forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-21, 07:22:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
663708 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 651717 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #420 : 2014-05-30, 18:39:51 »

Masz tepa lajzo i czytaj w kolko az zaczaisz  Laughing
I zrozum KONTEKST w ktorym sie wypowieadasz, KONTEKST artykulu o piciu KAWY i rzekomym WYPLUKIWANIU tego MAGNEZU przez KAWE.
Rozumiesz blaznie? Very Happy Po kiego w kolko przytaczasz jakies  jednostki chorobowe, kiedy to co wlepiasz jest w ABC,,,, http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Jest tak: "odkrywają" tabletkę, którą natychmiast patentują, później badają, że nie jest strasznie szkodliwa, później udowadniają, że żyć się bez niej nie da i rozkręcają interes...  Cool
Z Mg  w tabletkach było dokładnie tak samo...
Przeciętny człowiek ma aż 25-30g magnezu i nawet kawą się go nie da wypłukać, ponieważ jest nieruchliwy.   Very Happy
+
Przypomnę na szybko, że w dorosłym ustroju jest około 1000 mmol  Wink magnezu. Ile to w gramach (g) podał MORGANO, z czego połowa znajduje się w kościach, a reszta w tkankach miękkich w tym we krwi około 1 mmola. Ale tylko około 160mmol (około 3,5 g) ustrojowego magnezu jest wymienialne!
Co robi biochemicznie magnez w organizmie - bardzo niewiele!
Pierwsze - aktywuje kinazy i drugie - aktywuje ATP, reszta (spalanie cukru, kurczliwość mięśni, synteza DNA, pompa jonowa, krzepliwość krwi i inne mniej ważne) to tylko konsekwencje tych dwóch pierwszych... Very Happy
W roślinach magnez "spina" cztery azoty w chlorofilu i stąd można zalecić trawę lub dowolne zielone liście, np: dla masochistów lubiących się leczyć - pokrzywy surowe na uzupełnienie magnezu, aby ciało bardziej cierpiało..., a "leczenie" było bardziej skuteczne z uwagi na sporą zawartość "preparatu krzemowego" w pokrzywach.

PS
wystarczy kilka żółtek lub innego nabiału (ostatecznie pokrzywy w przypadku Mg i Si  Laughing), aby się nie "kopać dodatkowo" tym i innymi minerałami.  Cool
+
Miałem się nie odzywać, bo niektórzy ludzie dużo lepiej się czują, jak są "chorzy"  Very Happy
A z "niedoborami" lub "nadmiarami" jest tak, że jak tylko wypowie się jakiś cwaniak na ten temat w tabloidach, to zaraz "pół Polski" ma tego "niedobora" lub innego "nadmiara", o którym była mowa i to w każdej dziedzinie życia. Ważne, aby dać powód do chronicznego "przejęcia się", z korzyścią dla "demokracji".
To tylko atawistyczny instynkt stadny, zwany "zbiorową mądrością Narodu".  Laughing

PS
niedobór magnezu przypomina objawami tężyczkę i trzeba się bardzo "starać" lub inhibitować wchłanialność Mg, aby się doprowadzić do tej patologii.
W naturalnych warunkach jedynie u domowych trawożernych może występować niedobór magnezu, po wiosennym wyjściu na pastwisko i charakteryzuje się utratą apetytu, nerwowością, wytrzeszczem oczu, skurczami mięśni. Śmiertelność nieleczonych zwierząt jest bardzo duża!
Stan ten jest spowodowany brakiem umiejętności lub wiedzy hodowcy na temat przechodzenia trawożernych z żywienia zimowego, na letnie.
Cytat z Ruszczyca:
"Główną przyczyną tężyczki pastwiskowej nie jest zwykle niedobór magnezu w pokarmie, jak się sądziło, lecz obniżone wchłanianie z przewodu pokarmowego".

Pa kretynie zakochany w sobie. Siebie wylecz przez drut najpierw  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #421 : 2014-05-30, 18:41:27 »

Dziecko drogie, dostales KO, co zreszta wszyscy widzieli

Napiszę to dosadnie: zatem ci "wszyscy" - muszą być takimi samymi tumanami, jakim Ty jesteś.  Cool
No trudno wszyscy glupi na tym forum oprocz ciebie Conchito  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #422 : 2014-05-30, 18:49:57 »

PS: PWNED (You got owned!).
RLY?  Shocked
hehe smieszny mis =)
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #423 : 2014-05-30, 21:13:37 »

Zyon, mój błąd, że wchodzę w dyskusję z osobą Twego pokroju. Od zawsze miałem słabe kontakty z ludźmi z nizin społecznych.

