forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:30:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658439 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.  (Przeczytany 147667 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #20 : 2009-06-10, 10:31:14 »

Nigdy się też za mądrą nie podawałam Smile Obawiam się nawet, czy starczy mi życia na uzupełnienie braków w mojej wiedzy. Ty jednak przedstawiasz się jako osoba w pełni "douczona", więc i ja Ci wybaczam brak taktu Laughing
Będziesz mądra - to tylko kwesia czasu i ... odżywiania.
Ja już nikogo nie osądzam. Zrób to samo.

Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #21 : 2009-07-01, 22:11:09 »

Białko pochodzenia zwierzęcego określa się mianem KOMPLETNEGO bowiem każda jego porcja zawiera komplet niezbędnych aminokwasów. Białko pochodzenia roślinnego nie zasługuje na to miano, ponieważ nie ma takiego warzywa czy zboża, które zawierałoby wszystkie dziewięć aminokwasów.
Gdyby w diecie zabrakło któregokolwiek z niezbędnych aminokwasów, nasz organizm w ogóle nie byłby w stanie funkcjonować.
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jestem ponad siedem lat wegetarianinem odżywiającym się produktami pochodzenia roślinnego plus suplementacja B 12 i mój organizm funkcjonuje prawidłowo. Ostatnio robiłem badania krwi i moczu. Wyniki są dobre. Jedynie płytki krwi mam poniżej normy ale jest to niedobór do skorygowania dietą. Pozdrawiam. Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #22 : 2009-07-01, 22:15:59 »

a dlaczego taki niknejm sobie obrales, jesli mozna spytac?
zamiast na przyklad "Jestemzdrowy"
obecny sugeruje, ze dopiero masz zamiar poprawiac to czy owo
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #23 : 2009-07-01, 22:25:32 »

Dobre pytanie Very Happy
Bo tak naprawdę to nikt w dzisiejszych  czasach nie jest do końca zdrowy. Zarejestrowalem się tutaj żeby zdobyć informację na temat : Co robić żeby być zdrowym i sprawnym do późnych dni życia. Może jakieś rady stąd uda mi się wcielić w swoje życie  Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #24 : 2009-07-01, 22:35:55 »

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jestem ponad siedem lat wegetarianinem odżywiającym się produktami pochodzenia roślinnego plus suplementacja B 12 i mój organizm funkcjonuje prawidłowo. Ostatnio robiłem badania krwi i moczu. Wyniki są dobre. Jedynie płytki krwi mam poniżej normy ale jest to niedobór do skorygowania dietą. Pozdrawiam. Cool

Jest wiele odmian wegetarianizmu, są tacy co jedzą jaja, sery, ryby, Ty nie zdeklarowałeś jak to u Ciebie wygląda... Smile
Laktoowowegetarianizm?
Laktowegetarianizm?
Owowegetarianizm?
Weganizm?
Witarianizm?
Frutarianizm?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #25 : 2009-07-01, 22:36:58 »

wlasnie w sumie przez chwile zastanawialam sie tez nad Twoimi oczekiwaniami wzgledem tego Forum
my sie tu za bardzo nie znamy na odzywianiu w oparciu o poczatkowe ogniwo lancucha pokarmowego
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #26 : 2009-07-01, 22:44:46 »

wlasnie w sumie przez chwile zastanawialam sie tez nad Twoimi oczekiwaniami wzgledem tego Forum
my sie tu za bardzo nie znamy na odzywianiu w oparciu o poczatkowe ogniwo lancucha pokarmowego

flo być może istnieje taka opcja ze "chcębyćzdrowy" przejdzie na dietę optymalną powalony siłą naszych argumentów... Very Happy być może poszukuje najbardziej optymalnego rozwiązania  Smile
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #27 : 2009-07-01, 22:53:23 »

