forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 21:04:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660288 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 636378 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #40 : 2009-05-28, 09:31:47 »

Viola, znowu potwierdza się Twoje stanowisko na tym Forum. Była¶ przeciw informowaniu innych o DO, bo "to nie ma sensu" i Ty "masz jeszcze czas". Pisanie o biochemii komplikowało wizerunek DO i zagl±daj±cych tu go¶ci nie przyci±gało. Teraz też masz w±skie spojrzenie na sprawę, jak typowa "blondynka", chyba, że tak ma Twój wizerunek tu wygl±dać?, zajmowałaby¶ się pojedyńczymi przypadkami, na których DO "nie działa" i mimo rygoru w jej stosowaniu, zdarzaj± im się "b±czki", a nie patrzysz szerzej, cało¶ciowo, ile osób to odstrasza? Każda normalna osoba zagl±daj±ca tu na Forum, w celu zorientowania się ,o co chodzi z tym DO, po przeczytaniu o jej złym wpływie na zdrowie, nie odważy się jej spróbować. No, chyba, że oto chodzi.
W tym
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #41 : 2009-05-28, 09:38:28 »

Monika, ładnie z Twojej strony, że bronisz koleżanki "forumowej", ale pokasz mi które moje zdanie nie jest prawdziwe.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #42 : 2009-05-28, 09:43:50 »

Mogę coś od siebie? Jestem za dla biochemii na forum. Ja nie jestem w tej dziedzinie fachowiec mały czy duży, ale na forum mogą zaglądać i lekarze, a im taki wątek mógłby dobrze służyć. Violi propozycja w tej sprawie była cenna i mam nadzieję, że pomysł  będzie kontynuowany.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #43 : 2009-05-28, 09:48:53 »

Monika, ładnie z Twojej strony, że bronisz koleżanki "forumowej", ale pokasz mi które moje zdanie nie jest prawdziwe.
Nikogo nie bronię Reniu lubię i Ciebie i Violę a także dyskusję na argumenty.
Nie widzę aby Viola kogoś tu odstraszała, gdzie w jaki sposób????
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #44 : 2009-05-28, 09:52:21 »

Mogę co¶ od siebie? Jestem za dla biochemii na forum. Ja nie jestem w tej dziedzinie fachowiec mały czy duży, ale na forum mog± zagl±dać i lekarze, a im taki w±tek mógłby dobrze służyć. Violi propozycja w tej sprawie była cenna i mam nadzieję, że pomysł będzie kontynuowany.
Tylko, że tu nie chodzi o biochemię jako naukę, uważam ją za bardzo ważną, bez niej nie powstałoby DO. Jnteresuje mnie "działalność" Violi.
Zapisane

Sandman80
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #45 : 2009-05-28, 09:56:41 »

Pisanie o biochemii komplikowało wizerunek DO i zaglądających tu gości nie przyciągało.

a jakies badania były prowadzone na ten temat, co przyciągało a co nie ?

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #46 : 2009-05-28, 09:57:37 »

Monika, ładnie z Twojej strony, że bronisz koleżanki "forumowej", ale pokasz mi które moje zdanie nie jest prawdziwe.
Nikogo nie bronię Reniu lubię i Ciebie i Violę a także dyskusję na argumenty.
Nie widzę aby Viola kogo¶ tu odstraszała, gdzie w jaki sposób????

Monika, przecież nie będę szukać we wszystkich wątkach i przytaczać cytaty, jeśli wszyscy doskonale pamiętamy, jak Viola pisała o tym, że ma czas na informowanie o DO, komplikowanie pamiętamy i bronienie wszystkich krytykujących  działanie DO. A tęsknota za "grizzlym" i "kangurem", to tylko przez sympatię?
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #47 : 2009-05-28, 10:25:35 »

A tęsknota za "grizzlym" i "kangurem", to tylko przez sympatię?

