forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 14:16:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660319 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.  (Przeczytany 150355 razy)
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #60 : 2009-07-03, 14:26:47 »

50 gr maslaalbo 50 gr sloniny, albo 50 gr smalcu, do tego  jedno jajko i 4 zoltka, plus 10 gr dzemu lub w zamian 30 gr kechupu
 A jezeli jeszcze w czasie glodowki zaspokoisz sie alkholem, wowczas uruchamiasz jeszcze inny proces, ktory niekoniecznie jest pozytywny dla twojego organizmu.
Patrząc na Twój avatar mialem wrażenie, że jesteś rozsądniejszy ale widzę, że chcesz abym zszedł nie tylko z tego forum ale i z tego świata  Very Happy
Cytuj
Sama jestem ciekawa jakie BTW mają wegetarianie, jeśli w ogóle mają jakieś szczegółowe ustalone.
Nie wiem co ten skrót oznacza.  Shocked
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #61 : 2009-07-03, 14:32:21 »

"Chcębyćzdrowy"
lepiej nie wdawaj się zbytnio w dyskusję ideologiczną, bo jeszczę cię tu "nawrócą".
Pytaj tylko o problemy związane z Wegetarianizmem, chętnie ci podpowiemy.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #62 : 2009-07-03, 14:33:13 »

Akronim - By The Way (BTW). Często stosowany na grupach dyskusyjnych.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #63 : 2009-07-03, 14:35:09 »

"Blackend"
nie rób sobie jaj.
Tu BTW ma inne znaczenie i dobrze o tym chyba wiesz?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #64 : 2009-07-03, 14:41:41 »

Krzywdy nikomu nie zrobię Wink
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #65 : 2009-07-03, 14:45:20 »

"Chcębyćzdrowy"
lepiej nie wdawaj się zbytnio w dyskusję ideologiczną, bo jeszczę cię tu "nawrócą".
Pytaj tylko o problemy związane z Wegetarianizmem, chętnie ci podpowiemy.
Ok!  Very Happy  Nawrócić to i tak mnie nie nawrócą bo już jest za późno. Mam tylko nadzieję, że na forum wejdą ludzie z problemami zdrowotnymi , którzy  wezmą pod uwagę zalety diety wegetariańskiej.
Im więcej zdrowych ludzi w społeczeństwie, tym lepsze nastroje i przyjemniej się żyje w takim środowisku Smile
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #66 : 2009-07-03, 14:56:47 »

No dobrze  Very Happy  Śmiech to zdrowie. Ja też się lubię śmiać przed komputerem. Już wiem co to jest proporcja BTW i po zastanowieniu odpowiem Reni Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #67 : 2009-07-03, 15:26:47 »

.... którzy  wezm± pod uwagę zalety diety wegetariańskiej.

....i wady...
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #68 : 2009-07-03, 15:35:11 »

tak jak optymalni są przeświadczeni o wyjątkowości swojej diety, tak wegetarianie podejrzewam myślą podobnie, to zupełnie naturalne tak więc sugerując komuś iż jego to bee (zalety ale również wady) a moje cacy (same zalety, wad brak) wzbudza u mnie atak  śmiechu.... Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #69 : 2009-07-03, 15:39:23 »

To się śmiej, śmiech to zdrowie i jeszcze wspomaga... Wink A kto pisał że DO nie ma wad? Shocked
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #70 : 2009-07-03, 15:49:30 »

To się śmiej, śmiech to zdrowie i jeszcze wspomaga... Wink A kto pisał że DO nie ma wad? Shocked

ma? Shocked Very Happy renia wlasnym oczom nie wierzę... Very Happy
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #71 : 2009-07-03, 15:51:24 »

Nie wolno się śmiać z ludzi za to co robią, bo tylko pozornie są to ich wybory. Roślinożerca jest ważniejszy od mięsożercy, bo bez tego pierwszego nie może być tego drugiego. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #72 : 2009-07-03, 15:51:50 »

To się ¶miej, ¶miech to zdrowie i jeszcze wspomaga... Wink A kto pisał że DO nie ma wad? Shocked

ma? Shocked Very Happy renia wlasnym oczom nie wierzę... Very Happy
Tak dłuuugo się zastanawiałaś nad odpowiedzią?  Shocked ..czy musiałaś skorzystać z doradztwa?  Cool
Zapisane

Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #73 : 2009-07-03, 15:57:45 »

Spróbuję na własnym przykladzie podać produkty i ich proporcje, którymi się żywię na codzień.  

