forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 02:28:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 635567 razy)
viola44
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #120 : 2009-09-11, 19:07:22 »

Było tak: ogląda wyniki badan, ok,dobrze, dobrze i na końcu cholesterol (ups) Prosze sie zarejstrować do lekarza ogólnego gdyż prawdopodobnie bedzie trzeba zapisać statyn.

Czy miał pan problemy z tarczyca...?
nie
Nie wiem skad ten wysoki poziom cholesterolu, może to rodzinne....



Smile a nie mowilam?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #121 : 2009-09-14, 11:44:50 »

Też robiłem lipidogram; cholesterol-259,  LDL-145,  TG-68,  HDL-100,5
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #122 : 2009-09-14, 14:18:51 »

"adamel" - można wiedzieć jak długo jesteś na ŻO ? Wyniki moim zdaniem - super Smile
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #123 : 2009-09-14, 14:52:10 »

Ok. 1,5 roku.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #124 : 2009-09-14, 15:04:37 »

A miałeś robione badania przed DO, żeby móc teraz porównać?
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #125 : 2009-09-15, 13:07:17 »

Robiłem,ale niestety nie mogę odnaleźć wyników, ale pamiętam, że cholesterol był powyżej 260, frakcja LDL około 160, trójglicerydy powyżej 130, a HDL powyżej 60, ale mniej niż 70.Nota bene te badania robiłem parę razy, ponieważ próbowano ustalić przyczynę arytmii. W pewnym okresie używałem Benecolu i Flory pro-activ do pieczywa( graham, razowe). Trwało to ponad rok. Muszę zaznaczyć, że jadłem wtedy głównie ryby i chude mięsa, a z dodatków skrobiowych najczęściej ryż. Po tym czasie ponowiłem lipidy, i trzeba przyznać, że HDL i trójglicerydy ni cholerę nie drgnęły w dobrym kierunku.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #126 : 2009-09-15, 13:59:22 »

Całkiem podobnie jak u mnie. Też szukali przyczyny arytmii i w końcu stwierdzili, że to od stresu. Też dobrze znam smak Benecolu, również kiełków, otrębów, beztłuszczowych jogurtów i masy suplementów. Byłam grzeczną pacjentką i słuchałam we wszystkim lekarzy, tylko - skutek był kiepski - chorób przybywało..
PS Gratuluję wyników, poprawa jest wyraźna - tylko tak dalej .. Smile)
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #127 : 2009-09-21, 10:33:38 »

Miałem ostatnio kontakt z kuzynką żony z Austrii.Osoba bardzo schorowana, więc tematy zdrowotne musiały się pojawić.O moim sposobie od zywiania nie wiedziała, ale o ŻO słyszała.Widząć, co jem, zapytała wprost między innymi o cholesterol, "bo wiesz, u nas lekarze mówią, że nie jest ważny cholesterol całkowity, tylko stosunek HDL do całkowitego, i nie powinien być wyższy, niż 1:5" Shocked Jakbym podobne herezje czytał już kilkanaście lat temu...Może to tylko "austriackie gadanie" Laughing
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #128 : 2010-03-07, 20:55:26 »

Muszę coś napisać.
Mąż znajomej ma tętniaka tętniaka aorty brzusznej,a jak czytałam,to przyczyną jest miażdżyca .
Miał znajomy ten, problemy z bólem brzucha,więc chodził po lekarzach,ale ci niczego niepokojącego nie wykryli,kolonoskopia wyszła ok,badania krwi ok,dostawał tylko ponoć leki na zespół jelita drazliwego,które niewiele pomagały.

Jednak po dwóch latach trafił do takiego lekarza,który palpacyjnie wyczuł zgrubienie i już wiedział,że to tętniak .Potem podstawowe badania krwi i co ciekawe to HDL,LDL,trójglicerydy wyszły w normie!-Dziś widziałam.Potem tomograf potwierdził dużego tętniaka.
Następne badania,które wykazały mocno "zapchane" tętnice -diagnoza ;miażdżyca.
To mnie ścięło,bo lekarze opierają się na badania HDL,LDL,trójglicerydach i one niby coś znaczą,a w tym przypadku nie znaczyły NIC,kompletnie nic.
LDL w normie,HDL w normie ,trójglicerydy w normie i ....miażdżyca.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #129 : 2010-03-07, 21:50:32 »

Za to chomocysteina była na pewno powyżej 8 - bo to właśnie jest główna przyczyna. /spotkałem się z samym h i ch/
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #130 : 2010-03-07, 21:54:04 »

No wielka szkoda, ale nie ma obowiązku leczenia miażdżycy Dietą Optymalną.

