forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 03:41:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659690 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.  (Przeczytany 150113 razy)
Daniel
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #40 : 2009-07-02, 22:42:48 »

Czy nie masz przypadkiem problemów z tarczycą?
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #41 : 2009-07-02, 22:49:14 »

Bardzo możliwe, że mam  ale nie zdaję sobie z tego sprawy. Jakie są objawy  nadczynności lub niedoczynności tarczycy ?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #42 : 2009-07-02, 22:52:14 »

nadczynnosc przeciwieństwem niedoczynnosci, szybki metabolizm, chudnięcie, drżenia rąk, kołatania seca, duży apetyt, nadpobudliwość...
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #43 : 2009-07-02, 22:55:03 »

Mam wyraźne drżenie rąk szczególnie w sytuacjach stresujących i chyba nadpobudliwość również ale nie zawsze. Pozostałych objawów brak.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #44 : 2009-07-02, 23:00:03 »

Mam wyraźne drżenie rąk szczególnie w sytuacjach stresujących i chyba nadpobudliwość również ale nie zawsze. Pozostałych objawów brak.

może masz nerwicę...
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #45 : 2009-07-02, 23:01:20 »

Przy tym typie metabolizmu, to masz nadczynność. Jest to forma obrony organizmu na nadprodukcję hormonu insuliny. Gdy będziesz jadł węglowodany, to nigdy nie przytyjesz, bo wszystko spalisz. Ale to są moje tylko takie nie fachowe rozważania. Najlepiej samemu sprawdzić poziom hormonów tarczycy, albo nic nie robić, bo nadmiar informacji szkodzi.
Przejście na DO wprowadza równowagę hormonalną i pozwala przytyć, ale działa to opóźnieniem. Można być jednocześnie wegetarianinem i być na DO, na którym wcale nie trzeba jadać mięsa.
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #46 : 2009-07-02, 23:06:44 »

Odpowiedź na post Violi:
Prawdopodobnie tak bo przeżyłem w ostatnich latach wiele stresujących wydarzeń a jestem czlowiekiem wrażliwym. W sumie unikam w kontaktów  z ludźmi  bo one wywołują we mnie najwięcej złych wspomnień i wyraźne poddenerwowanie. Ale tej wspomnianej tarczycy również nie należy lekceważyć Cool
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #47 : 2009-07-02, 23:09:41 »

Odpowiedź na post Daniela:
Dziękuję Danielu za cenne uwagi. Jesli żywienie DO nie zmusza do jedzenia mięsa, bo ja już nie potrafię jeść mięsa to rozważę taki wariant żywieniowy  Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #48 : 2009-07-02, 23:10:13 »

Odpowiedź na post Violi:
Prawdopodobnie tak bo przeżyłem w ostatnich latach wiele stresujących wydarzeń a jestem czlowiekiem wrażliwym. W sumie unikam w kontaktów  z ludźmi  bo one wywołują we mnie najwięcej złych wspomnień i wyraźne poddenerwowanie. Ale tej wspomnianej tarczycy również nie należy lekceważyć Cool

nie chcę Ci niczego sugerować ale ten twój wegetarianizm może nasilać stany nerwicowe, dieta wysokotłuszczowa niskowęglowodanowa bardzo pozytywnie wpływa na emocje.... Smile
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #49 : 2009-07-02, 23:17:38 »

W grę może wchodzić tylko tłuszcz roślinny a na moje pozytywne emocje najlepiej wpływają ludzie od których czuję akceptację i zrozumienie.
Myślę, że na dzisiaj skończymy tę dyskusję. Dobranoc  Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #50 : 2009-07-02, 23:23:19 »

a na moje pozytywne emocje najlepiej wpływają ludzie od których czuję akceptację i zrozumienie.

niewątpliwie to prawda....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #51 : 2009-07-02, 23:36:47 »

Odpowiedź na post Daniela:
Dziękuję Danielu za cenne uwagi. Jesli żywienie DO nie zmusza do jedzenia mięsa, bo ja już nie potrafię jeść mięsa to rozważę taki wariant żywieniowy  Smile


Ale tu nie ma co rozwazac.

Sniadanie:

50 gr maslaalbo 50 gr sloniny, albo 50 gr smalcu, do tego  jedno jajko i 4 zoltka, plus 10 gr dzemu lub w zamian 30 gr kechupu

Lunch:

mieszanka wazrzywna na glebokim tluszczu

Obiad:

bedzie troche skomplikowany, bo nie jesz ryby, podrobow miesa, maki,

czyli

ponownie warzywa na glebokom tluszczu


wazne jest aby zachowac pewne proporcje. A Twoje sa troche inne jak nasze. My jemy na jedna porcje bialka do 3,5 porcji tluszczu i do 1,5 razy bialka jemy weglowodanow. Ty powinienes jesc: na jedna porcje bialka do 3,5 weglowodanow i max 0,5 tluszczu.
Czyli jezeli zjesz 70 gr bialka to powinienes wrabac max 300 gr weglowodanw i do tego jakies tam 60 gr tluszczu. Bedzie dobrze.........jezeli zachowasz proporcje.