Nic więcej, bo pisałem już, że polemika z Tobą nie ma sensu.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #424 : 2014-05-30, 21:23:37 »

ludźmi z nizin społecznych.
Gratuluje poziomu panie optymalny pelna morda  Very Happy
Wczoraj pisales, zebym cie nie ocenial, bo nic o tobie nie wiem. I wczoraj ci pisalem zebys tego tez nie robil, HIPOKRYTO  Laughing
Jak widac tobie to nie przeszkadza Very Happy
Jestes jak Kali, jak kradnie to dobrze, jak mu kradna to zle.

Posluchaj cioto, czy kupiles w koncu te biochemie i zaczales ja studiowac?
Bo przypomne ci jak sie odgrazales
Pamiętaj, kochanieńki, że do tej pory zgłębiam Wedy i Kabałę, jak skończę to się zabiorę za zgłębianie biochemii. Więc póki co możesz się głupio mądrzyć, kiedy jeszcze masz szansę. Wink
i tutaj:
Jestem jeszcze bardzo "głupi" z biochemii

Glupi dalej pozostales, ale widac jak na razie nie zabrales sie za nia, choc w grudniu jeszcze znowu zarzekales
i dlatego z ksiazki doktora zrobiles sobie modlitewnik?
Wiec ci cos przypomne.
Religię sobie bidulek z jedzenia zrobił, ale każdy fanatyk tak musi. 
Fanatyczysz dzieciaku, klepiesz zdrowaski, ktorych nie pojmujesz i jestes agresywny w dodatku Very Happy

Szkoda slow na ciebie rozowy pluszaku.  Laughing

Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #425 : 2014-05-30, 21:30:22 »

Czytam Twoje posty, więc widzę DNO. Twoje zachowanie (tollowanie i hejt) jest typowe dla osobników z nizin społecznych. Kup *se* flaszkę i się *rozerwij*, bo do nauk ścisłych głowy nie masz.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #426 : 2014-05-30, 21:31:55 »

z nizin spolecznych
umarlem ze smiechu. Laughing
co za ziom Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41544


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #427 : 2014-05-30, 21:33:28 »

 Very Happy
A czy jednym z objawów wypłukanego magnezu nie jest nerwowość i drażliwość?  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #428 : 2014-05-30, 21:35:25 »

Czytam Twoje posty, więc widzę DNO. Twoje zachowanie (tollowanie i hejt) jest typowe dla osobników z nizin społecznych. Kup *se* flaszkę i się *rozerwij*, bo do nauk ścisłych głowy nie masz.
Widzisz tylko cytaty, prawie bez komentarzy i nic wiecej. Sama prawde.

Nie pisze zes patologia i nizina i takie tam. Ale zapytam - zaczales juz studiowac te biochemie w koncu?

Roznimy sie tym dzieciaku, ze potrafie rozmawiac normalnie, nie musze atakowac personalnie jak ktos ma racje.
Po tym jak ci odpuscilem te prosbe o obicie ryja (jezeli chcesz to ci adres chetnie podam i stawie sie w okreslonym terminie), znowu zaczales sie odzywac, o tej kawie i udzielalem ci informacji.
Nie mam pojecia dlaczego garsc wiedzy uznales za atak na siebie, bo sobie ubzdurales jakis metabolic adjust, slowa, ktorych przeciez doktor nie uzywal.
 Taki po prostu jestes, obraziles cale forum MH a jak zaczeli pisac, ze masz problemy z glowa to dopiero znikles.

Zluzuj, bo wystawiasz bardzo zle swiadectwo diecie doktora swoim zacietrzewieniem, fanatyzmem i robieniem z tego religii.
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #429 : 2014-05-30, 21:35:48 »

ale ze co? Wypuscili go z obory na paśtwisko ? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #430 : 2014-05-30, 21:37:38 »

Very Happy
A czy jednym z objawów wypłukanego magnezu nie jest nerwowość i drażliwość?  Laughing
Doktor pisal o niedoborach magnezu np w miazdzycy, jest tutaj pelno takich tekstow, nie mam pojecia dlaczego to dziecko sobie ubzduralo, ze rozmawiajac o kawie i magnezie (zreszta juz zwyczajowo ktorys raz ironicznie) rozmawiamy o jakiejs patologicznej sytuacji. On czyta to co chce wyczytac, nawet jezeli tam nikt nic takiego nie napisal.  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #431 : 2014-05-30, 21:43:13 »


Widzisz tylko cytaty, prawie bez komentarzy i nic wiecej. Sama prawde.

