forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:26:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  CHOLESTEROL
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 53 Do dou Drukuj
Autor Wtek: CHOLESTEROL  (Przeczytany 628150 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #20 : 2009-05-27, 13:27:07 »

Reniu aby ciężkie i przewlekłe choroby ustępowały potrzeba czasu liczonego raczej w miesiącach, latach a nie tygodniach.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #21 : 2009-05-27, 13:44:32 »

Oczywiście, ale najważniejsze, że stopniowo ustępują.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #22 : 2009-05-27, 13:53:05 »

Jak obserwuję, proces ten zaczyna się po kilku miesiącach w zależności od stanu ogólnego, stopnia zaawansowania choroby i innych czynników.
Więc nie dziw się, że ktos po kilku tygodniach nie widzi poprawy to prawdopodobne.
U mnie wręcz w początkowym okresie nastąpiło pogorszenie. Cierpliwości....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #23 : 2009-05-27, 13:56:11 »

Ja uważam, że jeżeli ktoś ma poważne schorzenia, to powinien zacząć od wizyty u lekarza optymalnego. Leczenie się na Forum, faktycznie może mieć odwrotne skutki.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #24 : 2009-05-27, 13:59:22 »

Forum  nie zastąpi lekarza, oczywiście. Myslę, że każdy ciężko chory czlowiek zdaje sobie z tego sprawę. Very Happy
Jest jednak bardzo pomocne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #25 : 2009-05-27, 14:01:05 »

Zgadzam się z Tobą  Very Happy .
Zapisane

Halina Ch.
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #26 : 2009-05-27, 14:01:37 »

Myślę, że Monika ma rację. Czas, cierpliwość  i .. dobre jedzenie to daje gwarancję na zdtrowie.
Lekarz opty. też się przyda ... czasami Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #27 : 2009-05-27, 14:03:58 »

Super Reniu....!!!
Więc nie można każdego kto pyta i błądzi podejrzewać zaraz o wrogą propagandę.

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #28 : 2009-05-27, 14:05:48 »

Myślę, że Monika ma rację. Czas, cierpliwość  i .. dobre jedzenie to daje gwarancję na zdtrowie.
Lekarz opty. też się przyda ... czasami Very Happy
Dodałabym myślenie, czytanie, poszukiwanie i obserwacja.  Smile
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #29 : 2009-05-27, 14:08:45 »

Dodałabym myślenie, czytanie, poszukiwanie i obserwacja.  Smile

BRAWO!
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #30 : 2009-05-27, 14:13:13 »

Bez tego piach....
Czy jakby to Gryzzli napisał  "opadające wieko trumny". Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #31 : 2009-05-27, 14:34:23 »

Z tą podejrzliwością, przy tylu przypadkach, rzeczywiście można się u kogoś pomylić. Nie ma ludzi nieomylnych. Tylko, jak ktoś nowy ostatnio zaczyna opisywać swoje dolegliwosci, to odrazu zgaduję, że mu się "pogorszy" i najczęściej tak jest.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #32 : 2009-05-27, 15:01:57 »

Bo i może się pogorszyć na skutek błędów w diecie, odstawienia dotychczas przyjmowanych leków.
My jesteśmy tu aby pomagać a nie zniechęcać.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #33 : 2009-05-27, 15:26:21 »

Z tą podejrzliwością, przy tylu przypadkach, rzeczywiście można się u kogoś pomylić. Nie ma ludzi nieomylnych. Tylko, jak ktoś nowy ostatnio zaczyna opisywać swoje dolegliwosci, to odrazu zgaduję, że mu się "pogorszy" i najczęściej tak jest.


Każdy "NOWY" który wchodzi na to forum w początkowym okresie stosowania diety,  to potencjalny kandydat do tzw."obróbki", to ktoś komu nasuwa się mnóstwo pytań, ktoś kto może mieć bardzo różne odczucia fizyczne, nie zawsze pozytywne, dlatego nie należy nikogo podejrzewać lecz próbować zrozumieć i ew. służyć radą , swoim doświadczeniem w stosowaniu diety.

cyt.renia - "Z tą podejrzliwością, przy tylu przypadkach, rzeczywiście można się u kogoś pomylić."