 Rolling Eyes
Zarowno grizzly jak i kangur byli/sa zdecydowanie atutem tego forum, w przeciwienstwie do tego co Ci sie komus z szowinistycznym, ograniczonym podejsciem ROI i WYDAJE.
Proponuje tez zakonczyc te brednie, bo z kazdym postem potwierdzasz tylko to co misiek wypisuje na forum DD.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70488


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #48 : 2009-05-28, 10:38:02 »

"flo", jak zobaczyłam, że coś dopisałaś w tym wątku, od razu domyśliłam się w jakim klimacie i się nie pomyliłam Grunt to solidarność!. Very Happy
Zapisane

michal
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #49 : 2009-05-28, 15:03:43 »

"flo", jak zobaczyłam, że coś dopisałaś w tym wątku, od razu domyśliłam się w jakim klimacie i się nie pomyliłam Grunt to solidarność!. Very Happy

I co z tego? W wątku o Janie Pawle II można się spodziewać klimatu wypowiedzi 80% Polaków, ale co w tym złego? Akurat flo ma rację...
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #50 : 2009-05-28, 15:24:56 »

Poza tym, Dieta Optymalna to nie jest Doda Elektroda żeby ludzi przekonywać i bać się, że coś ich odstraszy i jeszcze tego "nie kupią" -- DO to propozycja. Ktoś, kto wyciąga wnioski o jakiejkolwiek sprawie na podstawie grupy dyskusyjnej ma pecha -- sam poniesie tego największe konsekwencje.

Biochemia na forum nie ma sensu. Nie znam nikogo, kto nauczyłby się jakiejkolwiek gałęzi wiedzy na jakimś forum. Żeby mieć wiedzę na jakikolwiek temat, trzeba ją budować od podstaw, a to jest możliwe tylko na podręcznikach (na początku), gdzie jest duża partia materiału ujęta w jakąś całość. W przeciwnym razie, na forum admin albo ktoś inny wyskoczy z postem pt. biochemia i co? Ktoś, kto zna się na temacie niczego nowego się nie dowie, a ten kto się nie zna i tak nic nie zrozumie (bo nie ma podstaw), przyklacnie na wiedzę i dalej wszyscy będą mądrzy tak jak byli. To forum ma przede wszystkim charakter kulinarno-towarzyski, a nie naukowy, czyli wymieniamy się tym "co jest smaczne", "co tam słychać", "jak fajnie się biega", "jaką oliwę polecacie do skóry", i tego typu lekkie sprawy... Jak ktoś chce wiedzy naukowej, to jeśli nie chce się samemu szukać, najlepiej będzie jak zapyta, w jakim podręczniku to znajdzie... I najważniejsze: nie jest łatwo w krótkim poście napisać wykład w taki sposób, żeby być pewnym (lub prawie pewnym), że odbiorca to dobrze zrozumie i sobie nie zaszkodzi w praktyce. W podręczniku jest na to miejsce, a i autor poświęca czas na odpowiednie zredagowanie tematu.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #51 : 2009-05-28, 15:42:28 »

... na forum admin albo ktoś inny wyskoczy z postem pt. biochemia i co? Ktoś, kto zna się na temacie niczego nowego się nie dowie, a ten kto się nie zna i tak nic nie zrozumie (bo nie ma podstaw), przyklacnie na wiedzę i dalej wszyscy będą mądrzy tak jak byli.
...
Jak ktoś chce wiedzy naukowej, to jeśli nie chce się samemu szukać, najlepiej będzie jak zapyta, w jakim podręczniku to znajdzie...