Na początku odrzuciłem z pożywienia mięso i ryby (chociaż to też mięso). Za około rok czasu zrezygnowalem z jajek. Za jakiś następny rok zrezygnowalem z serów żółtych bo czułem po nich zbyt obciążony żołądek. No i po upływie dwóch lat wegetarianie z którymi miałem kontakt namówili mnie na rezygnację z nabiału czyli mleka, serów białych i jogurtów, kefirów. Czyli stopniowo mój organizm przyzwyczajał się do nowego pożywienia. Obecnie odżywiam się kaszami, warzywami, owocami, ryżem, nasionami i orzechami. Jestem osobą szczupłej budowy i mam 49 lat.
Nie mam żadnych oczekiwań względem tego forum. Chciałbym tylko zobaczyć jaki sposób odżywiania lekarze doradzają forumowiczom i jakie są tego efekty  Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #28 : 2009-07-01, 22:57:07 »

flo być może istnieje taka opcja ze "chcębyćzdrowy" przejdzie na dietę optymalną powalony siłą naszych argumentów... Very Happy być może poszukuje najbardziej optymalnego rozwiązania  Smile

czemu nie,... w sumie istnieje takie pradopodobienstwo
licze tez, ze sie czegos interesujacego z tej wymiany argumentow dowiemy
poza tym mysle tez, ze Chcebyczdrowy ma duze szanse stac sie/pozostac zdrowym na rozsadnie zastosowanym vege - jesli mu ta opcja pasuje
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #29 : 2009-07-01, 22:58:19 »

Dobre pytanie Very Happy
Bo tak naprawdę to nikt w dzisiejszych czasach nie jest do końca zdrowy. Zarejestrowalem się tutaj żeby zdobyć informację na temat : Co robić żeby być zdrowym i sprawnym do póĽnych dni życia. Może jakie¶ rady st±d uda mi się wcielić w swoje życie Smile
Po Twoim poście widać, że nie jesteś, tak całkowicie zadowolony ze swojej diety i ze swojego zdrowia. Dobrze, w takim razie, że nadal szukasz. Ze mną było podobnie. Próbowałam różnych diet i "metod leczenia", aż znalazłam. Tobie też życzę znalezienia optymalnego sposobu na zdrowie.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #30 : 2009-07-01, 23:07:24 »

Chcębyćzdrowy piszesz iz jesteś szczupły, mozna wiedzieć ile masz wzrostu i ile ważysz?
tak mi się jakoś kojarzy ze wegetarianie z uwagi na byle jakie białko muszą być albo bardzo szczupli (gdy jedzą umiarkowane ilości weglowodanów lub mogą być tzw. tlustymi chudzielcami gdy zjadają więcej węglowodanów, czyli tłuszczyk bez mieśni....co o tym myślisz? nie wierzę iż posiadasz ładnie wyżeźbioną muskulatutkę którą móglbyś posiadać będąc na diecie optymalnej.... Wink
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #31 : 2009-07-01, 23:09:21 »

Dziękuję Smile Miło się z Paniami rozmawia. Na innych forach zostałbym juz dawno skrytykowany za swoją stosowanie swojej diety  Smile
Ze swojego sposobu odżywiania jestem bardzo zadowolony bo już się do niego przyzwyczaiłem i widzę  dobroczynne skutki , natomiast w swoim zdrowiu jeszcze bym poprawił kilka rzeczy, które nie są całkiem w porządku i wymagają czasu i pewnych zabiegów. Przyznam się , że stosuję ścisłe głódowki, których zapewne nie polecacie i krytykujecie, a ja się przekonałem, że jednak są skuteczne. Może na dzisiaj już skończymy bo jest późno.
Dobranoc. Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #32 : 2009-07-01, 23:11:17 »

Dziękuję Smile Miło się z Paniami rozmawia. Na innych forach zostałbym juz dawno skrytykowany za swoją stosowanie swojej diety  Smile
Ze swojego sposobu odżywiania jestem bardzo zadowolony bo już się do niego przyzwyczaiłem i widzę  dobroczynne skutki , natomiast w swoim zdrowiu jeszcze bym poprawił kilka rzeczy, które nie są całkiem w porządku i wymagają czasu i pewnych zabiegów. Przyznam się , że stosuję ścisłe głódowki, których zapewne nie polecacie i krytykujecie, a ja się przekonałem, że jednak są skuteczne. Może na dzisiaj już skończymy bo jest późno.
Dobranoc. Smile
ok chętnie pogadamy... :)dobranoc, wiesz my na DO mozemy siedzieć do rana , pare godzin snu i wystarczy... Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #33 : 2009-07-01, 23:12:38 »