Skoro masz się mylić, to proponuje nikogo nie oceniać....bo to po prostu prymitywne i chamskie jest.

cyt. renia- "Tylko, jak ktoś nowy ostatnio zaczyna opisywać swoje dolegliwosci, to odrazu zgaduję, że mu się "pogorszy" i najczęściej tak jest."

Nie zgaduj, nie ironizuj, bo ironia w stosunku do ludzi chorych jest co najmniej nie na miejscu.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #34 : 2009-05-27, 16:10:15 »

Co do cholesterolu Confused ...plisss nie krzycz na mnie 'ino' wskaż błedy? .
Coś robię źle , ale co? 

'łapanka' - 6 m-cy temu
Chol. całkowity 221
HDL 19,2
LDL 194
Trójglicerydy 390

dziś
Chol. całkowity 259
HDL 46
LDL 179
Trójglicerydy 167


normy laboratoryjne
Chol. całkowity 150-200
HDL 25-75
LDL 60-130
Trójglicerydy 50-150

Wyników morfologi krwi nie wpisuję bo dobre Smile.
Złapany był przy glukozie 15,2 a obecnie oscyluje w granicach 6,2 przy normach lab.3,5-5,5


no patrz jaki HDL miałeś 6 m-cy temu beznadziejny. Wzrósł? No.
A teraz tak - Ty cholesterol olej. Jedz ZGODNIE Z PROPORCJAMI. Schudniesz jeszcze 10 kg i zaczniesz jeść więcej tłuszczu, bo takie ilości białka (3 schabowe) to jakieś ekstremum. Wiem, czasami chytrość na jedzonko i smaczek, ale zepnij tyłek, wyprostuj się - jesteś facetem. Pomyśl o plaży, albo o tym jakie harce zaczniesz znowu wyprawiać w łóżku. Żona to samo.
Co do ojca - 70 letniego Pana - najlepiej pod nadzorem lekarza OPTYMALNEGO. Powoli, do przodu. Spokojnie. NIe przekręci się nikt na drugi świat. Troszkę inaczej się podchodzi do ludzi w tym wieku - wiesz, 70 lat się jadło chlebek na śniadanko, mleczko piło i zupki jak pan bóg przykazał. A teraz nagle szok.
Na marginesie podwyższony poziom cholesterolu to nic groźnego przy tym zywieniu. W końcu unormuje się LDL, wzrośnie HDL i spadną triglicerydy. Luz blus.
Watróbkę jesz?
Jajeczka?
Serek tłusty biały?
Kiełbaskę na smalczyku z cebulką?
Śmietankę - szklaneczka nie zaszkodzi dobrze zmrożonej w upał.
I jest fajnie Smile

mateoosh12  Very Happy pomyłka!w cytowaniu  w stosunku do założyciela wątku . Ja się wprosiłam "ino" pięknie , ale wybaczam   Wink.

Teraz już jestem spokojniejsza o wyniki męża, że  tak powoli się poprawiają ...Czas i miłość zrobił swoje...
Kilka słów ciepłych , czy nawet konkretów ,korekta w tym co  pałaszujesz  Very Happy -BARDZO POMOCNE! .