Ok, dzieki za oddanie racji powyzej, ale co do watku biochemia, to sie nie zgodze. Mialam juz jakis czas temu Ci odpisac, ale ... no roznie tu ostatnio bywa.
Problem w tym, ze "wersja" doktora Jana Kwasniewskiego i magistra Tomasza Kwasniewskiego nieco odbiega od mainstreamu biochemicznego, jak poczytasz to sie przekonasz. Co do zgebiania tematu swoimi silami i tylko i wylacznie z ksiazek to tez tak rozowo nie wyglada, zwlaszcza w kwestii wyciagania wlasnych wnioskow. Poczytasz Harpera, to sie bedziesz mial okazje sprawdzic. Autor w sposob suchy i naukowy opisuje fakty, a reszte trzeba dopowiedziec sobie samemu, zrewidowac. Pisza tam tez oczywiscie o szkodliwosci tluszczow nasyconych, etc. Nie ma lekko.




Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #52 : 2009-05-28, 16:35:45 »

Monika, przecież nie będę szukać we wszystkich wątkach i przytaczać cytaty, jeśli wszyscy doskonale pamiętamy, jak Viola pisała o tym, że ma czas na informowanie o DO, komplikowanie pamiętamy i bronienie wszystkich krytykujących  działanie DO. A tęsknota za "grizzlym" i "kangurem", to tylko przez sympatię?
Już parę lat temu (2-3 lata) podobne teksty czytałam, tylko podpisane  przez kogoś innego. Czy historia musi zawsze się powtarzać?
Zapisane
piotrek71
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #53 : 2009-05-28, 17:04:13 »

Witam .

Zrobilem wyniki krwi i wygladaja nastepujaco :

cholesterol calkowity - 212
HDL - 37
LDL - 157
trojglicerydy - 92
cukier - 86


Porownujac z wynikami sprzed rozpoczecia dieta , to obecne wyniki sa duzo lepsze .
Moja zona rowniez zrobila badania krwi i sa lepsze niz przed rozpoczeciem diety .

Postanowilem robic badania krwi co 2 miesiace , bede widzial co sie dzieje .

Zostaje na diecie optymalnej .

Pozdrawiam !!
Zapisane
piotrek71
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #54 : 2009-05-28, 17:18:56 »

a reni proponowałbym założyć bana. Co to za teksty na dzień dobry?
Jasne, że Piotrek i ten gość, który ważył 120kg są agentami Ministerstwa Zdrowia i próbują nas wszystkich wystraszyć.
renia> takie słowa z Twojej strony brzmią jak z oblężonej twierdzy. Ludzie zaczynają jeść, a nie żreć, z ich organizmami dzieją się różne rzeczy i pytają. Ja po takim tekście jak z Twojej strony uznałbym, że to forum wariatów i wyznawców.


Nie jestem z ministerstwa zdrowia . Jestem czlowiekiem ktory zainteresowal sie dieta optymalna i ktory obserwuje swoj organizm . Do tego obserwuje co dzieje sie z moimi rodzicami i zona po przejsciu na diete optymalna .
Mam duzo pytan , co w tym zlego ze chce tu porozmawiac z ludzmi na temat ZO ?
Nie naleze do ludzi ktorzy przeczytaja ksiazke i SLEPO stosuja sie do wszystkiego . Ja lubie widziec wyniki jakie osiagam dzieki dzialaniu . Chce wiedziec co sie dzieje w moim organizmie .
Po badaniach krwi jestem zadowolony i dalej jestem na DO  .

Za duzo plusow zeby to zostawiac :

- bezsennosc mi przechodzi , zasypiam po 10- 15 minutach ( kiedys musialem taczac sie po wyrze ze 3 godziny zeby zasnac )
- rano wstaje bez zlosci na swiat , nie rzucam budzikiem o sicane , jestem wyspany i gotowy do rozpoczecia dnia
- czuje sie silny , mocny ( mam POWERA )
- nie gania mnie po ubikacjach , w koncu nie boje sie wyjsc do miasta ze swiadomoscia ze gdzies zlapie mnie nagla " sraczka "
- " zalatwiam sie " normalnie , nie mam problemow z gazami , wczesniej bylem jak " CHEMICZNY ALI "
- nie chodze caly dzien glodny pomimo tego ze zawsze cos podjadalem
- moja waga w ciagu 8 tygodni spadla ze 122 kilo do 109 kilo
- moje badania krwi sie poprawily , w porownianiu sprzed rozpoczecia diety

Jak bedzie dalej ? Zobaczymy . Narazie jestem zadowolony i oby tak dalej !!!