PS
na tętniaka aorty brzusznej, to tylko bodaj wszczepienie protezy... Całkiem dobrze to się udaje, bo dawniej była duża śmiertelność okołooperacyjna.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #131 : 2010-03-07, 21:58:18 »

Za to chomocysteina była na pewno powyżej 8 -

Poziom homocysteiny jest objawem towarzyszącym, a nie przyczyną miażdżycy i badanie jej poziomu nie leczy choroby!
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #132 : 2010-03-07, 22:02:53 »

No wielka szkoda, ale nie ma obowiązku leczenia miażdżycy Dietą Optymalną.
No właśnie nie ma,a ja już mówiłam swoje,więc ....

Cytuj
PS
na tętniaka aorty brzusznej, to tylko bodaj wszczepienie protezy... Całkiem dobrze to się udaje, bo dawniej była duża śmiertelność okołooperacyjna.
Tak,tylko wszczepienie,a tętniak jest dosyć duży,parenaście cm.

Nie napisałam tutaj jak osoba się żywiła,więc ;
To są osoby raczej "przy pieniądzach"-jak się do nich poszło,to zawsze obiady składające się z mięsa zwykle smazonego,ziemniaki,surówki.Ogólnie pierwsze danie,drugie -"ful wypas".
Po może trzech godzinach-kawa i jakieś ciasto.Na kolacji nigdy nie byłam,ani na śniadaniach.
Ogólnie tłusto i słodko jednocześnie.
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #133 : 2010-03-07, 22:05:11 »

Oczywiście samo badanie nie leczy nic ale zaalarmuje badających że trzeba się właściwie odżywiać.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #134 : 2010-03-07, 22:07:57 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=68 - tak na wszelki wypadek - oczywiście za kolejne czterdzieści lat "przyczyna choroby będzie nieznana", choć tekst jest prosty i zrozumiały.  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #135 : 2010-03-07, 22:10:08 »

Oczywiście samo badanie nie leczy nic ale zaalarmuje badających że trzeba się właściwie odżywiać.

O tak - "pięć razy warzywa i owoce" oraz statyny, to podstawa w leczeniu i profilaktyce miażdżycy!  Very Happy
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #136 : 2010-03-07, 22:15:55 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=68 - tak na wszelki wypadek - oczywiście za kolejne czterdzieści lat "przyczyna choroby będzie nieznana", choć tekst jest prosty i zrozumiały.  Very Happy
Cytuj
...  Miażdżyca powstaje u zwierząt (np. słonie) ......
Co ciekawe,to żona tego pana,dziś mi sama o tym powiedziała,bo czytała niegdyś książkę dr.Jana Kwaśniewskiego,ale ....no zobaczymy co będzie dalej.Sama musi podjąć decyzję.
Cytuj
Miażdżyca rozwija się najszybciej u ludzi spożywających stosunkowo dużo tłuszczów zwierzęcych, a najbardziej miażdżycorodną jest dieta , w której ilość energii dostarczanej w pokarmie w tłuszczach wynosi około 45% w przeliczeniu na wartość kaloryczną.

   Tłuszcze powodują rozwój miażdżycy, ale tylko w obecności węglowodanów!.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #137 : 2010-03-07, 22:21:30 »

To ani Twój, ani tym bardziej mój problem.

PS
przy takim tętniaku "najgorsze" możliwe jest w każdej chwili.  Sad
A jak pęknie - nie ma ratunku.
Znajomemu poradź (jeśli czujesz potrzebę wtrącania się w obce sprawy), aby jak najszybciej poszedł na operację tego tętniaka, jak przeżyje, to później można się zastanawiać nad DO.
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #138 : 2010-03-07, 22:25:40 »

przy takim tętniaku "najgorsze" możliwe jest w każdej chwili.  Sad
A jak pęknie - nie ma ratunku.
Dzwoniłam kiedyś na wieś i moja ciocia mówiła,że właśnie zmarła taka znajoma rodziny,miała 87 lat.Miała tętniaka,wykrytego w zeszlym roku,ale nie poddawała się operacji.
A zmarła w ten sposób;wstała rano,coś sobie zrobiła jeść,połozyła się,bo jej się zrobiło słabo i zmarła-pękł tętniak i się po prostu wykrwawiła.
Faktycznie,jak pęknie , nie ma ratunku,bo zanim pogotowie by przyjechało,to już "po ptakach".
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #139 : 2010-03-07, 22:29:29 »

To ani Twój, ani tym bardziej mój problem.
Nie mój,ale jak patrzę,to się coś człowiekowi robi,a tego jedzenia mają wbród.
Dziś obiad to samo "ful wypas",potem obowiązkowo ciasto i kawa-taki rytuał i zdziwienie,że mnie się nie chce ciasta i ,że tak mało zjadłam.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.