forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-03, 19:26:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
662788 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 645718 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #500 : 2014-10-02, 13:33:14 »

A tak. Lepiej robić komuś Coś, niż "nic nie robić nikomu". Very Happy

Moze beda dodawac do pasty do zebow, jak z fluorem zrobili jak zbywal  Laughing

Rup, rup, a sława Cię nie ominie. Smile Znaczy, Coś lepiej "piszy", "piszy". Very Happy yy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #501 : 2015-02-11, 19:56:53 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #502 : 2015-02-11, 20:06:03 »

Koniec świata!
A nie mogą ich nauczyć dobrej Ww, tyle syropu kukurydzianego i kurczaków mają! Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #503 : 2015-02-11, 20:15:58 »

Spokojnie, to tylko plotki. Przecież każdy wie, że tylko bezcholesterolowe 5*wio jest zdrowe...  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #504 : 2015-02-19, 14:17:04 »

Uznałem za inspirujące wykonanie takiej oto wycinanki:



gdyż IMHO

poziom cukru we krwi jako wskaźnik kondycji organizmu
łatwo przecenić,

a wynikający z niego
poziom trójglicerydów
łatwo nie docenić.

 Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #505 : 2015-02-19, 14:48:01 »

To już samopoczucie nie wystarczy do oceny kondycji organizmu? Shocked
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #506 : 2015-02-19, 15:01:03 »

Ja mam "wysoki" poziom glukozy we krwi,a poziom TG bardzo niski. Swiadczy o tym moj poziom tkanki tluszczowej Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #507 : 2015-02-19, 15:40:54 »

Ja mam "wysoki" poziom glukozy we krwi,a poziom TG bardzo niski. Świadczy o tym mój poziom tkanki tłuszczowej Wink

Przymrożone oko świadczy, że mam do czynienia
z wysoce-świadomym biochemicznie kolegą,
jeśli wolno mi się tak spoufalać.  Wink

http://www.drmichalak.pl/biochemia_regulacja_cukrow_i_tluszczow.htm
Cytuj z: http://www.drmichalak.pl/biochemia_regulacja_cukrow_i_tluszczow.htm
(...)
Jeśli proces syntezy triglicerydów w wątrobie jest indywidualnie silniej wyrażony – wzrasta poziom triglicerydów we krwi, gdyż tkanki nie są w stanie odebrać tej ilości wytworzonego paliwa.

Jeśli natomiast dominuje synteza w tkance tłuszczowej – rozwija się nadwaga, bądź jeśli proces trwa dłużej – otyłość.
Oczywiście mogą rozwinąć się oba te dwa stany, jeśli nadmiar węglowodanów w diecie jest wystarczająco istotny i długotrwały.

Przejdźmy teraz do ostatniej możliwości – zamiany na cholesterol. Ilościowo jest to ścieżka marginalna dla łącznego bilansu ilościowego, jest jednak bardzo istotna z punktu widzenia zdrowia człowieka.

Bardzo nieduża część spośród zjedzonych węglowodanów (maksymalnie kilka gramów dziennie) może zostać zamieniona na cholesterol. Cholesterol jest syntetyzowany z tych samych podjednostek co kwasy tłuszczowe – z acetylo–CoA i NADPH2 – również pod wpływem insuliny.

Jeśli stan nadmiaru węglowodanów w diecie jest długotrwały, a indywidualna aktywność procesu syntezy cholesterolu jest wysoka, dochodzi do stopniowego gromadzenia się cholesterolu i jego metabolitów w organizmie. Organizm może wydalić cholesterol jedynie w postaci kwasów żółciowych w ilości ok. 1g dziennie. Maksymalnie tyle samo przyswaja się z przewodu pokarmowego, nawet, jeśli zje się znacznie więcej. Przy wzmożonej syntezie wzrasta więc stopniowo jego poziom we krwi i równolegle wysycają się nim tkanki – jest to jeden z elementów rozwijania się miażdżycy.

Widzimy więc, dlaczego miażdżyca jest skorelowana z podwyższonym poziomem triglicerydów, nadwagą i poziomem cholesterolu. Wspólną przyczyną wszystkich tych zjawisk jest nadmiar węglowodanów w diecie, których organizm nie jest w stanie zagospodarować, prowadzący do nadmiernego rozkręcania się cyklu pentozowego i produkcji NADPH2. Główny odbiorca NADPH2 to cykl syntezy kwasów tłuszczowych oraz w mniejszym stopniu cholesterolu. Kolejność, w jakiej te trzy czynniki te zostały wymienione nie jest przypadkowa – wskazuje na siłę korelacji z miażdżycą.

Najsilniej skorelowane są triglicerydy, jako, że ich metabolizm jest stosunkowo najprostszy i najbardziej bezpośrednio wskazują na przeładowanie organizmu węglowodanami. Jakkolwiek triglicerydy we krwi mogą pochodzić również z pożywienia, to jednak głównym ich źródłem jest synteza w wątrobie z cukru. U osób, które ograniczą nadmiar węglowodanów w diecie, triglicerydy w znaczący sposób szybko spadają. Norma dla triglicerydów to ok. 50-150mg%. Na diecie niskowęglowodanowej rzadko przekraczają one 100mg%.
(...)