Jezeli nie to bedzie .............powiedzmy "nieciekawie".

Wszelkie formy dluzszych, jak jeden dzien, glodowek sa niezdrowe. Moze byc, ze masz inne doswiadczenia. Ja patrze na to z mojego punktu widzenia diety, na ktorej jestem. A jezeli jeszcze w czasie glodowki zaspokoisz sie alkholem, wowczas uruchamiasz jeszcze inny proces, ktory niekoniecznie jest pozytywny dla twojego organizmu.

Na Twoim miejscu przeczytalbym chocby jeden rozdzial biochemi, aby zrozumiec madrosc takiego pojecia jakim jest "tluszcz zwierzecy"  a odejdziesz od swojej diety natychmkiast.





Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #52 : 2009-07-02, 23:48:42 »



Czyli jezeli zjesz 70 gr bialka to powinienes wrabac max 300 gr weglowodanw i do tego jakies tam 60 gr tluszczu. Bedzie dobrze.........jezeli zachowasz proporcje.
Na Twoim miejscu przeczytalbym chocby jeden rozdzial biochemi...

Na Twoim miejscu przeczytalabym chocby jeden rozdzial biochemi.....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70397


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #53 : 2009-07-02, 23:57:45 »

OdpowiedĽ na post Daniela:
Dziękuję Danielu za cenne uwagi. Jesli żywienie DO nie zmusza do jedzenia mięsa, bo ja już nie potrafię je¶ć mięsa to rozważę taki wariant żywieniowy  Smile

Ja właśnie miałam problemy z tarczycą oraz z silną nerwicą. Nie miałam kłopotów, przy przejściu na DO z jedzeniem mięsa i jajek, tylko do tłuszczu musiałam się "przeprogramować", co zresztą przyszło mi łatwiej, niż się spodziewałam. Na dzień dzisiejszy czuję się bardzo dobrze, wyniki hormonów i USG tarczycy też przy ostatnim badaniu były prawidłowe. Nerwica odeszła w "siną dal". Może na DO wegetariańskiej uzyskasz podobne efekty?.Życzę Ci powodzenia i wytrwałości. Zdrowie jest tego warte. Very Happy
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #54 : 2009-07-03, 00:16:24 »


Czyli jezeli zjesz 70 gr bialka to powinienes wrabac max 300 gr weglowodanw i do tego jakies tam 60 gr tluszczu. Bedzie dobrze.........jezeli zachowasz proporcje.

adampio proponujesz koledze najgorszy model żywienia zbliżony do koryta?  Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70397


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #55 : 2009-07-03, 00:23:55 »

Sama jestem ciekawa jakie BTW mają wegetarianie, jeśli w ogóle mają jakieś szczegółowe ustalone.
Zapisane

Rafał
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #56 : 2009-07-03, 13:54:19 »

..witam wszystkich Optymalnych:)...jestem na diecie 20 miesięcy w zasadzie wszystko ok [poza moja rodzinką ,która mówi ,że jestem w sekcie:)]...ale ze względu na pracę[na zmiany ..powroty w nocy}...np:..wychodze z domu po optymalnym śniadanku obiadek ok w południe nie jestem głodny do pólnocy ale jak tylko przyjdę do domu to mam w rezerwie jeszcze nie zjedzoną "dawkę "węglowodanów"..pytanie brzmi...czy wszystkie proporcie BTW muszą się zamknąć w określonym czasie...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #57 : 2009-07-03, 14:07:11 »

...czy wszystkie proporcie BTW muszą się zamknąć w określonym czasie...

Rafal proporcje to absolutna podstawa!  Cool

Jak tego nie bedziesz przestrzegal to juz bedziesz na zupelnie innej diecie.

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #58 : 2009-07-03, 14:12:39 »

poza moja rodzinką ,która mówi ,że jestem w sekcie...

A które "opty"- guru ma nad tobą władzę?  Wink
Zapisane
Rafał
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #59 : 2009-07-03, 14:17:14 »

grizzly dzięki:)..może źle się zapytałem....proporcje białka i tłuszczu w danym posiłku są takie jakie maja być...ale np:nie wiem czy w danym dniu wieczorkiem nie wypije sobie jednego browarka,więc chodzi mi o uzupełnie węglowodanów to potrzebnej normy...i dlatego pytam o ten czas calego bilansu..
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.