forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-28, 10:27:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
667970 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 676902 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #360 : 2014-05-29, 09:41:09 »

Proszę Państwa! Proszę się grzecznie Youtubczać, wszak w sejmie nie jesteśmy.  Wink

Ale się tam wybieramy. Wink Poczwiczyć drobinkę dla zdrowia to nic niezwykłego w cywilizowanym przecież światku. Very Happy Laughing

... po polskiemu. Very Happy Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #361 : 2014-05-29, 10:06:52 »

http://czasopisma.viamedica.pl/chsin/article/viewFile/12057/9935  Laughing tu możesz wykazać się na konkretnym przypadku,

A do Prokuratury chociaż zgłosili?  Rolling Eyes
Taki przypadek się kwalifikuje chyba?  Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #362 : 2014-05-29, 10:19:18 »

Może w IŻiŻ nie ma donosicieli? Very Happy Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #363 : 2014-05-29, 11:13:02 »

Są, tylko po ostatnim donosie w imieniu Naczelnej Izby Lekarskiej, który sporządził niejaki Konstantyn Radziwiłł, a było to z dekadę temu, Prokuratura tak im odpisała, że odechciało się regularnie donosić na Doktora.  Very Happy
Zapisane
jukor
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #364 : 2014-05-29, 13:50:30 »

Anakin,
Swoje wyniki sam sobie interpretuję, a w razie potrzeby wiem, gdzie się o pomoc zwrócić. Oceny to możesz wystawiać swoim dzieciom - jeśli je masz.
Zamiast oceniać innych, spójrz na siebie, bo nie dostrzegasz w sobie tego, co wielu już zauważyło. Nie będę wchodził w szczegóły, bo nie moją rolą jest ocena innych forumowiczów. Albo jest nam po drodze, albo nie. Nadajemy na innych częstotliwościach.  Smile

Ależ nie ma o co się obrażać przecież. Jeśli dopiero co rozpocząłeś ŻO, a tym bardziej jeśli wcześniej byłeś na diecie jarskiej, to ta ogólna ilość cholesterolu jest okay. Jeśli się będziesz mądrze żywił do za rok powinna być już niższa. Wink A stosunek HDL do całkowitego - lepszy.

Ja się nie obrażam, ale nie chcę, aby oceniał mnie ktoś, kto ma jeszcze niedojrzały rdzeń kręgowy.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #365 : 2014-05-29, 14:02:32 »

Ale przynajmniej od czasu do czasu mnie rozbawisz. Ostatnio, gdy wyskoczyłeś z "mądrościom" o magnezie pt. "nie może być niedoboru". Wink Słabo z Twoim rozumowaniem jest.
No z twoim jest perfekt, pewnie dlatego, ze go w ogole nie ma  Laughing
No widzialem, ze cos probowales, wyskoczyles z jakims ciastkiem do kawy i szlakiem pentozowym a potem metabolic adjust. Ale ta biochemia pewnie lezy u ciebie odlogiem od swiat nietykana.  Wiec ci nieco pomoge w zrozumieniu o co chodzi.:
Wracając do poziomu "fruktozy we krwi"  Laughing
Przypominam wszystkim niedouczonym "hanniusiom z dobrychmatołków", że jedząc warzywa i owoce dostarcza się nadmierną ilość magnezu, ponieważ w grupie prostetycznej chlorofilu występuje Mg.
Dlatego jest nadmiar wydalany, co "naukowcy" określili, jako "nadmierną utratę", którą "trzeba zrekompensować jedynie suplemantacją". Powoduje to jeszcze większą "utratę" Mg, ale o tym już się nie wspomina...  Laughing
Niedobór magnezu więc, to wymysł "naukowców" i producentów magnezu w tabletkach.
Teraz lepiej matole?  Laughing Laughing

Tak to jest, gdy coś tam się czyta byle jak, potem odkłada na półkę i schemat się powtarza z inną książką, i tak w kółko. Przeczytać, odłożyć, odhaczyć i sięgnąć po kolejny przypadkowy tytuł do zaliczenia. W głowie niby coś tam zostaje, ale po czasie jest to już tylko mgliste wspomnienie. Człowiek tyle książek przeczytał a nic z tego nie wynika...

Ależ Ty głupi jesteś. Zupełnie kontekstów nie łapiesz. Ochędoż się, Zyon, jak tak można? Już nie będę Ci tłumaczył, jaki "myk" stosuje organizm, gdy magnezu ma zbyt mało przy takiej a nie innej przemianie materii. =) Jakie substraty "jesz", takie zapotrzebowanie na magnez masz...
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #366 : 2014-05-29, 14:06:47 »

Już nie będę Ci tłumaczył, jaki "myk" stosuje organizm, gdy magnezu ma zbyt mało przy takiej a nie innej przemianie materii. =)

Albo inaczej pisząc: przechodzi na inny algorytm, inny "metabolic adjust" (inną przemianę materii).
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #367 : 2014-05-29, 14:07:07 »

