forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:30:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI  (Przeczytany 42706 razy)
michal
Go


Email
Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« : 2009-05-27, 11:25:04 »

Czy tam, gdzie jest przestępczość i prawo karne, powinna obowiązywać kara śmieci? Jeśli tak, to za jakie przestępstwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #1 : 2009-05-27, 11:31:34 »

To bardzo trudny temat.
Często się nad tym zastanawiałam ale gdybym mogła o tym decydować dopuszczałabym ją w kilku przypadkach.
Ludobójstwa, morderstw ze szczególnym okrucieństwem.....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #2 : 2009-05-27, 12:10:25 »

Czy tam, gdzie jest przestępczość i prawo karne, powinna obowiązywać kara śmieci? Jeśli tak, to za jakie przestępstwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. Smile
 

A gdzie nie ma przestepczosci i prawa karnego?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #3 : 2009-05-27, 13:08:03 »

Czy tam, gdzie jest przestępczość i prawo karne, powinna obowiązywać kara śmieci? Jeśli tak, to za jakie przestępstwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. Smile
 

A gdzie nie ma przestepczosci i prawa karnego?

Podobno u Hunzów i im podobnych społeczności. Tak czy inaczej, potrafimy sobie wyobrazić społeczeństwo bez przestępczości? Jeżeli tak, to zakładamy, że przestępczość jest i (nie zbaczając z tematu) pytamy, co z tą karą śmierci...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #4 : 2009-05-27, 15:18:42 »

Czy tam, gdzie jest przestępczość i prawo karne, powinna obowiązywać kara śmieci? Jeśli tak, to za jakie przestępstwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. Smile
 

A gdzie nie ma przestepczosci i prawa karnego?

Podobno u Hunzów i im podobnych społeczności. Tak czy inaczej, potrafimy sobie wyobrazić społeczeństwo bez przestępczości? Jeżeli tak, to zakładamy, że przestępczość jest i (nie zbaczając z tematu) pytamy, co z tą karą śmierci...
 

To ja zapytam Ciebie. Wyobraz sobie taka sytuacje , nota bene 2 tygodnie temu sie to zdarzylo w Danii, ze trojka facetow gwalci a potem zabija Twoja corke.
Wg prawa dunskiego dostana najwyzszy wymiar kary...moze 12 lat wiezienia.Co Ty bys im dal, jako ojciec, bo przeciez w takiej sytuacji nie bedziesz obiektywny!!!!

Znasz moja odpowiedz?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #5 : 2009-05-27, 16:03:06 »

Znasz moja odpowiedz?

No słucham, Ty pierwszy.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #6 : 2009-05-27, 16:22:53 »

Michał ja swego czasu też założyłam wątek na innym forum "Jestem za karą śmierci".
Nasz dyskusja była ograniczona ramą kobieta -dziecko. Nie wytrzymywałam już czasami patrząc w tv zeszłego roku  Sad ...jak w zegarku co dwa tygodnie ...miesiąc były niusy właśnie o takich zdarzeniach...bolało , bardzo bolało a najgorsze jest to ,że nie potrafię zrozumieć jak można ...


M.

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #7 : 2009-05-27, 16:23:44 »

Czy tam, gdzie jest przestępczość i prawo karne, powinna obowiązywać kara śmieci? Jeśli tak, to za jakie przestępstwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. Smile
 

A gdzie nie ma przestepczosci i prawa karnego?

Podobno u Hunzów i im podobnych społeczności. Tak czy inaczej, potrafimy sobie wyobrazić społeczeństwo bez przestępczości? Jeżeli tak, to zakładamy, że przestępczość jest i (nie zbaczając z tematu) pytamy, co z tą karą śmierci...
 

To ja zapytam Ciebie. Wyobraz sobie taka sytuacje , nota bene 2 tygodnie temu sie to zdarzylo w Danii, ze trojka facetow gwalci a potem zabija Twoja corke.
Wg prawa dunskiego dostana najwyzszy wymiar kary...moze 12 lat wiezienia.Co Ty bys im dal, jako ojciec, bo przeciez w takiej sytuacji nie bedziesz obiektywny!!!!

Znasz moja odpowiedz?

Gwałciciel, morderca to człowiek zdegenerowany, chory....ponieważ moja psychika nie jest zdegenerowana  daje dożywocie.....
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #8 : 2009-05-27, 16:56:50 »

Albo ja pierwszy...

To ja zapytam Ciebie. Wyobraz sobie taka sytuacje , nota bene 2 tygodnie temu sie to zdarzylo w Danii, ze trojka facetow gwalci a potem zabija Twoja corke.
Wg prawa dunskiego dostana najwyzszy wymiar kary...moze 12 lat wiezienia.Co Ty bys im dal, jako ojciec, bo przeciez w takiej sytuacji nie bedziesz obiektywny!!!!

