forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 14:14:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660246 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.  (Przeczytany 150326 razy)
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #80 : 2009-07-03, 16:33:10 »

Podawanie doustne drożdży, kiełków przenicy, lucerny i otrębów ryżowych łagodzi podobno niedobór wit. B12.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #81 : 2009-07-03, 16:43:02 »

...Ja po prostu w ten sposób walczę o swoje zdrowie i wiem, że taka dieta jest dla mnie dobra  Cool...

To co napisales zaczyna "miec" gleboki sens!  Cool

Podoba "misie"!  Razz

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #82 : 2009-07-03, 16:46:55 »

OdpowiedĽ na post Violi:
Prawdopodobnie tak bo przeżyłem w ostatnich latach wiele stresuj±cych wydarzeń a jestem czlowiekiem wrażliwym. W sumie unikam w kontaktów  z ludĽmi  bo one wywołuj± we mnie najwięcej złych wspomnień i wyraĽne poddenerwowanie. Ale tej wspomnianej tarczycy również nie należy lekceważyć Cool
Takie spostrzeżenie mam że wegetarianiżm prowadzi niestety do braku poprawnych stosunków z osobnikami tego samego gatunku Sad i tak się tylko można zastanawiać czy to wynik wegetarianizmu czy wegetarianizm jest tego efektem ?? innymi słowy wegetarianie tak kochaja zwierzęta że nienawidzą Ludzi  Sad
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #83 : 2009-07-03, 16:57:46 »

"slawku"
bo chyba znasz tylko "internetowych wege" typu "brumbak".  Wink
Ja mam same miłe doświadczenia z Wegetarianami w normalnych międzyludzkich kontaktach.
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #84 : 2009-07-03, 18:01:49 »

Takie spostrzeżenie mam że wegetarianiżm prowadzi niestety do braku poprawnych stosunków z osobnikami tego samego gatunku Sad i tak się tylko można zastanawiać czy to wynik wegetarianizmu czy wegetarianizm jest tego efektem ?? innymi słowy wegetarianie tak kochaja zwierzęta że nienawidzą Ludzi  Sad
Niestety, muszę to z przykrością potwierdzić chociaż chciałbym żeby tak nie było. "Nienawidzą" -  to za mocne słowo. Szczególnie młodzi wegetarianie są mało wyrozumiali i tolerancyjni dla jedzących mięso. Myślę, że konflikt wynika głównie z tego, że osoba bezmięsna myśli, że jest wyszydzana i nierozumiana w swoim środowisku co nieraz ma miejsce i dlatego zwykle reaguje  niechęcią do agresora. Brakuje tu chyba jakiegoś dystansu do samego siebie i trzeźwego spojrzenia na sytuację. Siłą na pewno nic nie zdziałamy jeśli chodzi o poprawę bytu zwierząt hodowlanych. Możemy tylko przyczepić sobie etykietkę agresywnego wegetarianina oszołoma. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest dawanie przykładu innym ludziom, że można zdrowo i szczęśliwie żyć nie jedząc mięsa i wychowywać swoje dzieci wegetariańskie, które też nie będą miały żadnych niedoborów w organiźmie. Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #85 : 2009-07-03, 18:41:33 »

...Możemy tylko przyczepić sobie etykietkę agresywnego wegetarianina oszołoma....

  http://www.forumveg.webd.pl/viewtopic.php?t=2064 
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #86 : 2009-07-03, 19:44:36 »

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #87 : 2009-07-03, 20:00:21 »

Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #88 : 2009-07-03, 22:22:25 »

W dalszej części tego wątku jest wyjaśnione, że zostały pomylone normy  dziecka z osobą  dorosłą podczas interpretacji badania  Cool
Zapisane
Goska999
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #89 : 2009-07-03, 22:24:46 »

Spróbuję na własnym przykladzie podać produkty i ich proporcje, którymi się żywię na codzień.  

BIAŁKO: ro¶liny str±czkowe (fasola, groch, soja, bób ,kukurydza, kasze - gryczana, jaglana, manna, jęczmienna)
              Prawie z każdym posiłkiem (chyba, że zapomnę str±czkowe namoczyć poprzedniago dnia), pół na pół z warzywami      
              surowymi lub gotowanymi.
TŁUSZCZE: Oleje ro¶linne, najlepiej te tłoczone na zimno. Polewam każd± porcję jedzenia kilkoma stołowymi łyżkami
              oleju (rzepakowy, z oliwek, lniany). Poza tym jem prawie codziennie kilka orzechów włoskich a rzadko siemię
              lniane.
WĘGLOWODANY: owoce (jabłka truskawki, czere¶nie, arbuzy itp) jem między posiłkami je¶li czuję głód i póĽnym
              wieczorem potrafię zje¶ć jabłko jak jestem głodny. Jem prawdziwy miód pszczeli je¶li mam na niego ochotę,
              najczę¶ciej posmarowan± nim kromkę chleba pełnoziarnistego. Zdarza się, że wypiję kawę prawdziw±,
              posłodzon± białym cukrem. Je¶li mam ochotę robię sobie kisiel owocowy z m±ki ziemniaczanej również
              słodzony cukrem białym. Mam ochotę czasem na kawałek czekolady gorzkiej a nieraz potrafię zje¶ć jedn±
              tak± czekoladę dziennie.
NAPOJE: Piję herbaty owocowe i zielon± bez cukru oraz wodę mineraln±, niegazowan±. Czasem mam ochotę na
              miętow± lub zwykł± (teinę) z cytryn± i miodem.
              Codziennie biorę tabletkę witaminy B 12.