No to oswiec mnie z tym mykiem, ja nie mam problemu z rewizja pogladow, jezeli ktos przedstawi sluszniejsze. No poucz mnie zatem mistrzu. Ja nie chce byc glupi, chce byc madry jak ty (choc nie wiem czy to w ogole jest mozliwe)
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #368 : 2014-05-29, 14:15:15 »

Czas to pieniądz w gospodarce monetarno-rynkowej. Korepetycji udzielam odpłatnie, gdy mam lepsze rzeczy do roboty. Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #369 : 2014-05-29, 14:23:24 »

Wystarczy jak sobie przyswoisz, że przy "niepatologicznej" lub "pastwiskowej" przemianie materii owszem - magnezu nigdy nie zabraknie, ba, w tym drugim wypadku, będzie go nawet w bród, ale już na ubogim żywieniu pastwiskowym czy okołokorytkowym... trzeba będzie przeskoczyć na inny tor, inne szlaki. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #370 : 2014-05-29, 14:25:14 »

Jest tak: "odkrywają" tabletkę, którą natychmiast patentują, później badają, że nie jest strasznie szkodliwa, później udowadniają, że żyć się bez niej nie da i rozkręcają interes...  Cool
Z Mg  w tabletkach było dokładnie tak samo...
Przeciętny człowiek ma aż 25-30g magnezu i nawet kawą się go nie da wypłukać, ponieważ jest nieruchliwy.   Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #371 : 2014-05-29, 14:28:59 »

Czas to pieniądz w gospodarce monetarno-rynkowej. Korepetycji udzielam odpłatnie, gdy mam lepsze rzeczy do roboty. Wink
No wlasnie, niestety nie liczylem na nic wiecej. Typowa postawa "jestem depozytariuszem wiedzy tajemnej" oraz "'wiem ale nie powiem" Ja mowie "sprawdzam" a ty mowisz "jestem krolem ale nagim"
Daj spokoj nie kompromituj sie chlopcze.

Wystarczy jak sobie przyswoisz, że przy "niepatologicznej" lub "pastwiskowej" przemianie materii owszem - magnezu nigdy nie zabraknie, ba, w tym drugim wypadku, będzie go nawet w bród, ale już na ubogim żywieniu pastwiskowym czy okołokorytkowym... trzeba będzie przeskoczyć na inny tor, inne szlaki. Wink
Ja swoje przyswoilem i nie bede sie licytowal czy wiecej czy mniej, ale jezeli twierdzisz, ze ktos sie myli to wypada to uzasadnic i poprzec argumentem, bo inaczej wychodzi sie na durnia co niniejszym uczyniles. Jezeli tak dobrze "wiesz" to napisz, bo inaczej to slabo wyglada twoja argumentacja. Powiedz jak roztrwonic 25 (od 20 do 30 nawet) gram magnezu, nie liczac dlugotrwalego alkoholizowania sie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #372 : 2014-05-29, 14:29:53 »

Wypłukać nie, ale można jeść tak, aby wymusić na organizmie większe zapotrzebowanie na magnez, nieprawdaż?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #373 : 2014-05-29, 14:30:28 »

Z Mg  w tabletkach było dokładnie tak samo...
Przeciętny człowiek ma aż 25-30g magnezu i nawet kawą się go nie da wypłukać, ponieważ jest nieruchliwy.   Very Happy
Dziekuje bardzo Panu Sedziemu za odliczenie delikwenta, szach-mat-KO! Very Happy.

Niech ktos zwlecze z ringu te bezwladne cialo  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #374 : 2014-05-29, 14:31:20 »

 Laughing
Zaraz tam nokaut!  Shocked  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #375 : 2014-05-29, 14:31:42 »

Wypłukać nie, ale można jeść tak, aby wymusić na organizmie większe zapotrzebowanie na magnez, nieprawdaż?
O tym, ze jest nieruchliwy i trudno go wyrwac z mitochondrium tez tu bylo pisane.....widac nie doczytales. Najpredzej w Harperze to znajdziesz ale na forum tez.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #376 : 2014-05-29, 14:33:19 »

Laughing
Zaraz tam nokaut!  Shocked  Wink
Z samej roznicy wag matematycznie wychodzi Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #377 : 2014-05-29, 14:34:07 »

Do tego zawsze można tego magneza pożyczyć z kości, a później oddać najlepiej w tabletkach...  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #378 : 2014-05-29, 14:35:53 »

Ogolnie to raz pisza, ze magnez bierze udzial w tak wielu procesach, ze jest naj-najcenniejszy a raz, ze w tak malo procesach, ze jest nadto przereklamowany. To chyba w zaleznosci od tego ktora firma ma kampanie promocyjna akurat  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #379 : 2014-05-29, 14:37:35 »

Dlatego najlepiej jeść szpinak albo inne zielone liście, jak zaleca niejaki Gaciong, że o vvv nie wspomnę.  Very Happy
Dawka zaś musi być taka, aby fekalia też była zielona!  Wink
Gacinog zaś coś wspominał jeszcze, że ukradł dietę Atkinsa, ale jakoś do ciupy go za to nie wsadzili!  Confused
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.