forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:20:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozterki po miesiącu stosowania DO.  (Przeczytany 16360 razy)
Eryk
Go


Email
Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« : 2009-05-25, 12:42:55 »

Witam,
Na diecie Optymalnej jestem od miesiąca. Niestety nie zostałem „porażony” ilością pozytywnych skutków tej diety. Może jest za wcześnie aby wyciągać wnioski bądź popełniam jakieś błędy.

Przed miesiącem: 25 lat, 178cm, 90kg, prowadzę mało aktywny tryb życia.
To co mi dolega: 15kg nadwagi, tachykardia – w spoczynku 95 uderzeń/minutę, alergia (pyłki traw, mamy maj - właśnie przeżywam koszmar), zgaga, ogólne zmęczenie, problemy z koncentracją, problemy z wyspaniem się, zawroty głowy, problemy z cerą.
Na serce zacząłem zażywać leki, są mało skuteczne.

Wszystkie powyższe problemy skłoniły mnie do przejścia na DO. Po przeczytaniu książki dr Kwaśniewskiego i wielu artykułów dieta ta według mnie powinna być nazwana dietą cudowną. Ja jednak w cuda nie wierze, natomiast wierze w setki pozytywnych wypowiedzi osób na forum. To mnie przekonało. Nie zastanawiając się dłużej, sięgnąłem po złoty środek i miesiąc temu chciałem stać sie optymalny.

Po miesiącu żadna z powyższych dolegliwości nie minęła. Nawet zgaga, która miała być wyleczona w tydzień. Faktycznie schudłem 2,5kg w pierwsze 2tyg, ale raczej tylko straciłem wodę z organizmu. Po 2tyg przestałem tracić na wadze. Przez pierwsze 2 tyg. wydaje mi się, że popełniałem błąd nie jedząc w ogóle węglowodanów. Zero słodyczy, jarzyn, owoców. Zacząłem się czuć jeszcze słabiej i byłem bardzo otępiały. Rozpocząłem uzupełniać posiłki o warzywa, owoce. Tak 15g węglowodanów na śniadanie, 15g obiad i 10g kolację. Tak na marginesie, żeby uzupełnić 15g węglowodanów z warzyw to trzeba np. zjeść dodatkowo 0,6kg ogórków, bez szans! Moja kondycja psychiczna nie poprawiła się w sposób zauważalny. Dodatkowo męczą mnie zaparcia, powyskakiwały mi pryszcze na plecach, a zgaga męczy mnie jak nigdy.

Posiłki codziennie wyglądają podobnie. Np:

Śniadanie:
- omlet 3 jaja, 50g śmietany 36%, olej z oliwek 50g,
- 3 jaja, 70g cebuli, 100g boczku, 50g masła,
- 2 kromki chlebka z przepisu, 50g masła, pasztetowa 100g, oliwki.

Obiad:
- obiady bardzo zróżnicowane, głównie z jadłospisu NIEoptymalnych (samemu ciężko mi gotować), jednak unikam składników wysoko-węglowodanowych, aby uzupełnić tłuszcze zawsze polewam potrawy masłem, dodaje majonez lub  popijam śmietaną 36%. Prawidłowy stosunek BTW zawsze próbuję zachować.

Kolacje zbliżone do śniadania.

Zawsze zwracam uwagę na stosunek BTW, jednak nigdy nie patrzę na masę białka ani tłuszczów, zawsze sprawdzam aby nie było więcej jak 20g węglowodanów w posiłku. Nigdy nie liczę kalorii, jem ile chce. Tłuszcze w posiłkach uzupełniam: tłustą śmietana, masłem, majonezem; węglowodany: warzywami, owocami. Na deser jem różne orzechy albo serki topione, brie. Codziennie łykami witaminy: Centrum.

Na początku jadłem bardzo mało, jednak przez ostatni tydzień apetyt mi wrócił.

Po miesiącu dieta nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia, chciałem być chudszy, mieć zdrowsze serce i mieć świetne samopoczucie. Czy miesiąc to za mało aby odczuć jakiekolwiek zmiany? Przecież dr Kwaśniewski chwali się uleczaniem pewnychi chorób w Arkadii w 2tyg. Proszę bardzo o wskazówki i rady. Chce być zdrowy jak ryba! Na razie nie mam zamiaru poddać się.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #1 : 2009-05-25, 13:04:22 »

Następna "ofiara" DO  Shocked Aż strach się bać! Confused
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #2 : 2009-05-25, 13:10:11 »

Następna "ofiara" DO  Shocked Aż strach się bać! Confused

renia daruj sobie takie komentarze, nikt nie bedzie chciał uczestniczyc w tym forum gdy każdego nowego będziesz tak witać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #3 : 2009-05-25, 13:10:41 »

Tak na marginesie, żeby uzupełnić 15g węglowodanów z warzyw to trzeba np. zje¶ć dodatkowo 0,6kg ogórków, bez szans! Moja kondycja psychiczna nie poprawiła się w sposób zauważalny. Dodatkowo męcz± mnie zaparcia,
Skąd ja znam te ogóki, dla nazbierania wystarczającej ilości węglowodanów?  Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #4 : 2009-05-25, 13:12:04 »

