forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:47:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI  (Przeczytany 42712 razy)
cheeta
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #40 : 2009-05-28, 17:15:09 »

Daniel, a co sadzisz o wymordowaniu wszystkich pierworodnych Egiptu?
hmmm...albo sie myle albo oni niczym nie zwinili...
wiec co?
Egipcjanie powinni zadac zabicia...hmmm...Boga?
aha..Boga Boskie prawo nie dotyczy:D
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #41 : 2009-05-28, 17:22:34 »

nie nalezy im wspolczuc, poprostu ich zrozumiec. i odizolowac, zeby nie skrzywdzili nikogo po raz 2.

Masz całkowitą rację. Trzeba ich izolować! Dlatego właśnie powinno się ich izolować najskuteczniej jak się da -- rzeką Styks. Dam nawet dwie monety dla Charona.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #42 : 2009-05-28, 22:11:42 »

Daniel, a co sadzisz o wymordowaniu wszystkich pierworodnych Egiptu?
hmmm...albo sie myle albo oni niczym nie zwinili...
wiec co?
Egipcjanie powinni zadac zabicia...hmmm...Boga?
aha..Boga Boskie prawo nie dotyczy:D
To prawo ludzkie, Boga do tego nie mieszaj.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #43 : 2009-05-31, 11:27:12 »

Prawo jest po to by chronić niewinnych i karać winnych, celem zachowania porządku i spokoju życia. Zabójstwo, pozbawienie kogoś życia jest najwyższą zbrodnią, ponieważ kończy wszystko - przerywa linię życia, plany, związki uczuciowe, pozbawiać może źródeł utrzymania bliskich, dewastuje życie psychiczne rodzin, przyjaciół. Kradzież nie pozbawia nas szansy na odzyskanie lub wypracowanie nowego majątku, pobicie nie wyklucza rehabilitacji, oszustwo daje szanse wyjaśnienia. Uznać nalezy, że każde zabójstwo powinno być karane. W jaki sposób, skoro zabójstwo jest wyjątkowym przestępstwem? Kara śmierci jest naturalnym procesem eliminowania ze społeczności tych jej członków, którzy zagrażają istnieniu biologicznemu tej wspólnoty lub jej członka. Morderca, czyli człowiek, który dokonuje czynów skutkujących śmiercią innego człowieka z premedytacją.
a)morderstwo z różnych pobudek: majątkowych, seksualnych, nienawiści, wyładowania agresji powinny być karane śmiercią, ponieważ żaden z motywów nie ubezwłasnowalnia sprawcy w dokonaniu czynu zabójstwa
b)morderstwo w afekcie: obronie własnej, obrony bliskich, np. w napadzie, najściu na dom nie powinny być karane śmiercią, ponieważ przeczyłoby to naturalnej chęci życia i obrony tego co ludziom najdroższe, tj. swojego lub bliskich życia.

Jeżeli powołujemy się na powyższy przykład najwyższej wartości - życia i stawiamy to jako argument przeciwko karze śmierci to popadamy w brak logiki. Osoba chcąca pozbawić życia (z przykładu a) zagraża temu co nam najdroższe i dlatego powinna być wyeliminowana. Przykład: morderca skazany na dożywocie, z powodu braku kary śmierci w ustawodawstwie, zabija współwięźnia, lub strażnika. Będąc skazanym raz na dożywocie, pozostaje de facto bezkarny wobec swoich kolejnych czynów.
Co do osób chorych psychicznie, to w zalezności od stopnia upośledzenia (wypadek, skutkujący zabójstwem), albo morderstwo seryjne. W drugim przykładzie, powiinna równiez nastąpić eliminacja.
Popadanie w paranoję, doszukiwanie się przyczyn, niepoczytalności i koncentrowanie się na tym są sprzeczne z elementarną logiką. To morderca decyduje się pozbawić nas życia, a ja (nie wiem jak inni) żyć chcę. I nie dopuszczę do pozbawienia mnie życia wszelkimi środkami, ponieważ:
-chcę żyć, bo życie jest największą wartością
-chcę żyć, bo mam taki kaprys
-chcę żyć, bo chcę sam decydować o sobie.
Chcącemu nie dzieje się krzywda : jeżeli ktoś zamierza pozbawić mnie życia, musi liczyć się z tym, że: zginie z mojej ręki, w imię obrony mojego życia. Lub zostanie stracony za pozbawienie mnie życia. Chcącemu nie dzieje sie krzywda - chce mnie zabić, to jego ryzyko.
Rzecz ostatnia: jeśli zabronimy kary śmierci, to pozostawiamy przestępcom furtkę ponad prawem, łamiemy prawo równości ludzi. Morderca nigdy nie powstrzyma się przed zabójstwem z powodu braku kary śmierci i zakazu zabójstwa. Potem na jego czyn nie ma odpowiedniej odpowiedzi. Morderca może więc pozbawiać życia dowolną ilość razy, a my nie mamy na to odpowiedzi. MOrderca ma więc większe możliwości i większy zakres władzy (!) nad naszym życiem niż my - społeczeństwo nad naszym własnym życiem.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #44 : 2009-05-31, 11:31:39 »

