forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 18:48:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660328 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 636485 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #240 : 2011-12-11, 18:42:54 »

nie ma co demonizoawac bialka. Lepiej zjesc 'cos' z czego mozna zrobic prawie wszystko, niz sztucznie ograniczac jego ilosc. Skoro Pani 'wisienko' tyje pani od tluszczu (200g) logicznym postepowanie bedzie/ jest zjesc mniej Ww to i cholesterol prawdopodobnie spadnie.  Cool . Takie 2w1 w promocji Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #241 : 2011-12-11, 19:31:20 »

A w jaki sposob mozna od T przytyc? Shocked
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #242 : 2011-12-11, 19:58:28 »

Pytam jeszcze raz, czy ktoś może mi coś doradzić, czy moje wyniki są w miarę ok, czy jednak muszę szybko skorygować moje ŻO. Rolling Eyes
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #243 : 2011-12-11, 20:47:08 »

Krista,

TG bardzo dobre, HDL też, więc wyniki są świetne. Walter Hartenbach orzekł, że ludzie długowieczni mają wysoki cholesterol i tego się trzymajmy Smile  Skoro są kłopoty ze zdrowiem, a  organizm ma siłę wytwarzać cholesterol to jest dobrze!

Ja serce leczyłam - http://www.stachurska.eu/?p=1970 i pomogło nad wszelkie wyrazy.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #244 : 2011-12-11, 21:26:32 »

Tereso  dziękuję Ci za pokrzepienie  Smile Też tak myślałam, że nie jest tak żle jak lekarze mi mówili w szpitalu ale wolałam to uszłyszeć od osób stosujacych ŻO, mam zamiar dalej stosować ten model żywienia bo alternatywy nie ma. Pozdrawiam.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #245 : 2011-12-11, 21:52:15 »

Tereso  dziękuję Ci za pokrzepienie  Smile Też tak myślałam, że nie jest tak żle jak lekarze mi mówili w szpitalu ale wolałam to uszłyszeć od osób stosujacych ŻO, mam zamiar dalej stosować ten model żywienia bo alternatywy nie ma. Pozdrawiam.


Dzięki Smile   Pozdrawiam wzajemnie Smile   
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #246 : 2012-01-25, 10:37:58 »

Moje wyniki:
triglicerydy- 72,9     HDL- 96,6   LDL- 124,4
Może być, co?  Troszkę  sie boję bo ja jednak wiecej jem weglowodanów. Pozdrawiam
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #247 : 2012-01-25, 16:04:58 »

Nie jadasz raczej masla,serow, smietanki,smietan ?.
Ten niski LdL to tak jakby katabolizm. Czytalem,ze biegi srednie i dlugie powoduja obnizenie
- chol calkowity
-TG
-LDL
Podnosza
-HDL
ja np nie wiem czy niskie LDL,wysoki HDL jest ok. Wiew za to napewno,ze wysokie TG nie sa ok  Razz
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #248 : 2012-01-25, 16:15:00 »

No przez te zaniżone normy, to nawet zdrowi mają "tłuszczycę krwi"  Wink Laughing Laughing Laughing
Jakiś tam Hartenbach pisze, że całkowitego 350 mg% jest ok, to nikt bidulka nie słucha, bo NORMY są.
Jak Dr Kwaśniewski pisze na www.dr-kwsniewski.pl jak z cholesterolem jest, to się poszukać nie chce!  Sad

"amfo"
według obowiązujących norm wynik masz do ... niczego!  Wink
Ale się nie masz co przejmować, bo "tłuszczyca krwi" nie boli. I lepiej, i zdrowiej się żyje.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #249 : 2012-01-25, 16:23:09 »

Z TG tez mam dylemat,poniewaz wyczytalem,ze sa subsrtatem energetycznym dla miesni po rozlozeniu tluszczu do WKT (TG) i glicerolu. Mam nadzieje,ze 'babola' nie walnalem? Smile
Gdy zjem na ten przyklad maslo,smietanke bez Ww ect bede mial we krwi pod dostatkiem TG  ? Jest roznica miedzy TG T a TG Ww? Jak zle 'przetwarzam' prosze o sprostowanie. Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #250 : 2012-01-25, 17:39:53 »

Jest roznica miedzy TG T a TG Ww?

Jest.
TG T - to frakcja B-48 C,E, a TG Ww to frakcja B-100 C,E. Pisałem już o tym dokładnie, gdzieś tu na Forum.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #251 : 2012-01-25, 17:48:15 »

a moze E=mc2 ?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #252 : 2012-01-25, 17:58:26 »

a moze E=mc2 ?