stosuję ścisłe głódowki, których zapewne nie polecacie i krytykujecie

ja polecam Cool
"przerwy od jedzenia" sa super
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #34 : 2009-07-01, 23:14:00 »

stosuję ścisłe głódowki, których zapewne nie polecacie i krytykujecie

ja polecam Cool
"przerwy od jedzenia" sa super

ja też, wolę nie dojeść niż przejeść zdecydowanie... Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #35 : 2009-07-01, 23:20:15 »

dodam, ze na DO/ZO takie pauzy sa naturalne i nie stanowia szoku dla organizmu Cool
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #36 : 2009-07-02, 07:54:01 »

Głodówka na Wegetarianizmie, to "zbawienie". Człowiek natychmiast podnosi komfort życia, wypala "śmieci" metaboliczne, wymusza poprawną proporcję między głównymi składnikami odżywczymi, czerpanymi z zapasu, czyli samoistnie się zdrowieje. No same superlatywy. A do tego jeszcze prawdopodobieństwo zachorowania na raka jest znacznie mniejsze niż u żywiących się standardowo - co jest oczywiste. O proszę świeże doniesienie: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8127215.stm
Należy tylko pilnować dokładnie białka, najlepiej spożytego w grochu, bobie, fasoli, orzechach. Tylko mężczyźni Wegetarianie powinni unikać nadmiernego spożywania soi.
To bardzo prosty i bardzo dobry sposób żywienia ten zbilansowany Wegetarianizm. Popieram, bo zdecydowanie jest lepszy niż przeciętna dieta typu US!  Very Happy

PS
na Kuchni TV jest bardzo dobrze prowadzony program przez panią Słomę - nic dodać, nic ująć z biochemicznego i fzjologicznego punktu widzenia. Polecam wszystkim Wegatarianom.
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #37 : 2009-07-02, 20:12:32 »

Chcębyćzdrowy piszesz iz jesteś szczupły, mozna wiedzieć ile masz wzrostu i ile ważysz?
tak mi się jakoś kojarzy ze wegetarianie z uwagi na byle jakie białko muszą być albo bardzo szczupli (gdy jedzą umiarkowane ilości weglowodanów lub mogą być tzw. tlustymi chudzielcami gdy zjadają więcej węglowodanów, czyli tłuszczyk bez mieśni....co o tym myślisz? nie wierzę iż posiadasz ładnie wyżeźbioną muskulatutkę którą móglbyś posiadać będąc na diecie optymalnej.... Wink
Mam 184 cm. wzrostu i ważę niecałe 70kg czyli mam niedowagę. Odziedziczyłem geny po ojcu a on był zawsze szczupłym człowiekiem. Choć bym nie wiem ile zjadł to i tak wszystko przeleci przeze mnie i bedę chudy. Taki metabolizm organizmu. Nie posiadam ładnie wyrzeźbionej muskulatury bo i nie ćwiczę w tym celu. Wystarczy jak się narobię fizycznie przy domu.  Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #38 : 2009-07-02, 22:27:28 »

Mam 184 cm. wzrostu i ważę niecałe 70kg czyli mam niedowagę. Odziedziczyłem geny po ojcu a on był zawsze szczupłym człowiekiem. Choć bym nie wiem ile zjadł to i tak wszystko przeleci przeze mnie i bedę chudy. Taki metabolizm organizmu. Nie posiadam ładnie wyrzeźbionej muskulatury bo i nie ćwiczę w tym celu. Wystarczy jak się narobię fizycznie przy domu.  Smile
specjalnie nie jestem zdziwiona tym co napisałeś...nie można pisać taki mam metabolizm, masz taki metabolizm jakie substraty zapodasz....oczywiście różnice pomiędzy osobnikami zawsze będą ale mimo wszystko to z czego i w jaki sposób czerpiemy energię ma kluczowe znaczenie...
chorujesz na jakies choroby?
Zapisane
Chcębyćzdrowy
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.
« Odpowiedz #39 : 2009-07-02, 22:39:59 »

Raczej nie, chyba że jakaś przewlekła, utajona ale w sumie czuję się dobrze  Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.