-
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #55 : 2009-05-28, 17:31:35 »

I bardzo dobrze. Co do książek, których czytam dużo, uważam że w pojedynkę z książek się pianistą nie zostanie. Potrzebna jest wymiana doświadczeń i, a jakże, mistrzowie. O lekarza optymalnego nie jest łatwo, a już szczególnie o takiego, który potraktuje człowieka "jak siebie samego". To forum może być pomocne.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #56 : 2009-05-28, 19:03:45 »


Za duzo plusow zeby to zostawiac :
- bezsennosc mi przechodzi , zasypiam po 10- 15 minutach ( kiedys musialem taczac sie po wyrze ze 3 godziny zeby zasnac )


Masz rację te same pozytywne objawy są u nas  Smile ,a z tą bezsennością to naprawdę był koszmar ..nawet nie chcę wspominać wrrrr.


I bardzo dobrze. Co do książek, których czytam dużo, uważam że w pojedynkę z książek się pianistą nie zostanie. Potrzebna jest wymiana doświadczeń i, a jakże, mistrzowie. O lekarza optymalnego nie jest łatwo, a już szczególnie o takiego, który potraktuje człowieka "jak siebie samego". To forum może być pomocne.

Teresa przybijam  ' pionę '  Smile oraz dodam ,bardzo ważną sprawą jest to ,że jak ktoś zwątpi (początkowe i  nieuniknione błędy w DO) , to można liczyć na wsparcie  i  w ogóle  хорошо, чтобы быть в состоянии вести переговоры с интеллигентным человеком    Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #57 : 2009-05-28, 22:15:41 »

Mari,

bardzo dziękuję, miło mi. Wzajemnie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #58 : 2009-05-29, 10:04:43 »

I bardzo dobrze. Co do książek, których czytam dużo, uważam że w pojedynkę z książek się pianistą nie zostanie. Potrzebna jest wymiana doświadczeń i, a jakże, mistrzowie. O lekarza optymalnego nie jest łatwo, a już szczególnie o takiego, który potraktuje człowieka "jak siebie samego". To forum może być pomocne.
 

Dokladnie. Ksiazki , ksiazkami to "tylko" wiedza teoretyczna, ktora mozna wziac jako wykladnik. Wiadomo, ze kazdy organizm jest inny, a nawet ten sam organizm tez jest "inny" kazdego dnia, mam ty na mysli zapotrzebowanie organizmu.

Ostatnio rozmawialem z kolega, lekarzem, ktory pracuje w szpitalu w Niemczech, ktory twierdzi, ze duzo rzeczy nazwanych w Biochemii Harpera to przezytek i nie ma sie co do tego odnosic.

Rozmawialismy np na temat zapotzrebowania organizmu ludzkiego na witamine C. Powiedzialem, ze czytalem i td itp, ze teraz ponoc 2 gr dziennie !! On na to, a co to zxa nowosc, u nas juz od dawna dozujemy pacjentom 2 gr witaminy C dziennie a im bardziej chory tym wiecej.

Jednym slowem trzeba wszystkie zaleznosci i uwarunkowania dopoasowac do swoich potrzeb i zapotrzebowan kierujac sie zdrowym rozsadkiem bazowanym na wiedzy a nie na wierze.

 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #59 : 2009-05-29, 17:48:19 »

...  i  w ogóle  хорошо, чтобы быть в состоянии вести переговоры с интеллигентным человеком    Wink
Jednak nie całkiem zapiomniany język  Very Happy, a jednak jest jeszcze ktoś, kto oprócz mnie  go używa  Smile
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.