forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-03, 18:14:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
662784 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 645698 razy)
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #380 : 2014-05-29, 14:39:16 »

Powiedz jak roztrwonic 25 (od 20 do 30 nawet) gram magnezu, nie liczac dlugotrwalego alkoholizowania sie.

...bo do spalania glukozy przy dużej ilość węglowodanów prostych w diecie (ubogie pastwisko) potrzeba magnezu, którego brakuje. Potrzeba go znacznie mniej po adaptacji metabolizmu do przetwarzania glukozy w cyklu pentozowym. Substraty z pożywienia wymuszają określoną przemianę materii. Tyle teksów już na ten temat popełniłem, że już mi się nie chce...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70920


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #381 : 2014-05-29, 14:45:45 »


Dlatego najlepiej jeść szpinak albo inne zielone liście, jak zaleca niejaki Gaciong, że o vvv nie wspomnę.  Very Happy
Dawka zaś musi być taka, aby fekalia też była zielona!  Wink
Gacinog zaś coś wspominał jeszcze, że ukradł dietę Atkinsa, ale jakoś do ciupy go za to nie wsadzili!  Confused

Ale po samych liściach to chyba z takiego Gacionga robi się gazociąg...  Shocked Cool
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #382 : 2014-05-29, 14:55:24 »

Powiedz jak roztrwonic 25 (od 20 do 30 nawet) gram magnezu, nie liczac dlugotrwalego alkoholizowania sie.

...bo do spalania glukozy przy dużej ilość węglowodanów prostych w diecie (ubogie pastwisko) potrzeba magnezu, którego brakuje. Potrzeba go znacznie mniej po adaptacji metabolizmu do przetwarzania glukozy w cyklu pentozowym. Substraty z pożywienia wymuszają określoną przemianę materii. Tyle teksów już na ten temat popełniłem, że już mi się nie chce...

Popelnij najpierw jakis wlasny tekst na ten temat, to moze cos dotrze, bo z tego co piszesz wynika, ze nic z tego nie rozumiesz. 25 gram? To ile tego cukru trzeba spalic?
Jezeli juz tak lubisz cudze cytaty, to masz kolejny do kolekcji, kolego "najlepszy"
Przypomnę na szybko, że w dorosłym ustroju jest około 1000 mmol  Wink magnezu. Ile to w gramach (g) podał MORGANO, z czego połowa znajduje się w kościach, a reszta w tkankach miękkich w tym we krwi około 1 mmola. Ale tylko około 160mmol (około 3,5 g) ustrojowego magnezu jest wymienialne!
Co robi biochemicznie magnez w organizmie - bardzo niewiele!
Pierwsze - aktywuje kinazy i drugie - aktywuje ATP, reszta (spalanie cukru, kurczliwość mięśni, synteza DNA, pompa jonowa, krzepliwość krwi i inne mniej ważne) to tylko konsekwencje tych dwóch pierwszych... Very Happy
W roślinach magnez "spina" cztery azoty w chlorofilu i stąd można zalecić trawę lub dowolne zielone liście, np: dla masochistów lubiących się leczyć - pokrzywy surowe na uzupełnienie magnezu, aby ciało bardziej cierpiało..., a "leczenie" było bardziej skuteczne z uwagi na sporą zawartość "preparatu krzemowego" w pokrzywach.

PS
wystarczy kilka żółtek lub innego nabiału (ostatecznie pokrzywy w przypadku Mg i Si  Laughing), aby się nie "kopać dodatkowo" tym i innymi minerałami.  Cool
+
Miałem się nie odzywać, bo niektórzy ludzie dużo lepiej się czują, jak są "chorzy"  Very Happy
A z "niedoborami" lub "nadmiarami" jest tak, że jak tylko wypowie się jakiś cwaniak na ten temat w tabloidach, to zaraz "pół Polski" ma tego "niedobora" lub innego "nadmiara", o którym była mowa i to w każdej dziedzinie życia. Ważne, aby dać powód do chronicznego "przejęcia się", z korzyścią dla "demokracji".
To tylko atawistyczny instynkt stadny, zwany "zbiorową mądrością Narodu".  Laughing

