forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 09:34:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660539 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 636767 razy)
Blackend
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #160 : 2010-05-07, 11:55:05 »

Nie rozumiem tych osób, które zmniejszym lub więkrzym powodzeniem stosują się do zaleceń żywieniowych dr. Kwaśniewskiego, ale czynią to w ukryciu i boją się o tym mowić publicznie.

A ja uważam dokładnie odwrotnie Smile Nawet dzieci mają zalecone nie mówic o tym głośno - taki jestem perfidny Wink
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #161 : 2010-05-07, 12:49:06 »

Nie rozumiem tych osób, które zmniejszym lub więkrzym powodzeniem stosują się do zaleceń żywieniowych dr. Kwaśniewskiego, ale czynią to w ukryciu i boją się o tym mowić publicznie.
Ja sie temu kompletnie nie dziwie. Dieta/Żywienie Optymalne to nieprawdopodobnie kontrowersyjny medycznie sposób żywienia sie, na pierwszy rzut oka wszechstronnie autodestrukcyjny, do tego obrzydliwie przyjmowany społecznie.

"Żre smalec? Pewnie jeszcze kury w domu trzyma i się nie myje..."

Nawet moi bliscy patrząc na mój sposób odżywiania sie, uważają mnie za wariata. Powiedzmy sobie szczerze, pod względem public relations, Dieta/Żywienie Optymalne to katastrofa a zwykle ludzie nie chcą strzelać sobie w stopę jeśli nie muszą. Wielka szkoda, bo po 5 miesiącach stosowania uważam, ze optymalność to wspaniała rzecz dla organizmu. Z ludzka mentalnością jednak nie wygrasz.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #162 : 2010-05-07, 12:59:31 »


.. Nawet dzieci mają zalecone nie mówic o tym głośno - taki jestem perfidny Wink


Tak. To jest perfidne wyrachowanie i egoizm.. Cool Wink

Ja już też się nie "chwalę"  moim sposobem odżywiania. Jedynie jeśli ktoś jest "nieuleczalnie" chory, to mówię mu o takiej możliwości leczenia, jaką daje DO, a co on z tym "fantem" zrobi..to już nie moja sprawa..
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #163 : 2010-05-07, 13:04:12 »

Nadmierny ekshibicjonizm na dłuższą metę nikomu nie służy... :)Moi bliscy znają moje fanaberie a innych nie mam ochoty informować. Wdawanie się w czcze dyskusje jest marnotrawieniem czasu. Każdy ma wolną wolę, więc dotyczy to również mnie. Cool
Zapisane
Tymoteusz82
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #164 : 2010-05-07, 13:18:38 »

Nawet dzieci mają zalecone nie mówic o tym głośno - taki jestem perfidny
I bardzo dobrze, gdyby sie to rozeszło, to w ich szkołach momentalnie mógłby sie zrobić dym, który by doszedł aż do dyrektorki owej placówki, a ta w przypływie serca mogłaby jeszcze zawiadomić opiekę społeczną "aby ci sie przyjrzeli co tez oni wyprawiają ze swoimi dziećmi".

Po co to komu?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #165 : 2010-05-07, 13:33:14 »



..no i rodziców na terapię, albo zabrać dzieci... Cool
Zapisane

Tymoteusz82
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #166 : 2010-05-07, 13:46:03 »

..no i rodziców na terapię, albo zabrać dzieci... Cool
Bez przesady, niemniej jednak, przy haśle przewodnim "Boże drogi, oni niszczą swoje dzieci od środka", opisany przeze mnie scenariusz jest jak najbardziej mozliwy, w kraju takim jak Polska.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #167 : 2010-05-07, 13:57:26 »


..oczywiście, ja tylko żartowałam (jak zwykle.. Wink) ..jak na razie możemy jeszcze spokojnie chodzić po ulicach.. Laughing
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #168 : 2010-05-07, 13:57:57 »

No to ja Wam powiem jeszcze tak Smile
Pare dni temu mielismy gości (rodzina). Patrzyłem jak "wsuwają" ze smakiem optymalne potrawy (bigos, sernik, chlebek orzechowy itd.) Były też inne rzeczy lecz optymalne cieszyły sie najwiekszym wzięciem. To nic, że znikały moje kolejne obiady, a niech maja Wink
Ale... na koniec ktos tam z krewnych w końcu nie wytrzymał i mówi "słyszałem, że wy jesteście na jakimś Kwaśniewskim - może to i dobre ale ja bym tak tłusto nie mógł"  Mr. Green Samo zycie, samo życie Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #169 : 2010-05-07, 14:20:10 »