Następna "ofiara" DO  Shocked Aż strach się bać! Confused

renia daruj sobie takie komentarze, nikt nie bedzie chciał uczestniczyc w tym forum gdy każdego nowego będziesz tak witać.
Wystarczy, że Ty przyciągasz swoich fanów.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #5 : 2009-05-25, 13:19:22 »

Przy ilosci ofiar DO  Sad ,  świnska grypa jest drobnostką. Very Happy
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #6 : 2009-05-25, 13:54:08 »

Zawsze zwracam uwagę na stosunek BTW, jednak nigdy nie patrzę na masę białka ani tłuszczów, zawsze sprawdzam aby nie było więcej jak 20g węglowodanów w posiłku.
Tu jest odpowiedź na niepowodzenie. Nikt z forum nie sprawdzi jak co kto rozumie i nie można też sprawdzić jak to się ma do rzeczywistości. Każdy może pisać to co chce, ale czy jest na DO, to pewnie nie wie nawet tego on sam.

Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #7 : 2009-05-25, 14:08:10 »

  ....    nie wiadomo , czy nie  jest  to  znowu  jakis  ,,KLON ,,
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #8 : 2009-05-25, 14:39:22 »

Eryk, za duzo jesz, za malo sie ruszasz  Mr. Green
T dla odchudzajacych jest 1.5, mozesz wiecej jak zaczyna brakowac Ci energii, do pobudzenia metabolizmu.
Nie rozumiem, czemu wszyscy odchudzajacy po przeczytaniu dr JK chca zaraz ladowac w siebie tyle tluszczu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #9 : 2009-05-25, 14:46:39 »

"flo" Rolling Eyes, właśnie mi się przypomniało Idea, że to właśnie Ty, "radziłaś" mi (gdy byłam początkującą Optymalną) zjadać węglowodany, w postaci "małej" ilości ogorków. Mr. Green
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #10 : 2009-05-25, 14:48:28 »

ta, jaaaasne
Zapisane
Eryk
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #11 : 2009-05-25, 14:52:05 »

Eryk, za duzo jesz, za malo sie ruszasz  Mr. Green

Zgadzam się...  Confused

T dla odchudzajacych jest 1.5, mozesz wiecej jak zaczyna brakowac Ci energii, do pobudzenia metabolizmu.
Nie rozumiem, czemu wszyscy odchudzajacy po przeczytaniu dr JK chca zaraz ladowac w siebie tyle tluszczu.

W takim razie nie rozumiem jak można na DO jeść do woli jeżeli nie można przekroczyć 50g węglowodanów, nie za dużo białka i jeszcze do tego zachować stosunek BTW 1:1,5:0,5? Przecież to jest technicznie niemożliwe.  Smile
Poproszę o informację ile powinno się jeść dziennie białka, tłuszczów, węglowodanów w moim przypadku? Jaki stosunek BTW mam utrzymać?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #12 : 2009-05-25, 14:54:46 »

renia, oczywiscie daruje sobie wszelkie komentarze, bo nasuwaja mi sie same niemile
proponuje jednak odswiezyc pamiec:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3774.msg62770#msg62770
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3774.msg64542#msg64542
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #13 : 2009-05-25, 15:01:28 »

W takim razie nie rozumiem jak można na DO jeść do woli jeżeli nie można przekroczyć 50g węglowodanów, nie za dużo białka i jeszcze do tego zachować stosunek BTW 1:1,5:0,5? Przecież to jest technicznie niemożliwe.  Smile
Poproszę o informację ile powinno się jeść dziennie białka, tłuszczów, węglowodanów w moim przypadku? Jaki stosunek BTW mam utrzymać?

teraz uwaga, SZOK -  jak sie odchudzasz - nie mozna jesc do woli
odchudzanie jest to czas w ktorym ograniczasz pozywienie lub/i zwiekszasz aktywnosc fizyczna
przykro mi
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #14 : 2009-05-25, 15:01:47 »

......  na  zgage  najlepsze  sa  brokuly , buraki , cebula /zupa cebulowa/ , nie za  duzo  bialka , nie za malo weglowodanow ,  zero  macznych   i  mleczyych , ktore to  moga byc powodem alergii   Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #15 : 2009-05-25, 15:11:35 »

renia, oczywiscie daruje sobie wszelkie komentarze, bo nasuwaja mi sie same niemile
proponuje jednak odswiezyc pamiec:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3774.msg62770#msg62770
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3774.msg64542#msg64542
Fajnie sobie poczytać stare wątki, ale nie dziękuję, bo Tobie i "czesiowi" podziękowałam wcześniej.
Zapisane

Mari
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #16 : 2009-05-25, 15:22:44 »

Eryk witaj  Very Happy ..'popaprańcu'  Twisted Evil ups! ..nie martw się i nie obrażaj czasami na mnie  Shocked.wyjaśniam :

Ja też miałam problemy z zastosowaniem , zaakceptowaniem diety Pana Kwaśniewskiego tak do końca. Przechodząc na w/w miałam więcej pytań jak przed wejściem na salę porodową  Shocked.
Moja decyzja nie nastąpiła z dnia na dzień , tylko mączne odstawiłam natychmiast ! i wiesz co ta Twoja zgaga przeszła mi natychmiast!.