Shocked
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #508 : 2015-02-19, 15:48:34 »

Pomylily Ci sie rozmiary XXS 5-6g Ww w 5L z XXL 100-120gWw w "misce" dla kanappwcow Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #509 : 2015-02-19, 16:00:53 »

Cieszę się, że dbasz o siebie i o prawidłową ilość węglowodanów. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że mój sąsiad całe życie i aktualnie chudy jak szczapa, obecnie po dwóch zawałach, też pewnie ma jakieś biochemiczne wyjaśnienie. Nadwaga nie jest więc warunkiem ani koniecznym, ani wystarczającym do rozwinięcia się miażdżycy, pewna korelacja istnieje, ale to tylko korelacja. Nie znam się z tym sąsiadem na tyle by go poprosić o wypisy szpitalne, gdzie TG mogły być oznaczane.
Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #510 : 2015-02-19, 16:16:33 »

Musisz zajrzec do ksiazki nieznanego autora J. Kwasniewskoego " Jak nie chorowac" ,moze tam znajdziesz odpowiedz szczuply po zawale Smile
dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=5&nx=30
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #511 : 2015-02-19, 16:41:31 »

Też macie problemy, jeden chudy, czy jeden gruby, to tylko statystyka w ujęciu "ogólnym"... Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #512 : 2015-02-19, 16:46:20 »

Mnie to rybka. Na obiad karkowka,winna fasola szparagowa , ziemniak +3/4 kubka smietanki Very Happy Niech sie dzieje wola watroby.... Smile hehe ament
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #513 : 2015-02-19, 17:13:47 »

I żeby nie było, że nie napisałem: szczupli mają większe powinowactwo do zawałów niż osoby z nadwagą. Wynika to z hierarchii zaopatrzenia i metabolicznej w narządach uprzywilejowanych, czyli w kolejności - mózgu, nerek, wątroby i serca. To ostatnie nie ma takich możliwości wymuszania poprawy zaopatrzenia, jak trzy pierwsze kosztem reszty organizmu. Pierwszym bezobjawowym sposobem kombinowania serca jest mostek jabłczanowo-asparaginowy. Dalej pisze tu: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=70 - piękny tekst, normalnie nic dodać, nic ująć...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #514 : 2015-02-19, 17:35:43 »

Mnie to rybka. Na obiad karkowka,winna fasola szparagowa , ziemniak +3/4 kubka smietanki Very Happy Niech sie dzieje wola watroby.... Smile hehe ament
A ja dbam o cholesterol egzogenny i właśnie wcinam żółtka na maśle z paprykowaną, wędzoną słoninką, plus buraczki podsmażane na smalcu ze skwarami. Very Happy
Od dwudziestegoktóregoś roku życia oddaję krew i raz do roku mam badania obowiązkowe, rozmiarów 16-stronicowego zeszyciku, kiedyś czytałem, teraz wywalam do najbliższego kosza.
Najzabawniejsze jest to, że wyniki zawsze mam nieniepokojące, zarówno jak byłem na chlebie z mlekiem, mięsie i twarogu czy teraz na żółtkach i wątróbce, oczywiście są różnice wynikające ze sposobu żywienia, ale widać geny działają prawidłowo, więc po co się tym troskać? Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #515 : 2015-02-19, 17:36:10 »

Ups!
Umknęło najważniejsze: są osoby które doznają śmiertelnego zawału bez śladu miażdżycy. To też jest wytłumaczalne.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56192


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #516 : 2015-02-19, 17:37:00 »

Też macie problemy, jeden chudy, czy jeden gruby, to tylko statystyka w ujęciu "ogólnym"... Wink


Czyli statystycznie wychodzi że średnio, a więc idealnie. Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #517 : 2015-02-19, 17:39:27 »

Ups!
Umknęło najważniejsze: są osoby które doznają śmiertelnego zawału bez śladu miażdżycy. To też jest wytłumaczalne.
Jak zdrowiuśkie dzikie króliki?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56192


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #518 : 2015-02-19, 17:41:50 »

Jak zagonione króliki, którym energia się skończyła. https://www.youtube.com/watch?v=DkSxAO-s554 Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #519 : 2015-02-19, 18:18:26 »

O!
Znalazłem swoje wyniki z okresu kiedy powoli zmniejszałem ilość białka, a zwiększałem tłuszczu, z 9 lat na LC.

Glikoza 96,4mg%
Cholesterol 221mg%
Cholesterol HDL 57,3mg%
Cholesterol LDL 148,7mg%
Trójglicerydy 73mg%
Ciał ketonowych brak.

To nie są chyba jeszcze wyniki na Diecie Optymalnej, ale da się z tym żyć... Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.