No to ja Wam powiem jeszcze tak Smile
Pare dni temu mielismy gości (rodzina). Patrzyłem jak "wsuwają" ze smakiem optymalne potrawy (bigos, sernik, chlebek orzechowy itd.) Były też inne rzeczy lecz optymalne cieszyły sie najwiekszym wzięciem. To nic, że znikały moje kolejne obiady, a niech maja Wink
Ale... na koniec ktos tam z krewnych w końcu nie wytrzymał i mówi "słyszałem, że wy jesteście na jakimś Kwaśniewskim - może to i dobre ale ja bym tak tłusto nie mógł"  Mr. Green Samo zycie, samo życie Wink


 Laughing  Laughing  Laughing 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #170 : 2010-05-07, 14:30:17 »


To ja też znam przypadki, że nie jedliby potraw smażonych na smalcu, a zajadają się u mnie frytkami smażonymi na smalcu i jeszcze mówią, że nie ma to jak frytki z ziemniaków, bo te ze sklepu i z McDonalds'a są do kitu... Podobnie z pieczeniami i szaszłykami pieczonymi na smalcu..
Syna koledzy pytali się czemu u nas zawsze tak ładnie pachnie obiadem.. Laughing
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #171 : 2010-05-09, 00:15:47 »

Unikanie spożycia mięsa, jaj, żółtych serów, które są tak doskonałym źródłem białka, nie jest ani dobrym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu, ani drogą do uniknięcia choroby serca i otyłości.
gdzies  mowili,ze najwazniejsze w odzywianiu ,to zachowanie proporcji  Shocked Laughing


Ale gdy nie będziesz używać w/w produktów to nigdy nie uda zachować  'złotej' proporcji.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #172 : 2010-05-09, 00:41:25 »

Ostatnio trochę 'włóczę' się po ośrodkach rechabilitacyjnych. Zapytano mnie czy stosuję jakąś dietęe? Zdziwiona odpowiedziałam ostrożnie, ze dietę niskowęglowodanowąaaa. Nikt nie wiedział co to jest. Po co mnie pytają? pomyślałam Sad
W końcu mówię, że niech dają mi jedzenie takie jak wszystkim, a ja już sobie wybiorę co mi pasuje.
Odpowiedź była krótka: rozumiemy pani położenie i nie możemy tego tak zostawić. Po tygodniu takiego żarcia myśałam że odjadę,
Dostałam wykaz czego mi nie wolno jeść  m.in. : żółtka jaj, majonez,podroby, wąatroba, nerki, mózg, szpik,śmietana, masło, tłuste sery itd. Shocked
Najgorsza to była :(margaryna,
Już teraz nigdy nie mówię, że stosuję jakąś dietę. Razz
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #173 : 2010-05-09, 22:53:48 »

Współczuję. Dieta niskowęglowodanowa - to określenie dla nich zbyt mądre. Dieta Kwaśniewskiego, dlaq nich bardziej zrozumiała. Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #174 : 2010-05-16, 11:53:27 »

A jak powiesz, że jesteś na tłustej diecie to robią 'znaczące' miny  Confused lub za plecami pukają się w czoło.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #175 : 2010-05-16, 17:52:34 »

A ja natomiast przezylem ciekawy przypadek. Siedze w restauracji dobrego hotelu w Berlinie i wcinam moje jajka. Wzialem ich 6 na 3 razy, bo jak zona mowi "nie rob mi wstydu" i nie biez 6 na raz. Wzialem 2 pierwsze jajka, z ktorych jedno zjadlem cale a z drugiego zjadlem tylko zoltko, z natepnych 4 tez zjadlem tylko zoltko. Do tego, jak to u "niemca" maslo zajebiste 84% tluszczu i wszystko inne co potrzeba do niemieckiego sniadania.

Nastepnego dnia podchodzi do mnie mloda kelnerka, hmmmm, myslalem, ze chce sie ze mna umowic....ale nie, ona mnie pyta czy jestem na diecie Kwasniewskiego.
Mnie jakby ktos pradem porazil!!! Mowie tak! A ona na to: mam smietanke do kawy 36 %.

Skonczylo sie na tym, ze do wiedzialem sie, ze jej rodzice sa na tej diecie i widzac co i ile jjem domyslila sie, ze to musi byc ta dieta.

Tak wiec widzicie, nie jestemy sami. Jest nas o dwie osoby wiecej. Dzis jest juz nas 352 osoby. Laughing
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #176 : 2010-05-16, 21:51:54 »

Nie przesadzaj; 300+2=302, a nie 352 Laughing Cool
Zapisane
Gazda412
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #177 : 2010-05-16, 22:47:14 »

Jak to pięknie mieć tak wielką- w dodatku optymalną rodzine.  Shocked Zazdroszczę Laughing Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #178 : 2010-05-16, 22:56:36 »


"Gazda" nie zazdrość..  Rolling Eyes ..przecież my też rodzina  Wink...bo wszyscy Optymalni, to jedna rodzina
- starszy, czy młodszy - chłopak, czy dziewczyna........... Very Happy
Zapisane

Gazda412
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #179 : 2010-05-17, 21:31:14 »

 Embarassed Embarassed Embarassed
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.