Słowa oburzenia katolików, rzymskich katolików i członków Rodziny Chrzescijańskiej świadczą o nieznajomości sowjej własnej wiary i jej zasad. Kościół dopuszcza stosowanie kary śmierci, zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego.
Papież Jan Paweł II nawoływał do zaniechania kary śmierci, ale zgodnie z prawem KK, kara ta nie została nigdy formalnie zakazana, zanegowana, zabroniona.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #45 : 2009-05-31, 17:32:37 »

Uważam, że nie można zabić w celach prewencyjnych. Np. strzelanie do włamywacza. Owszem, można się bronić i napastnik zginie, ale nie może to być naszym zamiarem zabicia go.

Uważam, że problem ze ściganiem morderców wynika z braku rozeznania. Organy ścigania powołane przez państwo, nie spełniają swej roli obrony nas przed mordercami. Przy dokładniejszej analizie nie bronią one interesów ludzi, tylko pilnują interesy państwa, a to są zupełnie inne wartości .Daremnie więc szukać rozwiązania problemu morderstw w instytucjach państwowych, tym bardziej, że ich zakres działania ograniczony jest terytorialnie. Przy dzisiejszym otwarciu świata i swobodnym przemieszczaniu się ludzi, to już nie wystarczy. Przyszłością jest stworzenie systemu, który uniemożliwi ukrycie się sprawcy i uniknięcia kary. Pozwoli on także bezbłędnie ustalić sprawcę mordu, bez opierania się na zeznaniach ludzi, które w większości są niewiarygodne. Podstawowym warunkiem musi być jednak to, że system nie będzie skierowany przeciwko ludziom, a więc nie może być we władaniu żadnej organizacji, a szczególnie politycznej. Jedno z drugim jest związane i zmiany muszą przebiegać jednocześnie. Budować bezpieczeństwo ludzi poprzez unieszkodliwienie największego wroga, jakim są ludzie żądni władzy nad innymi ludźmi.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #46 : 2009-05-31, 17:51:47 »

Michał poruszył bardzo problematyczny temat, jednocześnie mocno zaznaczając swoje stanowisko w tej sprawie. Nie da się rozwiązać problemu na łamach tego forum. Michał będzie milczał, przy wypowiedziach zgodnych z jego zapatrywaniami i ganił te, z którymi się nie zgadza.
Ja powtórzę - nie zgadzam się jako polska obywatelka, na karę śmierci w naszym kraju!!! Wszystko na ten temat.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #47 : 2009-05-31, 18:14:08 »

Michał będzie milczał, przy wypowiedziach zgodnych z jego zapatrywaniami i ganił te, z którymi się nie zgadza.

Opal, nie będę już ganił nikogo. Nie ma to sensu i muszę się uczyć dyplomacji... Wink Każdy ma prawo do własnych upodobań, o ile nie wchodzi nimi na plecy tym, którzy sobie tego nie życzą. Smile Zresztą z karą śmierci czy bez niej, po tym co napisałaś o kosmetykach jesteś 200%, wypielęgnowaną i elegancką kobietą, co jest i ważniejsze i milsze od jałowych kłótni... Cool Peace & love...
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #48 : 2009-05-31, 18:24:46 »

Opal ja mam przeciwne zdanie i nie wyobrażam sobie takiego obrazu...dziecko trzymane za nóżkę  i kilkukrotne uderzenie Nim o ścianę bloku mieszkalnego!.  Shocked...

Nie ma innej kary dla takiego zachowania i nikt mi nie wmówi ,że to sprawiła depresja poporodowa , którą to nie tak dawno zresztą odkryto..

???
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #49 : 2009-05-31, 18:26:07 »

Opal, nie będę już ganił nikogo. Nie ma to sensu i muszę się uczyć dyplomacji... Wink Każdy ma prawo do własnych upodobań, o ile nie wchodzi nimi na plecy tym, którzy sobie tego nie życzą. Smile Zresztą z karą śmierci czy bez niej, po tym co napisałaś o kosmetykach jesteś 200%, wypielęgnowaną i elegancką kobietą, co jest i ważniejsze i milsze od jałowych kłótni... Cool Peace & love...