 Wad± tej diety jest ci±głe dbanie o to, aby była ona urozmaicona przez co dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne skladniki.
W ten podobny sposób odżywiania w ciągu dziesięciu lat nabawiłam się stwardnienia rozsianego.!
 W tej chwili bardzo podziękuje za taki model żywienia, jeśli ktoś chce być chory niech tak je na zdrowie!!!!!
Jeśli chodzi o moje zdrowie to je prawie odzyskałam, stanełam wręcz na nogi dzięki diecie optymalnej, a nie dzięki wegetarianizmowi i lekarzom.
Takie jest moje zdanie na ten temat, nie ma nic leprzego jak tłuste jedzonko w D.O. i basta. Razz
A propo owoców mój syn jadał ich mnóstwo i uszkodził sobie wątrobe i przy okazji otłuszczoną też miał, po odstawieniu owoców, schudł 5 kilo
i wyniki również ma lepsze. Tak jak wspominałeś Adminie przy nadmiarze owoców co nas czeka.... Sad
POZDRAWIAM.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #90 : 2009-07-03, 22:45:00 »

w koncu cos madrego!!!!
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #91 : 2009-07-03, 22:46:19 »

No to jeszcze mi zostało trzy lata życia w zdrowiu  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #92 : 2009-07-08, 18:30:22 »

Czyli jezeli zjesz 70 gr bialka to powinienes wrabac max 300 gr weglowodanw i do tego jakies tam 60 gr tluszczu. Bedzie dobrze.........jezeli zachowasz proporcje.
Na Twoim miejscu przeczytalbym chocby jeden rozdzial biochemi...
Najbardziej miażdżycorodna dieta u ludzi zawiera głównie składniki odżywcze – Białko : Tłuszcz : Węglowodany, w których występuje na 1 g białka : 1,5 g tłuszczu : 4 g węglowodanów. Proporcje te mogą się zmieniać w niewielkim zakresie, w zależności od wartości biologicznej białka, rodzaju tłuszczów, rodzaju węglowodanów i wpływu całego szeregu innych czynników pokarmowych i środowiskowych.  Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #93 : 2009-07-09, 17:51:14 »

Czyli jezeli zjesz 70 gr bialka to powinienes wrabac max 300 gr weglowodanw i do tego jakies tam 60 gr tluszczu. Bedzie dobrze.........jezeli zachowasz proporcje.
Na Twoim miejscu przeczytalbym chocby jeden rozdzial biochemi...
Najbardziej miażdżycorodna dieta u ludzi zawiera głównie składniki odżywcze – Białko : Tłuszcz : Węglowodany, w których występuje na 1 g białka : 1,5 g tłuszczu : 4 g węglowodanów. Proporcje te mogą się zmieniać w niewielkim zakresie, w zależności od wartości biologicznej białka, rodzaju tłuszczów, rodzaju węglowodanów i wpływu całego szeregu innych czynników pokarmowych i środowiskowych.  Razz



Moja glowa jest na urlopie. Prosze wytumacz wiec co Twoja odpowiedz ma wspolnego z moim tekstem, ktory wkleilas i z DO/ZO.

Bo z tego co widze proponuje "komus"  proporcje zgodne z teoretyczna zasada BTW 1:2,5:0,8
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #94 : 2009-07-09, 17:59:56 »

  Very Happy "adampio", Tobie węglowodany z tłuszczem się pomyliły  Very Happy  Wink
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #95 : 2009-07-09, 18:12:24 »

A no tak, napisalem brednie. Zgoda.

Sorry
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #96 : 2009-07-09, 18:17:29 »

 Very Happy Nie brednie, tylko mały błąd  Very Happy , ale w odżywianiu - olbrzymi.. Laughing
Zapisane

fink
Go


Email
Pytanie do Tomasza Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #97 : 2009-09-13, 16:22:18 »

Niedawno, chyba na tym forum, czytałem, że Tomasz Kwaśniewski, czyli "admin",
odżywia się poprzez zjedzenie posiłku tylko raz dziennie. Czy możesz napisać adminie,
jakie produkty składają na ten jeden posiłek dziennie, oraz w jakich ilościach występuje
każdy produkt ? Ile kalorii zawiera taki posiłek ? Czy nie czujesz głodu w pozostałe pory dnia ?
(oczywiście wiem, że uczucie początkowego głodu u optymalnych jest bardziej stonowane
i mniej odczuwalne).
Zapisane
fink
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #98 : 2009-09-15, 19:18:52 »

Tomasz, to może chociaż napiszesz, czy to prawda, że jadasz jeden posiłek dziennie ?
Jestem bardzo ciekawy takiego sposobu odżywiania się.
Wystarczy, że wpiszesz "Tak" lub "Nie".
Nie traktuj tej, ani mojej poprzedniej wiadomości w tym wątku, jako ataku personalnego na Twoją osobę.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #99 : 2010-01-07, 13:02:50 »

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=16803&postdays=0&postorder=asc&start=0

Wklejam tutaj link z forum DD - może kogoś zainteresuje, jak można wpłynąć jedzeniem na przewagę układu sympatycznego, czy też parasympatycznego.
Zapisane

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.