BIAŁKO: rośliny strączkowe (fasola, groch, soja, bób ,kukurydza, kasze - gryczana, jaglana, manna, jęczmienna)
             Prawie z każdym posiłkiem (chyba, że zapomnę strączkowe namoczyć poprzedniago dnia), pół na pół z warzywami      
             surowymi lub gotowanymi.
TŁUSZCZE: Oleje roślinne, najlepiej te tłoczone na zimno. Polewam każdą porcję jedzenia kilkoma stołowymi łyżkami
             oleju (rzepakowy, z oliwek, lniany). Poza tym jem prawie codziennie kilka orzechów włoskich a rzadko siemię
             lniane.
WĘGLOWODANY: owoce (jabłka truskawki, czereśnie, arbuzy itp) jem między posiłkami jeśli czuję głód i późnym
             wieczorem potrafię zjeść jabłko jak jestem głodny. Jem prawdziwy miód pszczeli jeśli mam na niego ochotę,
             najczęściej posmarowaną nim kromkę chleba pełnoziarnistego. Zdarza się, że wypiję kawę prawdziwą,
             posłodzoną białym cukrem. Jeśli mam ochotę robię sobie kisiel owocowy z mąki ziemniaczanej również
             słodzony cukrem białym. Mam ochotę czasem na kawałek czekolady gorzkiej a nieraz potrafię zjeść jedną
             taką czekoladę dziennie.
NAPOJE: Piję herbaty owocowe i zieloną bez cukru oraz wodę mineralną, niegazowaną. Czasem mam ochotę na
             miętową lub zwykłą (teinę) z cytryną i miodem.
             Codziennie biorę tabletkę witaminy B 12.

Wadą tej diety jest ciągłe dbanie o to, aby była ona urozmaicona przez co dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne skladniki.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #74 : 2009-07-03, 16:00:09 »

Nie wolno się śmiać z ludzi za to co robią, bo tylko pozornie są to ich wybory. Roślinożerca jest ważniejszy od mięsożercy, bo bez tego pierwszego nie może być tego drugiego. Wink


Panie Michale, bez roslinożercy nie może być mięsożercy?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70492


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #75 : 2009-07-03, 16:05:58 »

Spróbuję na własnym przykladzie podać produkty i ich proporcje, którymi się żywię na codzień. 

BIAŁKO: ro¶liny str±czkowe (fasola, groch, soja, bób ,kukurydza, kasze - gryczana, jaglana, manna, jęczmienna)
              Prawie z każdym posiłkiem (chyba, że zapomnę str±czkowe namoczyć poprzedniago dnia), pół na pół z warzywami     
              surowymi lub gotowanymi.
TŁUSZCZE: Oleje ro¶linne, najlepiej te tłoczone na zimno. Polewam każd± porcję jedzenia kilkoma stołowymi łyżkami
              oleju (rzepakowy, z oliwek, lniany). Poza tym jem prawie codziennie kilka orzechów włoskich a rzadko siemię
              lniane.
WĘGLOWODANY: owoce (jabłka truskawki, czere¶nie, arbuzy itp) jem między posiłkami je¶li czuję głód i póĽnym
              wieczorem potrafię zje¶ć jabłko jak jestem głodny. Jem prawdziwy miód pszczeli je¶li mam na niego ochotę,
              najczę¶ciej posmarowan± nim kromkę chleba pełnoziarnistego. Zdarza się, że wypiję kawę prawdziw±,
              posłodzon± białym cukrem. Je¶li mam ochotę robię sobie kisiel owocowy z m±ki ziemniaczanej również
              słodzony cukrem białym. Mam ochotę czasem na kawałek czekolady gorzkiej a nieraz potrafię zje¶ć jedn±
              tak± czekoladę dziennie.
NAPOJE: Piję herbaty owocowe i zielon± bez cukru oraz wodę mineraln±, niegazowan±. Czasem mam ochotę na
              miętow± lub zwykł± (teinę) z cytryn± i miodem.
              Codziennie biorę tabletkę witaminy B 12.

 Wad± tej diety jest ci±głe dbanie o to, aby była ona urozmaicona przez co dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne skladniki.
Jak czytam ten jadłospis, to przypomina mi się mój sprzed DO. Bardzo podobny, tylko ja jadłam jeszcze jajka i chude mięso z piersi kurczaka. Dziekuję za tak wyczerpującą odpowiedź.
Zapisane

Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #76 : 2009-07-03, 16:09:14 »

Nie wolno się śmiać z ludzi za to co robią, bo tylko pozornie są to ich wybory. Roślinożerca jest ważniejszy od mięsożercy, bo bez tego pierwszego nie może być tego drugiego. Wink
Nie czuję się lepszy i ważniejszy od tych, co jedzą mięso. Ja po prostu w ten sposób walczę o swoje zdrowie i wiem, że taka dieta jest dla mnie dobra  Cool
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #77 : 2009-07-03, 16:16:41 »

Spróbuję na własnym przykladzie podać produkty i ich proporcje, którymi się żywię na codzień.

Nie widzę w tym zestawie żadnych poważnych błędów, które mogłyby doprowadzić do komplikacji zdrowotnych.
Wygląda nawet na bardzo fachowy zestaw, jeśli strączkowych jesz stosowną ilość w stosunku do spożywtch węglowodanów.
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #78 : 2009-07-03, 16:22:11 »

Dziękuję za ocenę  Smile Od dwóch lat jestem na forum wegetariańskim skąd czerpię fachową wiedzę   Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #79 : 2009-07-03, 16:32:26 »

...czy musiałaś skorzystać z doradztwa?  Cool...

U mnie to cala rodzina korzysta z doradztwa.  Cool
Ale za to nie maja "wszyscy" samochodow z "klimatyzacja".   Laughing Razz

BTW
Cos za cos.  Razz

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.