Ależ Ty przygłupi. Jak kiedyś pojmiesz, że wszystkie te cytaty miały na celu uspokojenie "hipochondryków" na diecie optymalnej, to obiecuję, że nów się zacznę modlić do Pana Boga. A póki co, studiuj przyczyny przetwarzania glukozy w cyklu pentozowym. Choć ja jednak doradzam Ci zostać przy piwku i siłce.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #432 : 2014-05-30, 21:48:42 »


Widzisz tylko cytaty, prawie bez komentarzy i nic wiecej. Sama prawde.

Ależ Ty przygłupi. Jak kiedyś pojmiesz, że wszystkie te cytaty miały na celu uspokojenie "hipochondryków" na diecie optymalnej, to obiecuję, że nów się zacznę modlić do Pana Boga. A póki co, studiuj przyczyny przetwarzania glukozy w cyklu pentozowym. Choć ja jednak doradzam Ci zostać przy piwku i siłce.
Ktore, te od admina? A skad ty niby to wiesz, zaczales juz studiowac biochemie? Przerobiles juz jakis rozdzial? Byl juz tutaj taki jeden co kupil ale nie otworzyl
Admin opisal sytuacje normalna ale ty sie czepiles jednostki chorobowej, podczas normalnej rozmowy o piciu kawy, Zrobiles z tego awanture na pol forum konczac na wyzywaniu mnie od nizin spolecznych i patologii, jestes smieszny po prostu. A nie lepiej wziac te biochemie i doczytac?

Co do nauk scislych -
bo do nauk ścisłych głowy nie masz.
To skad znowu to o mnie wiesz, niedawno pisales, zebym cie nie ocenial, na jakiej podstawie oceniasz mnie? No zalocha wyziera z kazdej twojej wypowiedzi, oceniasz bez podstaw, ciagle jakis atak i ocena. Probujesz zgrywac praworzadnego ale mam z tym wielki problem. Synek, tak dla twojej informacji mam tytul "inz" przed. Styka na scisle czy nie? Ty sie pochwalisz?

Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #433 : 2014-05-31, 05:16:42 »

Najlepiej to jest zastosować prawidłowe ŻO w praktyce, na podstawie którego wyjdzie taka biochemia, że ha... harp... że ho, ho. Wink Very Happy Laughing Razz
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #434 : 2014-05-31, 06:30:06 »

A! Przypomniałem sobie. Smile
Dieta Optymalna jest "be" dla zdrowych, znaczy nie jest przydatna, choć tak fantastycznie uproszczona. O! Very Happy Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41544


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #435 : 2014-05-31, 07:31:16 »

Very Happy
A czy jednym z objawów wypłukanego magnezu nie jest nerwowość i drażliwość?  Laughing
On czyta to co chce wyczytac, nawet jezeli tam nikt nic takiego nie napisal.  Shocked
Dlatego ja zdałem sprzęt Very Happy
Trudno się rozmawia na forum z kimś, kto nie rozumie słowa pisanego.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #436 : 2014-05-31, 08:36:01 »

haha, co racja to racja  Laughing. Dziecko sobie ubzduralo, ze te informacje o magnezie to zeby "nie straszyc hipochondrykow" czyli biochemia nie chce straszyc hipochondrykow Very Happy Wzial pol zdania o tym co admin mowil o tej glukozie na czczo i polaczyl z magnezem. Ach te elity umyslowe i spoleczne  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #437 : 2014-05-31, 09:19:03 »

A co wy nie wiecie,że wszyscy jesteśmy "chorzy"....?! Chorzy..., tylko niezdiagnozowani!! Wink Laughing
I tak tworzy się projekt(y) made in anak Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #438 : 2014-05-31, 09:21:44 »

A ja z nizin "jestem", czytaj normalny jestem https://www.youtube.com/watch?v=x5AXDnoIa3s  Laughing Laughing Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25546

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #439 : 2014-05-31, 09:38:42 »

A co wy nie wiecie,że wszyscy jesteśmy "chorzy"....?! Chorzy..., tylko niezdiagnozowani!! Wink Laughing
I tak tworzy się projekt(y) made in anak Wink
Niziny spoleczene i patologia to chyba chorzy z urzedu.....  Confused Sad
Nie kazdy ma zycie na bogato
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.