PS
niedobór magnezu przypomina objawami tężyczkę i trzeba się bardzo "starać" lub inhibitować wchłanialność Mg, aby się doprowadzić do tej patologii.
W naturalnych warunkach jedynie u domowych trawożernych może występować niedobór magnezu, po wiosennym wyjściu na pastwisko i charakteryzuje się utratą apetytu, nerwowością, wytrzeszczem oczu, skurczami mięśni. Śmiertelność nieleczonych zwierząt jest bardzo duża!
Stan ten jest spowodowany brakiem umiejętności lub wiedzy hodowcy na temat przechodzenia trawożernych z żywienia zimowego, na letnie.
Cytat z Ruszczyca:
"Główną przyczyną tężyczki pastwiskowej nie jest zwykle niedobór magnezu w pokarmie, jak się sądziło, lecz obniżone wchłanianie z przewodu pokarmowego".

Teraz lepiej?  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #383 : 2014-05-29, 15:00:20 »

To łomotnąć drugą kawkę czy nie?! Laughing
Powieka mi jakoś skacze...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #384 : 2014-05-29, 15:01:56 »

To ze smiechu  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #385 : 2014-05-29, 15:09:05 »

Zyon, gamoniu, przytaczasz wypowiedzi admina, które tyczą się adaptacji metabolicznej na ŻO... I rzekomych niedoborach witamin i minerałów na takiej arcyoptymalnej przemianie materii (z ekstra odpalonymi "genami" i super polem elektromagnetycznym - nie dotyczy Ciebie Wink).  Ręce mi już opadają...
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #386 : 2014-05-29, 15:09:31 »

s/niedoborach/niedoborów/;
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #387 : 2014-05-29, 15:14:30 »

Powieka mi jakoś skacze...

Na skaczącą powiekę po pierwsze masaż, jak nie pomoże, to farmakologiczne porażenie mięśni wywołujących drżenie przez iniekcję, a jeśli i to nie pomoże...  Shocked Rolling Eyes
Definitywnie operacyjne odnerwienie mięśni i choroba nigdy nie wróci.  Confused Cool
Ale tylko masaż własną ręką jest za darmochę, a reszty NFZ nie refunduje.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #388 : 2014-05-29, 15:15:50 »

Zyon, gamoniu, przytaczasz wypowiedzi admina, które tyczą się adaptacji metabolicznej na ŻO... I rzekomych niedoborach witamin i minerałów na takiej arcyoptymalnej przemianie materii (z ekstra odpalonymi "genami" i super polem elektromagnetycznym - nie dotyczy Ciebie Wink).  Ręce mi już opadają...
Przestac powtarzac w kolko jak nakrecony te adaptacje metaboliczna, bo to jakis dziwny zbitek slowny, tylko zajrzyj do biochemii, to rozwieje twoje wszelkie watpliwosci. I powiedz jak zutylizowac szybko tyle magnezu, bo te dajmy na to 20 do 30 gram to spory zapas Shocked. No nie wlaz juz na ten ring, bo walka juz dawno sie zakonczyla, juz pposprzatali  sale  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #389 : 2014-05-29, 15:17:56 »

Ale te gramy podawałem z pamięci, a w moim wieku, to trudno już na pamięć liczyć!  Shocked  Wink
Równie dobrze może być 25-35g, bo kto tam takimi pierdołami sobie RAM obciąża!  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #390 : 2014-05-29, 15:18:46 »

Powieka mi jakoś skacze...

