forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 01:43:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 636728 razy)
Opal
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #140 : 2010-03-07, 22:46:26 »

W tym temacie niestety mam już coś do powiedzenia. Mój Tata zmarł na tętniaka aorty. Wstał z łóżka z wielkim bólem i niedowładem ręki po pierwszej w nocy, o 3:40 już nie żył. Tętniak to ukryta bomba zegarowa, nie boli i nikt nie wie, że mu tyka. Czasami, przy jakiś dodatkowych badaniach udaje się wykryć tętniaka i Ci szczęśliwcy mają szansę przynajmniej na wytyczenie drogi, na możliwość zapobiegania, leczenia. Główne przyczyny tętniaka to nadciśnienie, palenie papierosów i miażdżyca.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #141 : 2010-03-07, 22:48:30 »

A tu jest tętniak zdiagnozowany, więc nie rozumiem na co czeka ten znajomy...  Shocked
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #142 : 2010-03-07, 23:08:32 »


Mojego syna teściowa ma dwa małe - dwu centymetrowe tętniaki w jamie brzusznej i jej powiedzieli lekarze, że ich nie da się zoperować. Dwa razy robili jej koronografię, ale jakiś tam tętnic nie mogą udrożnić (chyba trzewnej), bo ponoć trudne ma sploty tych tętnic. Robi tylko badania kontrolne co pół roku - aby sprawdzić, czy tętniaki nie powiększają się. Na razie nie zmieniają się - ale kobieta musi bardzo się oszczędzać, nic dźwigać.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #143 : 2010-03-08, 09:56:51 »

Na stronie internetowej tyle tego jest, że każdy samodzielnie może sobie poszukać.
Z ważniejszych prócz podanego wcześniej:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=85
że o "Wademekum miażdżycy" nie wspomnę! :
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=5&nx=40 ,
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=5&nx=30 ,
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=5&nx=20.

PS
więcej zainteresowani znajdą w książce "Jak nie chorować?"
Ludzie przekornie jednak lubią (muszą) chorować...  Cool
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #144 : 2010-03-08, 13:53:42 »

PS
1.więcej zainteresowani znajdą w książce "Jak nie chorować?"
2.Ludzie przekornie jednak lubią (muszą) chorować...  Cool
ad.1.Podrzucę tę książkę tym moim bliskim Znajomym.
ad.2.Ludzie jeszcze mówią,że "pewnie tak musi być" i ...w sumie to wszystko jest takie dziwne . Na pewno są już takie sytuacje,kiedy już jest za późno,ale przecież są takie,kiedy jeszcze da się coś zrobić,ale jak ja widziałam wczoraj,jak osoba,która ma tętniaka jadła obiad zlożony z mięsa,ziemniaków,surówki,zupa,a po dwóch godzinach jadła ciesto i jakieś inne słodkości,potem wyszła na papierosa itd.,to po prostu zrobiło mi się jej żal.
I ja już mówiłam o pewnych rzeczach,mówiłam o diecie niejednokrotnie,jak widziałam takie incydenty,ale niestety jak "grochem o ścianę",tak jakby ten ktoś z góry uważał ,że to, co robi jest o niebo lepsze i mądrzejsze,niż to moje "gadanie".
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #145 : 2010-03-08, 18:09:00 »

Bo ludzie zatracili umiejętność jedzenia. Umieją tylko ... "konsumować" przeważnie śmieci. Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #146 : 2010-03-08, 19:05:30 »

Przy okazji - http://www.msnbc.msn.com/id/35315651/ns/health-diet_and_nutrition/ - kilka ciekawostek!

PS
za własne choroby - odpowiada się własnym określonym postępowaniem.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #147 : 2010-03-08, 20:36:40 »

I ja już mówiłam o pewnych rzeczach,mówiłam o diecie niejednokrotnie,jak widziałam takie incydenty,ale niestety jak "grochem o ścianę"

Ja jeszcze nikogo nie przekonałem, nawet nie udało mi sie zachecic do przeczytania jakiejkolwiek pozycji o ŻO  Very Happy
No nie powiem żebym jakoś cierpiał z tego powodu, ale...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #148 : 2010-03-08, 20:43:27 »

No nie powiem żebym jakoś cierpiał z tego powodu, ale...