Sylwiazłodzi ,Halina Ch.,MONIKAW i Ty Viola44 jesteście tego sprawczyniami ...jest jeszcze nadzieja ,że będę tutaj od czasu do czasu zaglądać DZIĘKUJĘ  Smile


ps. Ja osobiście miałam pecha co do lekarza w/w ponieważ już po trzech wizytach miałam dość gadania na temat:

1/ wizyta
- odrobaczania (zrobiłam wcześniej) ..prosiłam o ułożenie diety dla cukrzyka ! ...20 min.- 50zł

2/ wizyta
-potrzeby zrobienia ozonoterapii (podobno lepsza od prądów selektywnych) ..miałam odebrać ułożoną dietę ! ..7 min -50 zł

3/ wizyta
po dostarczenie na prośbę lekarza wyników krwi, moczu miałam nadzieję ,że ?
dostanę dietę ..gotowca! ..no , ale Pan doktor tylko obejrzał wyniki i przeprosił ,że nie ma diety ,że będzie w późniejszym terminie , bo on sie teraz rozwodzi...proszę przyjść za dwa tygodnie ...20min -50 zł

Dość , sama z pomocą innych dam radę .





Następna wizyta ??? monopolowy ! -50 zł ..zabawa z mężem do rana bez limitu minut!.


uściski  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #35 : 2009-05-27, 16:19:42 »

Z t± podejrzliwo¶ci±, przy tylu przypadkach, rzeczywi¶cie można się u kogo¶ pomylić. Nie ma ludzi nieomylnych. Tylko, jak kto¶ nowy ostatnio zaczyna opisywać swoje dolegliwosci, to odrazu zgaduję, że mu się "pogorszy" i najczę¶ciej tak jest.


Każdy "NOWY" który wchodzi na to forum w pocz±tkowym okresie stosowania diety,  to potencjalny kandydat do tzw."obróbki", to kto¶ komu nasuwa się mnóstwo pytań, kto¶ kto może mieć bardzo różne odczucia fizyczne, nie zawsze pozytywne, dlatego nie należy nikogo podejrzewać lecz próbować zrozumieć i ew. służyć rad± , swoim do¶wiadczeniem w stosowaniu diety.

cyt.renia - "Z t± podejrzliwo¶ci±, przy tylu przypadkach, rzeczywi¶cie można się u kogo¶ pomylić."

Skoro masz się mylić, to proponuje nikogo nie oceniać....
bo to po prostu prymitywne i chamskie jest.

cyt. renia- "Tylko, jak kto¶ nowy ostatnio zaczyna opisywać swoje dolegliwosci, to odrazu zgaduję, że mu się "pogorszy" i najczę¶ciej tak jest."

Nie zgaduj, nie ironizuj, bo ironia w stosunku do ludzi chorych jest co najmniej nie na miejscu.
Napisałam, że się mogę mylić.  A kto się nie może mylić ? Ty?.... A o ironi, to lepiej w ogóle nie pisz...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #36 : 2009-05-28, 08:28:12 »

Viola, znowu potwierdza się Twoje stanowisko na tym Forum. Byłaś przeciw informowaniu innych o DO, bo "to nie ma sensu" i Ty "masz jeszcze czas". Pisanie o biochemii komplikowało wizerunek DO i zaglądających tu gości nie przyciągało. Teraz też masz wąskie spojrzenie na sprawę, jak typowa "blondynka", chyba, że tak ma Twój wizerunek tu wyglądać?, zajmowałabyś się pojedyńczymi przypadkami, na których DO "nie działa" i mimo rygoru w jej stosowaniu, zdarzają im się "bączki", a nie patrzysz szerzej, całościowo, ile osób to odstrasza? Każda normalna osoba zaglądająca tu na Forum, w celu zorientowania się ,o co chodzi z tym DO, po przeczytaniu o jej złym wpływie na zdrowie, nie odważy się jej spróbować. No, chyba, że oto chodzi.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #37 : 2009-05-28, 09:14:53 »

Renia jaki sens mają te przepychanki słowne to dopiero odstrasza ludzi. Dajcie spokój...
Kogo interesuje biochemia niech czyta, kto jej nie rozumie ma tyle innych wątków.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #38 : 2009-05-28, 09:19:18 »

Nie chodzi tu o samą biochemię, tylko o "działanie" Violi, która na wszystkie sposoby, działa przeciw DO.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: CHOLESTEROL
« Odpowiedz #39 : 2009-05-28, 09:30:22 »

A w którym miejscu???
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 53 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.