Michał - Ty chcesz się jeszcze uczyć dyplomacji? Jak dla mnie, zdałeś ją na 6. Przestań tak pisać, bo ja nie jestem nieczułą, a teraz nogi mi się ugięły.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #50 : 2009-05-31, 18:29:05 »

Mari - kobieta, która w ten sposób postąpi z własnym dzieckiem, musi być chora psychicznie. Jak pisałam,, ten temat jest skomplikowany, a każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #51 : 2009-05-31, 18:41:19 »

No to już nic nie wiem  , bo znałam ją osobiście ..była jedna z nas...normalna jak my  Sad ..pas .
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #52 : 2017-08-02, 07:51:35 »

Jest tylko jeden powód kiedy człowieka trzeba zabić - jest nim morderstwo. Zabicie człowieka z każdego innego powodu jest morderstwem

Zmieniłem zdanie. Dziś już tak nie uważam. Każde świadome zabicie człowieka jest morderstwem i nie ma żadnego uzasadnionego powodu aby go dokonywać. Śmierć każdego człowieka jest nieszczęściem dla Ziemi, ale zdarza się. Najczęściej w sposób naturalny w wyniku choroby czy po prostu starości, ale także w wyniku zdarzeń losowych. Jeżeli człowiek zabija człowieka, to znaczy, że ten pierwszy nim nie jest. Mamy w tym wypadku do czynienia z osobą ludzką nie godną do "człowieczeństwa". Oznacza to, że nie posiadającą cech właściwych człowiekowi takich jak np. świadomość, społeczność, moralność. Przyczyną tego może być niedojrzałość biologiczna albo upośledzenie w wyniku urazu, choroby czy innych czynników. Takie osoby ubezwłasnowolnia się, a nie zabija.

Z tego tytułu jestem przeciwnikiem kary śmierci i wszelkich konfliktów zbrojnych gdzie zabija się ludzi. Idąc dalej, nie widzę powodów finansowania produkcji broni służącej do zabijania ludzi i szkolenia wojska w tym kierunku. Uważam za przestępstwo nawoływanie do zabijania ludzi, a także brak reakcji na takie zachowanie.

To bardzo wysoko postawiona poprzeczka zmieniająca granicę wartościowania. Konsekwencje tego są przerażające, bo środowisko w którym przyszło mi żyć jest światem morderców.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #53 : 2017-08-02, 20:06:27 »

Błąd logiczny.
Jesli człowiek, który zabija innego człowieka przestaje być człowiekiem, jak napisałeś, to można go spokojnie zabić, bez tych moralnych rozterek, prawda? Laughing
Błędów logicznych w "Diecie Pana Boga" nie chce mi się nawet wytykać...

A powiedz, zgodnie z tym, co napisałeś powyżej, nie będziesz się bronił, jeśli jakiś inny człowiek będzie chciał odebrać Ci życie?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #54 : 2017-08-03, 08:27:12 »

"Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!" Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #55 : 2017-08-03, 08:36:42 »

Ja jednak wolę starotestamentowego Boga. Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #56 : 2017-08-03, 10:04:25 »

Błąd logiczny.
Jesli człowiek, który zabija innego człowieka przestaje być człowiekiem, jak napisałeś, to można go spokojnie zabić, bez tych moralnych rozterek, prawda? Laughing
Błędów logicznych w "Diecie Pana Boga" nie chce mi się nawet wytykać...

A powiedz, zgodnie z tym, co napisałeś powyżej, nie będziesz się bronił, jeśli jakiś inny człowiek będzie chciał odebrać Ci życie?
Ad 1. Nie jest człowiekiem, a kandydatem na człowieka. Czy niemowlę jest człowiekiem? Jeżeli tak, to dlaczego nie ma takich samych praw jak człowiek dorosły. Specjalnie wprowadziłem pojęcie "człowieka" jako osoby ludzkiej dojrzałej do bycia nim. Tak naprawdę, jak pisał ks.prof. Sedlak, można umrzeć nie stając się człowiekiem.
Ad.2 Przemilczanie nie oznacza, że masz rację. Nie musisz mnie oszczędzać.
Ad 3. Ochrona życia ludzkiego, w tym własnego, należy do obowiązków każdego człowieka. Można to jednak robić w różny sposób, a szczególnie przy obecnym stanie techniki. Nie zabijamy drapieżników tylko dlatego, że zjadają ludzi.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #57 : 2017-08-03, 10:07:28 »

"Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!" Wink
To masochizm. Są inne sposoby obrony przed agresją. Stosowanie prawa odwetu też nie jest rozwiązaniem.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #58 : 2017-08-03, 10:09:14 »

Ja jednak wolę starotestamentowego Boga. Wink
Czyli wolisz Boga, który mści się i zabija. Większość właśnie takiego wybrała.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Waszym zdaniem: KARA ŚMIERCI
« Odpowiedz #59 : 2017-08-03, 18:47:09 »

Moim zdaniem mocno odleciałeś, ale to Twój lot i Twoje stewardesy. Very Happy
Po mojemu, to człowiek stworzył Boga, i odzwierciedla on ludzkie potrzeby; dawniej Bóg był twardy i bezlitosny, bo takie było życie, teraz jest poprawność polityczna na topie, więc i Jezus w modzie.

Jestem biologiem, mogę się zgodzić na Boga, ale nie jest on konieczny do niczego, w takim przypadku Bóg byłby dla mnie jeszcze jednym prawem przyrody, jak grawitacja czy mitoza. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.