Na skaczącą powiekę po pierwsze masaż, jak nie pomoże to farmakologiczne porażenie mięśni wywołujących drżenie przez iniekcję, a jeśli i to nie pomoże...  Shocked Rolling Eyes
Definitywnie operacyjne odnerwienie mięśni i choroba nigdy nie wróci.  Confused Cool
Strach się nie bać, bo po ćwiczeniach z ciężarami ręce mi czasem drżą  Laughing
Zwłaszcza jak ten chleb pod smalec kroję  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #391 : 2014-05-29, 15:20:11 »

Z rencami jest insza inszość...  Confused  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #392 : 2014-05-29, 15:20:16 »

Ale te gramy podawałem z pamięci, a w moim wieku, to trudno już na pamięć liczyć!  Shocked  Wink
A dodatku jak ma sie niedobora magnezu na ZO, jak pisal prof Szostak...  Laughing

No a tak ostatnio to wlasnie podaja 20-30 jakos chyba,
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #393 : 2014-05-29, 15:25:47 »

Z rencami jest insza inszość...  Confused  Wink
Nic patologicznego u mnie Very Happy
Zwykła reakcja systemu nerwowego, a powieczka sporadycznie poskacze, ale nie mam pojęcia z czym to wiązać...
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #394 : 2014-05-29, 15:29:46 »

Laughing
Zaraz tam nokaut!  Shocked  Wink

I widzi, admin, co narobił...? Teraz Zyon ma kolejny ekstremizm w orężu do walki z "optybetonami". Pocznie teraz trollować po necie wszelkie sugestie skierowane do osób z grupy chorób "miażdżycorodnych" (czyt. chorujących na choroby/przypadłości z tejże grupy) i mówiące o zwiększeniu udziału naturalnych produktów zawierających magnez w diecie. Sad

Tak to jest, gdy "Jak nie chorować?" nawet w rękach się nie miało. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #395 : 2014-05-29, 15:34:17 »

Spoco, damy radę...  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #396 : 2014-05-29, 15:35:33 »

Z rencami jest insza inszość...  Confused  Wink
Nic patologicznego u mnie Very Happy
Zwykła reakcja systemu nerwowego, a powieczka sporadycznie poskacze, ale nie mam pojęcia z czym to wiązać...

Ale jakby świerzbiły, to bardziej stawiać na  problemy psyche, niż na cielesne...  Wink Mr. Green
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #397 : 2014-05-29, 15:37:49 »

I widzi, admin, co narobił...? Teraz Zyon ma kolejny ekstremizm w orężu do walki z "optybetonami". Pocznie teraz trollować po necie wszelkie sugestie skierowane do osób z grupy chorób "miażdżycorodnych" (czyt. chorujących na choroby/przypadłości z tejże grupy) i mówiące o zwiększeniu udziału naturalnych produktów zawierających magnez w diecie. Sad
Po pierwsze chlopcze, nie paletam sie na necie i nie nawracam nikogo przez drut. Trollowanie to raczej twoja domena, do dzisiaj cie zreszta z tego powodu mile wspominaja na forum mh hehe

Tak to jest, gdy "Jak nie chorować?" nawet w rękach się nie miało. Wink
Po drugie chlopcze, czytalem te ksiazke zanim sie w ogole dowiedziales o jej istnieniu i podejrzewam, ze wiecej razy.
Tak wiem, ty ja przeczytales lepiej  Laughing

Faktem, jest ze wykazalem dobitnie, jak malo co rozumiesz z tego co wklejasz. Ciasteczko do kawy i magnez lol. Wezze sie w koncu za tego Harpera jezeli masz taka misje udowadniania kazdemu, ze wiesz lepiej.

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #398 : 2014-05-29, 15:39:58 »

Z rencami jest insza inszość...  Confused  Wink
Nic patologicznego u mnie Very Happy
Zwykła reakcja systemu nerwowego, a powieczka sporadycznie poskacze, ale nie mam pojęcia z czym to wiązać...

Ale jakby świerzbiły, to bardziej stawiać na  problemy psyche, niż na cielesne...  Wink Mr. Green
Trzymam na kołderce, jak tatko kazali Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #399 : 2014-05-29, 15:42:14 »

Jak swierzbia rece, to mozna morde jakiemus cwokowi obic Wink  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.