Mam tak samo, ale bez tego "ale"...  Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #149 : 2010-03-08, 21:12:02 »

Bo jestes starszy stopniem Wink
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #150 : 2010-03-08, 21:21:10 »

Ale Ty też kiedyś będziesz Wink choć do JHVH to nikomu niestety sie nie uda dojść Sad
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #151 : 2010-03-08, 22:11:18 »

Zdobywać wiedzę - tyle możemy i na "dziś" wystarczy Wink
Zapisane
Iga
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #152 : 2010-03-08, 22:57:35 »

I ja już mówiłam o pewnych rzeczach,mówiłam o diecie niejednokrotnie,jak widziałam takie incydenty,ale niestety jak "grochem o ścianę"

Ja jeszcze nikogo nie przekonałem, nawet nie udało mi sie zachecic do przeczytania jakiejkolwiek pozycji o ŻO  Very Happy
To zastanawiające ,że tak właśnie jest w niektórych przypadkach.
Był 2006 r.,kiedy wujek powiedział mi,że udało mu się dostać świetną książkę o diecie Kwaśniewskiego,a że był w tarapatach-zakrzepica,to się nią bardzo zainteresował i  ,pomógł sobie tą dietą i jednocześnie mnie ją polecił i ....zainteresowałam się.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #153 : 2010-03-08, 23:49:46 »

Należy tylko żałować, że przestają istnieć kolejne poradnie dla optymalnych, kolejne sklepy z żywnością dla nas, czyli z dnia na dzień jesteśmy coraz bardziej osamotnieni. Na Śląsku zniknęło w ciągu ostatnich 10 -ciu lat wiele sklepów z żywnością optymalną.   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #154 : 2010-03-09, 09:43:31 »


Widocznie Optymalni wolą wybierać produkty ze zwykłych sklepów - bo taniej i przeważnie bliżej. A w jajka i mięso od gospodarza się zaopatrywać.
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #155 : 2010-03-17, 13:25:10 »

Unikanie spożycia mięsa, jaj, żółtych serów, które są tak doskonałym źródłem białka, nie jest ani dobrym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu, ani drogą do uniknięcia choroby serca i otyłości.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #156 : 2010-04-20, 20:37:43 »

Unikanie spożycia mięsa, jaj, żółtych serów, które są tak doskonałym źródłem białka, nie jest ani dobrym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu, ani drogą do uniknięcia choroby serca i otyłości.
gdzies  mowili,ze najwazniejsze w odzywianiu ,to zachowanie proporcji  Shocked Laughing

Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #157 : 2010-04-23, 09:53:11 »

...i umiaru Cool Mr. Green
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #158 : 2010-05-07, 00:00:25 »

Należy tylko żałować, że przestają istnieć kolejne poradnie dla optymalnych, kolejne sklepy z żywnością dla nas, czyli z dnia na dzień jesteśmy coraz bardziej osamotnieni. Na Śląsku zniknęło w ciągu ostatnich 10 -ciu lat wiele sklepów z żywnością optymalną.   

W Bielsku-Białej, czyli 15km od mojego miejsca zamieszkania jest jeszcze kilka sklepów ze "zdrową żywnościa" (czytaj: optymalną zywnością) Istnieje także Arkadia prowadzona przez p. Krausa.
Nie rozumiem tych osób, które zmniejszym lub więkrzym powodzeniem stosują się do zaleceń żywieniowych dr. Kwaśniewskiego, ale czynią to w ukryciu i boją się o tym mowić publicznie.
Boją się krytyki, nie potrafią obronić swoich przekonań.  Jestem przekonany, że Żywienie Optymalne obroni się same. Pozdrawiam.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #159 : 2010-05-07, 08:38:42 »


Ja uważam, że to nie jest strach, tylko niechęć do słuchania uwag tych co "wiedzą lepiej"..
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 19 zapytaniami.