Mnie pasuje. Tylko v dalekie od c.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #253 : 2012-01-25, 18:41:26 »

TG T - to frakcja B-48 C,E, a TG Ww to frakcja B-100 C,E.

Jeżeli jeszcze można "pomęczyć".  Wink

W badaniu wmawiającym nam hipercholesterolemię  Wink,  TG rozbija się na frakcje jw?
Czy może podaje się "ogólną wartość TG" (suma obu frakcji) ?

Wiem,że lekarze są ignorantami, często, gęsto mają poglądy nie wiedzę.Jednak naukowcy (Biochemicy) Ci "od  badań", powinni wiedzieć jakie TG szkodzą, a jakie są "neutralne/obojetne"?

P.S Jeszcze jedno pytanie
Czy interesował się może Pan, jak wygląda poziom TG frakcji B-48 C,E na ŻO? Jest w ogóle możliwe,aby osiągał podobne wartości jak na "węglowodanówce" rzędu 150-300 ( Arrow strzelam)? Jeżeli nie, to zdanie o lekarzach i naukowcach nie ma racji bytu, chyba ze jeszcze obniża normy referencyjne wartości cholesterolu  Twisted Evil Rolling Eyes
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #254 : 2012-01-25, 18:45:29 »

Nie mogę wszystkiego napisać na ten temat, co wiem, ponieważ później "cudownie" niektórzy publikują to, co tu wyczytają, jako swoje.
Więc przepraszam, ale ja taki Dr Kwaśniewski, to nie jestem.  Confused Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #255 : 2012-01-25, 18:55:57 »

Nie ma problemu. I tak już dużo  Tomasz Kwaśniewski napisał o frakcjach  Wink ,tych politycznych również...  Razz
No to siup ten cholesterol "w żyłę", na zdrowie oczywiście  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #256 : 2012-01-25, 19:03:27 »

Zasada jest dość prosta: im niższy poziom cholesterolu, tym bliżej do śmierci, co potwierdzają wyniki badań usscientists i nie tylko.
Uważam, że na czczo około 300mg% całkowitej frakcji lipodowej jest bezpieczne dla zdrowia i nie jest powodem do żadnych obaw.
Przy czystej siatkówce i bez objawów chromania przestankowego wyższe wartości lipidogramu, również nie są szkodliwe dla zdrowia.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #257 : 2012-01-25, 19:13:47 »

Nie bać się "tego" tłuszczu=cholesterolu TG frakcji B-48   Laughing
Jak pięknie!
Dziś wyciągnę sanki .Będzie suuuuper! Very Happy

 W nabłonku naczyń włosowantch aktywuje się (pomijam zupełnie regulację hormonalną, aby przeciętny czytelnik nie pogubił się zupełnie) lipaza lipoproteinowa włosowantych naczyń krwionośnych, która "wysysa" wolne kwasy tłuszczowe, a pozostawia glicerol i cholesterol w pakuneczku B-48. Taki "pusty energetycznie" (pozbawiony tłuszczu) pakuneczek stanowiący około 20% początkowej wartości, traci "pewne białko" dzięki obecności którego triglicerydy egzogenne (pokarmowe) nie mogą być "rozpakowane" w tance tłuszczowej - dzięki czemu dopiero w tej postaci jest rozpoznawany przez hepatocyty jako chylomikron resztkowy (remnant) i jest wciągany w cytozol wątrobowy przy pomocy receptora LDL, choć ma zaledwie 48 aminokwasów! I tu kończy się proces "trawienia" lipidów.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4149.20
Dlatego od tłuszczu się nie tyje? A może,źle wskazałem/zrozumiałem he he. Zwoje się trochę grzeją Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #258 : 2012-01-25, 19:18:15 »

Dlatego od zjedzonego tłuszczu się nie tyje.
Tyje się od tłuszczu wyprodukowanego w wątrobie z nadmiaru węglowodanów, białka, alkoholu, octu i całej reszty, która da się zamienić na octan.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #259 : 2012-01-25, 20:36:02 »

 Very Happy
Dziękuję za zainteresowanie. Faktycznie,  oficjalne normy uznały mnie za chorą. Tylko TG dobre, reszta zaznaczona , jako złe wyniki. Pewnie lekarz przepisałby tabletki.  Shocked Shocked Shocked Nie wiem czy problem aptekarsko-lekarski sie unormował i mało kogo tu to obchodzi. Nie  zastanawiam się czy lek refundowany czy nie bo go poprostu nie muszę i nie chcę  :Dbrać. Jak dobrze, że los zetknął mnie z dietą dr.Kwaśniewskiego. Dziękuję.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.