.O. Potraficie skutecznie obrzydzi─ç ch─Ö─ç bycia aktywnym tutaj.

Z wielk─ů ochot─ů ┬áb─Öd─Ö tutaj zagl─ůda─ç czytaj─ůc posty admina, lekarki i innych forumowicz├│w kt├│rych szanowa┼éam i szanowa─ç zawsze b─Öd─Ö ┬áz powa┼╝aniem viola.
 Crying or Very sad

Teresa Stachurska
Sr. Member
wiadomoÂci: 16549

« Odpowiedz #13 : 2009-05-17, 22:45:23 »

Viola44,

m├│wi─ů, ┼╝eby nie chwali─ç dnia z rana, wi─Öc mo┼╝e i gani─ç go zbyt wcze┼Ťnie nie trzeba?
Warto temat kontynuowa─ç, je┼Ťli oczywi┼Ťcie b─Ödzie z kim dyskutowa─ç, czego serdecznie ┼╝ycz─Ö.
I pozdrawiam, Teresa
_flo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2009-05-17, 22:57:46 »

co za bzdura w ogole
po pierwsze renia, o ile mi wiadomo nie jest to Twoje forum, ani nie jestes tu adminem, wiec sugerowanie komus na przyklad gdzie i o czym ma pisac jest zupelnie nie na miejscu
dwa, zamykanie wywodow biochemicznych w gettcie w obawie, ze odstrasza potencjonalnych optymalnych to po prostu farsa. jesli tak sie zdarza w rzeczywistosci, to wspolczuje. z drugiej strony jednak, ja rowniez czesto tez mam problem ze zrozumieniem Twojego rozumowania i Twoich motywow, wiec moze utworzymy watek pod tytulem "swiat Reni" i tam i tylko tam bedziesz sobie klikac? jak Ci sie podoba?
no i trzy, dzis przy niedzieli, widze wyraznie tendencje do postow w tym guscie, gdzie dany uzytkownik chce za wszelka cena zbawic/pomoc innym, w momencie kiedy to on sam potrzebuje pomocy (vide kangur).

renia
Hero Member

« Odpowiedz #15 : 2009-05-17, 23:24:29 »

M├│j w─ůtek, jest jak najbardziej na miejscu. Komu mo┼╝e przeszkadza─ç? Interesuje kogo┼Ť taki temat, to zagl─ůda. Twoja wypowied┼║ jest przepe┼éniona z┼éo┼Ťliwo┼Ťci─ů "┼Ťwiat Reni" ? po co to piszesz? Zreszt─ů, ja tylko wprowadzam pewne modyfikacje, g┼é├│wnie ┼╝eby tematy uporz─ůdkowa─ç, dla zagl─ůdaj─ůcych tu "go┼Ťci". Jak b─Ödzie zadecyduje "admin".

kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2009-05-17, 23:48:54 »

..... widze wyraznie tendencje do postow w tym guscie, gdzie dany uzytkownik chce za wszelka cena zbawic/pomoc innym, w momencie kiedy to on sam potrzebuje pomocy (vide kangur).

Daleki jestem od zbawiania innych, jak sie nie znam jak to robic. Chce tylko wyjasnien od tych, co probuja zbawiac innych a nie wiedza jak to robic. Wydaje im sie znaja prawde. Ale to jest tylko ich teoria.
Teoria nie potwierdzona w praktyce.
Co do Reni to trzeba wiedziec kim ona jest i sprawa jej dzialania na tym forum bedzie jasna.
renia
Hero Member

« Odpowiedz #17 : 2009-05-18, 00:02:50 »

Jestem osob─ů na ┼╗ywieniu Optymalnym, kt├│ra wyleczy┼éa si─Ö z "nieuleczalnej" choroby, jak─ů jest Hashimoto, z przewlek┼éej nerwicy l─Ökowej, z napad├│w cz─Östoskurczu, z arytmii, z tr─ůdziku r├│┼╝owatego. Takie drobiazgi, jak nadkwasota, czy wzd─Öcia nie warto wymienia─ç. Nie mam zamiast serca g┼éazu. Pomog┼éam sobie, czemu nie pomaga─ç innym, ma┼éo ludzi niepotrzebnie choruje? Czemu tyle lat rz─ůdzili si─Ö na tym Forum przeciwnicy DO? Kto ich op┼éaca? Jak zacz─Ö┼éam si─Ö czu─ç lepiej i zdrowie─ç na DO, to by┼éam pewna, ┼╝e pozb─Öd─Ö si─Ö wszystkich chor├│b, a jak trafi┼éam tutaj, to zacz─Ö┼éam w─ůtpi─ç, po us┼éyszenie "straszaczy". Dobrze, ┼╝e wyniki potwierdzaj─ů moje samopoczucie, to mog─Ö by─ç spokojna o siebie i my┼Ťle─ç o innych.

renia
Hero Member

« Odpowiedz #18 : 2009-05-18, 07:22:51 »

adampio, renia ( towarzycho wzajemnej adoracji) cel zosta┼é osi±gni─Öty.

Moim zamiarem by┼éo podyskutowa─ç troszk─Ö na tematy biochemiczne z adminem, lekark± i (innymi kt├│rzy czuja si─Ö na si┼éach.).....widzia┼éam tego cel poniewa┼╝ odnosi┼éam wra┼╝enie, i┼╝ gro ludzi mimo wszystko potrafi┼éo powi±za─ç fakty, pisz±c o metabolizmie, reakcjach biochemicznych zachodz±cych na poziomie kom├│rkowym┬á stara┼éam si─Ö u┼╝ywa─ç na tyle prostego j─Özyka, by by┼éo to zrozumia┼ée dla przeci─Ötnego forumowicza....my¶l─Ö, ┼╝e by┼éo zrozumia┼ée s±dz±c po opiniach ludzi na temat moim post├│w.

nie znosz─Ö gdy kto¶ cytuj±c mnie przekr─Öca fakty, piszesz, i┼╝ wcze¶niej m├│wi┼éam ┼╝e nie znam biochemii, adam jest r├│┼╝nica pomi─Ödzy od¶wie┼╝y─ç wiedz─Ö a pozna─ç j± od podstaw..... Shocked

Viola, Twoja biochemia wprowadza┼éa zagmatwania w wielu problemach zwi─ůzanych ze stosowaniem DO w praktyce. Osoby pocz─ůtkuj─ůce i "go┼Ťcie" tu zagl─ůdaj─ůcy, mogli si─Ö zniech─Öci─ç do DO z powodu obawy o trudno┼Ť─ç biochemiczn─ů. Nie ka┼╝dy pasjonuje si─Ö tym tematem. Przypomn─Ö jeszcze, ┼╝e w temacie, czy nadmiar zjadanego t┼éuszczu wp┼éywa na powstawanie keton├│w, odpowiedzia┼éa┼Ť "Blackenowi", ┼╝eby sam wyci─ůga┼é wnioski i przeczyta┼é biochemi─Ö. On tylko si─Ö pyta┼é o literatur─Ö dr.J.Kwa┼Ťniewskiego, kt├│ra jest wystarczaj─ůca, do wyja┼Ťnienia wszystkich w─ůtpliwo┼Ťci, co do stosowania DO. Czy to jest pomoc? "Admina" prowokowa┼éa┼Ť do ci─ůgni─Öcia temat├│w biochemicznych. Nasuwaj─ů mi si─Ö w─ůtpliwo┼Ťci w jakim charakterze tu "wyst─Öpujesz"?.

mateoosh12
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2009-05-18, 07:29:07 »

wiele ciekawych informacji nt. biochemii, wiele...
Strony: [1] 2 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.