Wyjaśnię Ci może na czym polega wyleczenie na diecie Doktora K. wg. mnie .. nie trujesz ?..nie masz...ot i tyle , ale! zaczniesz znowu truciznę jeść ?, znowu zmora wróci .

Musisz też przyjąć do wiadomości ,że każdy organizm jest inny i przy chorobach nabytych reaguje różnie na różne potrawy... Piszesz ,że jesz jajecznicę na maśle z boczkiem + śmietana  , chleb + inne . Gdybym ja wrzuciła śmietanę + masło to zgaga by mnie zżarła!. Mogę natomiast
ją wtrząchać  Smile na smalcu + dodatki ..rewelka !. Oczywiście jak zaznaczyłam bez mącznych (chlebek).
Natomiast śmietanę jednak ukwaszoną bez problemu wciągam jako osobny posiłek lub z pomidorkami, ogórkami .

Eryk co Cię czeka ? próby , próby, i jeszcze raz próby co z czym by nie szkodziło .Lektura książek i porady bardzo mądrych ludzi na forum .
Jedną z dobrych , którą stosuję jest słuchaj siebie i swojego organizmu . Ja np. mam problem z jedzeniem na śniadanie ciągle żółtek , a więc rotuję śniadanka i co?..przemycam je w inny sposób np. smakują mi jako lane kluseczki do rosołu lub w placuszkach z ziemniakiem ..serowym itp.

Piszesz też ,że obiadki starasz się zjadać zbliżone do optymalnych ..ile ziemniaków? , a czy sosek np. nie jest zaklepany mąką albo śmietaną ? Możesz sobie warzyć , mierzyć i zgaga Cię będzie męczyła jeszcze mocniej bo dodatkowo oprócz nie wyeliminowanych starych trucizn doszedł w dużych ilościach tłuszcz . Takie połączenie nie da efektów , a wręcz Ci będzie coraz to gorzej! . Sprawdź co Ci szkodzi!.
Ja np. mogę jeść chleb a nie jem bo mąż nie może ..więc go nie ma w domu i tyle !.

Unikanie  produktów wysokowęglowodanowych nie pomoże Ci w schudnięciu bo nadrabiasz widocznie czymś innym ..nie wiem ,ale wydaje mi się ,że przesadzasz z ilością .

Ja z mężem mamy okres chudnięcia za sobą ..mąż 27 kg ..ja 10 ..waga jest teraz git. Zeszło nam to w przeciągu 4 miesięcy. Przyznam się ,że taki spadek zawdzięczamy ciut niższym porcjom oprócz żółtek. "Pustki" w żołądeczku zapychaliśmy po prostu kiszonkami..zima! ..kiszona kapusta, ogórki , surówki z marchewki itp. Zresztą w diecie cukrzycowej to są produkty przyjazne i dające węgle Smile.

Co do BTW proszę nie pisz ,że pilnujesz.. bo jak nie znasz masy to ???...dlatego spotkałeś się z takimi a nie innymi komentarzami ...

Powoli zacznij od nowa ..drogą eliminacji i wykończysz tę zgagę na pewno! .

Co do tachykardii uważaj! .

Wiesz najlepiej byś zrobił gdybyś poszedł jak najszybciej do lekarza Optymalnego ..dieta zgodna ze schorzeniem ..to jest Ci potrzebne!!!.
Teraz po prostu sobie szkodzisz Sad.
Zapisane
Eryk
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #17 : 2009-05-25, 15:38:13 »


Co do BTW proszę nie pisz ,że pilnujesz.. bo jak nie znasz masy to ???...dlatego spotkałeś się z takimi a nie innymi komentarzami ...


Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedz. A z liczeniem to źle się wyraziłem. Zawsze sprawdzam wagę produktu zanim dodam go do posiłku. Później sumuję wszystkie produkty w dostępnych kalkulatorach dla optymalnych i na ich podstawie wyznaczam odpowiednie BTW. A mąkę, ziemniaki, ryż, skrobia, chlebki itd... dawno odstawiłem i już nie wiem jak smakują...

W takim razie postaram się teraz o więcej ruchu i zimniejsze tłuszcz do 1,5 i będę się starał pozostawać lekko nienasyconym.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #18 : 2009-05-25, 16:10:42 »

Eryk czemu odstawiłeś ziemniaki,? one są bardzo polecane jako  cenne zródło węgli, oczywiscie w odpowiedniej ilości, do 150 g spoko. a skrobia warzywna również jest ok.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Rozterki po miesiącu stosowania DO.
« Odpowiedz #19 : 2009-05-25, 16:15:19 »


W takim razie postaram się teraz o więcej ruchu i zimniejsze tłuszcz do 1,5 i będę się starał pozostawać lekko nienasyconym.

Nienasycony ? ble! przecież to nie zgodne z naszym umysłem ! Very Happy . Chcesz zdezerterować na wstępie???.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.