Obiektywnie, jako obywatel, jestem zdania, że życie człowieka nie musi rozpoczynać się drogą naturalną (chociaż ta jest najtańsza), ale kończyć powinno się tylko naturalną śmiercią. Tak jak śmiercią naturalną dla świni jest śmierć od obucha, tak śmiercią naturalną dla gwałciciela-mordercy jest śmierć przez gwałt i morderstwo -- polega to na tym, że taki dżentelmen leży sobie na ziemi, nogi ma przywiązane do koni a między nogami kładzie się zastrugany drewniany pal. Po małej chwili od komendy wio sznury się odwiązuje a sam pal stawia pionowo. Później, jak mawiają skoczkowie spadochronowi po otwarciu spadochronu, resztę załatwia grawitacja. Ponieważ życie każdego człowieka powinno trwać maksymalnie długo, dobrze jest, aby pal wbity był krzywo -- wówczas śmierć przychodzi później, czasem nawet po kilku dniach. Skazany to niedobry przestępca, nie powinien więc się obrazić, jeżeli na jego śmierć będzie mógł patrzeć każdy, kto będzie miał takie życzenie, bo po pierwsze, jakieś konsekwencje w końcu powinien ponieść, a po drugie, rozum przemawia tylko do mózgów dobrze odżywionych, ale obraz przemawia do każdego mózgu -- byłaby to pedagogika (re)socjalizacyjna dla pragnących wiedzy.

Subiektywnie, gdybym był ojcem i gdyby wydarzyło się to w dzisiejszej Polsce, to... Hm... No wiesz, moja córeczka byłaby na tyle uroczą kobietką, że ci panowie, bez względu na wyrok, targani wyrzutami sumienia powiesiliby się w celi na pasku od spodni, zadając sobie uprzednio odpowiednią porcję bólu tak, aby czuli, że umierają -- to honorowe chłopaki. Przy takich głośnych i brutalnych sprawach nie potrzeba zastraszająco sporych środków i bardzo wysokich znajomości, aby popełnić na skazanych takie samobójstwo.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #9 : 2009-05-27, 17:04:41 »

Gdyby zaś Pana syn zgwałcił?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #10 : 2009-05-27, 17:40:14 »

Gdyby zaś Pana syn zgwałcił?

Pani sugestia, że byłbym aż tak kiepskim ojcem, to mało smaczna złośliwość...
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #11 : 2009-05-27, 19:58:29 »

Czy tam, gdzie jest przestępczość i prawo karne, powinna obowiązywać kara śmieci? Jeśli tak, to za jakie przestępstwa?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. Smile

Kara śmierci - nie i nigdy. To jest pójście na łatwiznę. Najprościej jest zabić i po kłopocie. Za największe przewinienia, określone przez niezawisły Sąd, skazaniec powiniem zaharowywać się przy najcięższych pracach - dla społeczeństwa wobec którego zawinił. Taki skazaniec nie powinien mieć żadnych przywilei, ale powinien mieć czas, żeby przemyśleć i zrozumieć popełnione czyny. Może kamieniołomy?


Miałam chyba ok. 10 lat, gdy w telewizji pokazywano program (w tytule coś z Ameryką) - pokazywano prawdziwą śmierć skazańca na krześle elektrycznym. Od początku do końca to widziałam. Ciekawość była silniejsza od rozsądku. Potem śniło mi się to po nocach, to był koszmar. Nie ma usprawiedliwienia dla mordowania i obojętne czy za coś, czy pomimo czegoś.
Zapisane
walwuch
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #12 : 2009-05-27, 20:04:03 »

Bandyci sami sobie wzajemnie wymierzają karę śmierci. Robią to często, skutecznie i bez rozterek moralnych. Może i dobrze, bo bez tego pewnie już dawno by wzięli władzę w tym kraju.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #13 : 2009-05-27, 20:31:37 »

Jest tylko jeden powód kiedy człowieka trzeba zabić - jest nim morderstwo. Zabicie człowieka z każdego innego powodu jest morderstwem
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #14 : 2009-05-27, 21:40:07 »

Jest tylko jeden powód kiedy człowieka trzeba zabić - jest nim morderstwo. Zabicie człowieka z każdego innego powodu jest morderstwem


OK. To czym jest kara smierci? Zabojstwem czy morderstwem ?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #15 : 2009-05-27, 22:06:28 »

Morderstwem. Ciekawiło mnie zawsze, czy zwolennicy kary śmierci chcieliby by ich dzieci/rodzice/rodzeństwo/sąsiedzi/przyjaciele/zięciowie i synowe byli katami ? Czy będąc stosownym pracodawcą (szef więzienia?) chcieliby podpisać angaż pracownikowi który podjąłby się roli kata? I jakiej kondycji musiałby być człowiek, który wyrażłby chęć pracowania w zawodzie kata?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #16 : 2009-05-27, 22:24:34 »

Wiesz obawiam się, że chętnych na to "stanowisko" by nie zabrakło.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #17 : 2009-05-27, 22:35:25 »

Sporo jest katów, którzy nie używają żadnych narzędzi, tylko słowo.
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #18 : 2009-05-27, 22:39:17 »

Wiesz obawiam się, że chętnych na to "stanowisko" by nie zabrakło.

Jeżeli to by było prawdą, to życie stało by się koszmarem.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #19 : 2009-05-27, 22:42:39 »

Jeśli nawet, to psychiczna kondycja takiego kandydata powinna stanowić powód by z nim umowy nie podpisywać, raczej skierowanie na terapię? A pozostałe pytania?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.